-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cs1csó
titán
válasz
SECTORnooB
#101608
üzenetére
A biznisz ezeket tartalmazza: Education, Enterprise, Pro
a konzum pedig ezeket: Education, Home Proés amelyiknek van annak az N-es változatát.
A biznyicben nincs Home a konzumerben nincs Enterprise
Tehát ha pl. Home verziót akarsz telepíteni akkor a konzumer ISO-ból tudsz.
-
Cs1csó
titán
válasz
lanszelot
#101600
üzenetére
Gyere át a Vírusirtó topicba nyugodj meg ott generálni fogsz pár hozzászólást.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Cs1csó
titán
válasz
Csöves
#101415
üzenetére
Nekem pár hónapja gurította el a gyógyszerem a Windows 10 talán a 1803-as build nem tudom pontosan, a Fierfox böngészőt akartam beállítani alapértelmezett PFD nézegetőnek is de nem engedte végül a Sumatra-t állítottam be, a Firefox is ludas volt, azóta nem is foglalkoztam vele, a Sumatra maradt.
-
Cs1csó
titán
válasz
v-man
#101403
üzenetére
Annyival kiegészíteném a korábbi válaszokat, hogy az a trükk az ilyen "olcsó" licencekben, hogy ő valami vállalati mennyiségi licenceket árul gyakorlatilag nem legális, mondjuk egy vállalat kap egy mester kulcsot, hogy aktiváljon vele 10 ezer PC-t na ebből csíp le valamennyit és értékesíti pár ezer forintért ha az MS megelégeli a túl sok aktivációt akkor kilőheti a kulcsot, gondolom a cég egy kis fejmosás után megint kaphat egy mester kulcsot de ott már az előzmények miatt biztos figyelni fognak rá és nem engedik hogy akárki hozzáférjen.
Ezért is ilyen olcsók mert gyakorlatilag aki árulja annak SEMMILYEN KÖLTSÉGE sincs egyszerűen email-ben elküldi a mester kulccsal generált kódot, és kész.
Tomace91
Vegyél RETAIL - kereskedelmi kulcsot és azt viheted majd tovább - persze egy időben csak egy gépen lehet aktív ha BIZTOSRA akarsz menni akkor valami megbízhatóbb boltból pl. Aqua, ED, Emag, stb. tehát ami nagyobb cég - és adjon a cég számlát és esetleg COA matricát is.
Csöves
Amennyiben CSAK fényképnézegetésre kell akkor inkább használd az HoneyView-t, sokkal gyorsabb az IrfanView-nél is.
A társítás esetleg futtasd rendszergazdaként az IrfanView-t, de lehet ott van valami gond mert a gépház - alkalmazásoknál simán át lehet állítani.
-
Cs1csó
titán
válasz
Tomdriver
#101361
üzenetére
Belső upgrade esetén maradnak a driver-ek amiket te telepítettél. A jövőben ha majd egyszer szeretnél tiszta telepítést csinálni akkor nyugodtan hagyhatod a Windows-ra a driver-ek telepítését, persze egy-két driver-t ekkor is manuálisan kell majd telepíteni pl. VGA és a hangkártya driver-ek.
Hogy melyik driver melyik build upgrade-ig lesz működőképes azt senki sem tudja, ha ez elkövetkezik akkor annak az adott eszköznek megpróbálod frissíteni a driver-ét vagy akár el is távolíthatod és hagyod, hogy a Winodws találjon hozzá driver-t, hátha azzal jobb lesz.
Dzsolo
Az egér beállításait kellene megnézni: Vezérlőpult - Egér (ha nincs valami külön spéci programja az egérnek mert akkor abban)
Esetleg azt is megpróbálhatnád, hogy kihúzod és átdugod egy másik USB portba lehet az is helyrebillenti.
-
Cs1csó
titán
-
Cs1csó
titán
válasz
Tuomas
#101305
üzenetére
A titkosítás lehet egy ASUS "bónusz" fícsör, üzleti géphez jó opció lehet. Neked kell tudni, nálam sima sallangmentes Windows 10 Home van az otthon gépen. Egy gyakran hurcolászós eszközön nem rossz dolog az titkosítás, főleg ha vannak szenzitív adatok, bár egy belakott gépen ez előfordul.
-
Cs1csó
titán
válasz
Tuomas
#101302
üzenetére
Milyen piszok lehet rajta?
Alapvetően bármilyen kéretlen adatgyűjtő, monitorozó program gyárilag telepítve aminek semmi haszna de lehet a rendszerrel együtt indul és fut fogva az erőforrásokat.
Anno kaptam egy Sony VAIO notebook-ot, hogy toljak rá egy friss rendszert - kb. 9 éve - na azon mindenféle program volt de igazán egyiknek sem látta értelmét a tulajdonosa.
-
Cs1csó
titán
válasz
Tuomas
#101302
üzenetére
Ez csak egy ajánlás. Amúgy pont az a lényeg, hogy a Windows 10-hez nem kell vadászni manuálisan a driver-eket, magának megfelelőt fog feltelepíteni. Pár driver-t kell manuálisan: VGA és esetleg a hangkártya vagy valami spéci hardver driver-ét amit nem telepít nálam pl. Razer Synapse Razer egér driver.
(az én gépem sokáig használtam úgy - és most is - hogy csak a szükséges/hiányzó driver-eket tettem fel manuálisan és jól működik/működött a rendszer de csináltam már olyat is hogy a Driver Booster Free-vel a Windows friss telepítése után egyből minden driver-t frissítettem és az is stabilan működött, egyik megoldás esetén sem éreztem jobbnak-rosszabbnak, gyorsabbnak-lassabbnak a gépet ebből vontam le azt a következtetést, hogy akkor minek szöszölje a Driver Booser Free-vel ha ugyanaz a helyzet a Windows 10 által telepített driver-ek esetén)
A particionáláshoz pedig tudni kell, hogy milyen háttértárak vannak:
- 1 SSD és 1-2 HDD esetén mindegyiket lehet egyben hagyni - tehát egy 1-2 TB-os HDD-t sem kell particionálni - és a szintén egyben hagyott SSD-re mehet a rendszer
- 1 HDD - mondjuk 1db 1TB-os HDD esetén 2 részre particionálva: 80-100GB elég a Windows-nak a többit egyben hagyva adat partíció (persze amilyen SSD árak vannak mindenképpen old meg hogy az első megoldás szerint üzemeljen a géped 6k-ért van már 120GB-os 9k-ért 240GB-os SSD.)
- Recovery-t is gyalulnám visszaállításra ha szükség van rá (rendszeres offline adatmentés mellett nem biztos, hogy van rá szükség) inkább pl. Macrium Reflect Free-t használnék a HDD-ből csíp le magának annyit amennyi neki épp kell, nem kell ehhez külön partíció, ami akár fölöslegesen túl nagy vagy akár kicsi is lehet. -
Cs1csó
titán
válasz
karldergroße
#101285
üzenetére
Egy P4-es régi gépen - igaz nincs agyon zsúfolva - kb. 4 óra kellett.
Rengeteg függ mennyire van belakva az adott rendszer, mennyire régi a hardver , és milyen a net sebesség.
-
Cs1csó
titán
válasz
Tuomas
#101273
üzenetére
Be van kapcsolva gondolom a Bitlocker a meghajtótitkosítás. Olvasd el.
snake1977
Amit elállítottál az állítsd vissza alapra. (ha nem oldódik meg és nem kapsz itt érdemi tanácsot én lehet kipróbálnám friss telepítéssel a Windows-ra hagyva a driver-ek telepítését, egy-két kivétel pl.: VGA driver abból mehet manuálisan a legfrissebb)
-
Cs1csó
titán
válasz
liszi70
#101257
üzenetére
Máskor tiszta telepítés után nem sok idővel futtasd az app buster-t, szerintem az a legjobb megoldás, sőt én a ccleaner-rel a STORE-t is töröltem - az appbuster nem engedi - lehet ez már kockázatos de idáig bevált nincs anomália.
Tettél fel pl. driver-eket manuálisan? (VGA, AUDIO driver kivételével) inkább azokat sem zargatnám ha működik a rendszer a Windows által telepítettekkel akkor kár bezavarni.
-
Cs1csó
titán
válasz
liszi70
#101254
üzenetére
Nálam - tisztán telepített 1903 -
- a powershell indul - rendszergazdaként
- az O&O AppBuster-ből csak egyfajta van - portable - nálam hiba nélkül lefutott még a friss telepítés után nem sokkal futtattam le és töröltem mindent amit lehetett vele.
- a Windows szolgáltatások ki-be kapcsolásánál is jártam még a telepítés után közvetlenül - bekapcsoltam a 3.5 keretrendszert mert kell egy programomhoz.
- és természetesen lefrissült a rendszer: 18362.145-ön vagyok (gondolom ez a legfrissebb stabil a 1903-on)Gondolom ebből a hozzászólásból és a közvetlenül megelőzőből is leszűrted, hogy NÁLAD van a hiba.
még valami : "Pedig nem buheráltam semmit, néhány app törlését leszámítva."
HA nem működik az AppBuster nálad akkor mivel törölted az app-okat? Ez az AppBuster indításí próbálkozása előtt vagy után történt hogy valamivel törölted az app-okat?
Korábban powershell-es parancsokkal töröltem az app-okat de az appbooster jobb.
-
Cs1csó
titán
válasz
cooi11
#101162
üzenetére
Mert a Windows egy általános hangillesztőt tesz fel amiben kevesebb a beállítási lehetőség, vagy jobban el van dugva, és a rendszer - nálam legalábbis - automatikusan nem telepíti a Realtek driver-t.
(az ősrégi notimat most Realtek Driver nélkül az általános hangillesztővel használom mivel kb. lényegtelen hogyan "szól" vagy mit lehet beállítani.)
-
Cs1csó
titán
válasz
cooi11
#101158
üzenetére
A Windows 10 az alapvető driver-eket telepít, és ha azokkal hiba mentesen működik a gép akkor nem kell manuálisan driver-t vadászni. Esetleg még a telepítés előtt legyen bekészítve a VGA driver-ből a legfrissebb mert abból is szeret a telepítés után rövid időn belül feldobni egyet ami egy régebbi változat lesz, de ha telepítés után egyből telepíted a legfrissebbet nem teszi.
+ esetleg Realtek Audio driver vagy valami spéci hardver driver-je pl. nálam Razer Synapse szoftver a Razer egérhez.
Ha és amennyiben van hiányzó driver-ed akkor ingyenes vonalon ez a legjobb: Driver Booster Free, de egy stabilan működő gép esetén nem szükséges a használata. (ha valami jól működik azt csak elrontani lehet)
-
Cs1csó
titán
válasz
alec.cs
#101152
üzenetére
Az eredeti DVD-t el kell felejteni - kuka - azon lehet még a 1507-es verzió van. Helyette egy pendrive-ra elkészített telepítő kellene azzal a verzióval ami épp a gépeden van (1803-1809 vagy amelyik fent van neked kell tudni) és azzal megpróbálni egy javítást eszközölni.
A hardver egyszerű, általános ellenőrzésén túl vagy? Pl.: áramtalanítás, minden kábel kihúz visszadug a gépházban a kábelek megmozgatása nincs e valami kilazulva stb.
-
Cs1csó
titán
válasz
mezis
#101145
üzenetére
Figyelj nekem egy 2007-es notira 3GB RAM-os C2D gépre is felment simán 1809-re a 1903. Igaz nem ajánlotta fel frissítésre hanem a frissítési segédet letöltöttem és futtattam az pedig megcsinált mindent, használd te is azt innen le tudod tölteni kattints a FRISSÍTÉS lehetőségre és már töltődik is le: [link]
-
-
-
Cs1csó
titán
válasz
Werkly
#101032
üzenetére
2007-es c2d notin nekem sem ajánlotta fel EZEN az oldalon rákattintottam hogy FRISSÍTÉS letöltődött a FRISSÍTÉSI SEGÉD rákattintottam csinált egy pár másodperces vizsgálatot, hogy a gépem megfelel e a frissítés követelményeinek kiírta mindegyikhez hogy OK és egy hogy ha folytatni akarom akkor kattintsak, kattintottam és magára is hagytam a gépet, nem tudom mennyi idő alatt futott le - dolgom volt magára hagytam pár órára - de mivel alig van rajta - a rendszer partíción - személyes adat és kevés program is van ezen a gépen ezért hamar lefuthatott. Mire visszaértem már azt írta ki, hogy készen van, a gépet újraindítottam - amúgy nem kérte - és mivel mindent rendben találtam lefuttattam a lemezkarbantartót a Windows OLD mappa kb. 14GB volt, töröltem is.
-
Cs1csó
titán
válasz
Heroes fan
#100984
üzenetére

2003-as P4-es procis - fene tudja milyen lapos - gépen fut a Windows 10. Lassan de fut, bár más sem futna sokkal jobban.
SP4C3
Köszönöm, igyekszem. Amúgy mit vársz? Mások látom már válaszoltak, az egész net az adatgyűjtésről szól, ha tömegesen ürítenék ki az emberek bankszámláit arról már hallottunk volna.
-
Cs1csó
titán
válasz
Nicotin
#100832
üzenetére
A YouTube tele van videóval a Windows 10 telepítéséről: [link]
Kell egy pendrive, lehetőleg legyen nem kapcsolat, és az adataid ki legyenek mentve valami biztos helyre 1. adatvédelem miatt 2. ha bármilyen más oprendszer volt rajta korábban akkor érdemes az összes - kisebb nagyobb - partíciókat is törölni és utána kezdeni a telepítést pl. a Windows 7 is máshogy particionált a kisebb kiegészítő partíciókat.
Konkrétan én nem szoktam chipset és hasonló driver-eket manuálisan telepíteni a Windows 10 megfelelőt telepít. Amit manuálisan ajánlok telepíteni pl.
- a VGA driver
- hangkártya driver
- nekem van egy Razer Abyssus egerem annak is van külön driver-e (nélküle is felismeri a Windows az egeremet de azzal többletfunkciókhoz lehet jutni, és a Windows automatikusan nem telepíti.) -
Cs1csó
titán
válasz
Kékes525
#100636
üzenetére
Azt ne feledd, hogy azonnali teljes értékű védelem először Windows 8-ban vagy a Windows 10-be debütált mert a Windows 7-ben telepítés után egyből jött a felhívás, hogy telepíts antivírus védelmet és ha záros határidőn belül ezt nem tetted meg akkor a már fent lévő Defender - ami akkor még mást jelentett - mellé feltette a Microsoft Security Essential-t ha jól emlékszem.
Igazán komolyan tehát kb. 4-7 éve foglalkoznak vele. Gondolom erőforrás átcsoportosítások is voltak akkor ott az EMET integráció stb.
-
Cs1csó
titán
Én ezt olyan kontextusban értettem, hogy még mindig erőltette, hogy mennyire jó miközben ezzel a hozzászólással ő maga is elismeri, hogy ez egy KVÁZI BETA program, alacsony funkcionalitással és sok BUG-gal. Jelenleg és még vagy 2-3 évig nem lesz alkalmas a Sandboxie kiváltására.
Kékes525 is gondolom úgy értette mint én is hogy JÓ ötlet, de jelenleg még senkinek nem ajánljuk akit érdekel a dolog az is inkább használjon Sandboxie-t. Ennek a használata gyakorlatilag önszivatás.
-
Cs1csó
titán
válasz
#54072192
#100588
üzenetére
"Szóval a Sandboxie megjelent, és mindent tudott, minden tökéletes volt. Nem használták előtte, nem kellett fejlődnie."
Ez elég troll hozzászólás, a Sandboxie mögött 15(!) év fejlesztés van bőven maga mögött hagyta már a gyerekbetegségeit. Ezért IS nem valós alternatíva a Windows beépített FRISS megoldása.
-
Cs1csó
titán
válasz
Ablakos
#100506
üzenetére
Nem feltétlenül, hogy pontosan mit tud azt nem tudom de mondjuk váltani akarsz a VLC Media Player-ről egy belakott rendszeren akkor nem kell a piacon lévő ismertebb 3-4 Player-t telepíteni majd eltávolítani ezzel akár a rendszert is teleszemetelve hanem ki tudod próbálni őket kvázi élesben az eltávolítással járó macera nélkül.
-
Cs1csó
titán
válasz
hhgygy
#100500
üzenetére
Igen: Sandboxie szívesen.
Ezt a programot 15(!) éve fejlesztik, kiforrott (kevés bug), funkció gazdag (több opció mint a Windows tesztkörnyezet)
1 év múlva már a Windows-os is biztos használhatóbb lesz - kevesebb bug - de a széles spektrumú funkcionalitáshoz több idő kell, 3-5 év és akár a Sandboxie is bajban lehet. Mint ahogy a víruskergető gyártók is kezdenek már feszengeni a Defender teljesítménye miatt.
-
Cs1csó
titán
-
Cs1csó
titán
válasz
#86564352
#100422
üzenetére
Nem mindegyik külső AV-t gyártó cég terméke problémázik a Windows 10-en. Sajnos nem csak az ő hibájuk, hogy a Windows 10-re egyre macerásabb külső védelmet fejleszteni.
A CIS pedig egy külön történet, emlékszem pár hónapja - talán március - mikor már a 1903-as ott kopogtatott az ajtóban jelentették be, hogy a legfrissebb BETA CIS kompatibilis lesz a 1809(!)-es builddel. Lassan fejlesztenek és sok bugot a felhasználói visszajelzésekre hagynak aztán talán majd idővel javítják, nem profi hozzáállás.
Nálam már nincsenek UWP-s appok, nem látom azt, hogy az MS-en kívül bárki is törné magát, hogy erre a platformra fejlesszen, jobban szeretem a kiforrott nagy tapasztalati hátteret felhalmozott külső programokat. Vegyük pl. a "Windows sandbox"-ot ami nem is érhető el minden kiadásra és még mivel friss vannak hiányosságai ellenben ott van a SANDBOXIE nevű program évek óta fejlesztik javítgatják egy kiforrott funkciókban gazdag ingyenes program.
-
-
Cs1csó
titán
válasz
TRob1
#100158
üzenetére
Pontosítok, az adatokról, a rendszer hiba esetén újra lehet rakni de ha belekutyul az összeomlás adatokba az már fájóbb tud lenni.
Emlékszem mikor a Ransomware korszak elején jártunk és sokan kerestek "ransomware elleni védelmet" de abba igen kevesen gondoltak bele, hogy egy HDD vagy SSD akár magától is bemondhatja az unalmast egyéb dolgokról nem is beszélve. Plusz szerintem megnyugtatóbb az a tudat, hogy a kritikus adataim még legalább egy másik helyen is megvannak mint hogy figyel a gépen egy dedikált Ransomware ellenes program.
+ mint ahogy tudod a tiszta telepítés "rajongója-hívője-megszállotja" vagyok nekem fölösleges is napi-heti stb. rendszer mentés.
Kb. 2x találkoztam újjlenyomat olvasós notebook-kal de még egyik sem működött pedig menőn hangzik.

-
Cs1csó
titán
válasz
xy.zsolt
#100144
üzenetére
Nálam már a félhivatalos megjelenése óta fent van, az igazság az, hogy ha van mentésed a fontos dolgaidról akkor bármikor belevághatsz - a tiszta telepítést javaslom - mert jellemzően ha hiba lesz akkor az lehet specifikus probléma lesz ami egy nálad lévő hardver-szoftver környezet hoz elő. Sajnos ezt csak egy éles teszt tudja tisztázni. Feltelepíted belakod és használod.
-
Cs1csó
titán
válasz
T0mBd1gg3R
#100057
üzenetére
Lehet egy módosítást elnézett még kettőt már nem.
LiLxWaYnEx
na ezen jót röhögtem, mindegy odatette, hogy "(magánvélemény) " erre hivatkozva majd kimagyarázza magát nyugi. -
Cs1csó
titán
-
Cs1csó
titán
-
Cs1csó
titán
válasz
#93794560
#99924
üzenetére
+1 Kékes525
A hangkártya gyártók lustaságát nem kell a Microsoft-ra kenni.
Ha összekapnák magukat és DIREKT a 1809-es és a 1903-asra is már előre írtak volna patent driver-t az általuk gyártott hardverre nem lenne gond. Csak egy driver-t megírni magasan képzett szakemberek magas órabérrel teszik és ehhez nem füllik a foguk a gyártóknak.
-
Cs1csó
titán
válasz
Jack Oneill
#99897
üzenetére
Mondjuk pont játék alatt nem kellene ennyi "intelligencia" még egy Windows-ba is szorulhatott volna. (nagy gépigényű és/vagy teljes képernyős alkalmazások futtatásakor nem csinál erőforrás igényes dolgokat.
-
Cs1csó
titán
válasz
Jack Oneill
#99894
üzenetére
Szoktad huzamosabb ideig magára hagyni a gépet bekapcsolt állapotban? Nálam bőven van ilyen és akkor ki tudja magát élni a Windows: update-et kereshet, karbantarthat, optimalizálat felőlem telemetriát is küldhte. stb.
-
Cs1csó
titán
Nekem egy időben van telepítve mindkettő de csak a Windows 10-et használom - a Windows 7 nagyon ritkán kell virtualbox-ot ez a gép pedig nem bír -
Úgy csináltam, hogy létrehoztam 3 partíciót egyiken Windows 7 a másikon a 10 és a harmadik közös adat.
Alapesetben rendszerindulásnál lehetőség van - amennyi időt megadsz egy számláló visszaszámol a minimum érték 3 másodperc de megadhatsz 10-et - váltásra a kettő között az alapértelmezett a Windows 10 de itt lehet váltani. DE mivel ritkán kell ezért az msconfig-ban kikapcsoltam ezt a beállítást tehát automatikusan egyből a Windows 10-el indul a gép és ha valamiért kell a Windows 7 - nagyon ritkán - akkor az msconfig-ban alapértelmezetté teszem a másik rendszert restart és az fog betöltődni a lemezkezelőben - Windows 7 és 10 alatt is - töröltem a másik rendszer meghajtójelét tehát a Windows fájlkezelőben csak a mindig aktuális rendszer meghajtót és az adat meghajtót látom.
Elvileg dual bootnál a régebbi oprendszert kell előbb telepíteni - WIndows 7 - és utána az újabbat.
tehát nem hiszem, hogy szükség bármit is lehúzni, az én esetemben amúgy is 1db noti HDD-ről van szó.
-
Cs1csó
titán
válasz
Winnie The P
#99850
üzenetére
Természetesen, a Windows 10 fel van készítve az SSD-k és a HDD-k megkülönböztetett bánásmódjára.
-
Cs1csó
titán
válasz
MaxxDamage
#99779
üzenetére

Ha hiányzó driver-ed van vagy rosszul működő, és manuálisan nem találsz frissebbet akkor is elég a Driver booster Free. Az ASC-t inkább hanyagold, az a program még nekem is TOO MUCH.
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Diablo IV
- Asztrofotózás
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Parkside szerszám kibeszélő
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Fallout 4 Pip-Boy Edition eladó
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- PC Architech NOVA Gamer PC
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 6700K 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Dell Precision 7750 - i7-10750H I 64GB I 1TBSSD I RTX3000 I 17,3" FHD I Cam I W11 I Gar!
- HIBÁTLAN iPhone 12 64GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4655
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




az N-es Windózt felejtsd el.
na ezen jót röhögtem, mindegy odatette, hogy "(magánvélemény) " erre hivatkozva majd kimagyarázza magát nyugi.
ritka kelet-antarktiszi kézműves hardver

