-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
hiperFizikus
senior tag
de érdekelne egyéb felhasználói programok
tudod mit, lásd el a játékprogramodat Rongo-rongo íráshoz valamennyire hasonlatos figura ábrákkal

ha már ide írogatsz ♥
https://www.youtube.com/watch?v=5LyvqG1pmXQ
HELLO THERE;;;;;;.....HERE : TWENTY FIRST CENTURY.........................Mások máris csináltak ilyet ♥
-
hiperFizikus
senior tag
Nem kifejezetten elsősorban, de most ezzel hajtok végre amolyan "szárnypróbálgatásokat".
Amint azt honlapomról: [link] láthatjátok, elsősorban kisebb játékprogramokat írogattam eddig különböző fejlesztőeszközökkel, de érdekelne egyéb felhasználói programok, s talán egy operációs rendszer elkészítése is. Persze ki tudja, mikor mi valósul meg ezekből...
Akkor a C# egy olyan módosított C/C++ lenne, amelyből kihagyták ez utóbbiakra jellemző mélyebb rendszerprogramozási lehetőségeket?de érdekelne egyéb felhasználói programok
tudod mit, lásd el a játékprogramodat Rongo-rongo íráshoz valamennyire hasonlatos figura ábrákkal

ha már ide írogatsz ♥
-
Tomi_78
aktív tag
Nem kifejezetten elsősorban, de most ezzel hajtok végre amolyan "szárnypróbálgatásokat".
Amint azt honlapomról: [link] láthatjátok, elsősorban kisebb játékprogramokat írogattam eddig különböző fejlesztőeszközökkel, de érdekelne egyéb felhasználói programok, s talán egy operációs rendszer elkészítése is. Persze ki tudja, mikor mi valósul meg ezekből...
Akkor a C# egy olyan módosított C/C++ lenne, amelyből kihagyták ez utóbbiakra jellemző mélyebb rendszerprogramozási lehetőségeket? -
pmonitor
aktív tag
Igen, azt értem, hogy a fordító meg a linker gépi kódra alakítja a program utasításait, csak azt nem, hogy az hogyan működik, hogy az esetlegesen én (vagy éppen a fórumnyitó) sajátos utasításokból álló programnyelve fordítódjon le megfelelően gépi kódra?
Tehát ha pl. én készítek egy magas szintű programnyelvet, akkor utána Assemblyben kell írnom egy fordítót is, amely ismeri annak sajátos utasításait?Látom, hogy a C# érdekel elsősorban. Az semmiképpen nem felel meg erre a célra. Az itt elsősorban szóba jöhető nyelvek(amikkel fordítót tudsz készíteni), az az ASM, C, C++.
Ezek alkalmasak rá. -
hiperFizikus
senior tag
"és hogyan lehet nagyon gyorsan programnyelvet csinálni ?"
Tükörbe nézel és alkoholos filccel ráírod a nyelvedre, hogy program...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
És a ChatGPT AI -val, nekem most nem megy: nektek se megy ?
-
nevemfel
senior tag
Igen, azt értem, hogy a fordító meg a linker gépi kódra alakítja a program utasításait, csak azt nem, hogy az hogyan működik, hogy az esetlegesen én (vagy éppen a fórumnyitó) sajátos utasításokból álló programnyelve fordítódjon le megfelelően gépi kódra?
Tehát ha pl. én készítek egy magas szintű programnyelvet, akkor utána Assemblyben kell írnom egy fordítót is, amely ismeri annak sajátos utasításait?Tehát ha pl. én készítek egy magas szintű programnyelvet, akkor utána Assemblyben kell írnom egy fordítót is, amely ismeri annak sajátos utasításait?
Vagy használsz egy fordító frameworkot:
-
Tomi_78
aktív tag
Igen, azt értem, hogy a fordító meg a linker gépi kódra alakítja a program utasításait, csak azt nem, hogy az hogyan működik, hogy az esetlegesen én (vagy éppen a fórumnyitó) sajátos utasításokból álló programnyelve fordítódjon le megfelelően gépi kódra?
Tehát ha pl. én készítek egy magas szintű programnyelvet, akkor utána Assemblyben kell írnom egy fordítót is, amely ismeri annak sajátos utasításait? -
Fire/SOUL/CD
félisten
óriási szakirodalma a programnyelvek készítésének
és hogyan lehet nagyon gyorsan programnyelvet csinálni ?
"és hogyan lehet nagyon gyorsan programnyelvet csinálni ?"
Tükörbe nézel és alkoholos filccel ráírod a nyelvedre, hogy program...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
hiperFizikus
senior tag
-
hiperFizikus
senior tag
-
hiperFizikus
senior tag
"Én már próbáltam programnyelveket leprogramozni: nem nehéz"
Hogyan oldottad meg a programnyelved gépi kódra fordítását?
Kíváncsi vagyok, hogyan működik az a dolog, hogy amikor valaki ír valaki akárhogyan egy pár soros kódot, akkor azt hogyan lehet a számítógép által végrehajthatóvá tenni. Például ha én írnék egy ilyen saját programnyelvet, aminek vannak ilyen utasításai:
szamitsd: 1+1
ird ki: szamitsd
akkor ennek alapján hogyan írná ki a számítógép, hogy: 2?Megírom a formalizmusomat, ami egy matekos kifejezéshez hasonlít -> majd Function **() {} -ok sokaságát írom hozzá -> a gépi kóddal meg nem törődök, mert a .js elintézi helyettem
Hanem már megy az idegemre, hogy a .js -vel nem tudok se olvasni se írni **.txt fájlokba !
-
Tomi_78
aktív tag
https://erdosattilask01.lapunk.hu/rongo-rongo-iras-megfejtese-1214166#prog-ny1
" Már rájöttem: A Rongo-rongo írás zárójelezésének definíciója magyarul meghatározása a következő /:
1. A zárójelek hasonlók a mai zárójelezéshez, csak e zárójelek egymás felé néző félhold alakú szóképek, és a balra lévő gyakran sorozatos zárójel csak toldalékosan{mellékjel} lehet, a jobbra lévő ritkán sorozatos zárójel meg csak járulékosan{figurális jel} lehet !2. Továbbá mind a baloldali -féle, mind a jobboldali -féle zárójel lehet csapat része is és solo módon egyedül is !
3. Értelem szerűen ha elhagyjuk a e zárójeleket, akkor megkapjuk a csapat szókópét és a solo szóképét zárójeltelenül: és az okosabbak odaképzelhetik ezt, mint "opcionálisan elhagyott zárójel(ek)et" !
4. Hát ez elképesztő, talán nem ismerték az aritmetikát, de az ösztönös zárójelezésük fejlettebbnek bizonyult, mint a korunk zárójelezése, beleértve a programnyelveink zárójelezéseit is !
Igazán csinálhatnánk egy ilyen programnyelvet, ami ezt az - általam definiált - zárójelezést használja a programnyelvében ! Legyen html, JavaScript és PHP kiterjesztése ez a zárójelezésem !
Én már próbáltam programnyelveket leprogramozni: nem nehéz, csak rengeteget kell érte klampírozni érte ♥ "
"Én már próbáltam programnyelveket leprogramozni: nem nehéz"
Hogyan oldottad meg a programnyelved gépi kódra fordítását?
Kíváncsi vagyok, hogyan működik az a dolog, hogy amikor valaki ír valaki akárhogyan egy pár soros kódot, akkor azt hogyan lehet a számítógép által végrehajthatóvá tenni. Például ha én írnék egy ilyen saját programnyelvet, aminek vannak ilyen utasításai:
szamitsd: 1+1
ird ki: szamitsd
akkor ennek alapján hogyan írná ki a számítógép, hogy: 2? -
hiperFizikus
senior tag
https://24.hu/tudomany/2024/07/02/ismeretlen-ősi-kultúra-barlangrajzai-Venezuela/
Szerintem ez nyilvánvalóan csalás (lehet) => fel kell őket jelenteni a rendőrségen !
https://24.hu/tudomany/2023/01/05/barlangrajz-kód-protoíras-rendszer-jégkor/
-
hiperFizikus
senior tag
https://erdosattilask01.lapunk.hu/rongo-rongo-iras-megfejtese-1214166#prog-ny1
" Már rájöttem: A Rongo-rongo írás zárójelezésének definíciója magyarul meghatározása a következő /:
1. A zárójelek hasonlók a mai zárójelezéshez, csak e zárójelek egymás felé néző félhold alakú szóképek, és a balra lévő gyakran sorozatos zárójel csak toldalékosan{mellékjel} lehet, a jobbra lévő ritkán sorozatos zárójel meg csak járulékosan{figurális jel} lehet !2. Továbbá mind a baloldali -féle, mind a jobboldali -féle zárójel lehet csapat része is és solo módon egyedül is !
3. Értelem szerűen ha elhagyjuk a e zárójeleket, akkor megkapjuk a csapat szókópét és a solo szóképét zárójeltelenül: és az okosabbak odaképzelhetik ezt, mint "opcionálisan elhagyott zárójel(ek)et" !
4. Hát ez elképesztő, talán nem ismerték az aritmetikát, de az ösztönös zárójelezésük fejlettebbnek bizonyult, mint a korunk zárójelezése, beleértve a programnyelveink zárójelezéseit is !
Igazán csinálhatnánk egy ilyen programnyelvet, ami ezt az - általam definiált - zárójelezést használja a programnyelvében ! Legyen html, JavaScript és PHP kiterjesztése ez a zárójelezésem !
Én már próbáltam programnyelveket leprogramozni: nem nehéz, csak rengeteget kell érte klampírozni érte ♥ "
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- PlayStation 3
- iPhone topik
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- Milyen egeret válasszak?
- Apple asztali gépek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- sziku69: Szólánc.
- Autós topik
- További aktív témák...
- iPhone 15 Pro 1 év garanciával
- ASUS TUF Gaming F15 (FX506HEB) i7-11800H / RTX 3050 Ti / 32GB
- Komplett Gamer gép akár monitorral is! Ryzen 5 3600/AIO/16GB Ram/TUF 3080 10GB/500GB M.2 PCIe
- HP 650 G2 laptop (15,6FHD/I5-6200U/8GB/128SSD/Magyar/Win11) - Áfás számlával
- BONTATLAN Zacskós ThinkCentre M70s SFF Business Időtálló Asztali gép -50% i5-14500 16/512 770 Magyar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

