-
Fototrend
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
samujózsi
#28896
üzenetére
Nem, nem lehet módosítani a jelszót adatvesztés nélkül. Sem a hardveres titkosításnál, sem a szoftveresnél. Így a jelszót jól meg kell választani, hogy biztos hosszú, bonyolult legyen, de számodra könnyen megjegyezhető. Az ilyen 12345, password, meg egyéb amatőr húzásokat el kell rajta felejteni. Min. 8 karakter, számok, kisbetű, nagybetű, egyéb karakterek (írásjelek és/vagy ékezet). Bár egyes BIOS-ok az ATA jelszónak határt szabnak, pl. az én ThinkPad X220-amon úgy van megoldva, hogy a BIOS nem tesz különbséges kis-nagybetű között (nagybetűsként tárolja a jelszót, mindegy hogyan viszed be), és egy csomó speciális karaktert sem enged.
Persze a jelszómegváltoztatás (ami lényegében mindig újratitkosítás) nem valódi adatvesztés. Másolatnak minden fontos adatról kell lennie, meg ilyen jelszómódosítás előtt át tudod menteni az adatokat másik (szintén előre titkosított) drive-ra. Ez egyszerű szervezési kérdés, kényelmi szempont.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! HP EliteDesk 800 G1 TWR brand számítógép garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell Optiplex MT/SFF 3040, 3050, 3060, 3070, 5070, 7060/ Hp ProDesk /SZÁMLA- GARANCIA
- Bomba ár! HP ProBook 450 G8 - i5-1135G7 I 8GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő

