Aktív témák
-
AAntii
őstag
Sziasztok! Nem tudom, hogy megfelelő topikban járok-e, de hátha tudtok segíteni, ha más nem átirányítással

Ebben a sorrendben kapta az unokatestvérem a kék ablakokat, majd pedig a ventik pörögnek, de a monitoron nem jelenik meg semmi.
A kérdésem az lenne, hogy melyik lehetőség valószínű:
szoftveres probléma
hadveres probléma, ha igen akkor: videókártya ram, sima rap, táp, alaplap?A gép jelenleg nincs nálam így szeretném leszűkíteni a kört, hogy amikor hozza hogy ránézzek, akkor legyen pótalkatrészem. A gépben 2 giga ram van, p4-es asus alaplap és egy x2 3800+-os proci és egy régi s3 vga.
A képek minőségéért elnézést, mobilos, méghozzá nem valami csúcsmobilról. A segítséget előre is köszönöm!
-
AAntii
őstag
Tisztelt fórumozók!
A következő probléma megoldásában kérném a segítségetek. Az adatlapomon szereplő szgépet készenléti állapotból "felébresztettem", majd pedig restartoltam, amikor is kezdődtek a problémák. A windows 7 ultimate sikeresen bebootolt, azonban mikor beléptem a felhasználói fiókomban az automatikusan induló programok indítása során lefagyott, megállt a kép, kurzor, stb. Ekkor még reménykedtem benne, hogy egyedi esetről van szó, így újraindítottam még egyszer a gépet, de az eredmény ugyanez lett. Ekkor el kezdtem gondolkodni, hogy a legutóbbi újraindítás óta mi változhatott a szgépen. Egyedül csak a steam frissítésére emlékszem, amikor a videókártya driverét frissítettem, melynek az utóhatása jelentkezhetett volna éppen most, mivel mint említettem készenléti állapotban volt, így a frissítés óta most lett először újraindítva a gép, mikor is a hibajelenséget produkálta.
Megpróbálkoztam az ati driver letörlésével és későbbi feltevésével, azonban lehet amiatt, mert nem sikerült a korábbi drivert maradéktalanul eltávolítani, nem jártam sikerrel, a hibajelenség továbbra is fennállt. Időközben ellenőriztem a winchesztereket, amelyek a Hard Disk Sentinel szerint 100/100%-osak, a memóriákat, amelyeknél a teszt nem jelzett hibát, illetve prime-mal is engedélyeztem pár kört, az sem jelzett hibát. Ezeket a teszteket csökkentett módban végeztem el, mivel egyedül csökkentett módban nem következik be a már említett fagyás.
Gondoltam, hogy lassan már az lesz a gyorsabb megoldás, ha újra felteszem a windowst, azonban telepítés közben ugyanúgy bekövetkezett az említett fagyás, így egy sikertelen telepítési próbálkozás után letettem róla és az azonnali kérdések topik után az itteni törzsközönséggel is megosztottam a problémámat, a szakértelmetekben, tapasztalatotokban bízva, hogy végre sikerüljön használható rendszerhez jutnom.Még valami, az esetleg problémák elkerülése végett az automatikusan induló programok listájában mindent letiltottam, azonban ezt követően a többi újraindítási próbálkozás során semmi sem javult.
Köszönöm a megtisztelő válaszotok és a segítségetek!
Aktív témák
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Formula-1
- Assetto Corsa
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- Milyen monitort vegyek?
- Elektromos autók - motorok
- További aktív témák...
- 5G Lenovo ThinkPad P14s Gen 3 Intel Core i7-1280P Nvidia T550 32GB 512GB 1 év teljeskörű garancia
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB Rampage SHIVA Cooler Master 600W
- HP EliteBook 745 G6 14" Ryzen 5 pro 3500U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- RÉSZLETFIZETÉS.BANKMENTES.KAMATMENTES. Új noblechairs EPIC Mercedes-AMG Petronas
- ASUS ROG Destrier Ergo SL400 gamer szék
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

