-
Fototrend

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
Csináltam egy komplett reinstallt, miután az egyik - hivatalos - nvidia driver telepítése után csak 640x480-ban volt hajlandó elindulni a gép. Utána feltettem ezt a bumblebee nevű csodát, de ez a parancs továbbra is azt mondja hogy itt nincs nvidia másodlagos kártya.
Őszintén megmondom, hogy feladom az egészet. Az egész ubuntu projektet. Egyszerűen túl öreg vagyok én már ahhoz, hogy szenvedjek a géppel ahelyett hogy használnám. Kínlódás az egész, és nemcsak ez. Ikont kirakni a dockra úgy, hogy nem a szoftverközpontból telepítem? Nem jöttem rá hogy hogy kell, persze biztos van rá valami 600 karakteres terminálparancs megoldás, vagy egy uránbánya mélyén elásott txt file-t szerkesztve biztos meg lehet oldani, de a helyzet az hogy az elmúlt évek OS X használata elkényelmesített, és nincs türelmem az ilyen baromságokhoz.
Holnap veszek egy windowst és felteszem azt. Ott legalább nem kell akadémiai tagság egy nyüves videokártya driver telepítéséhez. Sajnálom de ez a linux ebben a formájában számomra teljesen használhatatlan.
-
Most kaptam el megint a gépet, lecsekkoltam a parancsot amit mondtál és szerintem nem lett jó a végeredmény, ezt az üzenetet adja az általad írt parancs:
[ 165.168083] [ERROR]Cannot access secondary GPU - error: [XORG] (EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the NVIDIA GPU at PCI:1:0:0. Please
[ 165.168123] [ERROR]Aborting because fallback start is disabled.
A Please után nincs semmi, így van az egész ahogy van.
Most mit csináljak hogy működjön az a driver?
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Építő/felújító topik
- Samsung Galaxy Fit 3 - keveset, de jól
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Milyen légkondit a lakásba?
- ASUS ROG Ally
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Nintendo Switch
- Interactive Brokers társalgó
- TCL LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- iPhone 15 Pro Max 256GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4242, 100% Akksi
- Motorola Edge 40 / 8/256 GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- 188 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i5-13450HX, RTX 5060
- AKCIÓ! LG UltraGear 27GR93U-B 27 4K 144Hz IPS monitor garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi


