Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi_78
    aktív tag

    Az enyém magas szintű akar lenni, de nem érthetetlen absztrakciókkal . :K

    Van pár programnyelv, amivel többnyire az operációs rendszereket írják, de nem ugrik be a neve, a NETen megvan . A Linux féle kernelre építkezés miért nem jó neked ? :U

    Annak nem tartom értelmét, ha én is egy újabb Linux változatot írnék. Én egy teljesen önálló, de a már létezőkkel minél teljesebb mértékben összeférhető, kompatibilis operációs rendszert készítenék, már persze ha tudásom és időm lenne rá.
    Ha jól tudom, például C nyelven írják az ilyen szoftvereket; legalábbis régebben így volt és tudtommal a Linux is abban íródott.

  • hiperFizikus
    senior tag

    Szia!
    Érdekes dolog lehet egy programnyelv készítése. Én sajnos nem értek hozzá. No jó, annyit tudok, hogy a szöveges parancsokat kell gépi kódra fordítani - valahogy, szóval itt akadnék én el vele elsősorban.
    Assemblyben fejleszted vagy valamilyen magasabb szintű nyelvvel?
    Az én álmaimban egy saját operációs rendszer elkészítése szerepel, de ez szerintem megmarad az elképzelések szintjén.
    Mindenesetre minden tiszteletem a tiéd, hogy ilyesmibe belefogtál; sok sikert hozzá! :K

    Az enyém magas szintű akar lenni, de nem érthetetlen absztrakciókkal . :K

    Van pár programnyelv, amivel többnyire az operációs rendszereket írják, de nem ugrik be a neve, a NETen megvan . A Linux féle kernelre építkezés miért nem jó neked ? :U

  • Tomi_78
    aktív tag

    Sziasztok, rég voltam itt ! ;)
    Most épen sokadjára újra belefogtam egy szuper programnyelv(em) fejlesztésébe . Mindig az volt, hogy ráuntam a macerás mivoltára . Most is elkapott a lelkes lendület, hogy meddig ...:W Avval ámítom magam, hogy beadok egy pályázatot rá . Egy új titkos elvet valósítana meg az imperatív programnyelvek közt, amit ugye ezért még nem mondhatok el nektek . :R

    Ti mint profik, mit ajánlotok nekem ? :F

    Remélem nem OFF-olok . ;]

    Szia!
    Érdekes dolog lehet egy programnyelv készítése. Én sajnos nem értek hozzá. No jó, annyit tudok, hogy a szöveges parancsokat kell gépi kódra fordítani - valahogy, szóval itt akadnék én el vele elsősorban.
    Assemblyben fejleszted vagy valamilyen magasabb szintű nyelvvel?
    Az én álmaimban egy saját operációs rendszer elkészítése szerepel, de ez szerintem megmarad az elképzelések szintjén.
    Mindenesetre minden tiszteletem a tiéd, hogy ilyesmibe belefogtál; sok sikert hozzá! :K

  • hiperFizikus
    senior tag

    Hű, ez nagyon jó dokumentum, aminek az elérhetőségét közzétetted! :K
    Ha működnek is benne a programkód mellékletek letöltései, akkor tényleg értékes anyag; ezt majd megnézem.
    Igaz, most nem C++-ban programozok, hanem Godot-tal, de a problémák megoldásának elvei minden programnyelvben ugyanazok - nagyjából.
    És ebben nem találom - még - a megoldást kb. egy hete arra, hogy egy középponti koordináta körül forgassak egy objektumot adott távolságra.
    Ez így kéne kinézzen(?):
    célX=középpontiX+távolság*cos(szög)
    célY=középpontiY+távolság*sin(szög)
    De ennek alapján is még mindig össze-vissza kering.

    Sziasztok, rég voltam itt ! ;)
    Most épen sokadjára újra belefogtam egy szuper programnyelv(em) fejlesztésébe . Mindig az volt, hogy ráuntam a macerás mivoltára . Most is elkapott a lelkes lendület, hogy meddig ...:W Avval ámítom magam, hogy beadok egy pályázatot rá . Egy új titkos elvet valósítana meg az imperatív programnyelvek közt, amit ugye ezért még nem mondhatok el nektek . :R

    Ti mint profik, mit ajánlotok nekem ? :F

    Remélem nem OFF-olok . ;]

  • Tomi_78
    aktív tag

    Valószínűleg praktikus lenne elolvasni egy számítógépes grafika matematikai hátterével foglalkozó szakkönyvet.

    Jéé, Szirmay-Kalos László feltette a könyveit a weblapjára?
    Gondolom már rég nem kaphatóak a könyvesboltokban.

    Hű, ez nagyon jó dokumentum, aminek az elérhetőségét közzétetted! :K
    Ha működnek is benne a programkód mellékletek letöltései, akkor tényleg értékes anyag; ezt majd megnézem.
    Igaz, most nem C++-ban programozok, hanem Godot-tal, de a problémák megoldásának elvei minden programnyelvben ugyanazok - nagyjából.
    És ebben nem találom - még - a megoldást kb. egy hete arra, hogy egy középponti koordináta körül forgassak egy objektumot adott távolságra.
    Ez így kéne kinézzen(?):
    célX=középpontiX+távolság*cos(szög)
    célY=középpontiY+távolság*sin(szög)
    De ennek alapján is még mindig össze-vissza kering.

  • nyunyu
    félisten

    Sziasztok!

    Egyéb megfelelő hely nem találása miatt nyitottam e fórumtémát saját kérdésemnek és persze mindenkiének, akinek hasonló problémája van, mert elakadt valamilyen programozási feladat megoldásával.
    Tehát elsőnek az én kérdésem: egy kis játékot készítek és ebben lenne az a feladatom, hogy egy, a saját XY koordinátája körül forgó objektum körül adott távolságra és az éppen időszerű elfordulási szögétől függően hozzak létre egy másikat. Adott tehát az irány és a távolság és ezek alapján kellene kiszámítanom azt a koordinátát, ahová éppen létrehozhatom a másik tárgyat.
    Úgy képzeljétek el, mintha volna egy körbeforgatható ágyú, és a csöve végénél kell létrehozni a lövedéket, vagy mintha egy nap körül forgatnánk adott távolságra egy bolygót.
    Van erre valami olyan képlet, ami a programozásban felhasználható?
    Böngésztem a világhálót olyan kulcsszavakkal, mint "irány és távolság alapján koordináta meghatározása", de nem találtam semmi használhatót. Valami vektorműveletes dolog lenne a megoldás netán?

    Valószínűleg praktikus lenne elolvasni egy számítógépes grafika matematikai hátterével foglalkozó szakkönyvet.

    Jéé, Szirmay-Kalos László feltette a könyveit a weblapjára?
    Gondolom már rég nem kaphatóak a könyvesboltokban.

  • Tomi_78
    aktív tag

    Sziasztok!

    Egyéb megfelelő hely nem találása miatt nyitottam e fórumtémát saját kérdésemnek és persze mindenkiének, akinek hasonló problémája van, mert elakadt valamilyen programozási feladat megoldásával.
    Tehát elsőnek az én kérdésem: egy kis játékot készítek és ebben lenne az a feladatom, hogy egy, a saját XY koordinátája körül forgó objektum körül adott távolságra és az éppen időszerű elfordulási szögétől függően hozzak létre egy másikat. Adott tehát az irány és a távolság és ezek alapján kellene kiszámítanom azt a koordinátát, ahová éppen létrehozhatom a másik tárgyat.
    Úgy képzeljétek el, mintha volna egy körbeforgatható ágyú, és a csöve végénél kell létrehozni a lövedéket, vagy mintha egy nap körül forgatnánk adott távolságra egy bolygót.
    Van erre valami olyan képlet, ami a programozásban felhasználható?
    Böngésztem a világhálót olyan kulcsszavakkal, mint "irány és távolság alapján koordináta meghatározása", de nem találtam semmi használhatót. Valami vektorműveletes dolog lenne a megoldás netán?

Új hozzászólás Aktív témák