Új hozzászólás Aktív témák

  • Knight666
    aktív tag

    Sajnálom, hogy nem kapható hivatalosan Mo-on, de ez a hong kong-i webbolt igencsak kedvező áron kínálja. Számomra a képernyő egy folytonos, azaz lyukmentes téglalap. A téglalapnak négy csúcsa van, és négy (egyenes) szakasz határolja. Csak halkan szeretném megkérdezni, felmerült-e valaha is valós fogyasztói igényként az alsó és felső káva eltüntetése? Szerintem ez egy marketingesek által mesterségesen kitalált esztétikai fícsör, és csak azért terjedt el, mert a távol-keleti gyártók mindenben szolgai módon követik az Apple által gerjesztett divathullámokat. Az alsó káva hiánya szerintem még zavaró is, hiszen így a képernyő alsó része gyakran belesüpped a felhasználó ruházatába vagy a paplanba. Olyat is gyakran látni, hogy felül notch van, de alul széles a káva, ami felveti a kérdést, miért nem lehetett inkább kicsit lejjebb tolni a képernyőt. Tudom, hogy nem ez a komment fogja megváltoztatni a fogyasztói igényeket, de azt hiszem, nem vagyok egyedül.

    Ha nagyon szigorúan veszem a kritériumaidat, az Xperia telefonok sem tökéletesek, mert azoknak is le van kerekítve a kijelzőjük egy nagyon minimális mértékben. :)
    De komolyra fordítva a szót: Szerintem az összes felhasználói preferencia könnyen kielégíthető lenne szoftveresen: A legfavágóbb módszer lehetne például, hogy mindenki akkora kávát állíthatna be magának, amekkorát akar, és a maradék terület OS szinten ki lenne kapcsolva. De nekem az is megfelelne, ha csak a tartalommegjelenítés lenne letiltva a konkáv területeken. Engem nem zavarna a kivágás, ha például csak a státusz adatok lennének mellette, de mikor görgetek a böngészőben vagy ránagyítok egy fotóra, akkor nem lenne "kilyukasztva" a kijelző.

  • Sajnálom, hogy nem kapható hivatalosan Mo-on, de ez a hong kong-i webbolt igencsak kedvező áron kínálja. Számomra a képernyő egy folytonos, azaz lyukmentes téglalap. A téglalapnak négy csúcsa van, és négy (egyenes) szakasz határolja. Csak halkan szeretném megkérdezni, felmerült-e valaha is valós fogyasztói igényként az alsó és felső káva eltüntetése? Szerintem ez egy marketingesek által mesterségesen kitalált esztétikai fícsör, és csak azért terjedt el, mert a távol-keleti gyártók mindenben szolgai módon követik az Apple által gerjesztett divathullámokat. Az alsó káva hiánya szerintem még zavaró is, hiszen így a képernyő alsó része gyakran belesüpped a felhasználó ruházatába vagy a paplanba. Olyat is gyakran látni, hogy felül notch van, de alul széles a káva, ami felveti a kérdést, miért nem lehetett inkább kicsit lejjebb tolni a képernyőt. Tudom, hogy nem ez a komment fogja megváltoztatni a fogyasztói igényeket, de azt hiszem, nem vagyok egyedül.

  • Xaels
    félisten

    Lehet, nem én vagyok félremenve, ha a kutyának nem kell az Xperia. Nem gondolod? Nem én vagyok a célcsoport? Valahogy úgy tűnik, senki se.

    Vettél egy Sony (haha, milyen vicces) bt fülest, bedöglött benne az akksi. Ok. Ez nem érv. Nekem meg van egy noname Lypertek fülesem, már 4 éves és az akksi köszöni szépen, jól van. Sokkal több fülest kellett leselejteznem kábel problemák végett, mint akku végett.

    Szerintem a képernyő arányokról, levágásokról pont ne az Xperiák kapcsán beszéljünk, vagy 5 generációt kihoztak úgy, hogy a hosszú kijelzővel letették a voksukat a széles vásznú mozifilmek mellett, és igencsak érdekesen tudtál fogyasztani rajta minden tartalmat.

    Ja, merthogy akik komoly 4K-s tartalomgyártók, azok a telefonjukat használják tartalomgyártásra, aha. Kiváncsi lennék, mennyire mozogsz Te ilyen körökben, ahogy elnézem, sehogy sem.

    Hidd el, nem foglalkoztak a rendszerrel. Régen sem. Azóta sem. Nem hiába a Sony telefonok népszerűsége már sokkal korábban esett. Gyenge szoftver optimalizálás, amit mindig nyers erővel próbáltak kompenzálni, gyenge összeszerelési minőség, lehetne még sorolni.

    Értem én, hogy nosztalgiázunk a Sony fölött, és üde színfolt lenne a sok kínai gyártó között, valami, ami legalább japán, én is szivesen látnék több, nem kínai gyártót, én is fájlalom a Nokia sorsát, az LG, a HTC, a BlackBerry és az Alcatel sorsát, de hé! Hogy is mondják? "Aki nem hajlik, az megtörik"? Sonyék hihetetlenül makacs módon ragaszkodnak elavult dolgokhoz, amik a kutyát nem hozzák lázba, senkinek nem kell, és nem képesek mások hibájából tanulni, pl a HTC hibájából az árazást illetően. Az ilyen megy a süllyesztőbe. És pusztán a nosztalgikus érzület nem fogja megmenteni, ahogy a Nokiát se mentette meg, pedig egy márkához se fűzte a régieket több érzelem, mint a finn céghez. Lássuk be, a Sony telefonos részlege vergődik, és nem azért, mert szar az emberek ízlése, hanem mert a Sony nem érti az emberek ízlését.

    A legtöbb fülesem, fejesem kábele a csatlakozónál tört meg, párszáz forintból és 5perc alatt cseréltem, de pl. a mostaninak gyárilag cserélhető a kábele, ezt old meg egy TWS-nél az akkuval, és ez még külső DAC-cal is olcsóbb volt mint a WF...

    Az a Sony füles az egyik legjobbnak számított a kategóriában, nem (csak) a márka miatt vettem. A WH-1000XM3-at nagyon szerettem (bár zajszűrés nélkül az sem volt számomra elég "izmos"), de nekem nyáron kényelmetlen volt, beleizzadtam nagyon és macera volt a nagy dobozt cipelni, azért váltottam vissza fülesre.

    Az meg, hogy a tömegpsychozis miatt milyen márkák mennek az nem jelenti azt, hogy a Sony szarabb lenne bármelyiknél. Rengeteg olyan piaci trend volt az utóbbi időben amibe nem ugrottak bele aztán szépen lassan leszokott róla a piac. Például az edge kijelzők, a mechanikus selfie kamerák.

    Xperia XZ, majd Samsung S10, Note 10, Xperia 1 III és 1 V után most Pixel van a kezemben... Bocs de nekem valós tapasztalataim vannak tartós használattal, attól, hogy nem látod elsőre mert a felület nagy része ugyanolyan az sem jelenti, hogy nincsenek benne saját megoldások, hozzáadott dolgok.

    Nem kell "profi youtubernek" lenni, elég ha van 1 gyereked, vagy elmész a családdal nyaralni és 4K-ban, akár 60fps-sel akarsz videót csinálni, betelik a háttértár elég hamar, a mSD még nem foglal helyett, nem hagyod el a telefonból... de fizes töredék tárhelyért súlyos tízezrekkel többet mert ugye valahogy nem tudjuk a 256GB-ot lassan 10éve meghaladni (alapmodell tekintetében).

  • Lehet, nem én vagyok félremenve, ha a kutyának nem kell az Xperia. Nem gondolod? Nem én vagyok a célcsoport? Valahogy úgy tűnik, senki se.

    Vettél egy Sony (haha, milyen vicces) bt fülest, bedöglött benne az akksi. Ok. Ez nem érv. Nekem meg van egy noname Lypertek fülesem, már 4 éves és az akksi köszöni szépen, jól van. Sokkal több fülest kellett leselejteznem kábel problemák végett, mint akku végett.

    Szerintem a képernyő arányokról, levágásokról pont ne az Xperiák kapcsán beszéljünk, vagy 5 generációt kihoztak úgy, hogy a hosszú kijelzővel letették a voksukat a széles vásznú mozifilmek mellett, és igencsak érdekesen tudtál fogyasztani rajta minden tartalmat.

    Ja, merthogy akik komoly 4K-s tartalomgyártók, azok a telefonjukat használják tartalomgyártásra, aha. Kiváncsi lennék, mennyire mozogsz Te ilyen körökben, ahogy elnézem, sehogy sem.

    Hidd el, nem foglalkoztak a rendszerrel. Régen sem. Azóta sem. Nem hiába a Sony telefonok népszerűsége már sokkal korábban esett. Gyenge szoftver optimalizálás, amit mindig nyers erővel próbáltak kompenzálni, gyenge összeszerelési minőség, lehetne még sorolni.

    Értem én, hogy nosztalgiázunk a Sony fölött, és üde színfolt lenne a sok kínai gyártó között, valami, ami legalább japán, én is szivesen látnék több, nem kínai gyártót, én is fájlalom a Nokia sorsát, az LG, a HTC, a BlackBerry és az Alcatel sorsát, de hé! Hogy is mondják? "Aki nem hajlik, az megtörik"? Sonyék hihetetlenül makacs módon ragaszkodnak elavult dolgokhoz, amik a kutyát nem hozzák lázba, senkinek nem kell, és nem képesek mások hibájából tanulni, pl a HTC hibájából az árazást illetően. Az ilyen megy a süllyesztőbe. És pusztán a nosztalgikus érzület nem fogja megmenteni, ahogy a Nokiát se mentette meg, pedig egy márkához se fűzte a régieket több érzelem, mint a finn céghez. Lássuk be, a Sony telefonos részlege vergődik, és nem azért, mert szar az emberek ízlése, hanem mert a Sony nem érti az emberek ízlését.

    Abbol amit irtal eddig en egy kicsit azert azt latom, hogy az emberek izlese szar (egymillio legy nem tevedhet, ugye?). Kicsit mintha elfeledkeznel a kinalati oldal torzitasarol, leginkabb az agymoso marketing hatasarol: "vegyel nagy noccsos egyentepsit mert az a trendi" (igy nyirtak ki a kompaktokat), "vegyel bluetooth fulest" (igy lehet meg tobb elektronikai hulladek aksit eladni) mert ugyanolyan minoseg (ez sajnos nem igaz, hiaba hivatkozol tenykent ra), "tarolj mindent a felhoben" (ja, es fizess erte ha nem eleg a tarhely, szolgaltasd ki magad a technofeudalizmusnak).

    A vasarlok nagy resze nem igazan tudatos, cserebe minden szart megvesz ha elhitetik vele, hogy ez kell neki.
    Kozben meg vannak olyanok mint pl. en, akiknek az izleset (kicsit tudatosabban kialakitott elvarasok es preferenciak) nem igazan elegitik ki a gyartok, most mar a Sony sem (pl. 70mm alatti szelesseg). De ez eleg sok mas teruleten is igy van. Ja, eleg szar ha az ember nem osztja a tomegizlest manapsag. Vagy nem tud venni olyan dolgokat amiket szeretne, vagy sok utanajarassal es magasabb aron talal (ha szerencseje van).

    Ja, volt Symbianos es Windowsos Lumiam (szerettem is mindkettot), meg a HTC-t is visszasirom. Es meg remenykedem abban is, hogy hatha a Sony visszahoz egy kompakt flagship modellt. Peace :)

  • Last Dave
    csendes tag

    Bocs de nagyon félre vagy menve... Volt egy WF-1000XM4-es TWS-em. Megdöglött benne az akku, nem bírta ki az 1 órás haza utat sem, gariban cserélték... Eladtam és mentem vissza kábelezni, sokkal olcsóbban sokkal jobbat kaptam zenei élmény tekintetében. Ja persze a drága fejest kábellel csatlakoztatva lehet jobban szólna a saját erősítője helyett egy dedikált cuccal, az meg a gyártók saját hibája, hogy a beépített erősítője csak BT kapcsolatnál működik. Amikor videót nézel és teljes képernyős az anyag (mondjuk egy szélesvásznú film amiről pont levágja a két fekete sávot) akkor nincs kint sem az óra, sem az akku szint kijelzés, a teljes kijelzőt megkapod levágások, lyukak vagy szigetek nélkül.

    A mSD azoknak kell akik tartalmat akarnak gyártani, hamar megtelik 4K videóval a tárhely. Opcionális, jobb ha van mintha külső eszközökkel kell bohóckodni vagy felhővel olyan helyen ahol nem jó a lefedettség. Nem te vagy a célcsoportja.

    Az, hogy nem látszik még nem jelenti azt, hogy nem foglalkoztak a rendszerrel. Most egy Pixel 10 Pro-t használok, rengeteg olyan dolog van a Sony-ban ami itt nincs, attól függetlenül, hogy a rendszer többnyire ugyanúgy néz ki...

    Lehet, nem én vagyok félremenve, ha a kutyának nem kell az Xperia. Nem gondolod? Nem én vagyok a célcsoport? Valahogy úgy tűnik, senki se.

    Vettél egy Sony (haha, milyen vicces) bt fülest, bedöglött benne az akksi. Ok. Ez nem érv. Nekem meg van egy noname Lypertek fülesem, már 4 éves és az akksi köszöni szépen, jól van. Sokkal több fülest kellett leselejteznem kábel problemák végett, mint akku végett.

    Szerintem a képernyő arányokról, levágásokról pont ne az Xperiák kapcsán beszéljünk, vagy 5 generációt kihoztak úgy, hogy a hosszú kijelzővel letették a voksukat a széles vásznú mozifilmek mellett, és igencsak érdekesen tudtál fogyasztani rajta minden tartalmat.

    Ja, merthogy akik komoly 4K-s tartalomgyártók, azok a telefonjukat használják tartalomgyártásra, aha. Kiváncsi lennék, mennyire mozogsz Te ilyen körökben, ahogy elnézem, sehogy sem.

    Hidd el, nem foglalkoztak a rendszerrel. Régen sem. Azóta sem. Nem hiába a Sony telefonok népszerűsége már sokkal korábban esett. Gyenge szoftver optimalizálás, amit mindig nyers erővel próbáltak kompenzálni, gyenge összeszerelési minőség, lehetne még sorolni.

    Értem én, hogy nosztalgiázunk a Sony fölött, és üde színfolt lenne a sok kínai gyártó között, valami, ami legalább japán, én is szivesen látnék több, nem kínai gyártót, én is fájlalom a Nokia sorsát, az LG, a HTC, a BlackBerry és az Alcatel sorsát, de hé! Hogy is mondják? "Aki nem hajlik, az megtörik"? Sonyék hihetetlenül makacs módon ragaszkodnak elavult dolgokhoz, amik a kutyát nem hozzák lázba, senkinek nem kell, és nem képesek mások hibájából tanulni, pl a HTC hibájából az árazást illetően. Az ilyen megy a süllyesztőbe. És pusztán a nosztalgikus érzület nem fogja megmenteni, ahogy a Nokiát se mentette meg, pedig egy márkához se fűzte a régieket több érzelem, mint a finn céghez. Lássuk be, a Sony telefonos részlege vergődik, és nem azért, mert szar az emberek ízlése, hanem mert a Sony nem érti az emberek ízlését.

  • Xaels
    félisten

    Állandóan megy a sírás a kommentszekcióban, hogy a Sony-n kívül nincs más telefon Jack dugasszal, microSD-vel, meg notch nélkül.

    Ezek az emberek tényleg nem veszik észre, hogy hova fejlődtek a bluetooth-os fülesek, az adatátvitel, kodekek, semmi nincs meg ebből? Nem 2010-et írunk. Azóta létezik Aptx HD, létezik a füleseknek saját beépített erősítőjük, ha megnézel pl egy fejhallgatót, amit Jack-el is tudsz csatlakoztatni, sokkal jobban szól Bluetooth-on, mert a saját akkumulátoros erőforrását használja, ami úgy hajtja meg a fejest ahogy a kis Jack dugaszból nem telik. És a minőség is pöccre ugyanaz, nem kell a vaker, hogy kihallod a különbséget, mert nem hallod! Főleg, hogy az utcán használva egy, ott a zaj (hoppá, mert ugye noise cancelling sincs a sima madzagos fülesekben ugye), másrészt a madzag is verődik hozzá a ruhádhoz, zipzárhoz, vagy épp súrlódik a bőrödön, és igen, továbbítja a hangot a füledbe, én pl a falra másztam tőle, hogy állandóan azt hallgathattam, ahogy ütemesen lépkedek és ütemesen verődik a madzag valamihez.
    Ne tegyünk már úgy, mintha egy hangszigetelt szobában hallgatnánk rongyos telefonról a Mozartot losless-ben a nappali közepén lévő bőrfotelben ülve. Egyrészt ahhoz a minőséghez nyitott fejhallgató kell, és azt nem telefonról fogod meghajtani.
    És akkor nem is említettük azt, hogy elszakad a zsinór, megtörik, beleakad valamibe, kész horror az egész. De azért sírjátok csak vissza.

    Notch. Aha. Az ott volt eddig is, vági? Meg a Sony-ban is ott van. Ja, hogy kétoldalt ők képernyő helyett is valami műanyag plasztikot raknak, oké. Akkor már mindjárt sokkal jobb! Mert túl nagy macera beállítani hogy töltse ki fekete képernyővel a kijelző két szélét, így kapsz egy notch nélküli képernyőt, cserébe ott vannak az akku ikonok stb., és kaptál hasznos helyet a képernyőből, amit ugye a Sony ígyis-úgyis elvesz, mert ott is kell óra meg akku töltöttségnek hely. Bele ne gondoljatok fél percig se!

    Én egyáltalán azt se tudtam, hogy létezik még MicroSD. Kb a DVD meg DVD lejátszókkal együtt láttam eltűnni valamikor réges régen egy messzi messzi galaxisban, akarom mondani, a retro eszközök süllyesztőjében. De most őszintén, hát mi a fene! Ésésés ezt mire használjátok? Mert gondolom, mióta van Google fiók, nem azon tároljátok se a névjegyeket, se a képeket, videókat. Merthogy az meglepne. Egyrészt egy SD kártya milliószor lassabb a belső tárhelynél, másrészt simán kapható akkora már szinte bármekkora belső tárhely, harmadrészt meg ott a felhő. Teszem azt, aki nem a felhőben tárolja a képeit, videóit, az ha beleejti a telefont a Dunába, vagy ellopják, akkor mindene oda? Ráadásul bele is törődhet egy lopás esetén, hogy a barátnője intim képeit Gipsz Jakab bármikor fellőheti a netre? Hm? Igen, merthogyha a felhőben tárolod, lopás esetén se éri el senki. És ha a Dunába ejted is, máris ott van minden az új készülékeden, mondok jobbat, az összes készülékeden, tablet, TV, laptop, minden! A microSD meghalt, fogadjuk el. Oh ja igen, fényképezőgépbe kell. Értem. De ugye azt nem a telefonba dugod, megnézni a képeket? Mert szivinfarktust is kapok, ha egy 6 colos phableten akarod nézni vagy szerkeszteni a kiváló minőségű képeket és nem egy laptopon vagy TV-n. Szóval igen, ismét egy felesleges dolog, nosztalgiázásnak viszont első osztályú azoknak, akik nem haladnak a korral.

    Árazás meg aztán mindennek a teteje. Egyáltalán nem nyújt semmivel sem többet a konkurenseknél, sőt, talán még kevesebbet is, ha azt nézzük, nem sokat foglalkoztak az UI-val, optimalizálással, konkrétan a stock androidot adják változatlanul, sok meló így nem volt vele, cserébe a jogszabályok szerinti kötelező, minimum szoftverfrissítési támogatást nyújtják, ótvar gyenge kamera algoritmussal, mert ugye itt is visszaköszön a stock androidból ismert lustaság, kódolni sok munka és nehéz, cserébe "alkotói szabadság" címszavakkal takarózva ráhagyjuk a userre, fedezze fel, hogy kell profi fotósként fotózni, a többi már az ő baja.

    Szóval a mottó, semmit nem csinálunk, de azt nagyon, cserébe jó drágán. Hát, a Sony ne nagyon várja a sült galambot a szájába, ha így folytatja, maximum mehet az LG meg a HTC után. Ugyanígy buktak bele ők is.

    Bocs de nagyon félre vagy menve... Volt egy WF-1000XM4-es TWS-em. Megdöglött benne az akku, nem bírta ki az 1 órás haza utat sem, gariban cserélték... Eladtam és mentem vissza kábelezni, sokkal olcsóbban sokkal jobbat kaptam zenei élmény tekintetében. Ja persze a drága fejest kábellel csatlakoztatva lehet jobban szólna a saját erősítője helyett egy dedikált cuccal, az meg a gyártók saját hibája, hogy a beépített erősítője csak BT kapcsolatnál működik. Amikor videót nézel és teljes képernyős az anyag (mondjuk egy szélesvásznú film amiről pont levágja a két fekete sávot) akkor nincs kint sem az óra, sem az akku szint kijelzés, a teljes kijelzőt megkapod levágások, lyukak vagy szigetek nélkül.

    A mSD azoknak kell akik tartalmat akarnak gyártani, hamar megtelik 4K videóval a tárhely. Opcionális, jobb ha van mintha külső eszközökkel kell bohóckodni vagy felhővel olyan helyen ahol nem jó a lefedettség. Nem te vagy a célcsoportja.

    Az, hogy nem látszik még nem jelenti azt, hogy nem foglalkoztak a rendszerrel. Most egy Pixel 10 Pro-t használok, rengeteg olyan dolog van a Sony-ban ami itt nincs, attól függetlenül, hogy a rendszer többnyire ugyanúgy néz ki...

  • Last Dave
    csendes tag

    Állandóan megy a sírás a kommentszekcióban, hogy a Sony-n kívül nincs más telefon Jack dugasszal, microSD-vel, meg notch nélkül.

    Ezek az emberek tényleg nem veszik észre, hogy hova fejlődtek a bluetooth-os fülesek, az adatátvitel, kodekek, semmi nincs meg ebből? Nem 2010-et írunk. Azóta létezik Aptx HD, létezik a füleseknek saját beépített erősítőjük, ha megnézel pl egy fejhallgatót, amit Jack-el is tudsz csatlakoztatni, sokkal jobban szól Bluetooth-on, mert a saját akkumulátoros erőforrását használja, ami úgy hajtja meg a fejest ahogy a kis Jack dugaszból nem telik. És a minőség is pöccre ugyanaz, nem kell a vaker, hogy kihallod a különbséget, mert nem hallod! Főleg, hogy az utcán használva egy, ott a zaj (hoppá, mert ugye noise cancelling sincs a sima madzagos fülesekben ugye), másrészt a madzag is verődik hozzá a ruhádhoz, zipzárhoz, vagy épp súrlódik a bőrödön, és igen, továbbítja a hangot a füledbe, én pl a falra másztam tőle, hogy állandóan azt hallgathattam, ahogy ütemesen lépkedek és ütemesen verődik a madzag valamihez.
    Ne tegyünk már úgy, mintha egy hangszigetelt szobában hallgatnánk rongyos telefonról a Mozartot losless-ben a nappali közepén lévő bőrfotelben ülve. Egyrészt ahhoz a minőséghez nyitott fejhallgató kell, és azt nem telefonról fogod meghajtani.
    És akkor nem is említettük azt, hogy elszakad a zsinór, megtörik, beleakad valamibe, kész horror az egész. De azért sírjátok csak vissza.

    Notch. Aha. Az ott volt eddig is, vági? Meg a Sony-ban is ott van. Ja, hogy kétoldalt ők képernyő helyett is valami műanyag plasztikot raknak, oké. Akkor már mindjárt sokkal jobb! Mert túl nagy macera beállítani hogy töltse ki fekete képernyővel a kijelző két szélét, így kapsz egy notch nélküli képernyőt, cserébe ott vannak az akku ikonok stb., és kaptál hasznos helyet a képernyőből, amit ugye a Sony ígyis-úgyis elvesz, mert ott is kell óra meg akku töltöttségnek hely. Bele ne gondoljatok fél percig se!

    Én egyáltalán azt se tudtam, hogy létezik még MicroSD. Kb a DVD meg DVD lejátszókkal együtt láttam eltűnni valamikor réges régen egy messzi messzi galaxisban, akarom mondani, a retro eszközök süllyesztőjében. De most őszintén, hát mi a fene! Ésésés ezt mire használjátok? Mert gondolom, mióta van Google fiók, nem azon tároljátok se a névjegyeket, se a képeket, videókat. Merthogy az meglepne. Egyrészt egy SD kártya milliószor lassabb a belső tárhelynél, másrészt simán kapható akkora már szinte bármekkora belső tárhely, harmadrészt meg ott a felhő. Teszem azt, aki nem a felhőben tárolja a képeit, videóit, az ha beleejti a telefont a Dunába, vagy ellopják, akkor mindene oda? Ráadásul bele is törődhet egy lopás esetén, hogy a barátnője intim képeit Gipsz Jakab bármikor fellőheti a netre? Hm? Igen, merthogyha a felhőben tárolod, lopás esetén se éri el senki. És ha a Dunába ejted is, máris ott van minden az új készülékeden, mondok jobbat, az összes készülékeden, tablet, TV, laptop, minden! A microSD meghalt, fogadjuk el. Oh ja igen, fényképezőgépbe kell. Értem. De ugye azt nem a telefonba dugod, megnézni a képeket? Mert szivinfarktust is kapok, ha egy 6 colos phableten akarod nézni vagy szerkeszteni a kiváló minőségű képeket és nem egy laptopon vagy TV-n. Szóval igen, ismét egy felesleges dolog, nosztalgiázásnak viszont első osztályú azoknak, akik nem haladnak a korral.

    Árazás meg aztán mindennek a teteje. Egyáltalán nem nyújt semmivel sem többet a konkurenseknél, sőt, talán még kevesebbet is, ha azt nézzük, nem sokat foglalkoztak az UI-val, optimalizálással, konkrétan a stock androidot adják változatlanul, sok meló így nem volt vele, cserébe a jogszabályok szerinti kötelező, minimum szoftverfrissítési támogatást nyújtják, ótvar gyenge kamera algoritmussal, mert ugye itt is visszaköszön a stock androidból ismert lustaság, kódolni sok munka és nehéz, cserébe "alkotói szabadság" címszavakkal takarózva ráhagyjuk a userre, fedezze fel, hogy kell profi fotósként fotózni, a többi már az ő baja.

    Szóval a mottó, semmit nem csinálunk, de azt nagyon, cserébe jó drágán. Hát, a Sony ne nagyon várja a sült galambot a szájába, ha így folytatja, maximum mehet az LG meg a HTC után. Ugyanígy buktak bele ők is.

  • Badboys
    őstag

    Gondoltam visszajelzek. Végül szeptember 3-án kaptam meg. Ugyanúgy semmi hiba nem volt mint korábban. Olaszországból jött, nem volt se vám, se egyéb költség. Sőt, mivel DHL Express jött a csomag, így azt is lehet kérni, hogy Alzaboxba kézbesítsék, amivel éltem is, így volt a legkényelmesebb az átvétel.

    Ma a telefon még mindig pöpec, nagy örömmel tértem hozzá vissza. Amíg távol volt vettem az Alzából egy Pixel 9 Pro-t (maholnap érkezik a teljes visszatérítés). Ahhoz képest is jónak tartom. A sebesség-érzet hasonló, viszont a kijelző teljesebb (lyukmentes és nincsenek lecsapva a sarkai), a hang sokkal jobb, nincsenek random megakadások és nem tolja lépten-nyomon az AI-t az arcomba. Egy dolgban jobb a Pixel, méretben, nem gondoltam volna, hogy ennyit számít érzésre az a centi különbség.

    Köszönöm nagyon elgondolkodtam rajta. Egyenlőre még kivárok nem sürgős. Sajnos ahogy elnézem nem egy sűrű termék. Legalábbis nem sokan jelezték itt a fórumon, hogy beszerezték. tisztában vagyok vele, hogy ez betudható annak, hogy MO n nem kapható.

  • MMiklos86
    csendes tag

    Megkaptad a készüléket? Gondolkodom, hogy megrendelem, de sajnos nem kapható írja a Wonda. Azt írja honkongi verzió. Nem tudom későbbiekben ez mennyire lesz hátrány. Főleg ne adj, ha javítani kell.

    Gondoltam visszajelzek. Végül szeptember 3-án kaptam meg. Ugyanúgy semmi hiba nem volt mint korábban. Olaszországból jött, nem volt se vám, se egyéb költség. Sőt, mivel DHL Express jött a csomag, így azt is lehet kérni, hogy Alzaboxba kézbesítsék, amivel éltem is, így volt a legkényelmesebb az átvétel.

    Ma a telefon még mindig pöpec, nagy örömmel tértem hozzá vissza. Amíg távol volt vettem az Alzából egy Pixel 9 Pro-t (maholnap érkezik a teljes visszatérítés). Ahhoz képest is jónak tartom. A sebesség-érzet hasonló, viszont a kijelző teljesebb (lyukmentes és nincsenek lecsapva a sarkai), a hang sokkal jobb, nincsenek random megakadások és nem tolja lépten-nyomon az AI-t az arcomba. Egy dolgban jobb a Pixel, méretben, nem gondoltam volna, hogy ennyit számít érzésre az a centi különbség.

  • MMiklos86
    csendes tag

    Megkaptad a készüléket? Gondolkodom, hogy megrendelem, de sajnos nem kapható írja a Wonda. Azt írja honkongi verzió. Nem tudom későbbiekben ez mennyire lesz hátrány. Főleg ne adj, ha javítani kell.

    Elvileg holnap érkezik, már úton van Olaszországból. Mikor szóltam a Wondának, hogy baj van, gyorsan és korrektül reagáltak, küldték a csere-készüléket. Mondjuk ez esetben deklaráltan Sony hiba volt, Sony maga jelentette be, hogy cseréli a hibás telefonokat, valószínűleg ezt intézte a Wonda is. Kérdés persze, hogy ha tényleg javítani kellett volna, saját költségre, akkor is ennyire sima lett volna-e minden.

  • MMiklos86
    csendes tag

    Banki appok miatt tartok tőle, nem tudom mennyire stabilak.

    Revolut és Raiffeisen hiba nélkül ment rajta, többivel nincs tapasztalatom.

  • Badboys
    őstag

    Nem volt egyik sem, mert olasz raktárból érkezett. 2 munkanap alatt a kezemben volt (Wonda Mobile).

    Megkaptad a készüléket? Gondolkodom, hogy megrendelem, de sajnos nem kapható írja a Wonda. Azt írja honkongi verzió. Nem tudom későbbiekben ez mennyire lesz hátrány. Főleg ne adj, ha javítani kell.

  • Max1mus
    nagyúr

    Értem. Mondjuk nekem a túlélesítés tetszik, de valóban jobb lehetne a dinamikatartomány (ez még az amúgy látványosan jobb szenzoros Fold 7-nél is probléma).
    Lassúság. Sajnos sok telefonon tapasztalom. Samsung, Motorola, Xiaomi. Kattintok es 2-3 másodperc múlva látom az eredményt. Ja és kattintás utáni pillanatban sem húzhatom el a kezem, mert akkor elmosódik vagy mást fotóz.

    Az iPhone-ban azt szeretem, hogy kattintás után azonnal ott az eredmény. Mint régen (4-5 évvel ezelőtt, meg még régebben is).

    Ilyen kattintok és 2mp után van eredmény dolgot pixel telefonoknál is láttál?

  • janeszgol
    félisten

    Az S23U-ban az zavart a legjobban, hogy a képek és a videók túlprocesszáltak. Minden árnyékot ki akar emelni, a csúcsfényeket lehúzza, szín, kontraszt, élesítés, zajszűrés a maximumon. De mindez nem zavart volna, ha van rendes RAW támogatás, de azok a képek sem "igazi" RAW képek (főleg a Profi RAW - na az valami förmedvény...), mert a szoftver belenyúl, próbál javítani, felbontást módosít (a 10Mpixeles teleobjektívekből is 12 Mpixeles RAW jön ki), stb.
    A Sony gyári jpeg motorja sem tetszik, de ott legalább a RAW-ból ki lehet hozni valami értékelhetőt.
    Ami nagyon zavart még az S23U-nál az a nagyon erős rolling shutter. Maga a főszenzor is nagyon lassú kiolvasási sebességű, de a két teleobjektív mögötti szenzor az valami komikusan gyenge ilyen téren. Se a P30, se az 5 II nem volt ennyire rossz, de a mostani 1 VI a global shutterével eléggé magasra tette a lécet.

    Értem. Mondjuk nekem a túlélesítés tetszik, de valóban jobb lehetne a dinamikatartomány (ez még az amúgy látványosan jobb szenzoros Fold 7-nél is probléma).
    Lassúság. Sajnos sok telefonon tapasztalom. Samsung, Motorola, Xiaomi. Kattintok es 2-3 másodperc múlva látom az eredményt. Ja és kattintás utáni pillanatban sem húzhatom el a kezem, mert akkor elmosódik vagy mást fotóz.

    Az iPhone-ban azt szeretem, hogy kattintás után azonnal ott az eredmény. Mint régen (4-5 évvel ezelőtt, meg még régebben is).

  • Max1mus
    nagyúr

    Nem, simán működött rajta 4G, 5G, minden. Semmilyen hátrányát nem tapasztaltam a HK változatnak.

    Banki appok miatt tartok tőle, nem tudom mennyire stabilak.

  • NomadND1
    senior tag

    Nem volt egyik sem, mert olasz raktárból érkezett. 2 munkanap alatt a kezemben volt (Wonda Mobile).

    Jól elmentettem az oldalt, köszi!

  • MMiklos86
    csendes tag

    A topiktarsak nagy része szerint is ronda (noccsa sincs, ez milyen már :DDD), de miért kell raccsolva wondanak mondani?
    Viccet félre téve, köszi.

    :D
    De wonda ez a Wanda...

  • MMiklos86
    csendes tag

    B20 net sávszélesség, vagy bármi más hátrányod volt?

    Nem, simán működött rajta 4G, 5G, minden. Semmilyen hátrányát nem tapasztaltam a HK változatnak.

  • Nem volt egyik sem, mert olasz raktárból érkezett. 2 munkanap alatt a kezemben volt (Wonda Mobile).

    A topiktarsak nagy része szerint is ronda (noccsa sincs, ez milyen már :DDD), de miért kell raccsolva wondanak mondani?
    Viccet félre téve, köszi.

  • Max1mus
    nagyúr

    Nekem ilyen telefonom volt és lesz is. Miután még június elején indokolás nélkül lemondta az előrendelésemet a német Amazon, megvettem Hongkongból a helyi változatot 512GB háttértárral. Jelentősen olcsóbban, mint az európai 256-ot. Két hónapig, pontosan 61 napig nagyon elégedett voltam a telefonnal. Imádtam a lyukmentes kijelzőt, a szürreálisan jó hangszórós hangzást, a külön kameragombot és a villámgyors, bloatware-től mentes Androidot.

    Mikor felmerült a szériahiba híre, lekérdeztem a Sony által közzétett adatbázisban, a HK és TW oldalakon is, mindkettő azt mondta IMEI alapján, hogy a telefonom nem érintett.
    Aztán egyik pillanatról a másikra, a telefon meghalt. Épp vezettem, azt hittem csak az Android Auto hülyesége miatt állt le a zene, de nem, immáron egy tégla pihent a kesztyűtartóban. Egyáltalán nem kapcsolt be többet, még a Sony által közzétett módszereket használva sem.

    Visszaküldtem a telefont a hongkongi eladónak, amely teljesen korrekt volt. Várni kellett, mert a Sony csak a múlt héten kezdte újra forgalmazni az eszközt. Ma keresett az eladó azzal, hogy a Sony által kicserélt készüléket küldik. Remélem ezúttal minden rendben lesz.

    Megértem azokat, akik szerint a telefon túlárazott és sok tekintetben nincs egy szinten a konkurenciával. Igen, valóban túl drága, ellenben nekem szimpatikus amit nyújt. Gyűlölöm a lyukat a kijelzőn, szeretem a tiszta hangzást, imádtam a kameragombot - Dolomitokban motorozás közben még a kesztyűt sem kellett levenni fényképezéshez - megnyugtat, hogy sosem fogok kifutni a háttértárból a SD bővíthetőség miatt és nem érdekel a magyarul amúgy is alig működő AI. Nem akartam sem kínai, sem amerikai telefont, sem pedig Samsung bloatware-t. Ilyen igényekhez a Sony áll a legközelebb. Fizetni kell érte, hogyne, de bízom benne, hogy a piacon tud maradni.

    B20 net sávszélesség, vagy bármi más hátrányod volt?

  • MMiklos86
    csendes tag

    Vammal/afaval is olcsobb volt?

    Nem volt egyik sem, mert olasz raktárból érkezett. 2 munkanap alatt a kezemben volt (Wonda Mobile).

  • Nekem ilyen telefonom volt és lesz is. Miután még június elején indokolás nélkül lemondta az előrendelésemet a német Amazon, megvettem Hongkongból a helyi változatot 512GB háttértárral. Jelentősen olcsóbban, mint az európai 256-ot. Két hónapig, pontosan 61 napig nagyon elégedett voltam a telefonnal. Imádtam a lyukmentes kijelzőt, a szürreálisan jó hangszórós hangzást, a külön kameragombot és a villámgyors, bloatware-től mentes Androidot.

    Mikor felmerült a szériahiba híre, lekérdeztem a Sony által közzétett adatbázisban, a HK és TW oldalakon is, mindkettő azt mondta IMEI alapján, hogy a telefonom nem érintett.
    Aztán egyik pillanatról a másikra, a telefon meghalt. Épp vezettem, azt hittem csak az Android Auto hülyesége miatt állt le a zene, de nem, immáron egy tégla pihent a kesztyűtartóban. Egyáltalán nem kapcsolt be többet, még a Sony által közzétett módszereket használva sem.

    Visszaküldtem a telefont a hongkongi eladónak, amely teljesen korrekt volt. Várni kellett, mert a Sony csak a múlt héten kezdte újra forgalmazni az eszközt. Ma keresett az eladó azzal, hogy a Sony által kicserélt készüléket küldik. Remélem ezúttal minden rendben lesz.

    Megértem azokat, akik szerint a telefon túlárazott és sok tekintetben nincs egy szinten a konkurenciával. Igen, valóban túl drága, ellenben nekem szimpatikus amit nyújt. Gyűlölöm a lyukat a kijelzőn, szeretem a tiszta hangzást, imádtam a kameragombot - Dolomitokban motorozás közben még a kesztyűt sem kellett levenni fényképezéshez - megnyugtat, hogy sosem fogok kifutni a háttértárból a SD bővíthetőség miatt és nem érdekel a magyarul amúgy is alig működő AI. Nem akartam sem kínai, sem amerikai telefont, sem pedig Samsung bloatware-t. Ilyen igényekhez a Sony áll a legközelebb. Fizetni kell érte, hogyne, de bízom benne, hogy a piacon tud maradni.

    Vammal/afaval is olcsobb volt?

  • MMiklos86
    csendes tag

    Nekem ilyen telefonom volt és lesz is. Miután még június elején indokolás nélkül lemondta az előrendelésemet a német Amazon, megvettem Hongkongból a helyi változatot 512GB háttértárral. Jelentősen olcsóbban, mint az európai 256-ot. Két hónapig, pontosan 61 napig nagyon elégedett voltam a telefonnal. Imádtam a lyukmentes kijelzőt, a szürreálisan jó hangszórós hangzást, a külön kameragombot és a villámgyors, bloatware-től mentes Androidot.

    Mikor felmerült a szériahiba híre, lekérdeztem a Sony által közzétett adatbázisban, a HK és TW oldalakon is, mindkettő azt mondta IMEI alapján, hogy a telefonom nem érintett.
    Aztán egyik pillanatról a másikra, a telefon meghalt. Épp vezettem, azt hittem csak az Android Auto hülyesége miatt állt le a zene, de nem, immáron egy tégla pihent a kesztyűtartóban. Egyáltalán nem kapcsolt be többet, még a Sony által közzétett módszereket használva sem.

    Visszaküldtem a telefont a hongkongi eladónak, amely teljesen korrekt volt. Várni kellett, mert a Sony csak a múlt héten kezdte újra forgalmazni az eszközt. Ma keresett az eladó azzal, hogy a Sony által kicserélt készüléket küldik. Remélem ezúttal minden rendben lesz.

    Megértem azokat, akik szerint a telefon túlárazott és sok tekintetben nincs egy szinten a konkurenciával. Igen, valóban túl drága, ellenben nekem szimpatikus amit nyújt. Gyűlölöm a lyukat a kijelzőn, szeretem a tiszta hangzást, imádtam a kameragombot - Dolomitokban motorozás közben még a kesztyűt sem kellett levenni fényképezéshez - megnyugtat, hogy sosem fogok kifutni a háttértárból a SD bővíthetőség miatt és nem érdekel a magyarul amúgy is alig működő AI. Nem akartam sem kínai, sem amerikai telefont, sem pedig Samsung bloatware-t. Ilyen igényekhez a Sony áll a legközelebb. Fizetni kell érte, hogyne, de bízom benne, hogy a piacon tud maradni.

  • gusthy
    veterán

    De van IP védelme.
    Te azt írtad,hogy nincs. Akkor miért nem azt írtad, hogy nincs IP68/69 védelme? Mert így nem volt sok értelme beírni, hogy nincs IP védelem....

    nincs IP védelme (ami tök gáz), és így tovább.

    Valóban.
    A lényeg, amit írni akartam, hogy az IP66 az egy ilyen telefon esetén komolytalan. Ennél ma már a hajlíthatók is többet tudnak.
    Egyébként meg eleve mi az a hülyeség, hogy IP68/69?

  • Graphics
    Jómunkásember

    Valóban, jó elolvasni a cikket:

    De van IP védelme.
    Te azt írtad,hogy nincs. Akkor miért nem azt írtad, hogy nincs IP68/69 védelme? Mert így nem volt sok értelme beírni, hogy nincs IP védelem....

    nincs IP védelme (ami tök gáz), és így tovább.

  • Xaels
    félisten

    Onnan indult a dolog, hogy valaki említette, hogy nézegette Pixelt, de jack csatlakozó kéne neki. Erre írtam, hogy lehet használni külső DAC-ot, ha csak ez tartaná vissza. Teljesen reális alternatíva tud lenni, kivéve ha valaki minden áron nyígni akar, hogy de a beépített jack... megoldás helyett.
    Akkor jött a reakció, hogy egy pálcás szart linkeltem. amiről mostanra talán belátta mindenki, hogy minőségre nem rosszabb mint ami Sony-ban van.

    "Csak ennek semmi koze a targyalt temahoz"
    Sajnálom, ha nem érted, hogy miért írtam.

    "de ettol fuggetlenul nyugodtan beszelj olyan dolgokrol, ami meg sosem volt a kezedben."
    Ezt nem tudom, hogy audio dolgaikra írod, vagy most konkrétan 1 VII-re, de sehogy sincs értelme. Csak az mondhat valamiről valamit, aki már kipróbálta adott dolgot?

    Az USB-C-s megoldásokkal nekem csak rossz tapasztalataim vannak. Mechanikusan szaródtak el relatív rövid időn belül.

  • Noukoum
    veterán

    Az IP69 egy mobilnal kb. parasztvakitas kategoria [link]
    Ha ilyen vedelemre van valoban szukseged, akkor vegyel egy Ulefone Armort :)
    Azzal kezdted, hogy "nincs IP vedelme", ami konkretan nem igaz. vagy szerinted IP69-nel kezdodik az IP vedelem?

    Én a terméktámogatás hiányát sem tudom hova tenni, de valószínűleg akkora marhaság kint az IP védelem hiánya.

  • Valóban, jó elolvasni a cikket:

    Az IP69 egy mobilnal kb. parasztvakitas kategoria [link]
    Ha ilyen vedelemre van valoban szukseged, akkor vegyel egy Ulefone Armort :)
    Azzal kezdted, hogy "nincs IP vedelme", ami konkretan nem igaz. vagy szerinted IP69-nel kezdodik az IP vedelem?

  • Graphics
    Jómunkásember

    Nos, ez azt jelenti, hogy a három terméknek azonos hasznosságúnak kell(ene) lennie. Mármost a Sony messze nem azonosan hasznos a többivel, mivel nincs érdemi terméktámogatása, amit Manci néni is igénybe tud venni, nincs IP védelme (ami tök gáz), és így tovább.
    Tehát a magas ár egyedül az érzelmi tényezők miatt indokolt, ezt viszont kevesen fogják megfizetni.

  • Szena67
    aktív tag

    Ezt a cikk szerzőjével beszéld meg, ott nem ez szerepel.

    2. oldal " A készülékház IP65/68 szigetelésű por és víz ellen, akár másfél méter mélységben is kibír fél órát." Mégis csak el kellett volna olvasni a tesztet.

  • gusthy
    veterán

    Azt hittem ezt mindenki ismeri. Body legalsó sor. [link] nincs IP védelme (ami tök gáz) az csúsztatás lesz..

    Ezt a cikk szerzőjével beszéld meg, ott nem ez szerepel.

  • Szena67
    aktív tag

    Nos, ez azt jelenti, hogy a három terméknek azonos hasznosságúnak kell(ene) lennie. Mármost a Sony messze nem azonosan hasznos a többivel, mivel nincs érdemi terméktámogatása, amit Manci néni is igénybe tud venni, nincs IP védelme (ami tök gáz), és így tovább.
    Tehát a magas ár egyedül az érzelmi tényezők miatt indokolt, ezt viszont kevesen fogják megfizetni.

    Azt hittem ezt mindenki ismeri. Body legalsó sor. [link] nincs IP védelme (ami tök gáz) az csúsztatás lesz..

  • gusthy
    veterán

    Ha a kínai telefonokat figyelmen kívül hagyjuk akkor egyáltalán nem versenyképtelen az árazás.

    Sony Xperia 1 VII 256GB 600 ezer
    iPhone 16 Pro Max 256GB 600 ezer
    Samsung S25 Ultra 256GB 600 ezer

    Persze ehhez kell némi önálló gondolkozás.

    Nos, ez azt jelenti, hogy a három terméknek azonos hasznosságúnak kell(ene) lennie. Mármost a Sony messze nem azonosan hasznos a többivel, mivel nincs érdemi terméktámogatása, amit Manci néni is igénybe tud venni, nincs IP védelme (ami tök gáz), és így tovább.
    Tehát a magas ár egyedül az érzelmi tényezők miatt indokolt, ezt viszont kevesen fogják megfizetni.

  • Max1mus
    nagyúr

    Én még két éve is nagy Sony fan voltam, vágytam egy Pro-I-re, de ez a telefon már értelmezhetetlen nálam. Filmes (videós) szempontból nézem elsősorban a telefonokat, mert van, hogy nem a célhardverrel kamerázol, hanem egy sokkal kisebb, kompaktabb, könnyebben stabilizálható eszközzel, amivel olyan snitteket is tudsz csinálni, amit kamerával pl. nagyon körülményes lenne.

    Mondok pár példát magyarázkodás gyanánt: a kamera benne van a ruhásszekrényben, kesztyűtartóban, pohár alatt, amibe alsó gépállásból vizet töltenek; egy karakter elrohan a kamera előtt a lépcsőházban. Ezeket mind-mind meg lehet csinálni kamerákkal, csak lassú és költséges. Ha amatőr-félamatőr körülmények között forgatsz, vagy kerget a tatár, egykettőre ellehetetlenülsz.

    Mi a gond a Sony-val?
    - Értelmezhetetlenül magas ár. Nem részletezem.
    - Jó, de piacvezetőkhöz képest elavult kameraszett. Sony IMX 888 volt az 1 V-ben is. Miért nem tudja a Sony a saját Lytia szenzorait használni?
    - Egyedinek és profinak mondott, de valójában profik által lényegében használhatatlan funkciók: a LUT-okkal színprofilozható videók papíron baromi jól hangzanak, de még egy iPhone-t is előbb vesz a kezébe egy profi, mint a Sony-t, mert a kamera app által kínált bitráta használhatatlanul kevés. A 2019-es Xperia 5-tel tudtam először filmszerű felvételeket csinálni életemben, Venice színprofil, 10 bit, kikapcsolt túlélesítés, wow! De este elvérzett a drága. Mikor megnéztem a fájlméreteket, rájöttem, miért. Az a hiperszupernek titulált Cinema Pro app valami 50 megabittel vette fel a 4K-t. Minimum a kétszerese, de inkább a háromszorosa lenne ildomos, és megoldható, mert a droid 160 megabitet támogat (már 5 éves telefon is tudja). A monitorként használható telefon jópofa ötlet, de attól, hogy gyárilag megkapta a fícsört, még a legtöbb flagship tudja márkától függetlenül appokkal. Meghajlok a CineAlta tudása előtt, ld. Top Gun: Maverick, de ilyen sávszélességgel ők sem tudnak csodát művelni.
    - Évek óta elérhetők 3rd party appok (jó sok pénzért), amik ennél sokkal többet kínálnak, és a legtöbb flagship telefonnal működnek. Motion Cam Pro, mcpro24fps. Mindkettő lemásolta például az Apple Log-ot, az előbbivel ProResben is rögzíthetsz, sőt RAW-ban - a képminőség nagyjából a kétszerese a legújabb iPhone Pro-énak egy mezei 4-5 éves androidos telefonon, pl. Xiaomi Mi10T Pro. Ezt úgy mérik le, hogy belenagyítanak az Apple ProRes 4K-ba és a Motion CAM-es RAW 4K-ba. Akkor miért vennél pont Sony-t sokkal drágábban?
    Én egy olyan flagshipet vennék, amiben állítható blende van és 1 collos Lytia szenzor (vagy a 800-as), pl. Xiaomi 13, 14, 15 Ultra. A Sony-val is lehet persze csodát művelni, de ez nem a japán cég érdeme, hanem a fentebb említett appoké. A legtöbb telefonnal gond nélkül működnek, de pl. Xiaomi 14-en (sima) a Motion Cam Pro nem adott képet a felvételen, csak élőben, feltehetően nem támogatja (még) az Omnivision szenzort.

    És akkor visszatérve a régi szép időkre: Sony Xperia 5, első generációs. Megkérdeztem a mcpro24fps app készítőjét, hogy a viharban tudok ilyen apró (1/2.55) szenzorral zseblámpafénynél kb. zajmentes videót csinálni? Azt írta, a fejlesztés közben arra sikerült rájönnie, hogy a Sony 2x annyi tone mapping curve pointot használ, mint más flagship telefonok, ezért könnyebb vele LOG módokban forgatni, ráadásul olyan zajszűrést sikerült rá írnia, amit ő sem ért. De az Xperia 5 II-vel már nem működött, elkente a képet, és később a többivel sem. Közben a piac beérte a Sony-t, ráadásul a saját új fejlesztéseit, pl. a Lytiát sem kezdte kiaknázni a saját termékeiben. Hát ezért nem vennék Sony-t, egyben megcáfolnám a marketing dumát, a telefonteszteket és a legtöbb YT videót, ahol azt mondják, a Sony való a profiknak. Persze sok filmes elmondja a YT-on a review-kban, hogy bőven van alternatíva, az Android esetében főnyeremény lehet egy régi Oneplus 8 Pro vagy egy Xiaomi Mi10, a Samsungok is faszák, de az Apple ökoszisztéma is bőven megérős, csak sokkal drágábban - de még így is olcsóbb a Sony-nál. A Sony meg marad a legjobb szenzorfejlesztő a telefonok esetében, csak épp nem él vele. Bocs a hosszú kommentért.

    Sony telóm van most is, nem vagyok emiatt végtelenül kritikus, de ez kerek és korrekt hozzászólás volt. :R

  • Silenzio
    addikt

    Én még két éve is nagy Sony fan voltam, vágytam egy Pro-I-re, de ez a telefon már értelmezhetetlen nálam. Filmes (videós) szempontból nézem elsősorban a telefonokat, mert van, hogy nem a célhardverrel kamerázol, hanem egy sokkal kisebb, kompaktabb, könnyebben stabilizálható eszközzel, amivel olyan snitteket is tudsz csinálni, amit kamerával pl. nagyon körülményes lenne.

    Mondok pár példát magyarázkodás gyanánt: a kamera benne van a ruhásszekrényben, kesztyűtartóban, pohár alatt, amibe alsó gépállásból vizet töltenek; egy karakter elrohan a kamera előtt a lépcsőházban. Ezeket mind-mind meg lehet csinálni kamerákkal, csak lassú és költséges. Ha amatőr-félamatőr körülmények között forgatsz, vagy kerget a tatár, egykettőre ellehetetlenülsz.

    Mi a gond a Sony-val?
    - Értelmezhetetlenül magas ár. Nem részletezem.
    - Jó, de piacvezetőkhöz képest elavult kameraszett. Sony IMX 888 volt az 1 V-ben is. Miért nem tudja a Sony a saját Lytia szenzorait használni?
    - Egyedinek és profinak mondott, de valójában profik által lényegében használhatatlan funkciók: a LUT-okkal színprofilozható videók papíron baromi jól hangzanak, de még egy iPhone-t is előbb vesz a kezébe egy profi, mint a Sony-t, mert a kamera app által kínált bitráta használhatatlanul kevés. A 2019-es Xperia 5-tel tudtam először filmszerű felvételeket csinálni életemben, Venice színprofil, 10 bit, kikapcsolt túlélesítés, wow! De este elvérzett a drága. Mikor megnéztem a fájlméreteket, rájöttem, miért. Az a hiperszupernek titulált Cinema Pro app valami 50 megabittel vette fel a 4K-t. Minimum a kétszerese, de inkább a háromszorosa lenne ildomos, és megoldható, mert a droid 160 megabitet támogat (már 5 éves telefon is tudja). A monitorként használható telefon jópofa ötlet, de attól, hogy gyárilag megkapta a fícsört, még a legtöbb flagship tudja márkától függetlenül appokkal. Meghajlok a CineAlta tudása előtt, ld. Top Gun: Maverick, de ilyen sávszélességgel ők sem tudnak csodát művelni.
    - Évek óta elérhetők 3rd party appok (jó sok pénzért), amik ennél sokkal többet kínálnak, és a legtöbb flagship telefonnal működnek. Motion Cam Pro, mcpro24fps. Mindkettő lemásolta például az Apple Log-ot, az előbbivel ProResben is rögzíthetsz, sőt RAW-ban - a képminőség nagyjából a kétszerese a legújabb iPhone Pro-énak egy mezei 4-5 éves androidos telefonon, pl. Xiaomi Mi10T Pro. Ezt úgy mérik le, hogy belenagyítanak az Apple ProRes 4K-ba és a Motion CAM-es RAW 4K-ba. Akkor miért vennél pont Sony-t sokkal drágábban?
    Én egy olyan flagshipet vennék, amiben állítható blende van és 1 collos Lytia szenzor (vagy a 800-as), pl. Xiaomi 13, 14, 15 Ultra. A Sony-val is lehet persze csodát művelni, de ez nem a japán cég érdeme, hanem a fentebb említett appoké. A legtöbb telefonnal gond nélkül működnek, de pl. Xiaomi 14-en (sima) a Motion Cam Pro nem adott képet a felvételen, csak élőben, feltehetően nem támogatja (még) az Omnivision szenzort.

    És akkor visszatérve a régi szép időkre: Sony Xperia 5, első generációs. Megkérdeztem a mcpro24fps app készítőjét, hogy a viharban tudok ilyen apró (1/2.55) szenzorral zseblámpafénynél kb. zajmentes videót csinálni? Azt írta, a fejlesztés közben arra sikerült rájönnie, hogy a Sony 2x annyi tone mapping curve pointot használ, mint más flagship telefonok, ezért könnyebb vele LOG módokban forgatni, ráadásul olyan zajszűrést sikerült rá írnia, amit ő sem ért. De az Xperia 5 II-vel már nem működött, elkente a képet, és később a többivel sem. Közben a piac beérte a Sony-t, ráadásul a saját új fejlesztéseit, pl. a Lytiát sem kezdte kiaknázni a saját termékeiben. Hát ezért nem vennék Sony-t, egyben megcáfolnám a marketing dumát, a telefonteszteket és a legtöbb YT videót, ahol azt mondják, a Sony való a profiknak. Persze sok filmes elmondja a YT-on a review-kban, hogy bőven van alternatíva, az Android esetében főnyeremény lehet egy régi Oneplus 8 Pro vagy egy Xiaomi Mi10, a Samsungok is faszák, de az Apple ökoszisztéma is bőven megérős, csak sokkal drágábban - de még így is olcsóbb a Sony-nál. A Sony meg marad a legjobb szenzorfejlesztő a telefonok esetében, csak épp nem él vele. Bocs a hosszú kommentért.

  • Mint a Media Marktban azt mondod új mosógép kell és semmi más nem jut eszükbe csak a samsung. Ha azt mondod, hogy ja az nem kell, akkor persze találnak másikat, de legalább 3-szor megpróbálják, hátha csak rosszul hallották, amit mondtál. Biztos leesik onnan is valami cafeteria. :D

    Ja versenyeik vannak rá. Főleg telekom, one, yettel uzletekben.

  • Tschubi
    aktív tag

    És mi a gond? A mobiltelefonok 80%-át naponta töltőre kell dugni, és nem 5 év után hanem már új korától Ergo ez tök általános dolog.
    A Sony Z1C-ben alig 2 évet birt az akku. És nem fogod kitalálni mi történt...... rendeltem egy új akkut és kicseréltem. Bár állitólag léteznek mobilszervizek is ahol akkut cserélnek mobiltelefonokban.

    "És mi a gond?" Irónia?

  • Lami66
    addikt

    A lehúzós ideböfögős hozzászólások, nyilván 0 tapasztalattal nagyon viccesek. Semmi értelme, de jó kiírni magából az embereknek. Én is megpróbálom: 5 éve használom az I.-est és már minden este töltőre kell dugni. :W

    És mi a gond? A mobiltelefonok 80%-át naponta töltőre kell dugni, és nem 5 év után hanem már új korától Ergo ez tök általános dolog.
    A Sony Z1C-ben alig 2 évet birt az akku. És nem fogod kitalálni mi történt...... rendeltem egy új akkut és kicseréltem. Bár állitólag léteznek mobilszervizek is ahol akkut cserélnek mobiltelefonokban.

  • blagolf
    senior tag

    A lehúzós ideböfögős hozzászólások, nyilván 0 tapasztalattal nagyon viccesek. Semmi értelme, de jó kiírni magából az embereknek. Én is megpróbálom: 5 éve használom az I.-est és már minden este töltőre kell dugni. :W

  • Szena67
    aktív tag

    Mint a Media Marktban azt mondod új mosógép kell és semmi más nem jut eszükbe csak a samsung. Ha azt mondod, hogy ja az nem kell, akkor persze találnak másikat, de legalább 3-szor megpróbálják, hátha csak rosszul hallották, amit mondtál. Biztos leesik onnan is valami cafeteria. :D

  • Szena67
    aktív tag

    Anno h imádtam az XZ telefonom. Pedig h próbáltak lebeszélni róla a Telekomba... :D

    Más gyártótól kapták a jattot? :D

  • MikeWazowski
    veterán

    Ez csak egy pletyi, lehet akár kamu, de ezzel a design-al azonnal jöhetne. [link]

    Anno h imádtam az XZ telefonom. Pedig h próbáltak lebeszélni róla a Telekomba... :D

  • Szena67
    aktív tag

    jöhetne már az a 10 vii, de ha igaz amit itt rebesgetnek a kivonulásról... az megmagyarázná, miért nem lehet 10 vi-ot se kapni már. :U

    Eszerint rendelhető, csak kifogyott többet kell várni rá. [link] Ha jön az utód, akkor már azt gyártják.

  • bsh
    addikt

    Igen, a tavasszal neztem is a 10 VI-ost 280 euroert (eleg best buy volt), de akkor mar hirek is voltak a VII-es 120Hz-es kijelzojerol, amit erdemes kivarni.

    jöhetne már az a 10 vii, de ha igaz amit itt rebesgetnek a kivonulásról... az megmagyarázná, miért nem lehet 10 vi-ot se kapni már. :U

  • enginev3.0
    félisten

    Egyik gyártót sem tudom sajnálni, akik nem képesek életben maradni ezen a piacon. Saját hülyeségük hogy nem tudják felvenni a versenyt a többiekkel, vagy valamivel kitűnni a többiek közül.

  • Ez az FM rádión való kesergés lassan lekophatna ezekből a tesztekből.

    Hány évig ment a sírás az infravörösért?

  • tn90
    csendes tag

    Érdekes a leírásod az S23U-t illetően. Fotóban tényleg max közepes, videóban jobb. De nem egy nagy valami. Én is bánom már, hogy anno megvettem. Samsungot csak használtan, újonnan nem érik meg az árukat.

    Az S23U-ban az zavart a legjobban, hogy a képek és a videók túlprocesszáltak. Minden árnyékot ki akar emelni, a csúcsfényeket lehúzza, szín, kontraszt, élesítés, zajszűrés a maximumon. De mindez nem zavart volna, ha van rendes RAW támogatás, de azok a képek sem "igazi" RAW képek (főleg a Profi RAW - na az valami förmedvény...), mert a szoftver belenyúl, próbál javítani, felbontást módosít (a 10Mpixeles teleobjektívekből is 12 Mpixeles RAW jön ki), stb.
    A Sony gyári jpeg motorja sem tetszik, de ott legalább a RAW-ból ki lehet hozni valami értékelhetőt.
    Ami nagyon zavart még az S23U-nál az a nagyon erős rolling shutter. Maga a főszenzor is nagyon lassú kiolvasási sebességű, de a két teleobjektív mögötti szenzor az valami komikusan gyenge ilyen téren. Se a P30, se az 5 II nem volt ennyire rossz, de a mostani 1 VI a global shutterével eléggé magasra tette a lécet.

  • Szena67
    aktív tag

    Igen, a tavasszal neztem is a 10 VI-ost 280 euroert (eleg best buy volt), de akkor mar hirek is voltak a VII-es 120Hz-es kijelzojerol, amit erdemes kivarni.

    Ez csak egy pletyi, lehet akár kamu, de ezzel a design-al azonnal jöhetne. [link]

  • Amazonon is szoktak akciózni, tokkal vagy sony fülhallgatóval csomagban, majd meglátjuk.

    Igen, a tavasszal neztem is a 10 VI-ost 280 euroert (eleg best buy volt), de akkor mar hirek is voltak a VII-es 120Hz-es kijelzojerol, amit erdemes kivarni.

  • Szena67
    aktív tag

    Ja, akkor ugyanarra gondolunk. Arban remelem inkabb a 10-es lesz :)

    Amazonon is szoktak akciózni, tokkal vagy sony fülhallgatóval csomagban, majd meglátjuk.

  • ak76
    senior tag

    Ha a kínai telefonokat figyelmen kívül hagyjuk akkor egyáltalán nem versenyképtelen az árazás.

    Sony Xperia 1 VII 256GB 600 ezer
    iPhone 16 Pro Max 256GB 600 ezer
    Samsung S25 Ultra 256GB 600 ezer

    Persze ehhez kell némi önálló gondolkozás.

    Önálló gondolkodás?
    Mind az Apple, mind a Samsung supportja rommá veri a Sony-ét, mind a két konkurens szerviz háttere biztosított (most szervizeltettem az S23 Ultrámat a sokak által gyűlölt TMX-nél, minden rendben volt, ingyen vitték, ingyen hozták, 1 hét alatt megoldódott a dolog) mind a két gyártó termékei használtan is keresettek, az utolsó GSM üzletben is van hozzájuk mindenféle kiegészítő.

    Cserébe nincs bennük jack, meg SD kártya, és?
    512 giga háttér, plusz felhő mellé minek még SD slot?
    Zenét egy Denon BT fülesen hallgatok, nyilván nem audiofil, de nekem bőven elég.
    Szóval lehet hogy nem gondolkodom önállóan, de mind az iPhone, mind a Samsung/Xiaomi/Honor, stb modelljei elérhetőbbek, ésszerűbb választásnak tűnnek mint a Sony, és úgy tűnik ezt a piac is beárazta.

  • Valami 21:9 képarányú. Majd kiderül, hogy az 10 utód vagy korábbi 5 és 10 közé pozicionált felső-közép kategóriás lesz. A helyükben a 2 kategória közé lőnék.

    Ja, akkor ugyanarra gondolunk. Arban remelem inkabb a 10-es lesz :)

  • gusthy
    veterán

    Ez az FM rádión való kesergés lassan lekophatna ezekből a tesztekből.

  • Szena67
    aktív tag

    Milyen kompaktra gondolsz? Xperia 10 VII? Ha marad a 10 VI szelessege, akkor nekem is ez lenne az utod a jelenlegi (5 illetve 6 eves, de hibatlan) XZ2C es XZ1C helyett :)

    Valami 21:9 képarányú. Majd kiderül, hogy az 10 utód vagy korábbi 5 és 10 közé pozicionált felső-közép kategóriás lesz. A helyükben a 2 kategória közé lőnék.

  • pit stop
    addikt

    Milyen kompaktra gondolsz? Xperia 10 VII? Ha marad a 10 VI szelessege, akkor nekem is ez lenne az utod a jelenlegi (5 illetve 6 eves, de hibatlan) XZ2C es XZ1C helyett :)

    Arra én is vártam , főleg ha normális hardvert kapna.
    De külföldön sincs róla hír, és szerviz támogatás se lesz itthon így nem racionális.

  • Nem vagyok az a beszari típus. Többször vettem már Ebay-en is használt telefont garancia nélkül, amit már nem használok napi telefonnak, de azóta is működik. De ebben az esetben az ember ezt bekalkulálja. Ha új telefon vásárlás előtt állnék pl. a Sony valamilyen modelljét nézném ki és itthon nem forgalmazzák, akkor megvenném külföldi webáruházból, pl. amazon.de vagy használtan ha felbukkan szép állapotban. Mint ahogy a pockot, xiaomit, oppo, oneplus, stb.-t is sokan megveszik külföldről valamelyik webáruházból. Semmi különbséget nem látok ebben. A következő valszeg. egy kompakt Sony lesz, ha kihozzák ősszel és a méret, súly stb. megfelel. De nálam nem szoktak tönkremenni, mert igyekszem jól dönteni. Védeni meg szoktam, így még nem törtem. Garancia után meg ha még megvan és akkut kell cserélni, akkor van egy szerviz, amiben megbízok, vagy magam cserélem.

    Milyen kompaktra gondolsz? Xperia 10 VII? Ha marad a 10 VI szelessege, akkor nekem is ez lenne az utod a jelenlegi (5 illetve 6 eves, de hibatlan) XZ2C es XZ1C helyett :)

  • ParmaBoy
    aktív tag

    Retegtermek, koszi a cikket!
    (Rapidteszt varhato? Vagy mindent ne akarjak? :B )

  • Graphics
    Jómunkásember

    Nem vagyok az a beszari típus. Többször vettem már Ebay-en is használt telefont garancia nélkül, amit már nem használok napi telefonnak, de azóta is működik. De ebben az esetben az ember ezt bekalkulálja. Ha új telefon vásárlás előtt állnék pl. a Sony valamilyen modelljét nézném ki és itthon nem forgalmazzák, akkor megvenném külföldi webáruházból, pl. amazon.de vagy használtan ha felbukkan szép állapotban. Mint ahogy a pockot, xiaomit, oppo, oneplus, stb.-t is sokan megveszik külföldről valamelyik webáruházból. Semmi különbséget nem látok ebben. A következő valszeg. egy kompakt Sony lesz, ha kihozzák ősszel és a méret, súly stb. megfelel. De nálam nem szoktak tönkremenni, mert igyekszem jól dönteni. Védeni meg szoktam, így még nem törtem. Garancia után meg ha még megvan és akkut kell cserélni, akkor van egy szerviz, amiben megbízok, vagy magam cserélem.

    Köszönöm a választ!

  • Szena67
    aktív tag

    Én csak a véleményed kérdeztem. Nem varrok semmit a nyakadba, nincs részemről semmi sérelem.

    Te mit tennél? Vennél ezután újra Sonyt?

    Nem vagyok az a beszari típus. Többször vettem már Ebay-en is használt telefont garancia nélkül, amit már nem használok napi telefonnak, de azóta is működik. De ebben az esetben az ember ezt bekalkulálja. Ha új telefon vásárlás előtt állnék pl. a Sony valamilyen modelljét nézném ki és itthon nem forgalmazzák, akkor megvenném külföldi webáruházból, pl. amazon.de vagy használtan ha felbukkan szép állapotban. Mint ahogy a pockot, xiaomit, oppo, oneplus, stb.-t is sokan megveszik külföldről valamelyik webáruházból. Semmi különbséget nem látok ebben. A következő valszeg. egy kompakt Sony lesz, ha kihozzák ősszel és a méret, súly stb. megfelel. De nálam nem szoktak tönkremenni, mert igyekszem jól dönteni. Védeni meg szoktam, így még nem törtem. Garancia után meg ha még megvan és akkut kell cserélni, akkor van egy szerviz, amiben megbízok, vagy magam cserélem.

  • Graphics
    Jómunkásember

    De miért akarod mindenáron a nyakamba varrni, hacsak nem valami korábbi sérelem törlesztése, mert más okot nem látok. Nem vagyok sem a gyártó képviselője, sem alkalmazottja, nincs kapcsolatom hozzájuk. Te meg nem vagy sem a főnököm, igazából semmi vagy nekem. Akkor watafak? Ő meg leírta, amit valszeg. mindenki tenne, hogy egy másik szervizt megkért, aki körbejárja neki a javítást, ha sikerül cserélik, ha nem, akkor szolgáltató ingyen cseréli más készülékre. Alkatrész biztosan van, mert Ebay-en is találni, csak az kérdés hogy meg tudják -e oldani a szerviz, szolgáltató, biztosító háromszögben.

    Én csak a véleményed kérdeztem. Nem varrok semmit a nyakadba, nincs részemről semmi sérelem.

    Te mit tennél? Vennél ezután újra Sonyt?

  • Szena67
    aktív tag

    De remélem érted a felmerülő problémát, és nem akarod elbagatellizálni ...?
    Mert ebből a reakcióból is azt veszem ki, hogy téged abszolút nem zavar, hogy egy tavalyi modellt már nem tudnak javítani....

    Láthatóan egyáltalán nem is érdekel Téged, és elég messzire kerülöd az arra való reakciót érdemben. Van álláspontod vagy véleményed a story kapcsán?

    Mert azt nem külföldről rendelte, itthon vette még.... Ha itt kukázták a garit kb, akkor mi várható ezen modell kapcsán egy németországi ügymenet kapcsán, ha szintén ez a szitu előjön?

    De igazából nem változott semmi, leírhatom ugyanazt újra, kikerülöd a válaszadást. :D

    De miért akarod mindenáron a nyakamba varrni, hacsak nem valami korábbi sérelem törlesztése, mert más okot nem látok. Nem vagyok sem a gyártó képviselője, sem alkalmazottja, nincs kapcsolatom hozzájuk. Te meg nem vagy sem a főnököm, igazából semmi vagy nekem. Akkor watafak? Ő meg leírta, amit valszeg. mindenki tenne, hogy egy másik szervizt megkért, aki körbejárja neki a javítást, ha sikerül cserélik, ha nem, akkor szolgáltató ingyen cseréli más készülékre. Alkatrész biztosan van, mert Ebay-en is találni, csak az kérdés hogy meg tudják -e oldani a szerviz, szolgáltató, biztosító háromszögben.

  • Graphics
    Jómunkásember

    Ugyanaz, mint a #29, amit 3.-szorra is betoltál. Ezt meg ha Németországban forgalmazzák, akkor ott alkatrészt és szervizhátteret is biztosítaniuk kell EU előírás szerint.

    De remélem érted a felmerülő problémát, és nem akarod elbagatellizálni ...?
    Mert ebből a reakcióból is azt veszem ki, hogy téged abszolút nem zavar, hogy egy tavalyi modellt már nem tudnak javítani....

    Láthatóan egyáltalán nem is érdekel Téged, és elég messzire kerülöd az arra való reakciót érdemben. Van álláspontod vagy véleményed a story kapcsán?

    Mert azt nem külföldről rendelte, itthon vette még.... Ha itt kukázták a garit kb, akkor mi várható ezen modell kapcsán egy németországi ügymenet kapcsán, ha szintén ez a szitu előjön?

    De igazából nem változott semmi, leírhatom ugyanazt újra, kikerülöd a válaszadást. :D

  • Szena67
    aktív tag

    Én még a #7-es hozzászólásról beszéltem.

    Oké, de ha eggyel előtti modell javítása nem megoldott, mi garantálja, hogy az aktuális csúcs javítása megoldott?

    Semmi. :( 1 éves modellről beszélünk abban az esetben. Ha nem akarsz tudomást venni erről az esetről sem gond, de azért másnak ez az infó adhat támpontot. 1 éves modell hardveres supportja (javítás lehetősége ) elillant(?)

    Akkor ebben az esetben mi lesz a friss modell sorsa.

    Szerintem ezekre a kérdésekre, hogy mi lesz a Sony helyzete hamarosan választ kapunk ,de figyelve a mobilpiacot, szerintem látni fogunk egy újabb visszavonulót bizonyos régiókból.
    ( Ne legyen így)

    Ugyanaz, mint a #29, amit 3.-szorra is betoltál. Ezt meg ha Németországban forgalmazzák, akkor ott alkatrészt és szervizhátteret is biztosítaniuk kell EU előírás szerint.

  • Graphics
    Jómunkásember

    Leírták a tesztben, gondolom el sem olvastad, hogy Magyarországról hivatalosan kivonult, a telefon Németországból van. Meg azt is, hogy akinek nem gond a külföldi rendelés, annak elérhető. Ezért volt az EUR-s ár is. Egyébként aki amazonról veszi, annak az amazonnál van is garanciája.

    Én még a #7-es hozzászólásról beszéltem.

    Oké, de ha eggyel előtti modell javítása nem megoldott, mi garantálja, hogy az aktuális csúcs javítása megoldott?

    Semmi. :( 1 éves modellről beszélünk abban az esetben. Ha nem akarsz tudomást venni erről az esetről sem gond, de azért másnak ez az infó adhat támpontot. 1 éves modell hardveres supportja (javítás lehetősége ) elillant(?)

    Akkor ebben az esetben mi lesz a friss modell sorsa.

    Szerintem ezekre a kérdésekre, hogy mi lesz a Sony helyzete hamarosan választ kapunk ,de figyelve a mobilpiacot, szerintem látni fogunk egy újabb visszavonulót bizonyos régiókból.
    ( Ne legyen így)

  • Szena67
    aktív tag

    Odaszórtam igen, mert elsiklottál felette... És nem igazán akarsz a negatív hírekről tudomást venni.
    Aztán belinkeled, hogy maradnak... Na most akkor mi az igazság, ha már azt sem lehet nagyon javítani?

    Senki nem mondta, hogy Te mit vennél, mert nem ez a téma, hanem hogy milyen jövőkép rajzol ez, hogy szervizelni sem nagyon lehet egy biztosítást kötött telefont, mert nincs alkatrész :(

    Na mindegy, ezt majd a jövő eldönti, kár lenne értük az fix. De azért kövesd a negatív híreket is, mert sajna látod, van ilyen eset is. Az meg szerintem talajvesztett érv, hogy épp a még nem létező Samsung mit fog majd gyártani... ( Nem vennék Samsungot ).

    Persze, döntsd el! :R Én az Xperia 1 VI esete alapján viszont már Sonyt nem mernék venni. Túl nagy rizikóvá válhat, ha esetleg bejelentenek egy további visszavonulót.

    Leírták a tesztben, gondolom el sem olvastad, hogy Magyarországról hivatalosan kivonult, a telefon Németországból van. Meg azt is, hogy akinek nem gond a külföldi rendelés, annak elérhető. Ezért volt az EUR-s ár is. Egyébként aki amazonról veszi, annak az amazonnál van is garanciája.

  • Graphics
    Jómunkásember

    Mit olvassak rajta? 3. vagy a sorban, aki figyelmetlenül ugyanezt linkeli, az írója maga is ideszórta alább. Nem vagyok semmilyen nagykövet. Hogy én mit vennék meg azt majd én eldöntöm meg mindenki más is magának helyetted.

    Odaszórtam igen, mert elsiklottál felette... És nem igazán akarsz a negatív hírekről tudomást venni.
    Aztán belinkeled, hogy maradnak... Na most akkor mi az igazság, ha már azt sem lehet nagyon javítani?

    Senki nem mondta, hogy Te mit vennél, mert nem ez a téma, hanem hogy milyen jövőkép rajzol ez, hogy szervizelni sem nagyon lehet egy biztosítást kötött telefont, mert nincs alkatrész :(

    Na mindegy, ezt majd a jövő eldönti, kár lenne értük az fix. De azért kövesd a negatív híreket is, mert sajna látod, van ilyen eset is. Az meg szerintem talajvesztett érv, hogy épp a még nem létező Samsung mit fog majd gyártani... ( Nem vennék Samsungot ).

    Persze, döntsd el! :R Én az Xperia 1 VI esete alapján viszont már Sonyt nem mernék venni. Túl nagy rizikóvá válhat, ha esetleg bejelentenek egy további visszavonulót.

  • Szena67
    aktív tag

    Azért ezt olvasd el. [link]

    Ha jelenleg egy készülék megjavítása is gond ebben az országban és a régióban, az sajnos kijelenthető bajként :(

    És nem rosszindulatúság, egyszerűen le kell venni a márka iránti érzékenységet..

    Minden egyes válaszodban itt a topicban egy erős elnyomó ellenszenvet érzek a másik vitapartner felé, fura érvelésekkel. :(

    Amit linkeltem is, ha elolvasod úgy, hogy nem a márka nagykövete vagy, akkor érzékelhetően kerülnéd a megvásárlást, hiszen a javítás válik kérdőjelessé egy 500 ezer körüli telefonnál.

    Az meg nem annyira jó. Persze, erre is lehet egy egyszerű legyintő lenézőbb választ adni ,hogy minek töri össze az ember. ...

    Mit olvassak rajta? 3. vagy a sorban, aki figyelmetlenül ugyanezt linkeli, az írója maga is ideszórta alább. Nem vagyok semmilyen nagykövet. Hogy én mit vennék meg azt majd én eldöntöm meg mindenki más is magának helyetted.

  • Graphics
    Jómunkásember

    Itt egy hivatalos bejelentés. Xperia marad. [link]

    Azért ezt olvasd el. [link]

    Ha jelenleg egy készülék megjavítása is gond ebben az országban és a régióban, az sajnos kijelenthető bajként :(

    És nem rosszindulatúság, egyszerűen le kell venni a márka iránti érzékenységet..

    Minden egyes válaszodban itt a topicban egy erős elnyomó ellenszenvet érzek a másik vitapartner felé, fura érvelésekkel. :(

    Amit linkeltem is, ha elolvasod úgy, hogy nem a márka nagykövete vagy, akkor érzékelhetően kerülnéd a megvásárlást, hiszen a javítás válik kérdőjelessé egy 500 ezer körüli telefonnál.

    Az meg nem annyira jó. Persze, erre is lehet egy egyszerű legyintő lenézőbb választ adni ,hogy minek töri össze az ember. ...

  • Mivel nincs hivatalos Magyarországi forgalmazás és a cikkíró is csak átváltotta az Euro-t Forintra, elfelejtve a 27%-os rablást ÁFÁ-t, megnéztem a haldokló nyugaton az árfekvéseket különböző készülékek esetén.
    Sony Xperia 1 VII 256 GB 1499 EUR
    MOTOROLA RAZR 60 ULTRA 512GB 1379 EUR
    HUAWEI MATE X3 BLACK 512 GB 1353 EUR
    APPLE iPhone 16 Pro Max 256 GB 1299 EUR
    SAMSUNG Galaxy S25 Ultra 512 GB 1169 EUR
    GOOGLE Pixel 9 Pro XL 256 GB 1147 EUR
    VIVO X200 Pro 5G 512 GB 1099 EUR
    HONOR Magic7 Pro 5G 512 GB 999 EUR
    ONEPLUS 13 512 GB 975 EUR

    Nyilván a Sony ára nyitó ár, a többieké pedig már a beállt, de kérdezem ki választja ezt, ennyiért? :N

  • Évekkel ezelőtt nagyon szerettem a Sony telefonokat. Még az őskorban. Mikor a számozásra váltották a neveket ott már elengedtem őket. Azon a képen ahol a 3 mobil képernyő arányát lehet összehasonlítani ott jön ki a lényeg... Számomra igazi időutazás ez a Sony. Annyira vérgagyi az a káva mint egy 2015-ös Doogee Mixx agy Leagoo telefon :DDD
    Persze ettől még semmi gond ha valakinek tetszik de nekem túl "retró" kinéztű.

  • szkaroly
    őstag

    Tökmindegy, hogy a belpiac elég-e neki nem piaci alapon működik a sony mobilrészlege.

    Egészen addig amíg valaki úgy nem dönt hogy mégis.

  • szkaroly
    őstag

    Senki nem érti, hogyan nem talált még rád a Porsche vagy a Sony foteltanácsadóként. :)
    De MNB-t is mondhatnám, vagyis izé, ott már vannak ilyen nagy tudásúak. :DDD

    Eléggé kifogytál az érvekből, csak a személyeskedés maradt. :D A Sony jelenlegi állapotát nézve egy-két új tanácsadó ráférne, de már úgyis késő. A márkanév meg a Made in Japan ma már kevés.

  • KIFLEE
    tag

    Kb. mindenki tisztában van vele hogy a Sony hamarosan az LG és a HTC sorsára jut. Ahogy fentebb írták, Európából lényegében kivonult, Ázsia nagy részében ilyen árakkal esélytelen, a japán belpiac pedig meglátjuk hogy elég lesz-e a túléléshez. Az hogy van jack, sd bővítés meg nincs notch az dícséretes, de nem elég. Van normális BT füles normális áron (átlagos felhasználónak bőven elég), 256/512 giga belső tár pedig sok gyártónál alap. Középkategóriaban évek óta nincs normális ajánlatuk.

    Tökmindegy, hogy a belpiac elég-e neki nem piaci alapon működik a sony mobilrészlege.

  • grizlisandor
    veterán

    Egészen elfogott a birtoklási vágy, míg meg nem láttam az árát. :DDD
    Átfutva a kommenteket sem segít.

  • Szena67
    aktív tag

    Kb. mindenki tisztában van vele hogy a Sony hamarosan az LG és a HTC sorsára jut. Ahogy fentebb írták, Európából lényegében kivonult, Ázsia nagy részében ilyen árakkal esélytelen, a japán belpiac pedig meglátjuk hogy elég lesz-e a túléléshez. Az hogy van jack, sd bővítés meg nincs notch az dícséretes, de nem elég. Van normális BT füles normális áron (átlagos felhasználónak bőven elég), 256/512 giga belső tár pedig sok gyártónál alap. Középkategóriaban évek óta nincs normális ajánlatuk.

    Senki nem érti, hogyan nem talált még rád a Porsche vagy a Sony foteltanácsadóként. :)
    De MNB-t is mondhatnám, vagyis izé, ott már vannak ilyen nagy tudásúak. :DDD

  • janeszgol
    félisten

    A P30-at elég nehéz lesz leváltani kamera fronton, jelenleg a Honorok hozzák azt a stílust, mint a régi Huaweiek, egy középkategóriás Honor 200 már kb. ugyanazt tudja, mint a P30 annó, a Magic 7 meg hozza a mai szintet Huaweies formában.
    Egyébként nekem is van egy P30-asom, amit követett egy Xperia 5 II több mint 3 évig, majd egy pár hónapig használtam egy S23 Ultrát, most pedig egy Xperia 1 VI van, de eddig egyik telefonra sem mondtam rá, hogy egyértelműen jobb a P30-nál fotózásra. Videóban a két Sony köröket ver mindenkire, főleg a mcpro24fps alkalmazást használva még a 4+ éves 5 II is kiváló minőségű videót csinál a mai napig. Fotók készítésekor a Sonyk több részletet, jobb dinamikát adtak de hiányzik belőlük az a színvilág (color science), amit a Huaweiek, Honorok tudnak, ez kb. ugyanaz, mint a DSLR gépeknél a CCD képérzékelős, és/vagy 20+ éves gépek, amik igaz nem a valós színárnyalatot rögzítik, hanem a szemnek kellemeset, az analóg filmekhez hasonlóan.
    (Az S23 Ultrát meg a mai napig utálom, egyik telefonomat sem találtam ennyire rossznak mind fotóra, mind videóra...)

    Érdekes a leírásod az S23U-t illetően. Fotóban tényleg max közepes, videóban jobb. De nem egy nagy valami. Én is bánom már, hogy anno megvettem. Samsungot csak használtan, újonnan nem érik meg az árukat.

  • Midway04
    lelkes újonc

    A P30-at elég nehéz lesz leváltani kamera fronton, jelenleg a Honorok hozzák azt a stílust, mint a régi Huaweiek, egy középkategóriás Honor 200 már kb. ugyanazt tudja, mint a P30 annó, a Magic 7 meg hozza a mai szintet Huaweies formában.
    Egyébként nekem is van egy P30-asom, amit követett egy Xperia 5 II több mint 3 évig, majd egy pár hónapig használtam egy S23 Ultrát, most pedig egy Xperia 1 VI van, de eddig egyik telefonra sem mondtam rá, hogy egyértelműen jobb a P30-nál fotózásra. Videóban a két Sony köröket ver mindenkire, főleg a mcpro24fps alkalmazást használva még a 4+ éves 5 II is kiváló minőségű videót csinál a mai napig. Fotók készítésekor a Sonyk több részletet, jobb dinamikát adtak de hiányzik belőlük az a színvilág (color science), amit a Huaweiek, Honorok tudnak, ez kb. ugyanaz, mint a DSLR gépeknél a CCD képérzékelős, és/vagy 20+ éves gépek, amik igaz nem a valós színárnyalatot rögzítik, hanem a szemnek kellemeset, az analóg filmekhez hasonlóan.
    (Az S23 Ultrát meg a mai napig utálom, egyik telefonomat sem találtam ennyire rossznak mind fotóra, mind videóra...)

    Köszi, akkor legalább tudom, hogy annyira sokat nem érdemes költeni. Megnézem a Honor 200-at közelebbről. :R

  • szkaroly
    őstag

    Egy elveszett kor üdítő ereklyéje.
    Persze úgy árazva, hogy eszébe se jusson senkinek sem megvásárolni.

    Kivéve ha profi vagy és Sony kameráid vannak. :DDD

    Kb. mindenki tisztában van vele hogy a Sony hamarosan az LG és a HTC sorsára jut. Ahogy fentebb írták, Európából lényegében kivonult, Ázsia nagy részében ilyen árakkal esélytelen, a japán belpiac pedig meglátjuk hogy elég lesz-e a túléléshez. Az hogy van jack, sd bővítés meg nincs notch az dícséretes, de nem elég. Van normális BT füles normális áron (átlagos felhasználónak bőven elég), 256/512 giga belső tár pedig sok gyártónál alap. Középkategóriaban évek óta nincs normális ajánlatuk.

  • szkaroly
    őstag

    Azért különbséget kell tenni a tömeggyártók és egy rész piacra lövők között... Egy Porsche sem fog annyi autót eladni mint bármelyik kommersz - Sony pedig szívesen felülre lő.
    Mindamellett hogy hogy most szerintem is saját maguk alatt vágják a fát egy elérhető modellel, de azt is korlátosan.

    Ne kábítsunk már, a Porsche is tömeggyártó és kommersz mint a többi. Csak azért ad el kevesebb autót mert csak drága kocsit csinál. :U

  • kishepi22
    csendes tag

    Egy elveszett kor üdítő ereklyéje.
    Persze úgy árazva, hogy eszébe se jusson senkinek sem megvásárolni.

    Kivéve ha profi vagy és Sony kameráid vannak. :DDD

  • tn90
    csendes tag

    Ezt az említett fotós tapasztalatot oszd meg kérlek akár orivátban is, érdekelne minden objektív vélemény. Telefon vásárlás előtt állok, Huawei P30-at kellene leváltani, van ugyan mellette céges Iphone de na... Ilyen csacskaságomról lemondtam, hogy jack dugó meg 256 giga tárhely is elég de a kamera jó lenne ha emészthető lenne. Köszi előre is. :R

    A P30-at elég nehéz lesz leváltani kamera fronton, jelenleg a Honorok hozzák azt a stílust, mint a régi Huaweiek, egy középkategóriás Honor 200 már kb. ugyanazt tudja, mint a P30 annó, a Magic 7 meg hozza a mai szintet Huaweies formában.
    Egyébként nekem is van egy P30-asom, amit követett egy Xperia 5 II több mint 3 évig, majd egy pár hónapig használtam egy S23 Ultrát, most pedig egy Xperia 1 VI van, de eddig egyik telefonra sem mondtam rá, hogy egyértelműen jobb a P30-nál fotózásra. Videóban a két Sony köröket ver mindenkire, főleg a mcpro24fps alkalmazást használva még a 4+ éves 5 II is kiváló minőségű videót csinál a mai napig. Fotók készítésekor a Sonyk több részletet, jobb dinamikát adtak de hiányzik belőlük az a színvilág (color science), amit a Huaweiek, Honorok tudnak, ez kb. ugyanaz, mint a DSLR gépeknél a CCD képérzékelős, és/vagy 20+ éves gépek, amik igaz nem a valós színárnyalatot rögzítik, hanem a szemnek kellemeset, az analóg filmekhez hasonlóan.
    (Az S23 Ultrát meg a mai napig utálom, egyik telefonomat sem találtam ennyire rossznak mind fotóra, mind videóra...)

  • Szena67
    aktív tag

    [link] A Sony S Master Pro digitális erősítő technológiáján dolgozott 2002 óta. De amúgy 1978 óta volt náluk fejlesztőmérnök. Azért ott összegyűlt némi tapasztalat az évtizedek alatt digitális jelfeldolgozás témában. Itt egy leírás, hogy miben más, vagy fejlettebb, mint DA conv.- LPF - Volume contr.- PA lánc [link]

    * [link] Ez a link működik 5. oldaltól S Master Pro principle

  • Killberk
    aktív tag

    Legyünk őszinték, nagyjából 0 esélye van annak hogy az általad linkelt cucc hozza ami egy Sony telóban van. Ha egy percig is mást hittél, elképesztően naiv vagy botfülű vagy. Itt ezt neked kéne teszttel bizonyítani, vedd meg mindkettőt és próbáld ki. ;]

    LOL :)

  • Max1mus
    nagyúr

    Értem, te mondhatsz véleményt úgy a dacról, hogy sose hallgattad. :))

    A mintavételt meg a bitrátát azért említettem (bár ezekben szerintem van némi audiophil snakeoil egy szint fölött), hogy sokkal gyengébb chipet is rakhattak volna bele. Ebből azért már sejthető, hogy a maradékot nem gagyizták le. Fiio csak audio termékeket gyárt, nem a maradékon fog elcsúszni, hogy vállalhatatlan szar legyen belőle. De vannak más gyártók is, akiknek az 5-15 ezres DAC-jai ugyanúgy jók mobilhoz.
    Lehet neked hihetetlen, hogy ennyiért normális DAC is van már (ha nem kell brutál hangerő és könnyen hajtható a fejhallgató), de nem olyan összetettek ezek, nem rakétatudomány.
    Amúgy nem tudom mit feltételezel, hány tízezer forintos DAC-nak megfelelő cuccot raktak Sony-ba, de nagy illuzióim nem lennének, ha már kamera szenzoroknál is kicsit spórolósra vették a flagshipjüknél.

    "offtopic marhaság", "csubakka-védekezes"... azt hiszem jobb ha rádcsukom az ajtót. :)

    Legyünk őszinték, nagyjából 0 esélye van annak hogy az általad linkelt cucc hozza ami egy Sony telóban van. Ha egy percig is mást hittél, elképesztően naiv vagy botfülű vagy. Itt ezt neked kéne teszttel bizonyítani, vedd meg mindkettőt és próbáld ki. ;]

  • Szena67
    aktív tag

    Értem, te mondhatsz véleményt úgy a dacról, hogy sose hallgattad. :))

    A mintavételt meg a bitrátát azért említettem (bár ezekben szerintem van némi audiophil snakeoil egy szint fölött), hogy sokkal gyengébb chipet is rakhattak volna bele. Ebből azért már sejthető, hogy a maradékot nem gagyizták le. Fiio csak audio termékeket gyárt, nem a maradékon fog elcsúszni, hogy vállalhatatlan szar legyen belőle. De vannak más gyártók is, akiknek az 5-15 ezres DAC-jai ugyanúgy jók mobilhoz.
    Lehet neked hihetetlen, hogy ennyiért normális DAC is van már (ha nem kell brutál hangerő és könnyen hajtható a fejhallgató), de nem olyan összetettek ezek, nem rakétatudomány.
    Amúgy nem tudom mit feltételezel, hány tízezer forintos DAC-nak megfelelő cuccot raktak Sony-ba, de nagy illuzióim nem lennének, ha már kamera szenzoroknál is kicsit spórolósra vették a flagshipjüknél.

    "offtopic marhaság", "csubakka-védekezes"... azt hiszem jobb ha rádcsukom az ajtót. :)

    [link] A Sony S Master Pro digitális erősítő technológiáján dolgozott 2002 óta. De amúgy 1978 óta volt náluk fejlesztőmérnök. Azért ott összegyűlt némi tapasztalat az évtizedek alatt digitális jelfeldolgozás témában. Itt egy leírás, hogy miben más, vagy fejlettebb, mint DA conv.- LPF - Volume contr.- PA lánc [link]

  • Timer
    veterán

    Nem tudok segíteni. Induláskor árulták csomagban fejhallgatóval. Hogy később milyen akcióik lesznek azt csak ők tudják.

    Ebben egyébként legalább konzekvensek. A kezdeti akciók jók náluk, ezt be kell ismerni. Na mindegy, talán majd a következő.

  • Killberk
    aktív tag

    Tenyleg egy palcas vackot linkeltel es ezek utan magabiztosan kijelentetted, hogy az van olyan jo, mint ami az Xperia 1 VII-ben van. Mindezt arra alapozva, hogy ra van irva a 384 KHz, de a telefont meg sosem hallgattad... szoval persze, mondhatsz velemenyt, csak ne lepodj meg, ha a hitelessege kisse megkerdojelezodik... es nem, engem peldaul nem gyoztel meg arrol, hogy az 5e Ft-os cucc ugyanolyan, vagy jobb, mint ami ebben a telefonban van.

    Az offtopic marhasagrol meg: ertem en, csak nincs koze a temahoz <- ezt ugy hivjak, Csubakka-vedekezes.

    Értem, te mondhatsz véleményt úgy a dacról, hogy sose hallgattad. :))

    A mintavételt meg a bitrátát azért említettem (bár ezekben szerintem van némi audiophil snakeoil egy szint fölött), hogy sokkal gyengébb chipet is rakhattak volna bele. Ebből azért már sejthető, hogy a maradékot nem gagyizták le. Fiio csak audio termékeket gyárt, nem a maradékon fog elcsúszni, hogy vállalhatatlan szar legyen belőle. De vannak más gyártók is, akiknek az 5-15 ezres DAC-jai ugyanúgy jók mobilhoz.
    Lehet neked hihetetlen, hogy ennyiért normális DAC is van már (ha nem kell brutál hangerő és könnyen hajtható a fejhallgató), de nem olyan összetettek ezek, nem rakétatudomány.
    Amúgy nem tudom mit feltételezel, hány tízezer forintos DAC-nak megfelelő cuccot raktak Sony-ba, de nagy illuzióim nem lennének, ha már kamera szenzoroknál is kicsit spórolósra vették a flagshipjüknél.

    "offtopic marhaság", "csubakka-védekezes"... azt hiszem jobb ha rádcsukom az ajtót. :)

  • Szena67
    aktív tag

    Az árcsökkenés a konkurenseknél is megfigyelhető, ez sajnos nem érv a Sony mellett. Jó induló ár, az kell(ene).

    Nem tudok segíteni. Induláskor árulták csomagban fejhallgatóval. Hogy később milyen akcióik lesznek azt csak ők tudják.

  • Timer
    veterán

    Induló ár mindenkinél magas. Sosem szoktam megjelenéskor megvenni egy telefont. Vannak év végén jó kis Black Friday akciók vagy ott a használt piac. Szóval akinek csak az ár a gond, az megtalálja a neki megfelelő megoldást. Persze ha a káka és a csomó esete akkor azon a szentelt víz sem segít.

    Az árcsökkenés a konkurenseknél is megfigyelhető, ez sajnos nem érv a Sony mellett. Jó induló ár, az kell(ene).

  • Szena67
    aktív tag

    Sehol nem írtam, hogy neked ne lenne jó, meg azt sem, hogy a többi gyártó szent lenne. Azt írtam, hogy nekem nem jó, mégpedig az árazása miatt, és hogy láthatóan a vásárlók tömegeinek sem az, a jó ég tudja, pontosan mi miatt. A vásárlók megkopasztásában a Sony is nagymester, nem lepne meg, ha a következő generációban már náluk is lenne valami segéd.

    Induló ár mindenkinél magas. Sosem szoktam megjelenéskor megvenni egy telefont. Vannak év végén jó kis Black Friday akciók vagy ott a használt piac. Szóval akinek csak az ár a gond, az megtalálja a neki megfelelő megoldást. Persze ha a káka és a csomó esete akkor azon a szentelt víz sem segít.

  • Timer
    veterán

    Nem tudom ez a pszichoanalízis mire jó. Tök mindegy mi a céljuk, ha gyártanak olyan telefont, ami az igényeimnek megfelel. Nekem eddig nem volt, de lg, htc kiszállt, kellett egy hasonló képességű fotós/zenei telefon, a többi insta interfész meg nem érdekelt. Eltérőek az igények. A többi gyártónál az AI őrület is kezd átcsapni abba, hogy lassan a készülékgyártók is havidíjat szednek, ez megint átverés volt, mert nem a felhasználó miatt vezették be, hanem, hogy jobban megfejjék. Jack elhagyás, sd elhagyás, töltőfej elhagyás, headset elhagyás is emiatt történt. A fő cél a megkopasztás.

    Sehol nem írtam, hogy neked ne lenne jó, meg azt sem, hogy a többi gyártó szent lenne. Azt írtam, hogy nekem nem jó, mégpedig az árazása miatt, és hogy láthatóan a vásárlók tömegeinek sem az, a jó ég tudja, pontosan mi miatt. A vásárlók megkopasztásában a Sony is nagymester, nem lepne meg, ha a következő generációban már náluk is lenne valami segéd.

  • Szena67
    aktív tag

    Nekem teljesen mindegy, kire hallgatnak, de elnézve az elmúlt évek hanyatlását, át kellene értékelniük a helyzetet. Már persze ha az a cél, hogy pénzt keressenek, ne néhány rajongó igényét kergessék. Egy ideig a melegedéssel volt gond, a képaránnyal, és a vételárral. A melegedés megoldódott, a képarány szintén. Elég egyértelmű, mit kellene kezdeniük. Mondjuk az sem ártana, ha lenne egy ütős belépőszintű ajánlatuk szolgáltatói oldalról, amolyan kapudrogként.

    Egyébként a "soha nem elég jó" részre csak annyit, hogy a Sony J7 egyik kedvenc mobilom mind a mai napig, de utána Arc S, és Mini Pro 2 is volt nálam huzamosabb ideig. Ray, XPERIA L is miattam került a családba. És ez az igazi gond, hogy a nyilvánvaló márka szimpátia ellenére se vennék most tőlük telefont (miközben tévéből és audio cuccokból kifejezetten preferálom őket, olyan laza 30 éve.)

    Nem tudom ez a pszichoanalízis mire jó. Tök mindegy mi a céljuk, ha gyártanak olyan telefont, ami az igényeimnek megfelel. Nekem eddig nem volt, de lg, htc kiszállt, kellett egy hasonló képességű fotós/zenei telefon, a többi insta interfész meg nem érdekelt. Eltérőek az igények. A többi gyártónál az AI őrület is kezd átcsapni abba, hogy lassan a készülékgyártók is havidíjat szednek, ez megint átverés volt, mert nem a felhasználó miatt vezették be, hanem, hogy jobban megfejjék. Jack elhagyás, sd elhagyás, töltőfej elhagyás, headset elhagyás is emiatt történt. A fő cél a megkopasztás.

  • Timer
    veterán

    Azért különbséget kell tenni a tömeggyártók és egy rész piacra lövők között... Egy Porsche sem fog annyi autót eladni mint bármelyik kommersz - Sony pedig szívesen felülre lő.
    Mindamellett hogy hogy most szerintem is saját maguk alatt vágják a fát egy elérhető modellel, de azt is korlátosan.

    Oké, értem mire célzol, és ebből a megvilágításból nézve jó az érvelés. Személy szerint nem érzem, hogy a Sony lenne az újkori VERTU, vagy teljesítményben többet adna akár kicsivel is, mint bárki más, de oké.

    A Porsche azért az árcédula mellé ad még némi extra teljesítményt és presztízst is, ami valamelyest alátámasztja az árképzését.

  • pit stop
    addikt

    "Ha a kínai telefonokat figyelmen kívül hagyjuk"

    Már hogy lehetne figyelmen kívül hagyni?! Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy marha jó a Radeon, ha nem nézzük az nVidia-t. Az említett készülékek meg egyrészt jó példák, hiszen éppen úgy túl vannak árazva, mint a teszt alanya. Másrészt meg mégsem, mert mind sokkal népszerűbb, ami miatt a gyártó kérhet extra felárat. A Sony-nak sajnos nincs már meg ez az aduásza, bár őket ez soha nem zavarta, az tény. Kicsit másképp nézve az árazást: miért választanék Sony-t, ha mindkét említett konkurenstől alapjában véve teljesebb csomagot kapok? Ott az Apple, az ökoszisztéma verhetetlen, ezt még úgyis elismerem, hogy nem kedvelem, a gyártót. Ott a Samsung, szintén mérföldekkel a Sony előtt ezen a területen. És jó eséllyel nem csak én gondolom így, mert mindkét említett telefon nagsságrendekkel népszerűbb a vásárlók körében. Ráadásul így van ez már generációk óta. Ettől még nem állítom, hogy a Sony rossz telefon lenne, csak azt, hogy ilyen piaci helyzetben nem ártana a konkurensek alá lőni árban, mert kábé semmi más nem szól a készülék mellett egy átlag vásárló számára. Most az, hogy iugyanaz az 5-8 arc védi itt körömszakadtáig a gyártó készülékeit az elmúlt X évben, kábé nulla piaci relevanciával bír.

    @Szena67: nem tudom, mire fel a beszólogató hangnem, de vegyél vissza. Ez itt még mindig nem az ipon.

    Azért különbséget kell tenni a tömeggyártók és egy rész piacra lövők között... Egy Porsche sem fog annyi autót eladni mint bármelyik kommersz - Sony pedig szívesen felülre lő.
    Mindamellett hogy hogy most szerintem is saját maguk alatt vágják a fát egy elérhető modellel, de azt is korlátosan.

  • Onnan indult a dolog, hogy valaki említette, hogy nézegette Pixelt, de jack csatlakozó kéne neki. Erre írtam, hogy lehet használni külső DAC-ot, ha csak ez tartaná vissza. Teljesen reális alternatíva tud lenni, kivéve ha valaki minden áron nyígni akar, hogy de a beépített jack... megoldás helyett.
    Akkor jött a reakció, hogy egy pálcás szart linkeltem. amiről mostanra talán belátta mindenki, hogy minőségre nem rosszabb mint ami Sony-ban van.

    "Csak ennek semmi koze a targyalt temahoz"
    Sajnálom, ha nem érted, hogy miért írtam.

    "de ettol fuggetlenul nyugodtan beszelj olyan dolgokrol, ami meg sosem volt a kezedben."
    Ezt nem tudom, hogy audio dolgaikra írod, vagy most konkrétan 1 VII-re, de sehogy sincs értelme. Csak az mondhat valamiről valamit, aki már kipróbálta adott dolgot?

    Tenyleg egy palcas vackot linkeltel es ezek utan magabiztosan kijelentetted, hogy az van olyan jo, mint ami az Xperia 1 VII-ben van. Mindezt arra alapozva, hogy ra van irva a 384 KHz, de a telefont meg sosem hallgattad... szoval persze, mondhatsz velemenyt, csak ne lepodj meg, ha a hitelessege kisse megkerdojelezodik... es nem, engem peldaul nem gyoztel meg arrol, hogy az 5e Ft-os cucc ugyanolyan, vagy jobb, mint ami ebben a telefonban van.

    Az offtopic marhasagrol meg: ertem en, csak nincs koze a temahoz <- ezt ugy hivjak, Csubakka-vedekezes.

  • Timer
    veterán

    Botorság lenne a Sonytól olyanok véleményére hallgatni, akiknek soha az életben nem lesz elég jó, nem lehet elég jó az a csomag, amit letesznek. Nekik ott a többi. Ezt hívják piacnak, kinek az alma, kinek a körte.

    Nekem teljesen mindegy, kire hallgatnak, de elnézve az elmúlt évek hanyatlását, át kellene értékelniük a helyzetet. Már persze ha az a cél, hogy pénzt keressenek, ne néhány rajongó igényét kergessék. Egy ideig a melegedéssel volt gond, a képaránnyal, és a vételárral. A melegedés megoldódott, a képarány szintén. Elég egyértelmű, mit kellene kezdeniük. Mondjuk az sem ártana, ha lenne egy ütős belépőszintű ajánlatuk szolgáltatói oldalról, amolyan kapudrogként.

    Egyébként a "soha nem elég jó" részre csak annyit, hogy a Sony J7 egyik kedvenc mobilom mind a mai napig, de utána Arc S, és Mini Pro 2 is volt nálam huzamosabb ideig. Ray, XPERIA L is miattam került a családba. És ez az igazi gond, hogy a nyilvánvaló márka szimpátia ellenére se vennék most tőlük telefont (miközben tévéből és audio cuccokból kifejezetten preferálom őket, olyan laza 30 éve.)

  • Szena67
    aktív tag

    "Ha a kínai telefonokat figyelmen kívül hagyjuk"

    Már hogy lehetne figyelmen kívül hagyni?! Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy marha jó a Radeon, ha nem nézzük az nVidia-t. Az említett készülékek meg egyrészt jó példák, hiszen éppen úgy túl vannak árazva, mint a teszt alanya. Másrészt meg mégsem, mert mind sokkal népszerűbb, ami miatt a gyártó kérhet extra felárat. A Sony-nak sajnos nincs már meg ez az aduásza, bár őket ez soha nem zavarta, az tény. Kicsit másképp nézve az árazást: miért választanék Sony-t, ha mindkét említett konkurenstől alapjában véve teljesebb csomagot kapok? Ott az Apple, az ökoszisztéma verhetetlen, ezt még úgyis elismerem, hogy nem kedvelem, a gyártót. Ott a Samsung, szintén mérföldekkel a Sony előtt ezen a területen. És jó eséllyel nem csak én gondolom így, mert mindkét említett telefon nagsságrendekkel népszerűbb a vásárlók körében. Ráadásul így van ez már generációk óta. Ettől még nem állítom, hogy a Sony rossz telefon lenne, csak azt, hogy ilyen piaci helyzetben nem ártana a konkurensek alá lőni árban, mert kábé semmi más nem szól a készülék mellett egy átlag vásárló számára. Most az, hogy iugyanaz az 5-8 arc védi itt körömszakadtáig a gyártó készülékeit az elmúlt X évben, kábé nulla piaci relevanciával bír.

    @Szena67: nem tudom, mire fel a beszólogató hangnem, de vegyél vissza. Ez itt még mindig nem az ipon.

    Botorság lenne a Sonytól olyanok véleményére hallgatni, akiknek soha az életben nem lesz elég jó, nem lehet elég jó az a csomag, amit letesznek. Nekik ott a többi. Ezt hívják piacnak, kinek az alma, kinek a körte.

  • Killberk
    aktív tag

    "...állítom, hogy Sony is bőven gyárt gyárt olcsó, "gagyi" audio cuccokat, amik semmivel se jobbak mint más gyártók cuccai, azonos áron..."

    Csak ennek semmi koze a targyalt temahoz, de ettol fuggetlenul nyugodtan beszelj olyan dolgokrol, ami meg sosem volt a kezedben.

    Onnan indult a dolog, hogy valaki említette, hogy nézegette Pixelt, de jack csatlakozó kéne neki. Erre írtam, hogy lehet használni külső DAC-ot, ha csak ez tartaná vissza. Teljesen reális alternatíva tud lenni, kivéve ha valaki minden áron nyígni akar, hogy de a beépített jack... megoldás helyett.
    Akkor jött a reakció, hogy egy pálcás szart linkeltem. amiről mostanra talán belátta mindenki, hogy minőségre nem rosszabb mint ami Sony-ban van.

    "Csak ennek semmi koze a targyalt temahoz"
    Sajnálom, ha nem érted, hogy miért írtam.

    "de ettol fuggetlenul nyugodtan beszelj olyan dolgokrol, ami meg sosem volt a kezedben."
    Ezt nem tudom, hogy audio dolgaikra írod, vagy most konkrétan 1 VII-re, de sehogy sincs értelme. Csak az mondhat valamiről valamit, aki már kipróbálta adott dolgot?

  • Timer
    veterán

    Ha a kínai telefonokat figyelmen kívül hagyjuk akkor egyáltalán nem versenyképtelen az árazás.

    Sony Xperia 1 VII 256GB 600 ezer
    iPhone 16 Pro Max 256GB 600 ezer
    Samsung S25 Ultra 256GB 600 ezer

    Persze ehhez kell némi önálló gondolkozás.

    "Ha a kínai telefonokat figyelmen kívül hagyjuk"

    Már hogy lehetne figyelmen kívül hagyni?! Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy marha jó a Radeon, ha nem nézzük az nVidia-t. Az említett készülékek meg egyrészt jó példák, hiszen éppen úgy túl vannak árazva, mint a teszt alanya. Másrészt meg mégsem, mert mind sokkal népszerűbb, ami miatt a gyártó kérhet extra felárat. A Sony-nak sajnos nincs már meg ez az aduásza, bár őket ez soha nem zavarta, az tény. Kicsit másképp nézve az árazást: miért választanék Sony-t, ha mindkét említett konkurenstől alapjában véve teljesebb csomagot kapok? Ott az Apple, az ökoszisztéma verhetetlen, ezt még úgyis elismerem, hogy nem kedvelem, a gyártót. Ott a Samsung, szintén mérföldekkel a Sony előtt ezen a területen. És jó eséllyel nem csak én gondolom így, mert mindkét említett telefon nagsságrendekkel népszerűbb a vásárlók körében. Ráadásul így van ez már generációk óta. Ettől még nem állítom, hogy a Sony rossz telefon lenne, csak azt, hogy ilyen piaci helyzetben nem ártana a konkurensek alá lőni árban, mert kábé semmi más nem szól a készülék mellett egy átlag vásárló számára. Most az, hogy iugyanaz az 5-8 arc védi itt körömszakadtáig a gyártó készülékeit az elmúlt X évben, kábé nulla piaci relevanciával bír.

    @Szena67: nem tudom, mire fel a beszólogató hangnem, de vegyél vissza. Ez itt még mindig nem az ipon.

  • Killberk
    aktív tag

    Azt az első mondatot nem én írtam, azt más valakivel tárgyald ki. A Sony filozófiája fotózásban gondolom feltételezi, hogy minimálisan tudsz fotózni, ezért manuálisan is állíthatsz mindent kedved szerint. Nem akarja túltolni az AI-t, mint mások, hogy ha macskára tartod a telefont, akkor is lefotózza az idősödő kutyát is csillogó szőrrel helyetted. Inkább a valóságot akarja visszaadni, bár ez lehet, hogy az instagram népének túl sokkoló mert nem néz ki rajta elég photoshop szökevénynek.
    Kijelzőt a samsung display szállítja, a régi sorozatoknál voltak hibás szállításai. Náluk is tapasztalhattad a problémát a saját korábbi modelljeiknél. Azóta ezek megszűntek.

    Mea culpa, azt elnéztem. :)

  • Szena67
    aktív tag

    "Igen valoszinu, hogy a Sony-nak fogalma sincs a minosegi audiorol... :U"

    Olyan dolgokat akarsz mások szájába adni, amit senki nem mondott. :)
    De ha már így megemlíted, akkor állítom, hogy Sony is bőven gyárt olcsó, "gagyi" audio cuccokat, amik semmivel se jobbak mint más gyártók cuccai, azonos áron.

    DAC-ra visszatérve, akkor tehát az egy pálcás is tudja azt a minőséget, ami Sonyban van. :) Egyébként jónéhány teszt van fiio-ról meg fórumokon is kibeszélték már többször, teljesen oké minőségre.

    Ha úgy érzed, hogy Sony-n kívül mindenki meglopja a népeket, a jack meg sd kártya bővítés hiánya miatt, akkor azt miért nem érzed meglopásnak, hogy rendre kevesebbet hoznak ki a saját szenzoraikból fotózás terén, mint más mobilgyártók, meglehetősen túlárazva? Mert azt talán a legelvakultabb Sony rajongó se állítaná, hogy best buy ár/érték mutatóval rendelkeznek a mobiljaik. Vagy hogy 10 VI-ba AOD-t nem engedélyezik, értesítési ledet meg nem raktak, mert le van szarva, nézegesse rendszeresen a user a mobilját.
    A korábbi 1-es meg 5-ös szériák nem ritkán előforduló kijelzőhibájáról meg nem is beszélve, amit nagyon nem olcsó garancián túl cseréltetni.
    Ha már kritikus gondolkodást meg birkázást említettél. :) Bár a notch hiánya lehet mindent felülír.

    Amúgy nem hiszem egészséges ez a vak rajongás bármilyen márka iránt... vagyis biztos vagyok benne.

    Azt az első mondatot nem én írtam, azt más valakivel tárgyald ki. A Sony filozófiája fotózásban gondolom feltételezi, hogy minimálisan tudsz fotózni, ezért manuálisan is állíthatsz mindent kedved szerint. Nem akarja túltolni az AI-t, mint mások, hogy ha macskára tartod a telefont, akkor is lefotózza az idősödő kutyát is csillogó szőrrel helyetted. Inkább a valóságot akarja visszaadni, bár ez lehet, hogy az instagram népének túl sokkoló mert nem néz ki rajta elég photoshop szökevénynek.
    Kijelzőt a samsung display szállítja, a régi sorozatoknál voltak hibás szállításai. Náluk is tapasztalhattad a problémát a saját korábbi modelljeiknél. Azóta ezek megszűntek.

  • "Igen valoszinu, hogy a Sony-nak fogalma sincs a minosegi audiorol... :U"

    Olyan dolgokat akarsz mások szájába adni, amit senki nem mondott. :)
    De ha már így megemlíted, akkor állítom, hogy Sony is bőven gyárt olcsó, "gagyi" audio cuccokat, amik semmivel se jobbak mint más gyártók cuccai, azonos áron.

    DAC-ra visszatérve, akkor tehát az egy pálcás is tudja azt a minőséget, ami Sonyban van. :) Egyébként jónéhány teszt van fiio-ról meg fórumokon is kibeszélték már többször, teljesen oké minőségre.

    Ha úgy érzed, hogy Sony-n kívül mindenki meglopja a népeket, a jack meg sd kártya bővítés hiánya miatt, akkor azt miért nem érzed meglopásnak, hogy rendre kevesebbet hoznak ki a saját szenzoraikból fotózás terén, mint más mobilgyártók, meglehetősen túlárazva? Mert azt talán a legelvakultabb Sony rajongó se állítaná, hogy best buy ár/érték mutatóval rendelkeznek a mobiljaik. Vagy hogy 10 VI-ba AOD-t nem engedélyezik, értesítési ledet meg nem raktak, mert le van szarva, nézegesse rendszeresen a user a mobilját.
    A korábbi 1-es meg 5-ös szériák nem ritkán előforduló kijelzőhibájáról meg nem is beszélve, amit nagyon nem olcsó garancián túl cseréltetni.
    Ha már kritikus gondolkodást meg birkázást említettél. :) Bár a notch hiánya lehet mindent felülír.

    Amúgy nem hiszem egészséges ez a vak rajongás bármilyen márka iránt... vagyis biztos vagyok benne.

    "...állítom, hogy Sony is bőven gyárt gyárt olcsó, "gagyi" audio cuccokat, amik semmivel se jobbak mint más gyártók cuccai, azonos áron..."

    Csak ennek semmi koze a targyalt temahoz, de ettol fuggetlenul nyugodtan beszelj olyan dolgokrol, ami meg sosem volt a kezedben.

  • Killberk
    aktív tag

    Ha meg olyan fejhallgatóhoz kell, amit nehezebb meghajtani, akkor meg szinte biztos hogy külső dac kell, de abból is van 15 ezerért jó. Ezt írtad, megelőlegeztem a 15ezres költséget, bár kapsz 120ezerért is. 24bit/192kbit/s felett meg bármi csak parasztvakítás, mert a hires audio források vagy 24bit/96kHz vagy nagy ritkán 24bit/192kHz, ezeket meg bőven tudja. Szóval a 24/384-et az 1 pálcásra azért írták rá, hogy az őstermelő megvegye. Tudom mi van benne, mert láttam a videót korábban. Snapdragon DAC kimenetére csatlakozik egy headphone erősítő és egy jack aljzat. Alapáron kapod nem kell megvenned a külsőt, ha lemerül a BT füles vagy beszarik nem vagy meglőve és jobban szól, mint egy BT füles LDAC-vel. A notch-ot hogyan oldod meg? Arra gondolom veszel külső zsindelyt, az jól eltünteti.

    "Igen valoszinu, hogy a Sony-nak fogalma sincs a minosegi audiorol... :U"

    Olyan dolgokat akarsz mások szájába adni, amit senki nem mondott. :)
    De ha már így megemlíted, akkor állítom, hogy Sony is bőven gyárt olcsó, "gagyi" audio cuccokat, amik semmivel se jobbak mint más gyártók cuccai, azonos áron.

    DAC-ra visszatérve, akkor tehát az egy pálcás is tudja azt a minőséget, ami Sonyban van. :) Egyébként jónéhány teszt van fiio-ról meg fórumokon is kibeszélték már többször, teljesen oké minőségre.

    Ha úgy érzed, hogy Sony-n kívül mindenki meglopja a népeket, a jack meg sd kártya bővítés hiánya miatt, akkor azt miért nem érzed meglopásnak, hogy rendre kevesebbet hoznak ki a saját szenzoraikból fotózás terén, mint más mobilgyártók, meglehetősen túlárazva? Mert azt talán a legelvakultabb Sony rajongó se állítaná, hogy best buy ár/érték mutatóval rendelkeznek a mobiljaik. Vagy hogy 10 VI-ba AOD-t nem engedélyezik, értesítési ledet meg nem raktak, mert le van szarva, nézegesse rendszeresen a user a mobilját.
    A korábbi 1-es meg 5-ös szériák nem ritkán előforduló kijelzőhibájáról meg nem is beszélve, amit nagyon nem olcsó garancián túl cseréltetni.
    Ha már kritikus gondolkodást meg birkázást említettél. :) Bár a notch hiánya lehet mindent felülír.

    Amúgy nem hiszem egészséges ez a vak rajongás bármilyen márka iránt... vagyis biztos vagyok benne.

  • Szena67
    aktív tag

    Megnézted a leírását annak amit linkeltem? Az az 5 ezer forintos egy pálcás dac jó eséllyel nagyobb mintavételi frekvenciát és bitrátát tud, mint ami Sonyban van, amiről igazából nem is érhető el semmilyen technikai paraméter, de ha olyan jó lenne, akkor pár számot biztos bedobtak volna, hogy azzal is haknizzanak, de csak marketing bullshit van, hogy Walkman DNA. :U

    Ez alapján semmi különleges nincs Sonyban DAC szempontból. Hozzászólások közt van szétszedős videó.
    [link]
    Fogyasztásban se lehet lényeges különbség, attól függ mennyire kell meghajtania a fej/fülhallgatót. Nincsenek csodák.

    ui: milyen dacot néztél, amivel 615 ezerre jött ki a telefonnal együtt?

    Ha meg olyan fejhallgatóhoz kell, amit nehezebb meghajtani, akkor meg szinte biztos hogy külső dac kell, de abból is van 15 ezerért jó. Ezt írtad, megelőlegeztem a 15ezres költséget, bár kapsz 120ezerért is. 24bit/192kbit/s felett meg bármi csak parasztvakítás, mert a hires audio források vagy 24bit/96kHz vagy nagy ritkán 24bit/192kHz, ezeket meg bőven tudja. Szóval a 24/384-et az 1 pálcásra azért írták rá, hogy az őstermelő megvegye. Tudom mi van benne, mert láttam a videót korábban. Snapdragon DAC kimenetére csatlakozik egy headphone erősítő és egy jack aljzat. Alapáron kapod nem kell megvenned a külsőt, ha lemerül a BT füles vagy beszarik nem vagy meglőve és jobban szól, mint egy BT füles LDAC-vel. A notch-ot hogyan oldod meg? Arra gondolom veszel külső zsindelyt, az jól eltünteti.

  • Speeedfire
    félisten

    Azért a xiaomi és vivo telefont felhozni a Sony ellen vicces. Ezeknek a sw-re egy bughalmaz. Annak jó, aki szereti szívatni magát.

  • joey04
    titán

    Ahogy a mester fogalmazott: "Az embereknek egyre kevesebb kedve van a tesztek alatt a pontosan tudható, hogy az adott gyártóhoz anyagilag kötődő úthenger stílusú arcokkal megvívni, hogy a saját meglátását leírhassa. Aztán vagy hoppá törlődik vagy jön a szokásos játékuk, hiteltelenítés meg a sértegetés." :)

  • Egy usb-s DAC-kal simán ki lehet váltani a jack jatlakozót.

    [FiiO JA11]

    Ez 5 ezer forint, méretben is kompakt és jó eséllyel jobb is, mint amit Sonyba raktak, de biztos hogy nem rosszabb. Ha meg olyan fejhallgatóhoz kell, amit nehezebb meghajtani, akkor meg szinte biztos hogy külső dac kell, de abból is van 15 ezerért jó.

    Igen valoszinu, hogy a Sony-nak fogalma sincs a minosegi audiorol... :U

  • Killberk
    aktív tag

    Külső dac-al, akkor már 615 ezer lesz a cumó, ami itt meg benne van a telefonban jó minőségben és nem fogod elsők között elhagyni azt a külső fütyit, ami ráadásul vámpírként szívja a telefon akkuját. Azt az 5eFt-os 1 pálcás gagyit inkább hagyjuk. Meg persze a tárhely bővítéshez sem kell új telefont venni. A kritikus gondolkodással rendelkező ember érzi, hogy a többiek valahol meglopják, mert ugyanazért a pénzért ezeket kispórolják és még itt osztják is az észt, hogy tulképpen nem kell az neki. A sheep-nek meg úgyis mindegy, neki tök jó az iphone külső dac-al, meg powerbankkal, hogy ne kelljen már délben töltőért nyikorognia, de neki LDAC/AptX HD sem kell, úgysem tudja mi az, meg aztán nem lehet megenni, tehát nem fontos. :)

    Megnézted a leírását annak amit linkeltem? Az az 5 ezer forintos egy pálcás dac jó eséllyel nagyobb mintavételi frekvenciát és bitrátát tud, mint ami Sonyban van, amiről igazából nem is érhető el semmilyen technikai paraméter, de ha olyan jó lenne, akkor pár számot biztos bedobtak volna, hogy azzal is haknizzanak, de csak marketing bullshit van, hogy Walkman DNA. :U

    Ez alapján semmi különleges nincs Sonyban DAC szempontból. Hozzászólások közt van szétszedős videó.
    [link]
    Fogyasztásban se lehet lényeges különbség, attól függ mennyire kell meghajtania a fej/fülhallgatót. Nincsenek csodák.

    ui: milyen dacot néztél, amivel 615 ezerre jött ki a telefonnal együtt?

  • Szena67
    aktív tag

    Egy usb-s DAC-kal simán ki lehet váltani a jack jatlakozót.

    [FiiO JA11]

    Ez 5 ezer forint, méretben is kompakt és jó eséllyel jobb is, mint amit Sonyba raktak, de biztos hogy nem rosszabb. Ha meg olyan fejhallgatóhoz kell, amit nehezebb meghajtani, akkor meg szinte biztos hogy külső dac kell, de abból is van 15 ezerért jó.

    Külső dac-al, akkor már 615 ezer lesz a cumó, ami itt meg benne van a telefonban jó minőségben és nem fogod elsők között elhagyni azt a külső fütyit, ami ráadásul vámpírként szívja a telefon akkuját. Azt az 5eFt-os 1 pálcás gagyit inkább hagyjuk. Meg persze a tárhely bővítéshez sem kell új telefont venni. A kritikus gondolkodással rendelkező ember érzi, hogy a többiek valahol meglopják, mert ugyanazért a pénzért ezeket kispórolják és még itt osztják is az észt, hogy tulképpen nem kell az neki. A sheep-nek meg úgyis mindegy, neki tök jó az iphone külső dac-al, meg powerbankkal, hogy ne kelljen már délben töltőért nyikorognia, de neki LDAC/AptX HD sem kell, úgysem tudja mi az, meg aztán nem lehet megenni, tehát nem fontos. :)

  • Killberk
    aktív tag

    Van valami melankólia ebben a tesztben, vagy legalábbis bennem megfogalmazódott, miközben olvastam.

    Jelen állapotban nagyon úgy néz ki, hogy a Sony elhagyja a globális piacot és jövőre már csak belpiacra (vagy nagyon max még pár ázsiai országra) koncentrál.

    Akárhonnan is közelítem meg, ez rendkívül méltatlan és személy szerint sajnálom, hogy a piac nem volt vevő erre a fajta megközelítésre, amit a Sony képvisel(t) a mobilpiacon.

    Ránézek a specifikációs táblázatra és ez alapján kb magasan a legjobb készülék a jelenlegi választékból, csupa olyan funkcióval, amiről a "csúcsgyártók" egyszerűen elhitették a vevőivel, hogy az nem is olyan fontos. Teljesen ugyanaz a logika működik a techpiacon is, mint a kólaháborúban; a reklámok egyszerűen egy életérzést akarnak eladni. A Sony pedig nem életérzés a piac szerint. A Sony gáz. Nem menő.
    Valahol az iPhone-nál kezdődött ez az egész elmebaj, hogy nem érdekesek a funkciók, pusztán a hype. Nem számít, hogy nincs audiocsatlakozó, SD kártya slot, cserébe mindenféle lyukak vannak a kijelzőben stb., így is menő marad a kétségkívül hatékony marketing miatt. A tudatos vásárlók pedig hoppon maradnak, hogy megint eggyel kevesebb lehetőség van választáskor. "Ez béna, hisz nem olyan, mint az összes többi."

    A saját mércémmel nézve a benyúlás/lyuk nélküli kijelző, a 3,5 jack a legalapabb elvárások a választáskor. Jelenleg kifogástalanul működik, de fogalmam nincs, mire fogom cserélni az 5 IV-et, ha az elkövetkező években rá leszek kényszerülve. A Pixelek érdekesek, tetszik a stock Android, van egy egyedi, érdekes design-juk, de aztán eljutok odáig, hogy ez zenehallgatás terén pl. masszív visszalépés lenne az évekkel ezelőtt használt mobilkészülékeimmel összehasonlítva is.

    Gondolom, lesznek itt majd kárörvendők, akik gúnyosan ideírják, hogy "megérdemlik, nem sajnálom őket" és társai, ettől függetlenül végeredményben senkinek sem érdeke, hogy még tovább uniformizálódik a mobilpiac.

    :( :(

    Egy usb-s DAC-kal simán ki lehet váltani a jack jatlakozót.

    [FiiO JA11]

    Ez 5 ezer forint, méretben is kompakt és jó eséllyel jobb is, mint amit Sonyba raktak, de biztos hogy nem rosszabb. Ha meg olyan fejhallgatóhoz kell, amit nehezebb meghajtani, akkor meg szinte biztos hogy külső dac kell, de abból is van 15 ezerért jó.

  • Szena67
    aktív tag

    Esküszöm, szomorúan nézek már erre a készülékre. A Sony nekem még mindig azt az időszakot juttatja az eszembe, amikor még pörgött a gyártó, és egyéni formavilágú. többnyire szép telefonokat dobott piacra. Talán még ennyi is elég lenne ahhoz, hogy mondjuk újra Sony-t válasszak annyi év után, de ezen az áron nincs realitása egy ilyen döntésnek.

    Szerintem ez már csak egyszerű hulla gyalázás, nem több. Egy nívós brand utolsó tusája az életéért, de már mindannyian látjuk, hogy nincs tovább.

    Az már más kérdés, hogy kábé 4-5 éve is ugyanezt mondtam, és a Sony még mindig itt van, egyre kisebb részesedéssel, de itt van.

    Ha felhagytál volna a jóslással 4-5 éve, ami nyilvánvalóan nem megy, akkor már rég használhatnád a telefonjaikat. Számszakilag meg leírta más, hogyan is állunk. :)

  • Noukoum
    veterán

    Esküszöm, szomorúan nézek már erre a készülékre. A Sony nekem még mindig azt az időszakot juttatja az eszembe, amikor még pörgött a gyártó, és egyéni formavilágú. többnyire szép telefonokat dobott piacra. Talán még ennyi is elég lenne ahhoz, hogy mondjuk újra Sony-t válasszak annyi év után, de ezen az áron nincs realitása egy ilyen döntésnek.

    Szerintem ez már csak egyszerű hulla gyalázás, nem több. Egy nívós brand utolsó tusája az életéért, de már mindannyian látjuk, hogy nincs tovább.

    Az már más kérdés, hogy kábé 4-5 éve is ugyanezt mondtam, és a Sony még mindig itt van, egyre kisebb részesedéssel, de itt van.

    Ha a kínai telefonokat figyelmen kívül hagyjuk akkor egyáltalán nem versenyképtelen az árazás.

    Sony Xperia 1 VII 256GB 600 ezer
    iPhone 16 Pro Max 256GB 600 ezer
    Samsung S25 Ultra 256GB 600 ezer

    Persze ehhez kell némi önálló gondolkozás.

  • Timer
    veterán

    Esküszöm, szomorúan nézek már erre a készülékre. A Sony nekem még mindig azt az időszakot juttatja az eszembe, amikor még pörgött a gyártó, és egyéni formavilágú. többnyire szép telefonokat dobott piacra. Talán még ennyi is elég lenne ahhoz, hogy mondjuk újra Sony-t válasszak annyi év után, de ezen az áron nincs realitása egy ilyen döntésnek.

    Szerintem ez már csak egyszerű hulla gyalázás, nem több. Egy nívós brand utolsó tusája az életéért, de már mindannyian látjuk, hogy nincs tovább.

    Az már más kérdés, hogy kábé 4-5 éve is ugyanezt mondtam, és a Sony még mindig itt van, egyre kisebb részesedéssel, de itt van.

  • gyerecske
    senior tag

    Xperia 1 VI-hoz írtam, de bemásolom ide is, mert aktuális a téma:
    "Beütött a tragédia. Nagy a csend a Sony körül, ha nem törmöm össze az 1 VI-omat, nem értesülök róla, hogy gyakorlatilag kivonultak az országból az Xperia-val. De nem csak az országból, hanem szinte egész Európából, jelenleg csak a német Amazon-on rendelhető az 1 VII.
    A történet röviden: One-nál vásároltam az 1VI-ot, tette a dolgát, brutál jó készülék, brutál jó fotós képességekkel, személyes tapasztalat, hogy jobb, mint a Iphone 15pro és a Samsunk Galaxy S25 Max, de ez most mellékes, csak sokan szeretik lehúzni mindenféle tapasztalat nélkül.
    Na szóval sikerült összetörni szegényt, be se kapcsol. One ügyfélszolgálatba be, készülékbiztosítás aktivál, megjavít és kész, gondoltam. De nem, közölték, hogy nem tudják javítani, mert nincs alkatrész, teccik érteni, nincs alkatrész. Nem csak telefon nincs, alkatrész sincs már. Választhatok más gyártó készülékét, azonnal vihetem. Na azt már nem, gondoltam, majd saját kezembe veszem a dolgokat. Cordon nem elérhető, mert nincs teelfonszámuk, de amúgy is a jóisten mentesen meg tőlük, csak jó lett volna legalább beszélni velük. Aztán ArenaTEL, ők tényleg jók, utánanéztek, jelenleg nem rendelhető egy forrásból se alkatrész, de még nem adták fel, kutakodnak.
    Ezután felhívtam a Sony Központi Szalont, ahol közölték a "halálhírt", nincs Xperia, nincs alkatrész, őket is villámcsapásként érte a dolog, előzetes bejelentés nélkül tette ezt a Sony, pedig elmondásuk szerint az elmúlt két széria, ami gondolom az 1V és 1 VI felfele futott, tehát kezdtek reménykedni, erre tessék, vége mindennek. A végső döfés az volt, hogy állítólag, de ez tényleg csak állítólag 1 VIII már nem is lesz. Vége a dalnak. :F
    Ugyhogy most itt állok egy kb fél millás törött és használhatatlan készülékkel, és minden vágyam, hogy valahogy rendbe rakassam, vagy ha nem, akkor az utolsó Xperia, az 1 VII valahogy meglegyen, de annak tükrében, ha valami történik vele és a gyártó sz@rik ránk nagy ívben, nem tudom, érdemes-e még próbálkozni. Kifejezetten drága, luxus játék ez.
    Ha esetleg van valakinek ötlete a javításra, ne tartsa magában. Még az se biztos, hogy a One biztosításra bárhol megoldható, de egyelőre nincs is hely, aki vállalja.
    RIP Xperia. :F :( :(("
    Valószínűleg az lesz, hogy ha biztosítással nem tudom megjavíttatni, inkább megveszem az 1 VII-et. Szeretem ezeket a "gyenge" színvonalú kamerákat és lehet, hogy tényleg ő lesz az utolsó mohikán.

  • eventus
    veterán

    "brutál jó fotós képességekkel, személyes tapasztalat, hogy jobb, mint a Iphone 15pro és a Samsunk Galaxy S25 Max, de ez most mellékes, csak sokan szeretik lehúzni mindenféle tapasztalat nélkül."

    Ez tegnap is szúrta a szemem. Biztosan jó a kamera szarrá állítva, de point and shoot szar. Mindig szar volt a Sony ebben. De! A többiek kevés kivételtől eltekintve is szarok lettek. Ez a szerencséje a Sony-nak. Árkategóriától és sokszor beállítástól függetlenül a kattintás és a kész kép között 2-3 másodperc van. Ez igaz minden kicseszett Samsungra, Xiaomira és társaira. Az iPhone kivétel, de ha jól emlékszem a Google Pixel sem kivétel (majd megnézem a 8a-n).
    Mert hiába csinál nekem szép képet valami, ha 2-3 másodpercet kell várjak a képre az nem jó kategória.

    Mivel én géppel is fotózom, így ami olyan kép ami előtt nincs állitás az nem kép :) Ezért lett Sonym. Instant fotó meg olyan amilyen, az mintha gépen is az automata. Tényleg réteg termék az Xperia, nem a 800. birka a nyájban. Teljesen elvesztek az egyedi jellemzők.

  • Midway04
    lelkes újonc

    "brutál jó fotós képességekkel, személyes tapasztalat, hogy jobb, mint a Iphone 15pro és a Samsunk Galaxy S25 Max, de ez most mellékes, csak sokan szeretik lehúzni mindenféle tapasztalat nélkül."

    Ez tegnap is szúrta a szemem. Biztosan jó a kamera szarrá állítva, de point and shoot szar. Mindig szar volt a Sony ebben. De! A többiek kevés kivételtől eltekintve is szarok lettek. Ez a szerencséje a Sony-nak. Árkategóriától és sokszor beállítástól függetlenül a kattintás és a kész kép között 2-3 másodperc van. Ez igaz minden kicseszett Samsungra, Xiaomira és társaira. Az iPhone kivétel, de ha jól emlékszem a Google Pixel sem kivétel (majd megnézem a 8a-n).
    Mert hiába csinál nekem szép képet valami, ha 2-3 másodpercet kell várjak a képre az nem jó kategória.

    Ezt az említett fotós tapasztalatot oszd meg kérlek akár orivátban is, érdekelne minden objektív vélemény. Telefon vásárlás előtt állok, Huawei P30-at kellene leváltani, van ugyan mellette céges Iphone de na... Ilyen csacskaságomról lemondtam, hogy jack dugó meg 256 giga tárhely is elég de a kamera jó lenne ha emészthető lenne. Köszi előre is. :R

  • janeszgol
    félisten

    Xperia 1 VI-hoz írtam, de bemásolom ide is, mert aktuális a téma:
    "Beütött a tragédia. Nagy a csend a Sony körül, ha nem törmöm össze az 1 VI-omat, nem értesülök róla, hogy gyakorlatilag kivonultak az országból az Xperia-val. De nem csak az országból, hanem szinte egész Európából, jelenleg csak a német Amazon-on rendelhető az 1 VII.
    A történet röviden: One-nál vásároltam az 1VI-ot, tette a dolgát, brutál jó készülék, brutál jó fotós képességekkel, személyes tapasztalat, hogy jobb, mint a Iphone 15pro és a Samsunk Galaxy S25 Max, de ez most mellékes, csak sokan szeretik lehúzni mindenféle tapasztalat nélkül.
    Na szóval sikerült összetörni szegényt, be se kapcsol. One ügyfélszolgálatba be, készülékbiztosítás aktivál, megjavít és kész, gondoltam. De nem, közölték, hogy nem tudják javítani, mert nincs alkatrész, teccik érteni, nincs alkatrész. Nem csak telefon nincs, alkatrész sincs már. Választhatok más gyártó készülékét, azonnal vihetem. Na azt már nem, gondoltam, majd saját kezembe veszem a dolgokat. Cordon nem elérhető, mert nincs teelfonszámuk, de amúgy is a jóisten mentesen meg tőlük, csak jó lett volna legalább beszélni velük. Aztán ArenaTEL, ők tényleg jók, utánanéztek, jelenleg nem rendelhető egy forrásból se alkatrész, de még nem adták fel, kutakodnak.
    Ezután felhívtam a Sony Központi Szalont, ahol közölték a "halálhírt", nincs Xperia, nincs alkatrész, őket is villámcsapásként érte a dolog, előzetes bejelentés nélkül tette ezt a Sony, pedig elmondásuk szerint az elmúlt két széria, ami gondolom az 1V és 1 VI felfele futott, tehát kezdtek reménykedni, erre tessék, vége mindennek. A végső döfés az volt, hogy állítólag, de ez tényleg csak állítólag 1 VIII már nem is lesz. Vége a dalnak. :F
    Ugyhogy most itt állok egy kb fél millás törött és használhatatlan készülékkel, és minden vágyam, hogy valahogy rendbe rakassam, vagy ha nem, akkor az utolsó Xperia, az 1 VII valahogy meglegyen, de annak tükrében, ha valami történik vele és a gyártó sz@rik ránk nagy ívben, nem tudom, érdemes-e még próbálkozni. Kifejezetten drága, luxus játék ez.
    Ha esetleg van valakinek ötlete a javításra, ne tartsa magában. Még az se biztos, hogy a One biztosításra bárhol megoldható, de egyelőre nincs is hely, aki vállalja.
    RIP Xperia. :F :( :(("
    Valószínűleg az lesz, hogy ha biztosítással nem tudom megjavíttatni, inkább megveszem az 1 VII-et. Szeretem ezeket a "gyenge" színvonalú kamerákat és lehet, hogy tényleg ő lesz az utolsó mohikán.

    "brutál jó fotós képességekkel, személyes tapasztalat, hogy jobb, mint a Iphone 15pro és a Samsunk Galaxy S25 Max, de ez most mellékes, csak sokan szeretik lehúzni mindenféle tapasztalat nélkül."

    Ez tegnap is szúrta a szemem. Biztosan jó a kamera szarrá állítva, de point and shoot szar. Mindig szar volt a Sony ebben. De! A többiek kevés kivételtől eltekintve is szarok lettek. Ez a szerencséje a Sony-nak. Árkategóriától és sokszor beállítástól függetlenül a kattintás és a kész kép között 2-3 másodperc van. Ez igaz minden kicseszett Samsungra, Xiaomira és társaira. Az iPhone kivétel, de ha jól emlékszem a Google Pixel sem kivétel (majd megnézem a 8a-n).
    Mert hiába csinál nekem szép képet valami, ha 2-3 másodpercet kell várjak a képre az nem jó kategória.

  • janeszgol
    félisten

    Balfasz egy cég a Sony ezen divíziója. (Bár az anyacég is az.) 2019, a Huawei USA tiltása óta van egy Kína-ellenesség a világban. Hogy nem tudott ebből profitálni a cég!

  • pit stop
    addikt

    Xperia 1 VI-hoz írtam, de bemásolom ide is, mert aktuális a téma:
    "Beütött a tragédia. Nagy a csend a Sony körül, ha nem törmöm össze az 1 VI-omat, nem értesülök róla, hogy gyakorlatilag kivonultak az országból az Xperia-val. De nem csak az országból, hanem szinte egész Európából, jelenleg csak a német Amazon-on rendelhető az 1 VII.
    A történet röviden: One-nál vásároltam az 1VI-ot, tette a dolgát, brutál jó készülék, brutál jó fotós képességekkel, személyes tapasztalat, hogy jobb, mint a Iphone 15pro és a Samsunk Galaxy S25 Max, de ez most mellékes, csak sokan szeretik lehúzni mindenféle tapasztalat nélkül.
    Na szóval sikerült összetörni szegényt, be se kapcsol. One ügyfélszolgálatba be, készülékbiztosítás aktivál, megjavít és kész, gondoltam. De nem, közölték, hogy nem tudják javítani, mert nincs alkatrész, teccik érteni, nincs alkatrész. Nem csak telefon nincs, alkatrész sincs már. Választhatok más gyártó készülékét, azonnal vihetem. Na azt már nem, gondoltam, majd saját kezembe veszem a dolgokat. Cordon nem elérhető, mert nincs teelfonszámuk, de amúgy is a jóisten mentesen meg tőlük, csak jó lett volna legalább beszélni velük. Aztán ArenaTEL, ők tényleg jók, utánanéztek, jelenleg nem rendelhető egy forrásból se alkatrész, de még nem adták fel, kutakodnak.
    Ezután felhívtam a Sony Központi Szalont, ahol közölték a "halálhírt", nincs Xperia, nincs alkatrész, őket is villámcsapásként érte a dolog, előzetes bejelentés nélkül tette ezt a Sony, pedig elmondásuk szerint az elmúlt két széria, ami gondolom az 1V és 1 VI felfele futott, tehát kezdtek reménykedni, erre tessék, vége mindennek. A végső döfés az volt, hogy állítólag, de ez tényleg csak állítólag 1 VIII már nem is lesz. Vége a dalnak. :F
    Ugyhogy most itt állok egy kb fél millás törött és használhatatlan készülékkel, és minden vágyam, hogy valahogy rendbe rakassam, vagy ha nem, akkor az utolsó Xperia, az 1 VII valahogy meglegyen, de annak tükrében, ha valami történik vele és a gyártó sz@rik ránk nagy ívben, nem tudom, érdemes-e még próbálkozni. Kifejezetten drága, luxus játék ez.
    Ha esetleg van valakinek ötlete a javításra, ne tartsa magában. Még az se biztos, hogy a One biztosításra bárhol megoldható, de egyelőre nincs is hely, aki vállalja.
    RIP Xperia. :F :( :(("
    Valószínűleg az lesz, hogy ha biztosítással nem tudom megjavíttatni, inkább megveszem az 1 VII-et. Szeretem ezeket a "gyenge" színvonalú kamerákat és lehet, hogy tényleg ő lesz az utolsó mohikán.

    Az a baj, hogy a Cordon résznél kiderül, hogy kamu - tudták, hogy mi jön. Szűk egy éve javíttattam korábbi 5-öst, akkor beszélgettem velük. Mondták, hogy kb én vagyok utolsó akinek javítanak, minden leáll a személyes ügyfélszolgálattal kezdve...

    Érdekelt volna, de hivatalos támogatás nélkül ezen az értéken hiába értékelem amit csinálnak, akkor b..... m..

  • Gabeszka777
    újonc

    Xperia 1 VI-hoz írtam, de bemásolom ide is, mert aktuális a téma:
    "Beütött a tragédia. Nagy a csend a Sony körül, ha nem törmöm össze az 1 VI-omat, nem értesülök róla, hogy gyakorlatilag kivonultak az országból az Xperia-val. De nem csak az országból, hanem szinte egész Európából, jelenleg csak a német Amazon-on rendelhető az 1 VII.
    A történet röviden: One-nál vásároltam az 1VI-ot, tette a dolgát, brutál jó készülék, brutál jó fotós képességekkel, személyes tapasztalat, hogy jobb, mint a Iphone 15pro és a Samsunk Galaxy S25 Max, de ez most mellékes, csak sokan szeretik lehúzni mindenféle tapasztalat nélkül.
    Na szóval sikerült összetörni szegényt, be se kapcsol. One ügyfélszolgálatba be, készülékbiztosítás aktivál, megjavít és kész, gondoltam. De nem, közölték, hogy nem tudják javítani, mert nincs alkatrész, teccik érteni, nincs alkatrész. Nem csak telefon nincs, alkatrész sincs már. Választhatok más gyártó készülékét, azonnal vihetem. Na azt már nem, gondoltam, majd saját kezembe veszem a dolgokat. Cordon nem elérhető, mert nincs teelfonszámuk, de amúgy is a jóisten mentesen meg tőlük, csak jó lett volna legalább beszélni velük. Aztán ArenaTEL, ők tényleg jók, utánanéztek, jelenleg nem rendelhető egy forrásból se alkatrész, de még nem adták fel, kutakodnak.
    Ezután felhívtam a Sony Központi Szalont, ahol közölték a "halálhírt", nincs Xperia, nincs alkatrész, őket is villámcsapásként érte a dolog, előzetes bejelentés nélkül tette ezt a Sony, pedig elmondásuk szerint az elmúlt két széria, ami gondolom az 1V és 1 VI felfele futott, tehát kezdtek reménykedni, erre tessék, vége mindennek. A végső döfés az volt, hogy állítólag, de ez tényleg csak állítólag 1 VIII már nem is lesz. Vége a dalnak. :F
    Ugyhogy most itt állok egy kb fél millás törött és használhatatlan készülékkel, és minden vágyam, hogy valahogy rendbe rakassam, vagy ha nem, akkor az utolsó Xperia, az 1 VII valahogy meglegyen, de annak tükrében, ha valami történik vele és a gyártó sz@rik ránk nagy ívben, nem tudom, érdemes-e még próbálkozni. Kifejezetten drága, luxus játék ez.
    Ha esetleg van valakinek ötlete a javításra, ne tartsa magában. Még az se biztos, hogy a One biztosításra bárhol megoldható, de egyelőre nincs is hely, aki vállalja.
    RIP Xperia. :F :( :(("
    Valószínűleg az lesz, hogy ha biztosítással nem tudom megjavíttatni, inkább megveszem az 1 VII-et. Szeretem ezeket a "gyenge" színvonalú kamerákat és lehet, hogy tényleg ő lesz az utolsó mohikán.

  • janeszgol
    félisten

    A korábbi hozzászólásomban írtam, hogy én is sajnálnám őket, ha végleg eltűnnek, vagy elhagyják Európát, de azért ne csak a piacot és a fogyasztókat okoljuk. Abban, hogy ma hogyan gondolnak az emberek a Sony mobilokra - már aki egyáltalán gondol rá -, igencsak vastagon benne van maga a gyártó is.

    Pontosan. Ha már Playstation (oké, más divízió, szétosztották és megkeverték a részlegeket), akkor miért nem gamer telefon? Megfelelő tartalmakkal.
    Én örülnék, ha ellepnék a Sony mobilok a piacot. Egy alsó, két közép és két felsőkategóriás. Minimum.

  • janeszgol
    félisten

    Hát a kamera hozza a szokásos gyenge színvonalat. Komolyan mondom egy Galaxy A54-el (A55, A56) sokkal jobb kamerázni, mint ezzel vagy bármelyik Sony-val. Erre Silenzio is rájött, amikor a csuda 1 mark 3 vagy 5 mark 3 volt neki és lemosta a színről egy Redmi Note 10 Pro (ami nagyon jó kamerában).

  • hito
    nagyúr

    Komolyan, amikor a Sony-nál megalkotnak egy ilyen bitang jó készüléket és összeülnek, megnézik a kamera teljesítményét, van ott ember aki elégedetten csettint, hogy "ez igen, jó munkát végeztünk"?! Sírhatnékom van a képek láttán. Pont ők taknyolnak el a kamerán? Akik piacvezetők a fotós világban és a szenzorok 95%-át ők szállítják a többi gyártónak?

    Mark VI-om van, sosem gondoltam volna, hogy ennyire hozzám fog nőni egy Sony telefon, tényleg minden porcikája tökéletes...a kamerán kívül. Olyan lemaradásban vannak, hogy a többi gyártóhoz képest, hogy az egyszerűen védhetetlen. Ha hoznának egy Xiaomi, vagy Vivo szintet, kb. 5 helyet léphetnének előre az eladási rangsorban. De nem, inkább döglődnek, csak nehogy véletlenül konkurenciát állítsanak házon belül a fotós divíziónak. Idióták! Meg is érdemlik. Ettől függetlenül elégedetten használom tovább a Sony-mat, legfeljebb bíbelődök tovább a raw fájlokkal.

  • hdavid1
    aktív tag

    Jobb felső sarokban az akku mellett még mindig ottvan az a kis üres, kihasználatlan hely?
    Ennyire nem figyel oda a Sony az ilyesmikre? Ilyet még a kínaiak sem csinálnak. Ez elrontja a notchmentes kijelző élményét.

    A tesztvideón ahogy sétál Dani, a lépéseknél enyhe hullámzás látható, ez is nagyon gagyi.
    Meg az a több másodperces fókuszvesztés. :DDD

    Viszont ha véletlen megmarad még pár évig ez a széria, kíváncsi leszek, fogják-e a zoomkamerát fejleszteni.

  • Midway04
    lelkes újonc

    Nagy kettősség van bennem. Itt vannak ezek a gyártók ( Asus, Sony, Apple az I12 és13 mini szériával) akik hallgatnak az emberekre, nem irányítaninszeretnék a tömegeket. De ezen az áron. Kifejezetten tetszik a telefon. Áhh. Akárhogy szeretném racionalizálni a vásárlást még ha hat év alatt nem is töröm össze akkor is hármunknak aprózok össze tök komoly (számomra komoly) készüléket. Minden esetre részemről respect Sony, remélem lesznek akik megvásárolják és megéri majd gyártani.

  • Hallosz
    senior tag

    Nekem ez most tetszik. A kijelző mérete nem ideális az én meglátásom szerint. Nagyon ritka, hogy 10 pontot kap a hangra valamely készülék, 1/2 év múlva megnézem mennyi lesz, hátha :B

  • Szena67
    aktív tag

    Te hoztál ide mást azzal, hogy belinkelted, hogy mit írtam egyes Galaxy modellekkel kapcsolatban más fórumban, ráadásul nem mondtam, hogy Galaxyt kell venni, azt se mondtam, hogy Xperiát ne vegyen valaki, csak egy megállapítást tettem egy fogyasztó szemszögéből. A Galaxyn kívül van más opció is, ha valakinek nem tetszenek, baja van vele, de mondjuk a Sonyval kapcsolatban is vannak fenntartásai, szóval nem kell a Sony helyett akkor sem a te szóhasználatod szerint sz@rokat venni.

    Attól mert Snapdragont használ a Sony, még nálunk is jellemző a melegedés, ilyen szempontból tök mindegy.

    Üres hangulatkeltés volt, így most aztán már kenheted ahogy akarod. Ha most kéne telefon elgondolkodnék rajta vagy más később érkező telefonjukon, ha az méretben kompaktabb, pont azért mert olyat nyújt, amit mások nem. Ha mások is hozzák ezt a szettet én örülök a legjobban, mert van választék. Ha amazonon kell megvenni túlélem, történt már ilyen. Zöld droidos gittegylet meg MM nekem amúgy sem jön be, nem etetem őket. Rádobom a tokot, fóliát, mint a Dani, aztán had szóljon a hires audio.

  • g-thomas
    senior tag

    Nem jöttem én semmivel, ezek a te saját szavaid voltak. :) Egyébként mivel ők nem gyártanak SOC-t ,ezért, ha az aktuális snapdragon szar volt (pl. 810, 888, gen 1), az őket is és mindenkit sújtott, míg a samsung csak magának gyártott szart az exinos-al.

    Te hoztál ide mást azzal, hogy belinkelted, hogy mit írtam egyes Galaxy modellekkel kapcsolatban más fórumban, ráadásul nem mondtam, hogy Galaxyt kell venni, azt se mondtam, hogy Xperiát ne vegyen valaki, csak egy megállapítást tettem egy fogyasztó szemszögéből. A Galaxyn kívül van más opció is, ha valakinek nem tetszenek, baja van vele, de mondjuk a Sonyval kapcsolatban is vannak fenntartásai, szóval nem kell a Sony helyett akkor sem a te szóhasználatod szerint sz@rokat venni.

    Attól mert Snapdragont használ a Sony, még nálunk is jellemző a melegedés, ilyen szempontból tök mindegy.

  • Szena67
    aktív tag

    Mondjuk pont a melegedéssel jönni nem annyira jó, a Sonyknál is elég általános jelenség az 1-es szériában (meg bőven akad máshol is melegedés, nemcsak a Samsung Exynosnál).

    Nem mondtam, hogy ki mit vegyen, csak azt, hogy ez igen is beárnyékolhatja a választását az embereknek.

    Nem jöttem én semmivel, ezek a te saját szavaid voltak. :) Egyébként mivel ők nem gyártanak SOC-t ,ezért, ha az aktuális snapdragon szar volt (pl. 810, 888, gen 1), az őket is és mindenkit sújtott, míg a samsung csak magának gyártott szart az exinos-al.

  • CabalX
    aktív tag

    Van valami melankólia ebben a tesztben, vagy legalábbis bennem megfogalmazódott, miközben olvastam.

    Jelen állapotban nagyon úgy néz ki, hogy a Sony elhagyja a globális piacot és jövőre már csak belpiacra (vagy nagyon max még pár ázsiai országra) koncentrál.

    Akárhonnan is közelítem meg, ez rendkívül méltatlan és személy szerint sajnálom, hogy a piac nem volt vevő erre a fajta megközelítésre, amit a Sony képvisel(t) a mobilpiacon.

    Ránézek a specifikációs táblázatra és ez alapján kb magasan a legjobb készülék a jelenlegi választékból, csupa olyan funkcióval, amiről a "csúcsgyártók" egyszerűen elhitették a vevőivel, hogy az nem is olyan fontos. Teljesen ugyanaz a logika működik a techpiacon is, mint a kólaháborúban; a reklámok egyszerűen egy életérzést akarnak eladni. A Sony pedig nem életérzés a piac szerint. A Sony gáz. Nem menő.
    Valahol az iPhone-nál kezdődött ez az egész elmebaj, hogy nem érdekesek a funkciók, pusztán a hype. Nem számít, hogy nincs audiocsatlakozó, SD kártya slot, cserébe mindenféle lyukak vannak a kijelzőben stb., így is menő marad a kétségkívül hatékony marketing miatt. A tudatos vásárlók pedig hoppon maradnak, hogy megint eggyel kevesebb lehetőség van választáskor. "Ez béna, hisz nem olyan, mint az összes többi."

    A saját mércémmel nézve a benyúlás/lyuk nélküli kijelző, a 3,5 jack a legalapabb elvárások a választáskor. Jelenleg kifogástalanul működik, de fogalmam nincs, mire fogom cserélni az 5 IV-et, ha az elkövetkező években rá leszek kényszerülve. A Pixelek érdekesek, tetszik a stock Android, van egy egyedi, érdekes design-juk, de aztán eljutok odáig, hogy ez zenehallgatás terén pl. masszív visszalépés lenne az évekkel ezelőtt használt mobilkészülékeimmel összehasonlítva is.

    Gondolom, lesznek itt majd kárörvendők, akik gúnyosan ideírják, hogy "megérdemlik, nem sajnálom őket" és társai, ettől függetlenül végeredményben senkinek sem érdeke, hogy még tovább uniformizálódik a mobilpiac.

    :( :(

    Ha nem 600e Ft-ot kérnének érte hanem olyan 400e-et - (illetve annak megfelelő euro-t)és kapható lenne globálisan akkor még a végén sikerük is lenne... De így kb elérhetetlen rétegtermék.

  • g-thomas
    senior tag

    [link] Juj juj juj most akkor félelmünkben inkább vegyünk ilyen xarokat? :DDD

    Mondjuk pont a melegedéssel jönni nem annyira jó, a Sonyknál is elég általános jelenség az 1-es szériában (meg bőven akad máshol is melegedés, nemcsak a Samsung Exynosnál).

    Nem mondtam, hogy ki mit vegyen, csak azt, hogy ez igen is beárnyékolhatja a választását az embereknek.

  • Szena67
    aktív tag

    Én is olvastam, de nyilván nem is fogja senki azt mondani, hogy igen, jövőre már nem lesz Xperia mobilunk. Az LG-nél is állítottak sok mindent, aztán egyik pillanatról a másikra mégis kiszálltak a dolgoból.

    Szerintem az régen rossz, ha a potenciális vásárlók vagy a téma iránt érdeklődők beszélnek erről, mert bizalmat nem gerjeszt a gyártóval szemben, mert nem igazán látszik, érződik az akarás a Sony részéről.

    [link] Juj juj juj most akkor félelmünkben inkább vegyünk ilyen xarokat? :DDD

  • g-thomas
    senior tag

    Itt egy hivatalos bejelentés. Xperia marad. [link]

    Én is olvastam, de nyilván nem is fogja senki azt mondani, hogy igen, jövőre már nem lesz Xperia mobilunk. Az LG-nél is állítottak sok mindent, aztán egyik pillanatról a másikra mégis kiszálltak a dolgoból.

    Szerintem az régen rossz, ha a potenciális vásárlók vagy a téma iránt érdeklődők beszélnek erről, mert bizalmat nem gerjeszt a gyártóval szemben, mert nem igazán látszik, érződik az akarás a Sony részéről.

  • g-thomas
    senior tag

    Van valami melankólia ebben a tesztben, vagy legalábbis bennem megfogalmazódott, miközben olvastam.

    Jelen állapotban nagyon úgy néz ki, hogy a Sony elhagyja a globális piacot és jövőre már csak belpiacra (vagy nagyon max még pár ázsiai országra) koncentrál.

    Akárhonnan is közelítem meg, ez rendkívül méltatlan és személy szerint sajnálom, hogy a piac nem volt vevő erre a fajta megközelítésre, amit a Sony képvisel(t) a mobilpiacon.

    Ránézek a specifikációs táblázatra és ez alapján kb magasan a legjobb készülék a jelenlegi választékból, csupa olyan funkcióval, amiről a "csúcsgyártók" egyszerűen elhitették a vevőivel, hogy az nem is olyan fontos. Teljesen ugyanaz a logika működik a techpiacon is, mint a kólaháborúban; a reklámok egyszerűen egy életérzést akarnak eladni. A Sony pedig nem életérzés a piac szerint. A Sony gáz. Nem menő.
    Valahol az iPhone-nál kezdődött ez az egész elmebaj, hogy nem érdekesek a funkciók, pusztán a hype. Nem számít, hogy nincs audiocsatlakozó, SD kártya slot, cserébe mindenféle lyukak vannak a kijelzőben stb., így is menő marad a kétségkívül hatékony marketing miatt. A tudatos vásárlók pedig hoppon maradnak, hogy megint eggyel kevesebb lehetőség van választáskor. "Ez béna, hisz nem olyan, mint az összes többi."

    A saját mércémmel nézve a benyúlás/lyuk nélküli kijelző, a 3,5 jack a legalapabb elvárások a választáskor. Jelenleg kifogástalanul működik, de fogalmam nincs, mire fogom cserélni az 5 IV-et, ha az elkövetkező években rá leszek kényszerülve. A Pixelek érdekesek, tetszik a stock Android, van egy egyedi, érdekes design-juk, de aztán eljutok odáig, hogy ez zenehallgatás terén pl. masszív visszalépés lenne az évekkel ezelőtt használt mobilkészülékeimmel összehasonlítva is.

    Gondolom, lesznek itt majd kárörvendők, akik gúnyosan ideírják, hogy "megérdemlik, nem sajnálom őket" és társai, ettől függetlenül végeredményben senkinek sem érdeke, hogy még tovább uniformizálódik a mobilpiac.

    :( :(

    A korábbi hozzászólásomban írtam, hogy én is sajnálnám őket, ha végleg eltűnnek, vagy elhagyják Európát, de azért ne csak a piacot és a fogyasztókat okoljuk. Abban, hogy ma hogyan gondolnak az emberek a Sony mobilokra - már aki egyáltalán gondol rá -, igencsak vastagon benne van maga a gyártó is.

  • Szena67
    aktív tag

    Van valami melankólia ebben a tesztben, vagy legalábbis bennem megfogalmazódott, miközben olvastam.

    Jelen állapotban nagyon úgy néz ki, hogy a Sony elhagyja a globális piacot és jövőre már csak belpiacra (vagy nagyon max még pár ázsiai országra) koncentrál.

    Akárhonnan is közelítem meg, ez rendkívül méltatlan és személy szerint sajnálom, hogy a piac nem volt vevő erre a fajta megközelítésre, amit a Sony képvisel(t) a mobilpiacon.

    Ránézek a specifikációs táblázatra és ez alapján kb magasan a legjobb készülék a jelenlegi választékból, csupa olyan funkcióval, amiről a "csúcsgyártók" egyszerűen elhitették a vevőivel, hogy az nem is olyan fontos. Teljesen ugyanaz a logika működik a techpiacon is, mint a kólaháborúban; a reklámok egyszerűen egy életérzést akarnak eladni. A Sony pedig nem életérzés a piac szerint. A Sony gáz. Nem menő.
    Valahol az iPhone-nál kezdődött ez az egész elmebaj, hogy nem érdekesek a funkciók, pusztán a hype. Nem számít, hogy nincs audiocsatlakozó, SD kártya slot, cserébe mindenféle lyukak vannak a kijelzőben stb., így is menő marad a kétségkívül hatékony marketing miatt. A tudatos vásárlók pedig hoppon maradnak, hogy megint eggyel kevesebb lehetőség van választáskor. "Ez béna, hisz nem olyan, mint az összes többi."

    A saját mércémmel nézve a benyúlás/lyuk nélküli kijelző, a 3,5 jack a legalapabb elvárások a választáskor. Jelenleg kifogástalanul működik, de fogalmam nincs, mire fogom cserélni az 5 IV-et, ha az elkövetkező években rá leszek kényszerülve. A Pixelek érdekesek, tetszik a stock Android, van egy egyedi, érdekes design-juk, de aztán eljutok odáig, hogy ez zenehallgatás terén pl. masszív visszalépés lenne az évekkel ezelőtt használt mobilkészülékeimmel összehasonlítva is.

    Gondolom, lesznek itt majd kárörvendők, akik gúnyosan ideírják, hogy "megérdemlik, nem sajnálom őket" és társai, ettől függetlenül végeredményben senkinek sem érdeke, hogy még tovább uniformizálódik a mobilpiac.

    :( :(

    Itt egy hivatalos bejelentés. Xperia marad. [link]

  • Teringettét
    csendes tag

    Van valami melankólia ebben a tesztben, vagy legalábbis bennem megfogalmazódott, miközben olvastam.

    Jelen állapotban nagyon úgy néz ki, hogy a Sony elhagyja a globális piacot és jövőre már csak belpiacra (vagy nagyon max még pár ázsiai országra) koncentrál.

    Akárhonnan is közelítem meg, ez rendkívül méltatlan és személy szerint sajnálom, hogy a piac nem volt vevő erre a fajta megközelítésre, amit a Sony képvisel(t) a mobilpiacon.

    Ránézek a specifikációs táblázatra és ez alapján kb magasan a legjobb készülék a jelenlegi választékból, csupa olyan funkcióval, amiről a "csúcsgyártók" egyszerűen elhitették a vevőivel, hogy az nem is olyan fontos. Teljesen ugyanaz a logika működik a techpiacon is, mint a kólaháborúban; a reklámok egyszerűen egy életérzést akarnak eladni. A Sony pedig nem életérzés a piac szerint. A Sony gáz. Nem menő.
    Valahol az iPhone-nál kezdődött ez az egész elmebaj, hogy nem érdekesek a funkciók, pusztán a hype. Nem számít, hogy nincs audiocsatlakozó, SD kártya slot, cserébe mindenféle lyukak vannak a kijelzőben stb., így is menő marad a kétségkívül hatékony marketing miatt. A tudatos vásárlók pedig hoppon maradnak, hogy megint eggyel kevesebb lehetőség van választáskor. "Ez béna, hisz nem olyan, mint az összes többi."

    A saját mércémmel nézve a benyúlás/lyuk nélküli kijelző, a 3,5 jack a legalapabb elvárások a választáskor. Jelenleg kifogástalanul működik, de fogalmam nincs, mire fogom cserélni az 5 IV-et, ha az elkövetkező években rá leszek kényszerülve. A Pixelek érdekesek, tetszik a stock Android, van egy egyedi, érdekes design-juk, de aztán eljutok odáig, hogy ez zenehallgatás terén pl. masszív visszalépés lenne az évekkel ezelőtt használt mobilkészülékeimmel összehasonlítva is.

    Gondolom, lesznek itt majd kárörvendők, akik gúnyosan ideírják, hogy "megérdemlik, nem sajnálom őket" és társai, ettől függetlenül végeredményben senkinek sem érdeke, hogy még tovább uniformizálódik a mobilpiac.

    :( :(

  • Annak idején volt egy XZ3-am, nagyon szerettem, de utána Huawei-re váltottam, és azt is imádtam. Azóta huawei off, a többi gyártó meg nem hoz lázba, így nagyon szeretnék egy sony telefont már évek óta. Tetszenek is a sajátos megközelítésükkel együtt, de ilyen áron egyszerűen sehogyse éri meg, nekem biztosan nem. Nem hiszem el, hogy ne lenne kereslet egy jobb áru Sony telefonra a közép vagy csúcskategóriában.

  • Szena67
    aktív tag

    Kár, hogy az 5-ös széria nem kapott frissitést két éve. Pedig szívesen megnéznék egy relative normális méretű (nem, a batár 160mm ++ méretű telefonok nem normál méretűek) jack-es és legalább 4-5 évnyi frissitéssel bíró telefont. De a Sony-t ismerve azt is képes lenne elszúrni 2+4 évnyi frissítéssel és 1.5-2x magasabb árazással.

    Már a 10VI is 3+4 évet kapott és a kötelező támogatásra vonatkozó EU szabályozás meg azóta kijött. :D

  • Hadeska22
    aktív tag

    Nagyon sajnálnám, ha a Sony is eltűnne a mobilos piacról, mert mindenképpen színesítik azt a sajátos megközelítésükkel, annak ellenére, hogy engem sem a micro SD, sem a Jack csati nem érdekel.

    A külső számomra teljesen rendben van, nagyon prémiumnak tűnik a képeken, tetszik, hogy itt is van egy sajátos megközelítés a textúrált felületekkel.

    A szoftverben, amihez hozzányúltak (pl. négyzetes kapcsolók), nekem pont nem tetszik, de ez egyéni ízlés dolga. Tetszik, hogy a felhasználó dönthet, manuális kontrollt ad a fotózáshoz is, nem mindent egy valamilyen teljesen önjáró algoritmussal akar megoldani.

    Az elmúlt 1-2 szériánál szemeztem a Sonyval, de több ponton volt gondom:

    - rövid szoftveres támogatás,
    - a folyamatos pletykák, hogy meddig lehet még Xperia mobil,
    - ehhez mérten iszonyat magas ár.

    Ezek sajnos nem nagyon változtak idén sem. A támogatás már elég lenne, de a másik 2 pont még mindig elég erős.

    Kár, hogy az 5-ös széria nem kapott frissitést két éve. Pedig szívesen megnéznék egy relative normális méretű (nem, a batár 160mm ++ méretű telefonok nem normál méretűek) jack-es és legalább 4-5 évnyi frissitéssel bíró telefont. De a Sony-t ismerve azt is képes lenne elszúrni 2+4 évnyi frissítéssel és 1.5-2x magasabb árazással.

  • Szena67
    aktív tag

    Mindaddig, amíg valaki gyárt notchmentes, bloatware mentes, kéretlen AI és szaglászás mentes, bővíthető tárhelyű telefont kiváló zenei képességekkel, addig azt fogok venni. Még a konkurencia beetető embereinek hangos böfögései ellenére is. Ők ezért pénzt kapnak, hogy ezt tegyék, én meg kiváló telefont ha a folyamatos zajongásuk ellenére mégis ilyet választok. :)

  • viragdani01
    HÁZIGAZDA

    "Sony kamera mellé kiegészítőként, amit használhatunk az Alpha keresőjeként vagy a kamera képét online élő közvetítő forrásként, nincs ellenfél, maximum a korábbi modellek." KÖHÖMM. Ezért írjon inkább egy hozzáértő ilyesfajta cikket, vagy lássa be, hogy nem tud eleget a témáról, és nézzen utána, gáddemit.

    Köszi, átfogalmaztam azt a mondatot minimálisan, mert tényleg hülyeség volt így. Tavaly működés közben láttam, hogy van olyan program amivel el lehet érni akár iPhone-ról is az Alpha kamera képét, viszont a minősége nem tűnt olyan megbízhatónak, mint az Xperia, illetve tudtommal az nem támogatott live broadcast funkciót.

  • g-thomas
    senior tag

    Nagyon sajnálnám, ha a Sony is eltűnne a mobilos piacról, mert mindenképpen színesítik azt a sajátos megközelítésükkel, annak ellenére, hogy engem sem a micro SD, sem a Jack csati nem érdekel.

    A külső számomra teljesen rendben van, nagyon prémiumnak tűnik a képeken, tetszik, hogy itt is van egy sajátos megközelítés a textúrált felületekkel.

    A szoftverben, amihez hozzányúltak (pl. négyzetes kapcsolók), nekem pont nem tetszik, de ez egyéni ízlés dolga. Tetszik, hogy a felhasználó dönthet, manuális kontrollt ad a fotózáshoz is, nem mindent egy valamilyen teljesen önjáró algoritmussal akar megoldani.

    Az elmúlt 1-2 szériánál szemeztem a Sonyval, de több ponton volt gondom:

    - rövid szoftveres támogatás,
    - a folyamatos pletykák, hogy meddig lehet még Xperia mobil,
    - ehhez mérten iszonyat magas ár.

    Ezek sajnos nem nagyon változtak idén sem. A támogatás már elég lenne, de a másik 2 pont még mindig elég erős.

  • akaido
    addikt

    "a Sony az egyedüli gyártó, aki felsőkategóriást telefont kínál bővíthető háttértárral."
    Fájlalom, hogy szinte csak a Sony hagyta meg ez opciót...

    Amennyiben réteg telefonként tekintünk a Sony-ra, akkor az említett Fairphone talán még jobban az, legalábbis itthon.

  • Silenzio
    addikt

    "Sony kamera mellé kiegészítőként, amit használhatunk az Alpha keresőjeként vagy a kamera képét online élő közvetítő forrásként, nincs ellenfél, maximum a korábbi modellek." KÖHÖMM. Ezért írjon inkább egy hozzáértő ilyesfajta cikket, vagy lássa be, hogy nem tud eleget a témáról, és nézzen utána, gáddemit.

Új hozzászólás Aktív témák