-
Fototrend

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
FіkuszKukіsz
#15815
üzenetére
DDE vagy Deepin asztali környezet, amelynek alapja a HTML 5 technológia
No, ez már jól hangzik, főleg, hogy saját DE- t használ, ez tetszik a Cinnamonban is! Ezt a disztrót eddig nem is nagyon néztem meg, de ígéretes!Bár megszoktad tőlem, most nem kekeckedésből kérdezem, meg tudtad valahogyan oldani, hogy a wiki kategóriáira kattintva ne kínai nyelven jelenjen meg? Ha jobb oldalt kattintok az english- re, akkor meg visszaugrik a kezdőlapra! Főleg a Software rész érdekelne, de nem megy a kínai.

-
God Vazzeg
veterán
válasz
FіkuszKukіsz
#15815
üzenetére
Mint cinnamon messze a legszebb és legstabilabb rendszer azok közül amit eddig próbáltam. Egy jó kis kompromisszum, lehet van szebb, és lehet van stabilabb, de ez elég jól használható ahhoz hogy megérje felrakni.
3 gépen használjuk, munkában is, napi 16 órában, és hiba nélkül futnak
(Mint 16 Petra 32 bit cinnamon) -
kriszpontaz
veterán
válasz
FіkuszKukіsz
#15815
üzenetére
Az alap Ubuntuval nekem sem volt semmi bajom, csak azért tettem fel Mint-et, mert a családtagokat akarom XP-ről leszokatni, és azért ahhoz képest látványban messze szebb akármelyik Linux disztró, mellesleg jobban hasonlít a megszokott XP-re.
A Unityvel semmi bajom, csak egy kezdőnek inkább elrettentő mint hasznos, pedig csak megszokás kérdése. A Gnome felület meg már túlzottan egyszerű nekem.
Ha magamnak tennék fel rendszert Vagy az alap UBI-t vagy a Mintet választanám, de mindenkinek más az ízlése, így aki jobban beleássa magát egyes rendszerekbe, ablakkezelőkbe, bármilyen rendszert átalakíthat kedvére.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2998, 100% Akksi
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 14400F / RTX 3060Ti / 32GB DDR5 / 512GB SSD!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3858
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 4790 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest


(Mint 16 Petra 32 bit cinnamon)

