Aktív témák

  • hackeeeee
    Jómunkásember

    Kreálsz egy fájlt tetszőleges névvel, majd belemásolod amit írtam. Adsz neki futási jogot, ezt lehet Nautilusban is (jobb egérgomb -> Tulajdonságok -> Jogosultságok -> Fájl végrehajtásának engedélyezése programként) vagy terminálban (chmod +x <fájlnév>).

    Több lehetőséged is van ezután; vagy csinálsz neki egy parancsikont, ez lehet az asztalon (ott akár közvetlen lehet ez a fájl is), panelon és valamilyen dokkon is akár, vagy gyorsbillentyűt is hozzárendelhetsz az indításához (Rendszer -> Beállítások -> Gyorsbillentyűk), ekkor megadod parancsnak a fájl elérési útvonalát (pl. /home/.../fényrő).

    Magyarul akkor a parancsikon nem muszáj, magára a filera is lehet a gyorsbillentyűt rakni. Ez kicsit egyszerűbbnek tűnik, mint egy parancsikont rakni, bár azt lehet a panelre is rakni.

    Nah minnyár megpróbálom. :)

    Ha ezzel beállítom a fényerőt, akkor az mindig megmarad ha akksiról megy a gép? Vagy mindig majd be kell állítani?

Aktív témák