Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pmonitor

    aktív tag

    válasz axioma #14967 üzenetére

    szoval kicsit tul lehet lepni a "hat ennel nem is tudhat tobbet a program, matematikailag" a gyakorlati oldalra.

    Az a baj, hogy ha a gyakorlatot nézzük, akkor az alap feladat megoldhatatlan(ahogy az oldalamon is írtam). Vagy Te meg tudod oldani? Mert akkor szabadalmaztathatod az algoritmusod, ugyanis esélyes vagy a Nobel díjra!!! Az a baj, hogy beszélni nagyon könnyű addig, amíg nem foglalkozik vele az ember.
    [link] -> itt is foglalkozom a problémával.

  • pmonitor

    aktív tag

    válasz axioma #14967 üzenetére

    "a usertol a vagasi szelesseget (veszteseget) kell elkerni meg a rahagyas nelkuli adatokat"

    A ráhagyás és vágásszélesség nélküli adatokat kérem be. A user döntené el, hogy a ráhagyásnál nem ad meg semmit, csak a vágásszélességet adja meg, vagy a ráhagyást és vágásszélességet egyben. Tehát +1 döntést adok a user kezébe. Rá bízom a döntést.

    Egyébként fémiparban úgy tudom, hogy nem szoktak szó szerinti ráhagyást hagyni. De pl. a faiparban igen. Itt külön nevet is kapott. Szabásméret a neve. A döntés mindenesetre a user kezében van.

    "Mar ha ez nem csak gyakorlo feladat, hanem hasznaloja is lenne."

    Megmondom őszintén, hogy még magam sem tudom. Az elején egyértelműen az mellett voltam, hogy ez inkább elméleti feladat, mert gyakorlatban megoldhatatlan(bár én találtam ki a "véletlen" számokkal történő algoritmust). De nem gondoltam volna, hogy "véletlen" számokkal egész jó eredményt lehet elérni. Ahogy írom is az oldalamon, a 96 darabos mintánál pl. az optimális sorrendet nem találja meg. Tehát az eredeti "elutasításból" kezdek talán abba az irányba elmozdulni, hogy talán gyakorlatban is használható. Nem tudom...

Új hozzászólás Aktív témák