Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Vistaboy
#1560
üzenetére
Nekem idáig ment az a módszer, hogy letöltöm az új drivert, aztán csak telepítem az előzőre, és minden fasza volt éveken keresztül. Ezek a driverek óta telepítés után nem jön be a CCC hiába indítom el. Csak uninstall és driversweeper oldja meg. Egyébként a Rage-en semmi sem segít.
-
pocokxx
Közösségépítő
válasz
Vistaboy
#1140
üzenetére
Hát ez jó... Kicsit nehézkesen indul e a játék... Miután visszaraktam a 11.8 at ugyanúgy lassan rajzolódnak ki a textúrák. Viszont ezzel nem lép ki az F12011... Mindenesetre remélem hamar kezdenek vele valamit, mert nekem minden nyűgével együtt szimpatikus a játék...

Egyébként nem autoexec.cfg legyen a fájl neve? ( amibe bele kell írni, amiket szeretnék..? )
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Vistaboy
#1170
üzenetére
Akkor nullázd le a beállításokat. Tedd el a patchet, ha nem tetted, és ezt a drivert. [link] - bár gondolom ezek megvoltak. A Triple buffer a Catalyst 3D beállításoknál ne legyen bepipálva. A Catalyst AI még registry-ből se legyen kilőve. A Catalystből semmilyen beállítást ne kényszeríts, így az AA és az AF legyen alkalmazás-vezérelt.
Töröld a Rage config fájlját, vagy helyezd át valahova. Az a lényeg, hogy ne legyen tovább abban a könyvtárban. Ezután ezzel a paraméterrel indítsd a játékot. + com_safemode 1
Ezzel kényszeríted a motort, hogy csökkentett módban fusson, és újra méri a gépet képességeit. A Texture Cache opciót rakd SMALL-ra. Indíts játékot, és utána lépj ki. Amit beállítottál a grafikus menüben azt elmenti. Ezután töröld a + com_safemode 1 paramétert, mert újabb indításnál megint lenullázza az opciókat. Minden paraméter és konfig nélkül indítsd el a játékot újra. -
keIdor
titán
válasz
Vistaboy
#1166
üzenetére
Meg úgy játékmenetbe se vállalnám be. A Rage is tök jó volt videók alapján, aztán nekem pofára esés volt, méghozzá jó nagy. Még jó, hogy én nem rendeltem meg, csak előrendelés volt, azt lemondtam. A Batman: AC, Assassin's Creed: Revelation-t és CoD: MW3-at bevállalnám látatlanba, mert ezeknek tökéletesen ismerem az elődjét és tetszettek is. Ezeknél a motor meg az irányítás egyáltalán nem változik, szóval ezek mehetnének látatlanba, a BF3-at a béta óta ismerem, ez is megjön 26-án legkésőbb.
De amiről semmi kézzel fogható nincs a videókon kívül az a Skyrim. Új motor, könnyen lehet még abból is pofára esés, azt az egyet nem veszem meg látatlanba, előbb ki kell próbálnom.
Nekem egyébként a videók alapján is úgy tűnik ez nem lesz olyan jó, mint az Oblivion vagy Morrowind, de hátha csak tévedek. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Vistaboy
#1166
üzenetére
Próbáld cfg-vel testre szabni, ha a motor nem tudja magát.
A gépedhez ezek illenek:
seta vt_maxPPF 64
seta vt_preload "1"
seta r_useRenderThread "1"
seta image_useCache "1"
seta image_cacheMegs "1024"
seta image_cacheMinK "10"
seta com_maxfps "60"
seta com_videoRam "1024"
seta vt_useCache "1"
seta vt_cacheMegs "1024"
seta vt_cacheMinK "10"Tedd fel a patch-et és a legújabb Preview 2 catát, ami automatizálja a Vsync-et.
-
->Raizen<-
veterán
válasz
Vistaboy
#1161
üzenetére
Én csak a véleményemet írtam le a játékról még csak véletlenül sem arra céloztam hogy a te hibád hogy nem fut normálisan a játék mert nem járatod 100 ghz-n a procid. Szebb jövőt!

A nyugtatókkal vigyázz!
Meg fog javulni az ne félj a brink is ha jól emlékszem ilyesmi problémákkal küszködött 10 patch után megjavult. 
-
->Raizen<-
veterán
válasz
Vistaboy
#1147
üzenetére
Vista én is kipróbáltam végül a játékot ssd-re telepítve. Nekem a legjobban a mega geometria tetszik. Kint nagy tereknél azok a sziklák hegyek kidolgozására értem. Nálam a korlát is részletesebb mint nálad nincs gond a grafikával kivéve ha zárt térbe vagyok pl egyes illemhely grafikája a falon a textúra valamint a vécécsésze kritikán aluli de mindenkinél az. Nálam összességében eddig 9 pontos a játék pedig csak 1,5 órát toltam vele. Textúra pop in nálam csak akkor van ha a vertikális szinkronizációt bekapcsolom ha az nincs bekapcsolva egyáltalán nincs hiába rángatom az egeret mint egy megkergült idióta. Próbáltam a tökéletes egyensúlyt eltalálni a gépemnél hogy gyors legyen a ram meg a sávszélesség a lehető legnagyobb legyen mindezt alapfeszes tuningal figyelembe véve hogy a rage motorja inkább azt nézi milyen az ember procija meg a rendszerbusz mennyit bír. Így 3.5 ghz-en van a proci az északi híd 2500 mhz a ddr3 ramom 1666 mhz. Így megvan a 10 gb\s ram sávszél. Kültereknél szép is a játék nem kellett buherélni semmit cfgvel. Gpu transcoding be van kapcsolva a játék beállításoknál a cache large-ra van téve anizotróp szűrés maxon 8x-es élsimitás és fix 60 fpsel száguld.
-
WongFeiHong
senior tag
válasz
Vistaboy
#1147
üzenetére
Azaz távolról jól néznek ki a dolgok de közel....
Kiderül majd hogy annyira mégse optimalizált játék amikor teljes pompájában "ragyog". Félős hogy még az 580 se lesz elég neki. 
Anno Singularity-n volt ez hogy nem voltak textúrák de egy update javitotta. /Unreal engine-el szokott lenni hogy nem rajzol ki de a Rage-nél szinte minden low texturás és cseszhetem az 580 memóriáját/
-
keIdor
titán
válasz
Vistaboy
#1147
üzenetére
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 16384
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 16384
vt_pageimagesizeunique 16384
vt_pageimagesizevmtr 16384Ezekkel az értékekkel is meg tudod már fogni a 2GB-os kártyákat simán, SzlobiG-al teszteltük. Nálam úgy megette az 1,5GB-ot, hogy 2fps-t kaptam kb.
Nála 1,8GB-ot mutatott az AB, de kültéren microlaggolt, szóval nem kell patch-ért kiáltoznod ha vram-ot akarsz kajáltatni a motorral.
Egy GTX-580 3GB-on viszont k*rva szép lehet a játék, ha az elbírja. -
LeslieG Jr.
őstag
válasz
Vistaboy
#1147
üzenetére
Hát nem akarok vészmadár lenni de PC-n szerintem nem lesz ilyen szép. Kiadják majd a MegaGigaTera Texture Pack-ot azaz MGTTP-t
És még a leszuperebb csúcskártyán 6 mag 8GB ram társaságában is baj lesz vele. 
Arról nem is beszélve hogy a játék lesz vagy 40GB terjedelmű. De hogy ebben a játékban tényleg mi a 2x GB azt nem tudom. Talán Carmack bácsit kéne megkérdezni. Szerintem ő sem tudja az tuti.

-
Löncsi
őstag
válasz
Vistaboy
#1147
üzenetére
Túl sokat rágod magad ezen a játékon.

Belső terek egyáltalán nem szépek, textúra-töltés is zavaró, effektek meg szinte egyáltalán nincsenek, még mindig azt mondom, hogy egy könnyed, 2007-es UT3 lekörözi grafikában.

És nálam Update1-el és Preview2 driverrel is bugos (néha egyszerűen nem tölti be a textúrákat területváltásnál), szóval ATI-val sztem felejtős az egész.

-
keIdor
titán
válasz
Vistaboy
#982
üzenetére
Jah, 285.38 van fenn, ami még BF3 beta-hoz készült. Alapvetően nem is ott a gond szvsz. Alapból nálam is rossz volt, konfigolni kellett és ennyi...
Villanyszámla, szénné égetéshez pedig: Egy sörben fogadok veled, hogy alacsonyabb feszt kap most a procim 3.8GHz-en, mint a tiéd alapból.
Mert ugye tudod, hogy az Intel túllövi? 2,6GHz-et menne 0,9V-al is, de nálad tuti sokkal többet kap, többet, mint nálam, ami 1,16V per pillanat.Nagy tévhit ez, van alapfesz és az alatti tuning, meg van az az feletti.
-
->Raizen<-
veterán
válasz
Vistaboy
#992
üzenetére
Nem carmack tolta el a játékot hanem az amd nem illesztette be azokat a kódsorokat az újabb driverekbe amivel tesztelt carmack csapata. Pénz beszél kutya ugat effektus van megint. Biztos kapott egy kis zsét az nvidiától hogy jobban fusson geforce karikon mint már írtam 9600 gt-n is fullhdba megy. Az ati mindig is bénázott a driver írásban ezt tanusíthatom volt egy rakat ati kártyám de soha többet még 1-et!

-
válasz
Vistaboy
#992
üzenetére
Szia!
Azért köztudottan rosszabb driver támogatottság a terén az AMD. Én csak ezért veszek Nvidiát. Akinek számít, hogy mennyen pl. a linux rendesen (igen nekem számít) az csípőből nem vesz atit, mert egyszerűen a support 0. Ezért hiszem, hogy ha nem is teljesen de Cramacknak igaza volt azon a téren, hogy a driverek rosszak. Érdekes, hogy Nvidiával nincs gond. Aztán persze mehet a sárdobálás, hogy az auto balance a rossz, de elég hihetetlen ha Józsinál megy Dzsífórsszal, akkor Áronnál nem Atival, persze az igazságot nem fogjuk megtudni. Na meg ez a "kiadtunk este egy performance drivert" ez is olyan hihetetlenül gyors volt, és hihetetlen. Van mit fejlődni mind két félnek, azért Cramack letett már elég sokat az asztalra.
A többieknek meg akik ennyire hangsúlyozzák, hogy csúnya ez van szerintem. Tudni kell, hogy a cél platform az Xbox (akármennyire is nem), az ennyit tud. Nincs különbség a PC és a Box között... de mintha olyan meglepő lenne ez manapság. Vegyük példának az MW3- at, nagy cím ócska motorral (amit mellesleg Carmack írt 99 -ben), ott még sem ezen lesz a hangsúly.
-
szasanyi
félisten
válasz
Vistaboy
#986
üzenetére
Irigylem a türelmedet, komolyan mondom!
Én nem kínlódtam volna ennyit az tuti. Elsőre jól ment, semmi hókusz-pókusz nem kellett, különben már nem is lenne fent. Én például éppen ezért preferálom az NV kártyákat (megjegyzem van HD6870 és 5770 is a fiaim két gépében), mert a driver miatt kevesebb a gondom (vagy nincs is gondom). Persze az AMD/ATI fanok rögvest rátámadnak az emberre ha ilyet mond, még olyanok is akiknek az utóbbi években nem is volt NV kártya a gépükben. -
->Raizen<-
veterán
válasz
Vistaboy
#986
üzenetére
Az a nagy probléma hogy ahány user annyi féle beállítás kell a játéknak hogy tökéletes legyen és így gyakorlatilag lehetetlen tanácsot adni.

"Akinek még mindig akadna az írja ezt a parancsikonba: +jobs_numThreads -2
0-nál nekem is akadt"Innentől kezdve elfogytam. Elhiszem hogy mindent próbáltál már.

-
->Raizen<-
veterán
válasz
Vistaboy
#983
üzenetére
Próbáld még akkor ki ezt a tippet is.:
"Nagy szenvedések árán sikerült megoldanom hogy 40-60 fps-el és kis textúra késéssel működjön!
Amit használtam:
-- update-et kell felrakni rá
- utana a drivert a 11.10 previev 2est
- majd csinálunk egy új parancsikont és ezt hozzá tenni-->+cvaradd g_fov 20 +com_allowconsole 1 +com_skipIntroVideo 1 +g_showplayershadow 1 +m_smooth 0 +jobs_numThreads 0AMD PhenomII X2 545 3GHz
HD4850 512MB RAM
4GB 1600MHz Ram "Valamint segédlet a játékhoz magyarul összefoglalva az okosságokat: [link]
-
->Raizen<-
veterán
válasz
Vistaboy
#950
üzenetére
Ezzel a driverrel is próbáld meg. (amd_catalyst_11.10_preview2_win7_vista) Én a régit úgy pucolnám le hogy driver sweeper progit csökkentett módba elindítanám és azzal is pucolnék ati drivereket. És utána raknám fel a 11.10-et. Haveromnak megoldotta a patch meg ez az új ati driver az összes problémáját 4850-es karija van.
-
LLKobe
veterán
-
válasz
Vistaboy
#874
üzenetére
Furcsa, nekem pont ugyan ilyen VGA-m van és az új preview driverrel végre tökéletesen megy Win7 (Pro 64 bit) alatt. Ráadásul még a procim is gyengébb (Phenom II X4 955 black edition, gyári órajelen) a memóriáról nem is beszélve (3 GB 800 Mhz-es DDR2, unganged módban) Nálam ezelőtt nem az akadozással volt gond, de még a textúra streamelés sem volt olyan borzalmas hanem, hogy egyes objektumok (mint pl. a kezemben lévő fegyveré vagy az ellenfelek) villogtak iszonyatosan és mindenféle artifaktok jelentek meg igen sűrűn a képernyőn.
Egyelőre ez van a cfg-ben:
fc_maxcachememoryMB 8192
ik_enablesmoothing 0
jobs_numthreads 4
mem_phymemblocksizem 3072
m_smooth 0
m_rawinput 1
cg_useprecompressedtextures 0
g_showplayershadow 1
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192
vt_pageimagesizeunique 8192
vt_pageimagesizevmtr 8192
vt_restart
vt_maxaniso 16
seta vt_lodBias "-1"
seta image_anisotropy "16"
seta image_usecompression 0
seta image_lodbias "-1"
seta image_ignoreLowQuality "1"
seta image_ignoreHighQuality "0"
seta image_useCache "1"
seta com_videoRam "1024" -
LLKobe
veterán
válasz
Vistaboy
#875
üzenetére
Én már tegnap, még a patch érkezése előtt toltam neki egy uninstallt. A cfg buherálással a grafikai bugok szinte teljesen megszűntek, de ennél súlyosabbak megmaradtak: minden visszatöltésnél kifagyott szinte, kb. minden 5. alkalommal indult el. Játszottam vele egy 1,5-2 órát, egész megtetszett. Majd mikor folytatni akartam nem volt savegame-em, elejéről akarta velem kezdetni az egészet.
Na ezt nem, várok amíg használható lesz.
-
Vistaboy
veterán
válasz
Vistaboy
#874
üzenetére
Na, most már végképp nem indul a játék.
Egyszer működésre tudtam bírni az új patch kijövetele után, most meg állandóan ezt csinálja:
Szóval most már nem csak laggol, hanem el sem indul az egész...

Na most már végképp tanácstalan vagyok, mi a fenét csináljak ezzel a rakás fossal (Már elnézést, de kihozza belőlem, hogy 9K-t fizettem érte és még csak el sem indul.
)Ja, és aki kérdezi: NEM NÁLAM VAN A GOND, mert az összes többi játékom simán megy.
-
Źşë'
addikt
válasz
Vistaboy
#688
üzenetére
neked akkor ezek szerint dobozos verza van, gondolom valamelyik webshopból, kaptál hozzá posztert? ill azt a 2 dlct adták hozzá ami alatt olvasható?! az komoly
(#690) GeneraL_XTX én is néztem az adatlapján a konfigot, és sztem is az lehet a szűk kereszt metszet, kvázi visszafogja a vgat a proci
-
-
Vistaboy
veterán
Egy kis pontosítás a PC Dome forrásából:
"Carmack szerint probléma van az Xbox 360-as verzióval, konkrétan a program tárolásával. A nagy helyigény miatt ugyanis PS3-ra Blu-ray lemezen kívánják kiadni a játékot, az Xbox azonban csak DVD-t használ, a sima DVD-nél pedig egy harmadik lemezért túl nagy jogdíjat kéne fizetniük a Microsoftnak, így jelen helyzetben lehetséges, hogy ők csak egy grafikailag lebutított verziót fognak kapni. A PC-s verzió Blu-ray és DVD verzióban is meg fog jelenni."
Új hozzászólás Aktív témák

- Elegánsan vizezné be a munkaállomásokat az Artic
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Star Trek Online -=MMORPG=-
- Mobilinternet
- Soha nem szabta ilyen pénztárcabarátra új CPU-it az Intel
- Házimozi belépő szinten
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- iPhone topik
- További aktív témák...
- LG 45GR65DC-B 45 / 5120x1440 / 200HZ / VA /
- Chieftec Smart Seriels GPS-500A8 80 Plus minősítésű 500W tápegység
- Apple iPhone 13 - 85% Akku - 128GB - Független - Hibátlan
- HONOR Magic8 Lite 5G 512GB + CHOICE Cubuds - Gyári Bontatlan, 2028-ig garanciális
- HONOR Magic8 Pro 5G 12/512GB (Black) - Új, Kártyafüggetlen, 2029-ig garanciális
- Lenovo ThinkStation P300 Workstation,i7-4790,8GB DDR3,500GB SATA3 HDD,2GB VGA,WIN11
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
- Thermalright Aqua Elite 360 V3
- Lenovo Thinkpad P15 Gen 2 - 82 akkuciklus - 27% ÁFÁS
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



Meg fog javulni az ne félj a brink is ha jól emlékszem ilyesmi problémákkal küszködött 10 patch után megjavult. 
Kiderül majd hogy annyira mégse optimalizált játék amikor teljes pompájában "ragyog". Félős hogy még az 580 se lesz elég neki. 
Egy GTX-580 3GB-on viszont k*rva szép lehet a játék, ha az elbírja.



A furcsa, hogy akkor mitől 18 giga a játék???????????
Én nem kínlódtam volna ennyit az tuti. Elsőre jól ment, semmi hókusz-pókusz nem kellett, különben már nem is lenne fent. Én például éppen ezért preferálom az NV kártyákat (megjegyzem van HD6870 és 5770 is a fiaim két gépében), mert a driver miatt kevesebb a gondom (vagy nincs is gondom). Persze az AMD/ATI fanok rögvest rátámadnak az emberre ha ilyet mond, még olyanok is akiknek az utóbbi években nem is volt NV kártya a gépükben.


