Új hozzászólás Aktív témák
-
cskamacska
addikt
"Gondolom 95 es 2000 kozt szulettel valahol..."
Netto nagyon mindegy ki mikor született, véleménye épp lehet ugyanúgy. Pláne ha random dolgok, pl anyagiak, miatt régebbi játékokkal kezdett szépen sorban, akkor pont meglehetne neki is a nosztalgia faktor.
"Nosztalgia bomba"
Kivéve ha nincs, mert mondjuk ő nem a pavlovi reflekszként beégett régmúltat szeretné megidézni, hanem a réginél egy jobb játékot szeretett volna viszont látni.
Mert nyilván sokaknak elég, ha előveszik ezt a remastert, és visszrévednek hogy a 4. pálya végigtolása előtt/alatt/után csecserészték meg a szomszéd Mancika halmait, ami után az apja ki is osztotta a kellő tenyeres-talpas ijesztést, és az ötödik pályát már csak 8 napon túl gyógyulás után volt lehetőség befejezni.
Csak ugye a Mancika nélkül szegény CnC/RA, mint játék, már öreg mint az országút, sőt, egy StarCraft után már maguk idejében sem voltak a toppon.

"Itt mar kepben volt az EA ami ranyomta a belyeget a jatekra"
Arra gondolsz hogy production value az egekbe szökött és sokkal profibb lett a végtermék? Vagy hogy mint stratégia előrébb lépett?
Pláne a rókabőr Red Alert után? (nem hogy a motort, de az art asseteket és egységeket is egy az egyben újra használták)"Viszont ott mar nem feltetlen kellene megtartani mindent eredeti formaban."
Na látod, ha nincs Mancika, akkor már nem is annyira szép az összkép.

Más meg arra harapna hogy azt ugyanúgy pixelre pontosan adják ki újra Win11 kompatibilitással, és neki úgy tökéletes lesz, mert neki épp pár évvel korábban volt aktuális a csecserészés.
gidalight: "Ez tulajdonképpen a játékmenetet illetően mivel tud többet mint az OpenRA?"
Nem tud többet. AI maradt tök ugyanaz mint az eredetiben, igaz kicsit megbirizgálták Rules.ini szinten és agresszívabban támad. Útkeresés sem javult semmit, ezt sokan szemükre is vetették, sőt attack move sincs.
Ugye itt a cél is más, a Remastered gyakorlatilag a harmincas - negyvenes játékosokra hajtott, és szánt szándékkal nem változtattak szinte semmin, OpenRA pedig az eredetit akarta valamivel ma is fogyaszthatóbb formába rázni, már amennyire egy reverse engineer-elt hobbi projekttől futja. Azért így is sokkal jobban megy a dolguk, mint szegény FreeCraft/Stratagus fejlesztőknek. Game engine recreations lista alantA vége az hogy nem olyan borzasztó a Remastered, de nem önnön erényei miatt, hanem mert a kiadott forráskód és a behúzható jobb sprite-ok miatt majd készülhet az OpenRA-ból is egy Remastered verzió, ami jobban is néz ki, de ezzel együtt használhatóbb, modernebb is lesz.

Új hozzászólás Aktív témák
- Robogó, kismotor
- Okos Otthon / Smart Home
- Hobby rádiós topik
- LEGO klub
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Tippmix
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- 236 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 4060 8GB Zalman S2 TG Corsair 550W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone R7 5700X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4666
- Beszámítás! Apple Mac Mini 2020 M1 8GB 512GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Pláne a rókabőr Red Alert után? (nem hogy a motort, de az art asseteket és egységeket is egy az egyben újra használták)


