Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Energie X #70 üzenetére
mintha az Optimus 7-emet látnám.
Az akku mérete és elhelyezkedése, a kamera keretének mérete és elhelyezkedése illetve a SIM foglalat elhelyezkedése gyakorlatilag ugyanaz.jól látom, hogy ott az indukciós töltéshez szükséges csatlakozó?
ezek szerint vagy gyárilag vagy utólag megvásárolható hátlappal lehet majd így is tölteni. -
nekem csak az gyanús, hogy fizikai és virtuális gombok egyszerre vannak:
-
-
Pikkolo^^
addikt
A videó semmit nem mutat és mindenki a ezen a semmin rugózik.
-
Eddig a 730-at vártam, de ha valóban 20Mp- lesz a kamera akkor ide vele.
-
kpal
nagyúr
középkategoria izimpacsirtája lesz
-
Sabre
őstag
válasz
ssppiikkee #46 üzenetére
Látom képben vagy a nokia telefonok témájában, köszönjük hogy +1 hsz-el gyarapítottad a topikot.
Ülj le, egyes. -
-
mightymo3
tag
válasz
Energie X #51 üzenetére
Hát 5" nem lesz mert eddig egyik pletykában sem szerepelt csak 4,5" (illetve remélem hogy nem 5")
Elvileg a SD4xx magasabb órajelekkel valóban okés lenne, és mivel ezeknek max 13 MP-ig teljes a támogatásuk, így ez valószinűsíthető. Az 1 Gb-ramnál szinte 100% hogy több lesz, mivel az előző generáció ami 2 éves abban is 1 van, gondolom ha nem is tényleges szükséges de érezze az ember hogy többet ad mint egy 2 éves készülék. Az ár szerintem 110 körül lesz, ami nekem tetszene, föleg ha megbonthatatlan lesz ház és kivülről lehet majd csak simet meg a Sd kártyát bele tenni ami. -
Na kíváncsi vagyok.
Szerintem ez egy 925 leváltó/utód telefon lesz. Ha a videón valóban ez a telefon van akkor 5" lesz a képernyő. Kamera tekintetében a 20MP valószínűleg kamu, hisz azt most a 930 tudja, mindenféleképpen az alá kell menni, vagyis 13MP már reális, de ne lepődjünk meg rajta ha csak majd 8 v 8.7 MP lesz valójában!
Az 1 GB ram azt én is tutinak veszem, mellé valamilyen 4 magos procit tartok valószínűnek, esetleg egy snapi 400-at magas (1.7 Ghz) órajelekkel.
Ár tekintetében a nyitó kártyafüggetlen 100-110K-t valószínűsítem, hiszen új meg szép meg jó és elvileg PureView meg mennyi mindent fejlesztettünk. Illetve amikor majd megjelenik, akkor a x20, x25-ös Lumiákat nemigazán vagy már egyáltalán nem lehet majd kapni. Ergo 530-630/635-730-830-930 sorozat lesz így a 730 és a 930 közötti űrt számunkra elég csúnya végösszeggel fogják kínálni. -
C$abi
aktív tag
Ha ilyen specikkel fog rendelkezni, én komolyan félredobom az S4 Active-ot. Kell egy ilyen! Anno a 820 is tetszett de a PenTile meg a relatíve kevés alkalmazás miatt nem vettem.
-
vince
őstag
ITT Nokia, micsoda emlékek
Betéve tudtuk a rádiósmagnó reklámszövegét:
ITT Nokia, fekete a tokja
rádiósmagnó, lebeg a szoknya,
ha szóóóóól.
és berezeg a fejed, de a füle beleRAPed meg a szomszédnak is, akit véd a vatta,
na de te vagy a jobb a 8 watt-tal.
Nokia, akad olyan is, amibe 2 kazetta fér,
a boltokban, meg a Skálákban,
és mindegyikhez George Michael plakát van.A Gálvölgyi szösszenet zseniális, sajnos eddig nem akadtam a nyomára az interneten... (ha minden igaz, 1992. január elsején 0:20 perckor került adásba...)
-
ssppiikkee
tag
Hurráá 2014-ben microsd-vel való bővíthetőségnek örülnek az emberek
hajrá WP
-
azopi74
addikt
válasz
#86973952 #33 üzenetére
Hát igen, egy Samsung TV-nek sincs sok köze egy Samsung telefonhoz, de annyi azért mégis, hogy ugyanaz a Samsung Electronics nevű vállalat gyártja mindkettőt.
Míg a Nokia néven futó telefonokról és a Nokia saját termékeiről/szolgáltatásairól ez nem mondható el, miután ma már az égvilágon semmi köze nincs a Nokiának a telefonkészülékekhez, csak annyi, mint pl a francia Alcalte/Lucentnek a kínai TCL "Alcatel" néven futó telefonjaihoz, vagy a japán TDK microelektronikai vállalatnak az amerikai Imation "TDK Life On Record" brand alatt futó termékeihez, vagy az amerikai Motorola Solutions-nek a Lenovo (korábban Google) Motorola brand alatt futó telefonjaihoz. De sorolhanátm hosszasan a példákat.
Ami meg amúgy a Nokia-s tévés példádat illeti, az elég meredek, mivel TV-kkel nagyon régen, és nagyon rövid ideig foglalkozott a Nokia, amikor 1987-ben a legendás német Schaub-Lorenz rádió- és tévégyártó céget szétdarabolták, - bár előtte se német kézben volt, az amerikai ITT (International Telephone and Telegraph) irányítása működött. - és egy részét az Alcatel, a másik részét meg a Nokia kapta (vagyis fuzionált a Nokia-Gratz-el, ami szintén egy régi nagy német tévé és rádió-gyártó vég volt, és ugyanabban az évben került a Nokia irányítása alá)
Ekkor kezdődött a Nokia rövid kalandja a szórakoztató-elektronikai piacon, de sose értek el sikereket, elsősorban a kelet-európai piacra koncentráltak alsó kategóriás, olcsó árfekvésű termékeikkel , Magyarországon az "idősebb" generációból esetleg egyesek emlékezhetnek az "ITT/Nokia" márkanéven futó szórakoztató-elektronikai termékekre, talán elsősorban a tévékre, amik a rendszerváltást megelőző egy-két évben bejutottak az országba, és a korábban egyeduralkodó Videoton/Orion mellé egy olcsó "nyugati" márka is az üzletek polcaira került. Igaz, nyugaton senkinek nem mondott semmit ez a "márka". Először ott próbálkoztak ugyan, de miután csúfosan megbukott nyugat-európában, a KGST piacokat vették célba, hogy szabaduljanak a raktárkészlettől.
Bennem igazán csak Gálvölgyi János főszereplésével forgatott (Állj, Titi! No, kia' ?) reklám miatt maradt meg ez az egész.
De nem sokáig tartott ez a dolog, a Nokia a 90-es évek legelején profil-tisztítást hajtott végre, és megszabadult gyakorlatilag minden olyan tevékenységtől, ami nem szorosan a telekommunikációval volt kapcsolatos, így többek között a PC piacról és a szórakoztatóelektronikai piacról is kivonultak. A PC-kre talán még kevesebben emlékeznek, mint a tévékre, mert még inkább "mérsékelt" volt a piaci fogadtatás. Link
Akkor valószínűleg még nem sejtették, hogy évtizedekkel később a mobiltelefon is egy olyan eszközzé válik, ami egyesíti a 80-as évek végének szórakoztatóelektronikai eszközeinek funkcióit és a 80-as évek üzleti PC-inek a funkcióit egy mobil eszközben, ahogy azt sem, hogy éppen ezért a nagy telekommunikációs cégek nem is fognak foglalkozni telefonkészülékekkel 25 évvel később, hanem átadják a terepet a szórakoztatóelektronikai és PC-piaci óriásoknak
.
De az összes közül a Nokia húzta legtovább a készülékpiacon, ők szenvedtek legtovább (a részvényesek bánatára) - ZTE-t és Huawei-t nem említem, azok még mindig ott vannak a készülékpiacon is, de Kínában máshogy működnek a dolgok.
-
ehhez az is közrejátszott, hogy miután felvásárolta az ATi-t az AMD, még vagy 4 évig megtartották a márkanevet, és csak utána dobták.
Hasonló van itt is. a telefonokon még rajta díszeleg a Nokia felirat, de már rég nincs semmi közük hozzá, mint ahogy pl. az Alcatel mobiloknak sincs közük az Alcatel-Lucenthez, mivel már egy évtizede a TCL gyártja őket. -
azopi74
addikt
válasz
Döglött Róka #23 üzenetére
Úgy érted, hogy a vízfej még mindig Finnországban van és Finnországban adózik a részleg.
Igen, ez igaz, ez gondolom része volt a finn kormánnyal kötött nem publikus megállapodásnak, hogy cserébe ne gördítsen akadályokat az üzlet elé... -
azopi74
addikt
válasz
margithid #15 üzenetére
A Nokia örökre Nokia marad, és a Nokia termékek sohase fognak Microsoft neve alatt futni
Ha a kérdésed viszont arra irányul, hsgy a Microsoft meddig használhatja még a Nokia logo-t a saját termékein, arra nincs hivatalosan megerősített végső dátum.
Az eredeti megállapodás szerint már a most piacra dobott Lumia-kat se dobhatná piacra Nokia név alatt a Microsoft (csak a butatelefonokon használhatta volna vagy 10 évig) , de utólag módosították a megállapodáson, és valamennyi haladékot kaptak. Hogy pontosan meddig, arról nincs hivatalosan megerősített információ.
-
#86973952
törölt tag
Ez a kiejelentés is leegyszerűsíti azt, amit írtam. De tudom, hogy itt szeretnek mindenbe belekötni, legközelebb körültekintőbben fogalmazok, mert talán ezt fogadta be néhány embernél nehezen a szoftver. Így van akkor elnézést. Nem szeretem a vitát, ezzel zártam is, nem szándékoztam senkit megbántani, de velem se személyeskedjen senki.
-
Pali1119
tag
válasz
#86973952 #36 üzenetére
LOL személyeskedés
, ne próbálkozz, az nem itt kezdődik. A feltámad a poraiból meg a hasonló kommentek miatt gondolom nem semleges számodra a márka, viszont ezért is írtam, hogy illene elfogadni, amit. Most az, hogy vannak, akiknek a Nokia még az, ami, arra azt tudom mondani: változnak az idők. Ezt van, aki elfogadja, van, aki meg a múltban mereng.
-
#86973952
törölt tag
Nagyon szeretem, ha valaki személyeskedik, főleg ha úgy szeretne valakit minősíteni, hogy a megállapításának személyre szólóan semmi valóságalapja nincs.
Ő még nagyon sokáig az fog maradni az emberek szemében, lehet akár ikimiki is a neve. Majd ha olyan volumenű agymosásról beszélhetünk, mint a Westel - T -nél, akkor van miről beszélni. Addig viszont felesleges belekötni másokba, kiragadni szavakat és belemagyarázni hülyeségeket. A lényeg szerintem értelmes ember számára érthető.
-
wortz
tag
Hát ez egy baromi ütős hardver lett. Ha android lenne rajta, simán kéne, főleg, hogy 100k-t emlegetnek az árára. Ennyiért tényleg ütős lenne, főleg úgy, hogy ilyen áron, ilyen méretben nincs droidos kihívó. Ott a Z1C, ami hasonlóan király (sőt még jobb) teló, de az iszonyatosan drága, még most is.
-
JSaN
addikt
Tetszik az iranyvonal amin most a 30as szeriak elindultak, 730 vagy 830 lesz az utod. Es hogy nem mennek 5 col fole.
-
Garada
őstag
Kíváncsi leszek majd egy tesztre, de különösebben nem érdekel a windows vonal
-
„...emellett a 16, vagyis az elődmodellhez hasonlóan inkább a 8 GB-os belső tárhelyre lehetne még fogadni...”
most akkor mivan?
Tehát akkor 16 vagyis 8 GB lesz a belső térhelye? wtf.
-
roli543
őstag
Végre egy nem tepsi telefon, ami bizony jó lesz
-
moleculez
veterán
Azért azt érdemes megnézni, hogy most milyen HW van a közép kategóriás Lumiakban, és mi például egy 920/925-benn ami az előző generációban még flagship volt...
-
#86973952
törölt tag
Nokia feltámad a hamvaiból és elég jól csinálják. Én szurkolok nekik. Ilyen újdonságok után szerintem megint lehet újraszámolni az arányokat WP szoftver tekintetében. Ár/érték arányuk is egész jó.
-
Gyuracell
csendes tag
Nagyon várós, pláne ha úgy néz majd ki mint a régebbi kémfotókon. A tényleges hardverre kíváncsi leszek azért, a kijelzőméretre mondtak már 5; 4,7; meg most 4,5 colt is. Kamerát 13 megapixelnek tippelték eddig, amit reálisabbnak tartok, ha megakarják hagyni a kellő távolságot a 930-tól. SoC az eléggé kérdéses, mivel egy S800-al megint csak túl közel lenne a 930-hoz, viszont az S400 meg csak 13,5 megapixelig támogat kamerát, S600-at meg manapság nem láttam már új telefonban.
-
halkow
őstag
Ha 20mp - es kamera kerül bele
egy 820-as designel nagyon szép lenne, csak ez úgy lenne logikus ha ez a kamera kicsit gyengébb lenne mint a 930-é, de ha úgyan olyan jó lesz az még jobb lenne
-
margithid
veterán
Azt lehet már tudni, hogy a nokia meddig marad nokia és mikor lesz microsot a készülékekre írva?
-
Mevrick
csendes tag
Csak legyen ebből is dual-simes, és akkor megvan a 820 utóda
-
HKorn
veterán
minden az árazáson fog múlni ismét, h találnak neki egy jó kis árcédulát, sikeres lehet, de attól tartok simán lesz 100K
Ettől függetlenül jó kis telónak tűnik, "kéne" kategória nálam is.
-
dsr
senior tag
Nagyon kíváncsian várom már
-
DxxD25
tag
jó lesz ez, várom
ha jó aron lesz talán beruházok egyre, ha nem várok pár hónapot. -
mightymo3
tag
Alig várom már, ha ezekkel a spec jön ki és még ha az előző hónapok által kiszívárgott képek igaznak bizonyulnak akkor must have lesz belőle.
-
tothmaxy182
őstag
Ezen a videón aztán akármelyik WP-s telefon szerepelhet...
(#1) jacis: Lerágtam a körmöm!
-
kengyel
nagyúr
Jó lesz a telefon, de a videó sokatmondó
-
Воланд
titán
finnek?
-
jacis
nagyúr
Izgalmas videó....
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi Mi 11 Ultra - Circus Maximus
- Sorozatok
- BestBuy topik
- Hálózati / IP kamera
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Belépőszintű M.2-es SSD-t prezentált a Team Group a PCI Express 4.0-s halmazban
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Elemlámpa, zseblámpa
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 8T 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 10S 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Mi 10T Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló rugged
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG STRIX Z490-G Gaming WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy A55 / 8 RAM 256GB / Gyárifüggetlen / 12hó Harancia
- Lenovo ThinkPad T15 Gen 2 Intel Core i5-1135G7
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest