-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
VGYke
addikt
Sziasztok! Túlélhető a probléma, csak kíváncsi vagyok a véleményeitekre.
A PC-ben 2 meghajtó van, C:\ -rendszer és D:\ mint mentés (nincsenek programok, stb. telepítve)
Valaki néha "összeszemeteli" a D meghajtó gyökerét TTF kiterjesztésű fájlokkal:
TTF tartalma:
Melyik program lehet ez? Mit tegyek velük, telepítsem (ott van fent a gomb hogy telepítés)? Bár nem hiszem hogy szükségem van rájuk, vagy igen?
-
VGYke
addikt
válasz
Teasüti
#143530
üzenetére
"Emiatt kizárnám a router/net problémát"
Én a router problémát nem zárnám ki, attól függetlenül hogy a telefonon minden OK.
Nem volt router fw frissítés? Automatikus csatorna számot kap, vagy kézzel, fixen állítod be? Fix IP-t kap a gép, vagy a router osztja? Stb. stb. ezer oka lehet. -
VGYke
addikt
Sziasztok! Erre a megjelenik az USB nyomtató, mint eltávolítható eszköz kérdésre Cs1csó-n kívül nincs további tanácsotok?
-
VGYke
addikt
Sziasztok! Kb. 1 hónapja telepítettem egy nyomtatót, de csak most vettem észre, hogy a Win asztalon, az óra mellett, ott van az USB ikonja, mint ha Pendrive lenne bedugva.

Szerintem ez csak a napokba került oda, de erre nem esküszöm meg és mindegy is.
Nyomtató, de el tudom távolítani...

Hol tudom beállítani azt, hogy az USB nyomtató ne jelenjen meg, csak a ténylegesen csatlakoztatott és eltávolítható eszközök? -
VGYke
addikt
Sziasztok! Nem tudom a következőkben leírt hibajelenség lehet e Win10 probléma, vagy rossz esetben VGA hardver probléma, minden esetre bepróbálkozom itt (vállalva azt hogy azt kapom vissza: hülye vagy fiam olvass vissza- mint szódás a lovát!)
Tehát: Win10 és Geforce RTX 2080 SUPER kártyáról van szó.
Kérdés: minden jól működik mindaddig, még a win10 „el nem alszik”. Alvásból felébresztve is minden ok, kivétel, ha játékot indítunk/ folytatunk. Ilyenkor fekete képernyő fogad, ctrl-alt-del a megoldás…
Tanács (olvass visszán kívül)? -
VGYke
addikt
válasz
VGYke
#142693
üzenetére
Most látom, észnél kell lenni a "Microsoft Store" bolttal. Az általam nemrég emlegetett Sweet Home 3D az MS boltban 5 200 HUF
, a saját honlapján meg legálisan tök ingyen van. Még ilyet! Ok, a fizetős verzióban több a feltöltött modell, no de ezekből több ezret be lehet szerezni legálisan, ingyenesen. Ok, az ingyenes nem frissül magától... -
VGYke
addikt
Beugrott, köszönöm. Már csak azt nem értem, hogy ez a nagyszerű lakástervező programocska: Sweet Home 3D szintén igényli a Java-t és fut nálam, tehát azt hittem már telepítve van. De nincs, mert a Galaxy Watch Studio for Tizen kéri. Szóval nem értem.
-
VGYke
addikt
Sziasztok! Telepítenék kipróbálás végett egy Samsung Galaxy Watch Studio for Tizen óraszámlap szerkesztő programot. A telepítő egyből a Java lapra vezet, hogy onnan töltsek le és telepítsek valamit. Nem arról volt szó hogy a Java az csúnya dolog és irtani kell, vagy keverem az Adobe Flash-el?
-
VGYke
addikt
válasz
#46824192
#142676
üzenetére
Nem értelek, de gondolom ezzel nem vagyok egyedül. Ha a mostani rendszeren rendbe teszed az OneDrive működését, csak azokat a fájlokat szinkronizálja amiket te akarsz és ha úgy akarod, akkor semmit nem szinkronizál, akkor egy jövőbeni másik rendszeren miért baj az ha belépés után szinkronizál, akár a semmit is? Az Edge böngésző és egyéb szinkronizálást meg nem keverjük az OneDrive-ba.
Még jó hogy nem lett megemlítve az IMAP-ként beállított levelezői fiók azon bűne, hogy újratelepítés után előhozza a régi leveleket... -
VGYke
addikt
Hmmm, talán abban hogy a Drive nem a win és az Office része.
boxoslaca: ezt nem értem: "ő már mindent is elkezd feltolni a felhőbe, kérdés nélkül!" Mi az a minden? - bár félreértés ne essék, nem vagyok OneDrive professzor én csak használom, az Office oda ment, van benne néhány szinkronázálandó mappa, ennyi.
-
VGYke
addikt
válasz
Donki Hóte
#142616
üzenetére
Én már nem tudnám elképzelni az életem OneDrive nélkül. De nálam OneDrive mappában csak azok a többségében dokumentumok vannak, amik itt (pl. otthon asztali gépen), ott (pl. munkahelyi gépen), amott (pl. útközben laptopon vagy telefonon) kellhetnek, vagy azok a fájlok, amiket mással megosztottam. Persze figyelni kell a méretre de, de ha nem léped túl a határt enni nem kér és ezerszer jobb mint egy zsebben hordozott pendrive ami el szokott veszni, meg jobb mint egy harmadik féltől származó fájlmegosztás használata...
-
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#141999
üzenetére
"Secure Boot kötelező kikapcsolása" Erről jut eszembe...
Gigabyte Z390 AORUS MASTER lapon egy jól belakott UEFI BIOST tegnap frissítettem, mert: "Major vulnerabilities updates, customers are strongly encouraged to update to this release at the earliest.... Customers will NOT be able to reverse to previous BIOS version due to major vulnerabilities concerns."
Frissítés előtt nem állítottam alaphelyzetbe a BIOS-t. Frissítés után minden maradt a régiben (XMP profil, ventilátorok, PTT (TPM) beállítás, stb, stb, csak a Secure Boot lett kikapcsolva.
Miért? -
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#141039
üzenetére
Egyszerűen nagyon felidegesített hogy nem találok valamit aminek meg kell lennie, aztán nagyon büszke lettem hogy megtaláltam, mondhatni megláttam a fától az erdőt és eme nagy teljesítményemmel eldicsekedtem....
-
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#141008
üzenetére
Köszönöm! Nagy nehezen megtaláltam a megoldást, amit 2021-01-13 23:09:12-kor szintén Te írtál le. (Fájlkezelő megnyitásakor az Ez a gép megjelenítése a Gyors elérés helyett)
-
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#140463
üzenetére
Köszönöm a segítségeidet, de!!!! csak 1 megjegyzésedre reagálnék, miszerint:
"Annak meg konkrétan semmi köze nincsen a Windows 10 21H2 funkciófrissítés elérhetőségéhez, hogy a PC megfelel-e a Windows 11 rendszerkövetelményeinek vagy sem, nem világos ilyen összefüggés mégis hogyan merült fel egyáltalán."
Úgy merül fel, hogy I9-9900K, Z390 lap, 64GB RAM, RTX 2080 Super VGA, 2db Samu SSD (nincs HDD), stb. cuccról van szó. Erre telepítettem 1 éve a win10-et, és hetente frissítem, ha kell, ha nem. Mi baja van ezzel a Microsoftnak Win10 fronton és win11 harcmezőn nincs? Ok, van baj! De a bajok, hogy fognak elmúlni?
-
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#140436
üzenetére
Köszönöm és rendben, nem felejtettem ám el a korábbi válaszokat! Ezek szerint a mikor: akkor egyszer... Vagy nem értettem meg a magyarázatot, ami előfordulhat.
Úgy gondoltam, ha win11-re jó a konfigurációm, akkor 21H2 csak jó lehet....
És a miértre, akár mit is olvasok, nem találom továbbra sem a választ! -
VGYke
addikt
Sziasztok! Ismét csak a miért érdekelne és nem az, hogyan kell! Nálam, 1 PC-n a WU-en keresztül miért nem jelentkezik a 21H2 "frissítés", szóval az a nyúlfarknyi programocska "kapcsoló", ami által 21H2 lesz a 21H1 Win10? A napra kész tartással szerintem nincs baj, jelenlegi verzió 21H1, buildszáma: 19043.1348, Windows Feature Experience Pack: 120.2212.3920.0.
Ha a 21H2 egy óriási csomag lenne, megérteném hogy időben széthúzva terjesztik. Vagy én vagyok az egyedüli akinél még nem kínálta fel a WU a frissítést?
Még egyszer írom a miért érdekelne, nem az, hogyan kellene másként telepíteni a 21H2-t, mert azt tudom. -
VGYke
addikt
Sziasztok! Windows Optional Update kérdés: Mennyire kell komolyan venni ennek a lapnak a tanácsát? Mármint hogy Isten őrizz, meg ejnyebejnye telepíteni az opcionális illesztőprogram frissítéseket.
Való igaz, nekem is olyanokat kínál fel I9-9900K és Z390 lapon + Logitech C615 webcam., ami fogalmam sincs mi, de ez egy dolog, a google barátom sem tudja...
-
VGYke
addikt
-
VGYke
addikt
Sziasztok! Nem tudom ki és miért, de valami/valaki, számomra véletlen szerűen létre akar hozni újabb felhasználókat a C:\Users mappába.... Vagy a meglévőbe akar írni, csak nem kezeli a hosszú ékezeteket.
A C:\Users\ útvonalon van 3 általam létrehozott felhasználó, 2 korlátozott akik használják a PC-t és 1 Nagy Főnök nevű rendszergazda, aki csak nagy baj esetén lép be a fiókba.
Időnként a C:\Users\ mappában megjelennek ilyen felhasználók, a fénykép szerinti mappa tartalmakkal:

A C:\Users\Nagy FGLCache mappa üres, a Nagy F tartalma fent látható.
Mindkét mappa simán törölhető, mint ahogyan most is megtettem, így most is elfelejtettem megnézni az e7a3b9b6bd3503ea fájl kiterjesztéseit és méretét.Szerintetek mi ez, ki/mi akar felhasználókat létrehozni, vagy írkálni a meglévőbe?
Gondoltam én is a vírusra, de az ESET Internet Security nem talál semmit. -
VGYke
addikt
Sziasztok! Ismét egy túlélhető probléma, csak érdekelne....
Van olyan a program ablakoknál, hogy eredeti kis méret.
Na szóval ha telepítesz egy programot, annak kis (- jelre kattintott) méretű ablaka, akármekkora. Ezt te el tudod húzgálni másmekkorára. Meg egy helytelenül beállított képernyő arány/felbontás is el tudja állítani, jellemzően egy régebbi játék indításánál, amikor még nem lövöd be a felbontásokat.
Nos ilyenkor hogyan lehetne visszaállítani az ablakok eredeti méretét? Nyilván registry turkálással. De hol, mit kell megnézni, lementeni, hogy ha elmászik egy kedvenc program ablak mérete, vissza lehessen állítani olyanra, amit te megszoktál? -
VGYke
addikt
válasz
Gabesz87
#139882
üzenetére
Ha lesz magyarázat, vagy megoldásod kérlek szólj, engem is érdekel. Itt a kérdésem óta nem szólt hozzá senki.
-
VGYke
addikt
válasz
Doky586
#139748
üzenetére
Na most hosszú idő után ittam pár stampedlit, állok elébe minden szellemi kihívásnak, nincs aki legyőzzön
Lőre lőre előre...
-
VGYke
addikt
válasz
hotkar
#139729
üzenetére
Tőlem kérdezett valaki valamit? Hol? Most visszanéztem vagy 100 nekem címzett bejegyzést, de így sem látom!
King Unique: Köszönöm! Egyelőre
annyira nem sürgős a 21H2 frissítés (pl. nem Linuxozom), csak kíváncsi voltam másnál hogy működik. Meg arra, hogy bizonyára ha nem tüntetem el azt a bizonyos Win 11 frissítésre felhívást, attól még érkeznie kell e egyéb Win 10 frissítésnek. Bár furcsa lenne ha nem, de Microsoftnál ki tudja.... Én minden esetre kivárom azt, hogy a WU felkínálja -
VGYke
addikt
válasz
isti732712
#139716
üzenetére
A "keddivel" csak később érkezik?
-
VGYke
addikt
Sziasztok! Találkozott már valaki azzal hogy *.jpg fájlt nem nyit meg a win fényképnézegetője? Üzenet: "A Windows Fényképnézegető nem tudja megjeleníteni a képet. Előfordulhat hogy nincs elegendő memória. Zárjon be néhány használaton kívüli programot, vagy (ha a merevlemezén kevés a szabad lemezterület) szabadítson fel lemezterületet, majd próbálja újra."
Foglalt memória: 5,1/32 GB, Szabad lemezterület: 505/837 GB.
Más alkalmazások (Paint, Paint3D, Fényképek, Metszet és Vázlat) megnyitják az adott jpg képet, minek tulajdonságaiban semmi különöset nem látok:
Mi lehet a baj? -
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#139663
üzenetére
-
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#139650
üzenetére
Köszönöm. Persze, Temp tartalmak
. Lemezkarbantartót, tárterület segédet rendszeresen futtatom. Itt egy, nyilván túlélhető érdekesség a lemezkarbantartóval kapcsolatban:
Törlés után:
Útvonal: C:\Users\Fióknév\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE
Tehát tök üres!
Akkor most 875MB amit nem töröl a karbantartó (sem a tárterület segéd), vagy zéró
-
VGYke
addikt
Ugye a C:\Users\Nevem\AppData\Local\Temp (442MB) és C:\Windows\Temp (113MB) könyvtárak még most is ész nélkül törölhetők?
-
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#139640
üzenetére
Ha már klónozás, "image" mentés: nagyon régen a Ghostot használtam, ez óta semmit. Pl. Macrium program egy 330GB partíciót milyen méretű fájlba ment?
-
VGYke
addikt
Sziasztok! Kérdésem: Win10 leállítás alatt, néha, felugrik az az ablak, hogy a "Program Manager" még fut, biztos leállítom? Holott, tudtommal minden alkalmazás be van zárva.
Mi okozhatja a jelenséget? -
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#138750
üzenetére
Ok, köszönöm
! -
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#138745
üzenetére
Félre vagyok értve, egyenlőre NEM akarok Win10-ről win11-re váltani!!! Egyszerűen csak annyit kérdeztem ami itt olvasható, miért van az hogy ha a konfigurációm megfelel a követelményeknek (beszarnék ha egy Z390 lap + i9-9900K CPU + stb. nem lenne elég) akkor miért írja a a Gépház (fogaskerék) , Frissítés és biztonság (Windows Update) azt amit a képen is mutatok, hogy nem felel meg, amikor meg megfelel.
Ne bonyolítsuk már túl amit nem kell!!! -
VGYke
addikt
válasz
Jorus
#138740
üzenetére
Geth, Gargouille, Jorus, Köszönöm! Sikerült és tényleg első próbára minden rendben.
Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha TPM (IIntelnél PTT) bekapcsolása után a PC megfelel a win11-nek:
akkor a Frissítés és biztonság (Windows Update) miért mutatja még ezt többszöri újraindítás, majd ki- bekapcsolás után:
Nyilván túlélem a problémát, csak érdekel a miért -
VGYke
addikt
Sziasztok! UEFI, Secure Boot bekapcsolva. Mit fog hozzászólni a win10, ha most csak úgy megkísérlem bekapcsolni a TPM 2.0-t (ami nálam PTT) a BIOS-ban? Lehet a bekapcsolás miatt akár bajom is egy jól belakott win10 alatt?
-
VGYke
addikt
válasz
Cs1csó
#137491
üzenetére
Elképzelhető hogy USB2 és USB3-nak ilyen olyan verziója külön állítható a BIOS-ban?
A sima (kék) USB3, ami a ház előlapján van, kap áramot kikapcsolás után. A hátoldalon azonban kék nincs, csak sárga és piros...."A régi módszer miért nem jó?" : a monitor közelebb van a billentyűhöz mint a PC hátulja, olykor olykor (nem tudom megmondani mikor) voltak billentyű, egér akadások, késések.
-
VGYke
addikt
Sziasztok! Kicseréltem a vezeték nélküli Logitech MK250 billenytyű-egér párost egy Logitech MK295 párosra. Plusz a Logitech "vevő" egységet átdugtam PC USB2-ből USB3-ba, de úgy hogy PC USB3 a monitoromba épített HUB-al van összekötve, a Logitech "vevő" pedig a monitor USB-be van dugva.
Azóta, ha elalszik a win, billentyűvel, egérrel nem tudom felébreszteni, nem reagál semmire.
A monitor lehet az oka, mert ő is alszik (de attól az USB miért nem él
), vagy mit és hol kellene állítanom hogy ez ne így legyen? -
VGYke
addikt
Sziasztok! Rejtett/rendszerfájlokra szeretnék rákérdezni.
Külső meghajtóként csatoltam egy Synology NAS bizonyos mappáit.
A win10 fájlkezelőben nincs bekapcsolva a rejtett/rendszer fájlok láthatósága, mégis látom a csatolt meghajtó lomtárát:

A Total Commanderben azonban ha kikapcsolom a rejtett/rendszer fájlok láthatóságát nem látszik, ha bekapcsolom látszik a lomtár.
Nyilván túlélhető a probléma, csak a fentiek okára vagyok kíváncsi.
Van valakinek magyarázata? -
VGYke
addikt
Sziasztok! Elnézést ha off. Eszközkezelőben látok ilyet:
Hogyan deríthetem ki hogy mi volt / lesz ez, mit hiányol a win? Látszólag minden működik hibátlanul. Én az SMS/MMS-ből telefonra tippelnék, de ha az összes PC-t megjárt eszközt csatlakoztatom, ez az egyéb eszköz akkor is ott van...
Ha nem tudom kideríteni mi ez, mit tegyek: Töröljem, vagy ne foglalkozzam vele? -
VGYke
addikt
Sziasztok! van 3 PC itthon. Kettőre a megjelenés napján jelentkezett a 21H1 frissítés, a harmadikra a mai napig nem akar megjelenni. Ennek mi lehet az oka?
Nem sürgetni akarom, mert hát ugye a MCT-al megoldhatnám, csak az ok érdekelne....
-
VGYke
addikt
válasz
mrbego
#134572
üzenetére
Úgy látom, a 21H1 telepítés dátuma a korábbi, Windows 10 2004 "nagy frissítés" telepítésének a dátuma maradt. Nálam így néz ki:
Nem képzelhető el, hogy te 2020.05.27. után telepítetted a friss win-t, bár erre nem magyarázat miért nem jelenik meg a 21H1 a funkció frissítések között.
Telepítés után rendesen újraindítottad a gépet? -
VGYke
addikt
Sziasztok! Egy amatőr kérdés: asztali gépnél mi történik, ha az energia sémát kiegyensúlyozottról, teljesítménycentrikusra kapcsolom?
-
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#133234
üzenetére
krealon, King Unique köszönöm! Inkább lehúzgálom, mint gondolkodok
-
VGYke
addikt
Sziasztok Wi10 tiszta telepítésére szeretnék rákérdezni, több háttértár esetén.
Egyszer jártam úgy, hogy 1.sz adathordozóra telepítettem és a telepítés alatt/közben a win10 a 2.sz adathordozón is létrehozott egy partíciót... Azóta, telepítés alatt mindég lehúzom az összes plusz háttértárat, majd telepítés után visszadugom és helyre teszem a betű sorrendet.
Ha most újra fogok telepíteni és nem akarok szórakozni a háttértárak le és vissza csatlakoztatásával (tehát hagyom úgy ahogy van: 1rendszer SSD, 2mentés SSD, 3mentés HDD), mit kell tennem telepítés előtt/alatt hogy a win10 ne disznólkodjon rá a 2-3 háttértárakra? -
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#133173
üzenetére
csicso82, King Unique köszönöm! Nem sietek én, csak ha már tiszta újratelepítést akarok, gondoltam ezt a legfrissebb verzióval teszem meg. De ha május-június, addig nem várok.
Nem szeretek gyakran újra telepítgetni. Nem a win10 5 perc telepítési ideje zavar, hanem az az 1 nap, amíg minden (régi hardver) driver, program, beállítás a helyére kerül 3 fiók esetén. -
VGYke
addikt
Sziasztok! Ti mit tudtok arról, mikor jön a "tavaszi nagy frissítés", ami állítólag nem is lesz nagy... Szóval mikor frissülhet a media creation tool?
1 PC-t tiszta telepítéssel újra kellene húznom, de ha nem sokat kell várni, nem kapkodnám el a win10 telepítést. -
VGYke
addikt
Aki keres, az talál
. Igaz át kellett nézni pár száz hozzászólást!
Tosee problémája, VGyke problémája.
twofatcat megoldása!
TRob1 megoldás magyarul.
Szóval így kell ki/bekapcsolni. -
VGYke
addikt
Sziasztok! Régebben kaptam itt választ a következő probléma megoldására, de most sehogyan sem találom!
Probléma: Van több felhasználói fiók 1 win10 alatt.
Egy fiókba belépve, majd win10 kikapcsoláskor azt írja, hogy mások is be vannak jelentkezve...
Megoldás talán valami olyasmi volt, hogy a Windosw Update-n belül kellett valamit állítani, de már nem tudom mit. De lehet hogy rosszul emlékszem.
Tudtok segíteni? -
VGYke
addikt
Sziasztok! Lehet nem követtem naprakészen a frissítéseket, eseményeket / fórumot, de a napokban észrevettem, hogy a Win Fájlkezelő beállítása, stb. megváltozott.
Most alapból ilyen:
Nekem meg kb. ilyen beállítás kellene:
Hogyan tudom alapértelmezetté tenni a 2. kép szerinti beállítást?
Ok, hogy itt jelenik már meg a vezérlőpult, stb. de ez mikortól is van? -
VGYke
addikt
válasz
VGYke
#126372
üzenetére
Miután megírtam a fentieket, majd telepítettem a MCT-t ismét, elkezdtem letölteni vele az ISO-t (nem frissítés), de megúntam, majd holnap, lelőttem, uninstalláltam a MCT-t, kikapcsoltam, bekapcsoltam és láss csodát, elmúlt a fenti probléma... Pedig mielőtt írtam volt vagy 10 újraindítás, leállítás, stb, fél órán keresztül.
-
VGYke
addikt
Sziasztok! Na most ilyenkor mi van? Frissült a win10 20H2-re:

Telepítés után, újraindítást kért, amit természetesen megtettem!
Újraindulás után azonban elindítottam a "Lemezkarbantartót"....
Ezután ha le akarom állítani a gépet, ez a kép fogad:
Főkapcsolóban (leállításban) az alvó állapoton kívül kipróbáltam minden variációt, a fentiekből. Bootolás, majd ismételt leállítás alatt a fenti kép fogad!
Elindítottam a Media creation tool windows 10 -t is, az ezt mondja:
Ilyenkor mi van? Ötlet, tanács?
-
VGYke
addikt
válasz
gerner1
#125511
üzenetére
Rendben, én is olvastam ilyenekről hogy régi drivereket kínálgat, de pl. a fenti példából kiindulva, én speciel képtelen vagyok kideríteni, hogy a kínált frissítés korábbi, vagy újabb (Eszközkezelő, stb.)
-
VGYke
addikt
Sziasztok! Mi a teendő akkor, amikor egyik PC (Win10Home) rendesen felismert egy pendrive-ot, írt rá olvasott róla, egy következő újraindítás után már nem ismeri fel, olyan mint ha nem is csatlakoztattam volna, a "Lemezkezelés" alatt nyoma sincs. Tök mindegy melyik USB portba dugom.
A pendrive-nak semmi baja, másik PC-ben (Win10Pro) kifogástalanul működik.
Van ötletetek
-
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#122955
üzenetére
-
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#121136
üzenetére
Megelőztél, írtam privátot... Tök mintegy hogy előre (ház) vagy hátulra (alaplap) csatlakoztatom, a jelenségen nem változtat.
-
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#120948
üzenetére
Köszönöm válaszod, ezen USB3 külső HDD anomáliára válaszolok:
Ahol nem látja a külső USB3 HDD-t, az USB3 porton:
* Felpörög benne a HDD,
* Eszközkezelőben nincs nyoma:
* Lemezkezelőben nincs nyoma (csak a 2 beépített SSD van):
* kábellel csatlakozóval semmi gond, kábelt cseréltem, más USB3-ba dugtam, ezen hiba lehetőség kizárva!!!Még is, az USB3-as HDD-t, USB3-ra dugva a PC nem ismeri fel, csak USB2-es porton, de ott egyből!

Mitől lehetséges ez
-
VGYke
addikt
Sziasztok! Kb. ide (IS) tartozhat kérdésem: Van 3db 2TB MyPassport USB3 külső HDD, mindegyik NTFS-re formázva. Azért lényeges a 3db, mert ebből 1 szarakodik.
Ez az 1db a Mede8Er ősrégi média lejátszó USB2 portján teljesít szolgálatot, tele van filmekkel, teszi a dolgát, ahogyan kell.
Na de ha ezt a MyPassport külső HDD-t ha rádugom a PC (2004) USB3 portjára, semmi nem történik, mint ha ott se lenne, csak a lámpa világít tehát kap áramot.
Ha egy másik PC (2004)-re dugom ugyanazon USB3 kábellel ahol még van az előlapon USB2 port, simán felismeri, tudok róla törölni, írni rá és ugyanúgy működik a Mede8Er lejátszóban.
Szerintetek miben / mivel lehet a baj? -
VGYke
addikt
Sziasztok!
2004 frissítés után vettem észre, hogy a
Vezérlőpult>Minden vezérlőpultelem> Programok és szolgáltatások között megjelent egy olyan program, amit én biztosan nem telepítettem tudatosan:
Patriot Viper M2 SSD RGB

M2 SSD van (Samsung 970 Evo Plus, de azon nincs RGB), meg van G.Skill F4 RAM amin van RGB, viszont az nem M2.
Mi ez a Patriot Viper M2 SSD RGB?
(egészen konkrétan leszarom a világítást)Törölhető?
-
VGYke
addikt
válasz
King Unique
#120754
üzenetére
Köszönöm mindenkinek a választ!
Eszemben sincs az SSD-t töredezettség mentesíteni, pontosan a megjelent 2004 hiba hírek miatt néztem rá a töredezettség mentesítésre, amikor felbukkant a számomra eddig ismeretlen PortableBaseLaye.
SandBox: Köszönöm az infót! Soha nem használtam a "homokozót", de ezek szerint elérkezett az idő, hogy illik megismerkedni vele. Is
-
VGYke
addikt
Sziasztok! Mivel 2db SSD van a gépben, így nincs szükség a "Meghajtók töredezettségmentesítése"-re, de most kíváncsiságból ránéztem, és ezt látom:

Mi a franc lehet az a:
PortableBaseLayer....stb. mint virtuális meghajtó, minek a mérete nem is kevés:
Fájlkezelőben ezek a meghajtók láthatók (a többség ugye csatolt):
Tudtok segíteni?
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Motoros topic
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Eredeti játékok OFF topik
- Robotporszívók
- További aktív témák...
- Árváltozás + játék DVD: Splinter Cell Blacklist the 5th Freedom Edition
- Witcher 1 Collector's Edition
- AKCIÓ! Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3327, 94% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3395, 94% Akkumulátor
- Samsung Galaxy Z Fold 4 256GB,Újszerű,Dobozával, 12 hónap garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG Z690 i9 14900K 32GB DDR4 1TB SSD RTX 3090 OC 24GB be quiet Pure Base 500 850W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3205
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest






, a






. Lemezkarbantartót, tárterület segédet rendszeresen futtatom. Itt egy, nyilván túlélhető érdekesség a lemezkarbantartóval kapcsolatban:

!


















