-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
ddekany
nagyúr
-
bambano
titán
AI nem tud koncertezni... [link]
Egyébként itt is ugyanabba a problémába futunk bele, mint sok más kérdésben is: az eladó vagy a vevő érdekei számítanak jobban?
Kivitték Kínába a termelést, ami baj. De kifizetné a vevők többsége ugyanazt a terméket, ha usa munkabéreken gyártották volna? Vagy hajlandó lenne-e az usa melós kínai munkabéren dolgozni?Itt is ez a kérdés, az számít jobban, hogy pár zenész belefeccölte az energiát a zeneszerzésbe, és akkor neki jár a nagy suska, vagy a hallgatóknak jár a megfizethető árú zene?
-
nuke7
veterán
-
Vision
veterán
csak arra mutattam rá, hogy rossz volt a példád. a githubról a kód tanítás engedély nélkül pont ugyanakkora para mint a zenék esetében ugyanez - sőt, ha engedély nélkül a github-ról szerzett kóddal generálsz magadnak bevételt (AI nélkül), az is full illegális, csak mondom.
#45 moleculez : azzal azért nincs gond, mert az a te munkád és (elméletileg) kifizetted a zenéhez a hozzáférést is.
Az AI esetén a felső két feltételből egyik se teljesül

No offense, de még mindig nem érted, hogy nem a tanítás jogszerűségéről volt szó?
-
nuke7
veterán
csak arra mutattam rá, hogy rossz volt a példád. a githubról a kód tanítás engedély nélkül pont ugyanakkora para mint a zenék esetében ugyanez - sőt, ha engedély nélkül a github-ról szerzett kóddal generálsz magadnak bevételt (AI nélkül), az is full illegális, csak mondom.
#45 moleculez : azzal azért nincs gond, mert az a te munkád és (elméletileg) kifizetted a zenéhez a hozzáférést is.
Az AI esetén a felső két feltételből egyik se teljesül

-
Vision
veterán
-
moleculez
veterán
S aztán ha 10 évig jazzt hallgatok, kialakul azon belül egy ízlésem, majd azon belül egy maroknyi szerző/előadó munkássága által inspirálva saját zenéket szerzek akkor mizu van?
-
nuke7
veterán
-
stellaz
veterán
Vagyis, ha az emberiség nem innovál, akkor az AI tudása is megreked. (Igazából telítődik AI által generált tartaLOMmal, és csak egy nagy echo chamber lesz az egész)
Úgy rémlik a StackOverflow-nál olvastam, hogy pont amiatt amit írtál, az AI-t csak ember által írt anyagokon tréningezik, a generált tartalmakat igyekeznek kizárni a források közül.
Szerintem mindenki számára alapvetően fontos lenne egy közös döntés arról, hogy az AI generált tartalmak egyértelműen megkülönböztethetőek legyenek az ember által írt tartalmaktól.
Az AI pedig előbb vagy utóbb farkába harapó kígyó lesz.
A zenék egy jelentős része egyébként is tucat ócskaság volt, de ettől még aki elsőnek zárja ki az AI zenét a platformjáról, vagy teszi korlátozhatóvá, szerintem az versenyelőnyben lesz.
A zene valamiféle gondolatokról, érzésekről szól, ahogy a vers sem feltétlenül tud leválni az írójáról, mert fontos a kontextus vagy körülmény, ahogy az a mű született.
-
bambano
titán
Vagyis, ha az emberiség nem innovál, akkor az AI tudása is megreked. (Igazából telítődik AI által generált tartaLOMmal, és csak egy nagy echo chamber lesz az egész)
Úgy rémlik a StackOverflow-nál olvastam, hogy pont amiatt amit írtál, az AI-t csak ember által írt anyagokon tréningezik, a generált tartalmakat igyekeznek kizárni a források közül.
Szerintem mindenki számára alapvetően fontos lenne egy közös döntés arról, hogy az AI generált tartalmak egyértelműen megkülönböztethetőek legyenek az ember által írt tartalmaktól.
"fontos lenne egy közös döntés arról, hogy az AI generált tartalmak egyértelműen megkülönböztethetőek legyenek az ember által írt tartalmaktól.": ehhez nem kell közös döntés.
oké, az emberiség azon részének nem kell, akik láttak már facebookon kívüli világot... -
peppa
tag
Ez nagyon off, de ha már:
Minden amit az AI “tud” azt emberi, meglévő munkákon lett trainingelve. Vagyis, ha az emberiség nem innovál, akkor az AI tudása is megreked. (Igazából telítődik AI által generált tartaLOMmal, és csak egy nagy echo chamber lesz az egész)
A zene is pont ilyen: egyre többször lesz majd AI által generált “zene” a training anyagban🤷🏼♂️ Az majd annyira szar lesz hogy kell ember megint aki ZENÉT ír. Tudod, szívvel, lélekkel, értékkel.De hogy korlátozni? Nagyszerű szerszám és rohadtul meg van a helye. Tegnap is csak feldobtam a AI-nak (az épp Claude Sonett volt), hogy következő lépés egy landing page lenne a projecthez, brainstormingoljunk. Erre kidobta a szükséges fileokat formázással, felraktam GitHub Pagesre, tudok haladni a prototípus készítéssel. Ahelyett hogy 1-2 napig kotlottam volna rajna. XY API nem működik, ráküldtem Claude-t hopp, ez a class nem kell ide, mert… na, fél napi debug 5 perc alatt megvolt🤷🏼♂️ Nem tom, nem látom hogy ez hogyan veszi el a munkám.
Vagyis, ha az emberiség nem innovál, akkor az AI tudása is megreked. (Igazából telítődik AI által generált tartaLOMmal, és csak egy nagy echo chamber lesz az egész)
Úgy rémlik a StackOverflow-nál olvastam, hogy pont amiatt amit írtál, az AI-t csak ember által írt anyagokon tréningezik, a generált tartalmakat igyekeznek kizárni a források közül.
Szerintem mindenki számára alapvetően fontos lenne egy közös döntés arról, hogy az AI generált tartalmak egyértelműen megkülönböztethetőek legyenek az ember által írt tartalmaktól.
-
Vision
veterán
...mégsincs belőle hiszti. Pl. a Github kódjaidat.

most viccelsz, ugye? hatalmas para van abból, hogyha nem open source kódon tréningezel, plusz ugye ezért vannak a corporate modellek, hogy a proprietary codebase ne kerüljön ki... (és ne is tréningezzenek rajta olyanok, akik nem a cégben vannak)

plusz ugye ott van a felelősség kérdése is, hogyha a modell hibája miatt valami gáz van akkor a modell tréningezője / tulajdonosa széttárja a kezét, míg ha kódot kell lenyúlni az gátlástalanul megy...Nem tréningezésről beszéltem.
-
moleculez
veterán
Az AI által első hullámban kieső munkakörök fizetése jóval magasabb, mint a gyári vagy erdészeti, mezőgazdasági meló, így őket aligha segíti, hogy nem munkanélküli lesz, hanem negyed fizetésű alkalmazott. Még ha a libber alapjövedelmet is megkapnák mellé még mindig fele fizetés lesz. Ez épp elég nyomor és indok ami miatt az AI-t korlátozni kellene. Nem áll rá készen az emberiség.
Jó talán egy call centeres fizetése nem sok, csak őt meg a tapasztalat és fizikai erőnlét hiánya miatt nem fogják felvenni erdészeti melóra, hiába van.Ez nagyon off, de ha már:
Minden amit az AI “tud” azt emberi, meglévő munkákon lett trainingelve. Vagyis, ha az emberiség nem innovál, akkor az AI tudása is megreked. (Igazából telítődik AI által generált tartaLOMmal, és csak egy nagy echo chamber lesz az egész)
A zene is pont ilyen: egyre többször lesz majd AI által generált “zene” a training anyagban🤷🏼♂️ Az majd annyira szar lesz hogy kell ember megint aki ZENÉT ír. Tudod, szívvel, lélekkel, értékkel.De hogy korlátozni? Nagyszerű szerszám és rohadtul meg van a helye. Tegnap is csak feldobtam a AI-nak (az épp Claude Sonett volt), hogy következő lépés egy landing page lenne a projecthez, brainstormingoljunk. Erre kidobta a szükséges fileokat formázással, felraktam GitHub Pagesre, tudok haladni a prototípus készítéssel. Ahelyett hogy 1-2 napig kotlottam volna rajna. XY API nem működik, ráküldtem Claude-t hopp, ez a class nem kell ide, mert… na, fél napi debug 5 perc alatt megvolt🤷🏼♂️ Nem tom, nem látom hogy ez hogyan veszi el a munkám.
-
#35301632
törölt tag
Most a fél internet tele van azzal hogy programozók munkája megszűnik, kevesebb író is kell, grafikusok eddig megúszták de most itt a gpt4o újítása amin már nem látják az emberek hogy generált kép, call centeresek Most meg a zenészek.
Másik oldalon olyan hír van hogy még mindig nem enyhült a munkaerő hiány erdészetekben, építkezéseken, a Fülöp szigetekről újabb tíz ezrek érkeznek Magyarországra hogy folyamatos 4 műszakban dolgozzanak gyárakban, busz vezetőket is a Fülöp szigetekről hoznak stb. Szóval ... maximum kevesebb embert kell hozni a világ másik feléről hogy havi 250 ezer forintért dolgozzanak gyárban 4 műszakban, mert lesz munkás helyben is 🙃 és ... Hé ki dobta a követ?
Az AI által első hullámban kieső munkakörök fizetése jóval magasabb, mint a gyári vagy erdészeti, mezőgazdasági meló, így őket aligha segíti, hogy nem munkanélküli lesz, hanem negyed fizetésű alkalmazott. Még ha a libber alapjövedelmet is megkapnák mellé még mindig fele fizetés lesz. Ez épp elég nyomor és indok ami miatt az AI-t korlátozni kellene. Nem áll rá készen az emberiség.
Jó talán egy call centeres fizetése nem sok, csak őt meg a tapasztalat és fizikai erőnlét hiánya miatt nem fogják felvenni erdészeti melóra, hiába van. -
totron
addikt
Ezek szerint unalmas napod van és még a bevett gyakorlatodnál is jobban sarkítasz, galambként a sakktáblán. Nem haragszol gondolom ha nem üdvözlöm ezt a fórumozási módot. Alkotás terén meg: kell tudni fogadni a saját középszerűséget, nem túl érett kifelé mutogatni. Legyen jogbiztonság persze, de mindig azok kárognak a legfülsértőbben akik tehetségtelenek bármi máshoz, ez feltűnt már?
-
arnyekxxx
veterán
Bah.
De komolyan, ha veszünk bármilyen más ágazatot, nem illik önkritikával csinálni? Ha közhelyes, ezrek által, ezerszer megénekelt szart csinálok, akkor elütöttem egy hétvégi délutánt, de felmérem hogy nincs rá kereslet vagy az adott régióban, adott termékre nincs, a lényeg az, hogy nem tolom túl és nem látom tőle csúnyának a világot, hanem felülről nézem a helyzetet. A Cápák Között sóműsor is erről szól, pepitában lehet nézni az önkritikával nem bíbelődő, tizen-, százmilliókat pénznyelőbe ölő idiótákat.
Lehet önkifejezni, minden műbe beleerőltetni ugyanazt, az az egyéni érzelmi lenyomat lesz, nem a piacképesség.A definíció meg ott válik el, hogy valaki mesterségesen nevelt összepakolt, kínzó közhelyességgel ugrabugráló fiúzenekarokat menedzsel-e tudatosa anyagi haszonzerés mentén vagy valaki zenél ami megint csak véleményes, öncélú akár, a különbség szerintem jól látható.
ezek szerint az egész problémát nem érted, le vagy ragadva annál, hogy a divatos zene szar tehát szabadon lopható
-
totron
addikt
-
moleculez
veterán
Nos, lehet itt az ideje hogy visszatérjen az élőzene , a koncertezés.
-
nuke7
veterán
...nem korrekt ha valaki a te munkádat ingyen használja fel jövedelemszerzésre...
Egyrészt, erre írtam, hogy a szerzői jogi rendszer egy rossz vicc. Hozhatnám ide bármelyik másik szakmát, ahol a te munkádat felhasználja más jövedelemszerzésre, mégsincs belőle hiszti. Pl. a Github kódjaidat.
Másrészt a jövedelemszerzés erősen kérdőjeles. Nem derül ki a cikkből, hogy a Deezer fizet-e ezek után a tartalmak után. Ha fizet is, a mértéke elhanyagolható, korábban írtam, hogy miért....aztán a te munkáddal betanítva a te jövedelmedet csökkenti.
Ez viszont maximum találgatás. Már miért csökkentené? Persze lehet azt mondani, hogy azért, mert nem a te dalodat hallgatja, hanem valaki/valami másét, de hát ez meg ilyen nyehh érvelés. És tényleg abszurd ez a nagy sample-edm cunamiban.De még egyszer, nekem a rendszer gyökereivel van igazán gondom. Az, hogy dallamokat évtizedekre (akár 100+ évre) levéd a rendszer, az nonszensz.
...mégsincs belőle hiszti. Pl. a Github kódjaidat.

most viccelsz, ugye? hatalmas para van abból, hogyha nem open source kódon tréningezel, plusz ugye ezért vannak a corporate modellek, hogy a proprietary codebase ne kerüljön ki... (és ne is tréningezzenek rajta olyanok, akik nem a cégben vannak)

plusz ugye ott van a felelősség kérdése is, hogyha a modell hibája miatt valami gáz van akkor a modell tréningezője / tulajdonosa széttárja a kezét, míg ha kódot kell lenyúlni az gátlástalanul megy... -
Vision
veterán
Ok, tehát te tényleg azt képzeled, hogy évtizedekkel ezelőtt a könyv meg zenekiadóknak sokkal nagyobb volt a lobbiereje mint a teljes gyógyszeriparnak.
Igen. És ezen miért lepődsz meg? A szórakoztatóipar mindig is nagyon közel volt a politikához, más csak jellegéből fakadóan is.
De, teljesen irreleváns, a jognak nem feladata hozzáadott művészi értéket méregetni.
Nem így van. A jogalkotó mérlegeli azt, hogy mi az, ami érdemes a védelemre. A gyógyszerszabadalmak is azért tartanak rövid ideig, mert ez az össztársadalmi érdek. -
totron
addikt
Fel is lehet tenni a kérdést, honnan kezdődik a zene
zene – ‘a hangok művészete a ritmus, dallam és harmónia eszközeivel’
ehhez a definidióhoz semmi köze annak, hogy iparos állitja elő, megnemértett alternatív művész gyártja magának vagy egy ai generálja.Nyilván akinek nincs bevétele a zeneszerzésből annak nem származik kára abból ha zeneszerző helyett szoftver generálja a zenét így nem fog pl birósági pereken gondolkozni.
Bah.
De komolyan, ha veszünk bármilyen más ágazatot, nem illik önkritikával csinálni? Ha közhelyes, ezrek által, ezerszer megénekelt szart csinálok, akkor elütöttem egy hétvégi délutánt, de felmérem hogy nincs rá kereslet vagy az adott régióban, adott termékre nincs, a lényeg az, hogy nem tolom túl és nem látom tőle csúnyának a világot, hanem felülről nézem a helyzetet. A Cápák Között sóműsor is erről szól, pepitában lehet nézni az önkritikával nem bíbelődő, tizen-, százmilliókat pénznyelőbe ölő idiótákat.
Lehet önkifejezni, minden műbe beleerőltetni ugyanazt, az az egyéni érzelmi lenyomat lesz, nem a piacképesség.A definíció meg ott válik el, hogy valaki mesterségesen nevelt összepakolt, kínzó közhelyességgel ugrabugráló fiúzenekarokat menedzsel-e tudatosa anyagi haszonzerés mentén vagy valaki zenél ami megint csak véleményes, öncélú akár, a különbség szerintem jól látható.
-
arnyekxxx
veterán
Nem. A kiadók bírtak hatalmas lobbierővel, akiknél annak idején a haszon nagy része kicsapódott. Mára ez megváltozott, a szabályozás viszont maradt.
Hogy miből van összerakva ma egy divatzene az teljesen irreleváns egy általános jogi kérdésben.
Nem irreleváns, mert a jognak a valóságra kell(kéne) reflektálnia. Ma az átlag divatzene mögött minimális a hozzáadott érték, ezt ilyen szinten védeni nem közérdek, és messze nem indokolt.Ok, tehát te tényleg azt képzeled, hogy évtizedekkel ezelőtt a könyv meg zenekiadóknak sokkal nagyobb volt a lobbiereje mint a teljes gyógyszeriparnak.
De, teljesen irreleváns, a jognak nem feladata hozzáadott művészi értéket méregetni.
-
arnyekxxx
veterán
A közigény egy igen vékony szegmenst preferál, legyen az film, zene vagy aktuális divathullám bármilyen téren, így az automatikus rosta adott, a milyen ebben az esetben eleve egy pár elemű lista. A kérdés érdekes, tekinthető technológiai csorbításnak, de szellemi, kreatív kapacitás-hiánynak is. Valahol ki fog bukni, hogy nem adhatjuk ugyanazt a szart el korlátlanul. Nem teljesen értem - valóban - hogy miért lenne ez nagyobb bűn a köznyelvben AI-nak nevezett technológia bevetésével, mint humán szuperötlettől vezérelt
másoláslopás szerint, zsinórban végrehajtottan.
Az évszázados alapakkordokkal operáló slágergyár pillanatnyi képviselői hiába méltatlankodnak, az inspiráció, input százalékos arányát meg lehet nézni a tényleges saját kútfő arányai mellett. A saját zseb dagadása mindig jobb, mintha a másé, előbbi esetben károgásmentesen futhat a szekér.
Fel is lehet tenni a kérdést, honnan kezdődik a zene és mi a jól bekalibrált, eladott iparostevékenység. Érdekes, a tényleges, azaz a zenét, zenélést nem üzleti vállalkozásként űző, nem össznépi, kereskedelmi rádióba való zenészek kevesebb problémát látnak a jelenségben. Hallgatói oldalon sem összetéveszthető egy közízléssel rendelkező és egy egyéni ízléssel válogató kedvelt tartománya. Utóbbi nem keveredik korpa közé, előbbinek meg teljesen mindegy szokott lenni, ha megfigyeljük.
Az igazi kérdés inkább az, hogy milyen mértékben pörgeti az AI ezt a körbeérést, marad-e muníció, új az érzületekben, a fejekben. Rotáció, átvettség eddig is volt, az alapképleteink nem változnak. Nem is árt talán egy kiadós erdőtűz, letisztultságot, egészséges megújulást hozhat.Fel is lehet tenni a kérdést, honnan kezdődik a zene
zene – ‘a hangok művészete a ritmus, dallam és harmónia eszközeivel’
ehhez a definidióhoz semmi köze annak, hogy iparos állitja elő, megnemértett alternatív művész gyártja magának vagy egy ai generálja.Nyilván akinek nincs bevétele a zeneszerzésből annak nem származik kára abból ha zeneszerző helyett szoftver generálja a zenét így nem fog pl birósági pereken gondolkozni.
-
Vision
veterán
Nem. A kiadók bírtak hatalmas lobbierővel, akiknél annak idején a haszon nagy része kicsapódott. Mára ez megváltozott, a szabályozás viszont maradt.
Hogy miből van összerakva ma egy divatzene az teljesen irreleváns egy általános jogi kérdésben.
Nem irreleváns, mert a jognak a valóságra kell(kéne) reflektálnia. Ma az átlag divatzene mögött minimális a hozzáadott érték, ezt ilyen szinten védeni nem közérdek, és messze nem indokolt. -
arnyekxxx
veterán
Azért találod nonszensznek a szerzői jogot mert nem vagy szerző.
Ahhj, nem unod még az érvelési hibákat? Attól, hogy nem vagyok szerző még ismerem a területet, a szabályozását, mint ahogy más területekét is. Érdekes módon a szerzői és szomszédos jogoknál van ennyire abszurd szabályozás, máshol nincs. Például a gyógyszerekre vonatkozó szabadalmak 1 nagyságrenddel rövidebb ideig tartanak, miközben a befektetés meg sok-sok nagyságrenddel magasabb. Sőt, említhetném általánosan a találmányokra vonatkozó szabadalmakat is, szintén messze nem tartanak olyan sokáig, mint a szerzői jogvédelem.Még egyszer, ennek egyetlen oka, hogy a kreatív ipar ezen része mindig is hatalmas lobbierővel bírt, és kiharcolta ezt magának. És ezt nem én mondom, hanem a téma szakértői.
de nem valaki máséról van szó, hanem a te dalaiddal betanított AI generált zenéről amivel Gipsz Jakab termel pénzt 0 hozzáadott értékkel.
Erre írtam már, hogy az edm-sample zenék korában ez az érv erősen fail. A mainstream zenék nagy része most is létező mintákból van összerakva, az elektronikus zenéknek meg a 99,9%-a.jaja, a zeneszerzők meg irók mindig is olyan hatalmas lobbierővel bírtak, szemben pl a gyógyszeriparral.
Hogy miből van összerakva ma egy divatzene az teljesen irreleváns egy általános jogi kérdésben.
-
totron
addikt
A közigény egy igen vékony szegmenst preferál, legyen az film, zene vagy aktuális divathullám bármilyen téren, így az automatikus rosta adott, a milyen ebben az esetben eleve egy pár elemű lista. A kérdés érdekes, tekinthető technológiai csorbításnak, de szellemi, kreatív kapacitás-hiánynak is. Valahol ki fog bukni, hogy nem adhatjuk ugyanazt a szart el korlátlanul. Nem teljesen értem - valóban - hogy miért lenne ez nagyobb bűn a köznyelvben AI-nak nevezett technológia bevetésével, mint humán szuperötlettől vezérelt
másoláslopás szerint, zsinórban végrehajtottan.
Az évszázados alapakkordokkal operáló slágergyár pillanatnyi képviselői hiába méltatlankodnak, az inspiráció, input százalékos arányát meg lehet nézni a tényleges saját kútfő arányai mellett. A saját zseb dagadása mindig jobb, mintha a másé, előbbi esetben károgásmentesen futhat a szekér.
Fel is lehet tenni a kérdést, honnan kezdődik a zene és mi a jól bekalibrált, eladott iparostevékenység. Érdekes, a tényleges, azaz a zenét, zenélést nem üzleti vállalkozásként űző, nem össznépi, kereskedelmi rádióba való zenészek kevesebb problémát látnak a jelenségben. Hallgatói oldalon sem összetéveszthető egy közízléssel rendelkező és egy egyéni ízléssel válogató kedvelt tartománya. Utóbbi nem keveredik korpa közé, előbbinek meg teljesen mindegy szokott lenni, ha megfigyeljük.
Az igazi kérdés inkább az, hogy milyen mértékben pörgeti az AI ezt a körbeérést, marad-e muníció, új az érzületekben, a fejekben. Rotáció, átvettség eddig is volt, az alapképleteink nem változnak. Nem is árt talán egy kiadós erdőtűz, letisztultságot, egészséges megújulást hozhat. -
Vision
veterán
zenét is tehetsz fel n+1 helyre ingyenes felhasználásra, ez nem érv a szerzői jog ellen.
hanem valaki/valami másét,
de nem valaki máséról van szó, hanem a te dalaiddal betanított AI generált zenéről amivel Gipsz Jakab termel pénzt 0 hozzáadott értékkel.Azért találod nonszensznek a szerzői jogot mert nem vagy szerző.
Azért találod nonszensznek a szerzői jogot mert nem vagy szerző.
Ahhj, nem unod még az érvelési hibákat? Attól, hogy nem vagyok szerző még ismerem a területet, a szabályozását, mint ahogy más területekét is. Érdekes módon a szerzői és szomszédos jogoknál van ennyire abszurd szabályozás, máshol nincs. Például a gyógyszerekre vonatkozó szabadalmak 1 nagyságrenddel rövidebb ideig tartanak, miközben a befektetés meg sok-sok nagyságrenddel magasabb. Sőt, említhetném általánosan a találmányokra vonatkozó szabadalmakat is, szintén messze nem tartanak olyan sokáig, mint a szerzői jogvédelem.Még egyszer, ennek egyetlen oka, hogy a kreatív ipar ezen része mindig is hatalmas lobbierővel bírt, és kiharcolta ezt magának. És ezt nem én mondom, hanem a téma szakértői.
de nem valaki máséról van szó, hanem a te dalaiddal betanított AI generált zenéről amivel Gipsz Jakab termel pénzt 0 hozzáadott értékkel.
Erre írtam már, hogy az edm-sample zenék korában ez az érv erősen fail. A mainstream zenék nagy része most is létező mintákból van összerakva, az elektronikus zenéknek meg a 99,9%-a. -
arnyekxxx
veterán
...nem korrekt ha valaki a te munkádat ingyen használja fel jövedelemszerzésre...
Egyrészt, erre írtam, hogy a szerzői jogi rendszer egy rossz vicc. Hozhatnám ide bármelyik másik szakmát, ahol a te munkádat felhasználja más jövedelemszerzésre, mégsincs belőle hiszti. Pl. a Github kódjaidat.
Másrészt a jövedelemszerzés erősen kérdőjeles. Nem derül ki a cikkből, hogy a Deezer fizet-e ezek után a tartalmak után. Ha fizet is, a mértéke elhanyagolható, korábban írtam, hogy miért....aztán a te munkáddal betanítva a te jövedelmedet csökkenti.
Ez viszont maximum találgatás. Már miért csökkentené? Persze lehet azt mondani, hogy azért, mert nem a te dalodat hallgatja, hanem valaki/valami másét, de hát ez meg ilyen nyehh érvelés. És tényleg abszurd ez a nagy sample-edm cunamiban.De még egyszer, nekem a rendszer gyökereivel van igazán gondom. Az, hogy dallamokat évtizedekre (akár 100+ évre) levéd a rendszer, az nonszensz.
zenét is tehetsz fel n+1 helyre ingyenes felhasználásra, ez nem érv a szerzői jog ellen.
hanem valaki/valami másét,
de nem valaki máséról van szó, hanem a te dalaiddal betanított AI generált zenéről amivel Gipsz Jakab termel pénzt 0 hozzáadott értékkel.Azért találod nonszensznek a szerzői jogot mert nem vagy szerző.
-
janeszgol
félisten
Nem bánom, a Youtube-on is megjelentek az AI zenék. De legyen megjelölve rendszerszinten és lehessen kikapcsolni.
Tehát ha én nem akarok AI zenét hallgatni, akkor tudjam kikapcsolni, hogy az ajánlóban, a keresőben ne jelenjenek meg. -
Vision
veterán
Alapvetően az egész lényegtelen, attól, hogy gazdag vagy még minimum nem korrekt ha valaki a te munkádat ingyen használja fel jövedelemszerzésre, főleg úgy, hogy aztán a te munkáddal betanítva a te jövedelmedet csökkenti.
Persze ez senkit nem zavar addig amig ő nem érintett benne. Az MVP szűrő működik.
...nem korrekt ha valaki a te munkádat ingyen használja fel jövedelemszerzésre...
Egyrészt, erre írtam, hogy a szerzői jogi rendszer egy rossz vicc. Hozhatnám ide bármelyik másik szakmát, ahol a te munkádat felhasználja más jövedelemszerzésre, mégsincs belőle hiszti. Pl. a Github kódjaidat.
Másrészt a jövedelemszerzés erősen kérdőjeles. Nem derül ki a cikkből, hogy a Deezer fizet-e ezek után a tartalmak után. Ha fizet is, a mértéke elhanyagolható, korábban írtam, hogy miért....aztán a te munkáddal betanítva a te jövedelmedet csökkenti.
Ez viszont maximum találgatás. Már miért csökkentené? Persze lehet azt mondani, hogy azért, mert nem a te dalodat hallgatja, hanem valaki/valami másét, de hát ez meg ilyen nyehh érvelés. És tényleg abszurd ez a nagy sample-edm cunamiban.De még egyszer, nekem a rendszer gyökereivel van igazán gondom. Az, hogy dallamokat évtizedekre (akár 100+ évre) levéd a rendszer, az nonszensz.
-
arnyekxxx
veterán
Előtted is ott a lehetőség, hogy dollármilliárdos legyél konzervmocsok irásával és sikeressé tételével.
OMG, ez tényleg a legelemibb érvelési hiba.
Megjegyzem, nem csak a $milliomos popsztároknak van bevétele a szerzői jogból.
Nem is állította senki. Ezt viszont igen: Aki a streaming bevételekből érdemben részesül, az már más ágon is bőven megszedte magát.
És csak hogy alátámasszam: maga a Spotify CEO-ja nyilatkozta ezt pepitában. A jelenlegi szerzői jogi rendszer és streaming csak az igazán nagyoknak megérős, közvetlenül alattuk indifferens a dolog, mert nem hoz érdemi bevételt.Alapvetően az egész lényegtelen, attól, hogy gazdag vagy még minimum nem korrekt ha valaki a te munkádat ingyen használja fel jövedelemszerzésre, főleg úgy, hogy aztán a te munkáddal betanítva a te jövedelmedet csökkenti.
Persze ez senkit nem zavar addig amig ő nem érintett benne. Az MVP szűrő működik.
-
Vision
veterán
Előtted is ott a lehetőség, hogy dollármilliárdos legyél konzervmocsok irásával és sikeressé tételével.
OMG, ez tényleg a legelemibb érvelési hiba.
Megjegyzem, nem csak a $milliomos popsztároknak van bevétele a szerzői jogból.
Nem is állította senki. Ezt viszont igen: Aki a streaming bevételekből érdemben részesül, az már más ágon is bőven megszedte magát.
És csak hogy alátámasszam: maga a Spotify CEO-ja nyilatkozta ezt pepitában. A jelenlegi szerzői jogi rendszer és streaming csak az igazán nagyoknak megérős, közvetlenül alattuk indifferens a dolog, mert nem hoz érdemi bevételt. -
arnyekxxx
veterán
Az a helyzet, hogy a szerzői jogi rendszer egy rossz vicc. Egy nagy lobbierővel rendelkező, jól körülhatárolható brigád nyerészkedik rajta, a többség meg így is nyomorog a kreatív szakmákban. Az tényleg abszurd, hogy dollármilliomos popzenészek megélhetését félted az AI-tól. Aki a streaming bevételekből érdemben részesül, az már más ágon is bőven megszedte magát.
És igen, a popzene nagy része konzerv mocsok.
Előtted is ott a lehetőség, hogy dollármilliárdos legyél konzervmocsok irásával és sikeressé tételével.
Megjegyzem, nem csak a $milliomos popsztároknak van bevétele a szerzői jogból.
-
Vision
veterán
Az a helyzet, hogy a szerzői jogi rendszer egy rossz vicc. Egy nagy lobbierővel rendelkező, jól körülhatárolható brigád nyerészkedik rajta, a többség meg így is nyomorog a kreatív szakmákban. Az tényleg abszurd, hogy dollármilliomos popzenészek megélhetését félted az AI-tól. Aki a streaming bevételekből érdemben részesül, az már más ágon is bőven megszedte magát.
És igen, a popzene nagy része konzerv mocsok.
-
benedekco
addikt
-
hunhool1979
tag
Szerencsére a stílust, amit én szeretek/hallgatok az AI messze elkerüli
-
nuke7
veterán
-
kilua
őstag
Most a fél internet tele van azzal hogy programozók munkája megszűnik, kevesebb író is kell, grafikusok eddig megúszták de most itt a gpt4o újítása amin már nem látják az emberek hogy generált kép, call centeresek Most meg a zenészek.
Másik oldalon olyan hír van hogy még mindig nem enyhült a munkaerő hiány erdészetekben, építkezéseken, a Fülöp szigetekről újabb tíz ezrek érkeznek Magyarországra hogy folyamatos 4 műszakban dolgozzanak gyárakban, busz vezetőket is a Fülöp szigetekről hoznak stb. Szóval ... maximum kevesebb embert kell hozni a világ másik feléről hogy havi 250 ezer forintért dolgozzanak gyárban 4 műszakban, mert lesz munkás helyben is 🙃 és ... Hé ki dobta a követ?
-
arnyekxxx
veterán
majd amikor a te megélhetésedet veszélyezteti az AI amit a te korábbi munkáiddal tanítottak be akkor majd másképp látod.
-
zseko
veterán
-
zseko
veterán
-
totron
addikt
Stevie-n kívül mit ugrálnak? Tessen nem slágerszart alkotni és nem jelent veszélyt az AI. A egységnyi fogyasztó számára meg úgy sincs különbség, nincs itt semmi hallnivaló.
-
ledgeri
nagyúr
Jó látni hogy olyasmik, hogy:
-a Deezer miként viszonyul ehhez
-a Deezer-re ne kerüljön fel ennyi mű dolog
-a mű dolog máshova kerüljön fel
fel sem merül!
-
adlersson
aktív tag
-
visuo
csendes tag
-
-igu-
veterán
-
FattyDove
őstag
-
arnyekxxx
veterán
Szerintem az pozitívum ha nem kell kötelező jelleggel mindenhol ugyanazt a szar tucatzenét hallani
-
bambano
titán
Vajon az ai-nak is kell autotune?
-
Pipó
őstag
-
Victorio
aktív tag
Már Stevie Wonder is látja mekkora a baj.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Autós topik
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- OLED monitor topic
- Milyen széket vegyek?
- Véletlenül leleplezte a következő Ryzen Theardripper kódnevét az AMD
- Parfüm topik
- Óra topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Gyúrósok ide!
- További aktív témák...
- iPhone 15 Pro UAG Monarch, Civilian tokok
- Eladó egy új Belkin Ultra Charge Pro 3in1 Magnetic Cgarging Dock 45W adapter, 1.5m kábel
- Apple iPad mini Smart Folio tok fekete, dobozos
- MacSzerez.com - Apple iPad 11" Magic Keyboard / Magyar / Garancia!
- Eladó egy MagSafe kompatibilis Qi2 szabványú vezeték nélküli töltő / autós tartó
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Gondoltad aközben jöttem rá, amikor beírtam, hogy üdvözölsz? Arra felvetésedre reagáltam, hogy most a vevő érdeke érvényesüljön, vagy a szerzőé... de a veszély, hogy mindketten megszívják.






