-
Fototrend
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bikkrom
senior tag
Üdv mindenkinek!
Sok kérdésem lesz így hát bele is vágok. Először is végre rászántam magam, hogy lecseréljem Winfosom(ebben a hónapban 2* halt meg és telepíthettem újra, vírusirtó(avast) és tűzfal mindig volt de a sys32-t mindig kinyírta valami vírus
). Linuxxal még nincs sok tapasztalatom XML órán használtunk Fedorát de nem mentünk bele a linuxba. Oprendszerek órán tanultunk karakteres felületen a fájlrendszeréről, rengeteg parancsot és egy néhány beépített karakteres szövegszerkesztőről stb. Tehát még sügér vagyok linux téren.
1. kérdésem, hogy melyik disztribúciót ajánljátok? Programozónak tanulok így elsődleges szempont, hogy könnyen gyorsan írhassak és fordíthassak kódot, C, C++, JAVA, SQL, PHP, XML, XHTML ezek érdekelnek egyenlőre. Másodlagos szempont a filmek nézése és szerkesztése tehát megfelelő kodek arzenállal és szerkesztőkkel tudjam felpakolni. Böngészés és zene lejátszás sem utólagos valamint a képszerkesztők is érdekelnek főleg a GIMP. Mindenképpen jól használható ablakkezelő felülete legyen alapból ami kicsit hajaz a winfosra, hogy ne vágjon hanyatt az átállás és persze magyar nyelvű disztribúció érdekel. Lehetőleg ezeket tartalmazza a rendzser vagy könnyen gyorsan tudjam ezeket csomagokban beszerezni hozzá. A gépem leírása megtalálható az adatlapomon, jó lenne ha minden driver elérhető lenne rá és kihasználná a 2 procit meg a vga-t, igaz nem mai vas már ez. Valamint egy linket is kérnék ha lehetséges, hogy honnan tölthetem le ennek a disztribúciónak a legújabb magyar nyelvű változatát.2. Feltéve, hogy az első kérdésemre melyik disztribúciót ajánljátok ahhoz kapcsolódva érdekelne valami olyan oldal linkje ahol mindenféle programot beszerezhetek hozzá, mint winfoshoz a szoftvetbazis.hu-n.
3. Googleban már sok hasznos linux linket találtam de érdekelne mindenféle szerintetek számomra hasznos nagyrészt magyar nyelvű leírás vagy gyik.
Ha hülyeségeket írtam akkor előre is bocs.
Válaszokat előre is köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most Ünnepi áron! :)
- Antivírus szoftverek, VPN
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával
- Honor Magic V5 Black 16/512 GB Újszerű, kipróbált Garancia 2028. 12. 02-ig
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4188, 94% Akkumulátor
- Lenovo Tab M10 HD 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 34WQ75X-B - 34" Ívelt IPS Panel - 3440x1440 2K QHD - 60Hz 5ms - FreeSync - USB Type-C 90W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4055
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
). Linuxxal még nincs sok tapasztalatom XML órán használtunk Fedorát de nem mentünk bele a linuxba. Oprendszerek órán tanultunk karakteres felületen a fájlrendszeréről, rengeteg parancsot és egy néhány beépített karakteres szövegszerkesztőről stb. Tehát még sügér vagyok linux téren.


