-
Fototrend
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
mr.nagy
tag
válasz
kemotox
#19193
üzenetére
Ha jól tudom az új Ubi április 26-án fog jönni remélem egyből utána az új eOS is.
Az eOS nem ezt a tematikát követi. Azt vallják, majd ha kész lesz! Tehát csak akkor adnak ki egy új verziót amikor már tényleg flottul és hiba mentesen működik, nem ragaszkodnak a félevente vagy évente történő kiadáshoz.
-
F34R
nagyúr
válasz
kemotox
#19193
üzenetére
En annyira nem eroltetnem az uj rendszert, nincs uj vasad ergo felesleges is midnig az ujat vadaszni.
egy jo bevalt stabil kernel. 3.10.xx vagy a 3.12.xx . En igy meg talan megneznem a slackware-t is. Nezd meg a LiveDVD-t mennyire adja a rendszer. [link] dvd iso innen. -
mr.nagy
tag
válasz
kemotox
#19188
üzenetére
- Én fent hagynám az Elementary-t (bár elfogult vagyok vele, mert nagyon szeretem ezt a kis rendszert!).
1. El kellene minden zárt drivert távolítani.
2. Ha már a kernelekbe bele kavartál esetleg egy újra telepítést csinálni. (Ne akard a legfrissebb kernelt hagyd, hogy amikor a frissítések között megjelenik csak akkor telpüljenek!)
3. Amikor belassul megnézni mi eszi meg az erőforrásokat. (Lehet, hogy nem is gondolsz rá és valamelyik utólag telepített alkalmazás a háttérben fut és ez lassítja be. Rögtön a telepítés után is lassú volt?)Ha a fentiek sem segítenek, tényleg nézz egy még kissebb igényű rendszert! A HDD attól még, hogy jó lehet lassú nagyon és ez fogja vissza a rendszert.
-
mr.nagy
tag
válasz
kemotox
#19183
üzenetére
Ha a gyári paraméterekkel rendelkezik a géped ( AMD Turion X2 TL58-1, 9GHz, 2048MB (2x1GB) VGA : NVidia GeForce 8600M-GS 128MB Chipset : nVidia nForce 630M ), nem is csodálom, hogy a Mint csak döcög. Ráadásul a Mint-hez választható legnagyobb igényű ablakkezelővel tetted fel, a képek tanulsága szerint. Válassz kisebb igényű rendszert!
Az Elementary-nál azt írtad a legfrissebb Nvidia drivert engedélyezted. Ez hiba volt! A legfrissebb a te video kártyádhoz nem jó. Most fejből nem tudom, de az egyik régebbi kell és az is csak akkor ha játszani is akarsz. Ha nem akarsz komolyabb játékokat futtatni, ne is telepítsd egyik zárt drivert sem, anélkül is vígan el lesz a rendszer.
-
F34R
nagyúr
válasz
kemotox
#19183
üzenetére
en neked az Archbang-et ajanlom, ettol nagyon sokkal kisebb hardverigenyu dolog mar csak a dynamic/tiling wm lenne. Olyan nincs hogy driver cd stb. nem kell , a kernel modul vagy tartalmazza vagy nem, amit furcsallanek korul kell nezni a changelogban mert meglehet hogy valamit kukaztak benne, vagy kernelt kell forditanod a legvegso esetben.
Attol fugg milyen vezeteknelkulid van (desktopon okorseg hasznalni nem madzagosat) bluetooth-hoz kell a bluez es a bluez-utils majd be kell tolteni a kernelbe.
Új hozzászólás Aktív témák
- Hardcore café
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Energiaital topic
- Call of Duty: Black Ops 7
- laca223: Miért győz a kollektív meggyőződés akkor is, ha saját magát teszi tönkre?
- Warhammer 40.000
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Alkoholista nevelde
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most Ünnepi áron! :)
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok : (12.20.)
- Gyermek PC játékok
- 10 Darab ÚJ PC Játékszoftver
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Saeco Talea Giro Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Akció! HP ZBook Firefly 14 i7-1185G7 32GB 512GB Nvidia Quadro T500 4GB 14" FHD 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Kindle Voyage REKLÁMMENTES könyvolvasó eladó (fizikai lapozógombok, keretmentes kijelző!)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

