Aktív témák
-
up
senior tag
Engem is meglepett. Talán az volt a gond, hogy az illető cd-je bsaftpz kiadású volt, és ők valószínűleg elcseszték az sp1 beleintegrálását :). Végül is egyre megy, hogy nem tartalmazza a toolt, vagy csak nem ismerte fel az xp installációt. A lényeg, hogy nem kínálta fel azt az opciót, míg az angol cd simán. De a helyes működés valóban az, ha látja. :)
-
up
senior tag
Ezt rec. console nélkül én nem tudnám megoldani. (illetve még azzal se biztos :)
Most kipróbáltam, hogy nálam hogy megy, a következő lépésekre van szükség:
1. felbootolsz a cd-ről
2. szépen megvárod, amíg mindent betölt (nem a töltés közben kell lenyomni valamit, asszem az f2 ott van...)
3. a három opcióból (telepítés most, javítás, kilépés) a másodikat választod, itt dől el, hogy egyáltalán van-e ilyen repair cuccod :)
4. kiválasztod a kívánt winxp-t, ha több van felrakva a gépre (beírod a számát és enter)
5. beírod az admin jelszót
6. chkdsk /r
... ha nincs rec con, akkor szívtál... win2k angol szerintem nem jó, bár elvileg azonos alapokon nyugszanak, ha nincs jobb ötleted, tehetsz egy próbát! (végül is ntfs az ntfs... vagy mégse? :) )
Biztos van más megoldás is, nekem ez rövid időre helyrehozta a múltkor, párszor fel tudtam bootolni, aztán kezdhettem elölről... véglegesen csak újraparticionálás segíthet szerintem. (nem az én gépem volt :t ) -
up
senior tag
-
up
senior tag
Kék képernyő? És mégis mi van rajta?
Csak nem STOP 0x000000ED UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME?
Ha igen, akkor nézd meg ezt: [L]http://support.microsoft.com/?kbid=297185[/L]
Röviden: bootolj fel egy winxp cd-ről, és a recovery console segítségével lépj be a javítandó installációba. A parancssoros résznél válts a c: meghajtóra, ha még nem ott vagy, és adj ki egy chkdsk /r parancsot. Ezzel ellesz egy darabig, és reboot után vszeg fel tudsz bootolni. De ha igazán nagy szarban vagy, akkor ez csak ideig-óráig oldja meg a dolgot, szóval ha véletlen sikerül felállítani a rendszert, akkor gyorsan mentsd le a cuccokat valahova! :)
Aktív témák
- Chieftec-Prohardver nyereményjáték
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- PlayStation 5
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Samsung kuponkunyeráló
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Automata kávégépek
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Linux kezdőknek
- További aktív témák...
- 1 TB Samsung, HGST, Western Digital 2,5" SATA-s winchesterek eladóak! 100/100
- Samsung PM961 250GB M2 NVMe PCIe SSD
- 500GB Sata SSD-k / Western Digital / Samsung / Crucial / Beszámítás OK!
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Western Digital SN850 2TB NVMe With Heatsink for PS5
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Adaptive Sync - sRGB 99%
- Jó áron eladó Lenovo ThinkPad T14s Gen 3/i5-1240P/16 GB/256 SSD/FHD+/IPS/Garancia/
- Apple iPad Air 2 (A1566) 64GB Wi-Fi Asztroszürke
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
