Új hozzászólás Aktív témák
-
Szabtom
senior tag
Vigneau: ezt nem próbáltam. De hát végülis ez történt, amikor kicseréltem a ventit.

Emlékszem, ugyanez volt, amikor levettem a régi ventit, hogy kitisztítsam, meg ragasztottam rá kis gumit is körben, hogy ne rezonáljon be tőle a BAT lamella dzsungel, és amikor visszatettem, ugyanez volt. Aztán elmúlt.
Clayman:engem nagyon zavar a kis csippanás is, úgyhogy kikapcsoltam a beep alarmot.
Ma este már tényleg csinálok egy bios resetet. -
Szabtom
senior tag
Nekem is általában 1 hét után (5-10 indítás) szoktak elmúlni az apróbb panaszok. Mintha lenne a lapnak egy ''betanulási fázisa'', amíg megszokja az új dolgokat. Újabb érdekesség:
Olyan dögmeleg van, hogy kikapcsoltam a CPU venti fordulatszabályozást, és beállítottam, hogy mindig maxon menjen. Na, a köv indításnál 1-2 mp-ig beadta a CPU fan fail sípolást.
Másodszor megint, aztán harmadszor már nem és azóta sem. Érdekes. 
-
Szabtom
senior tag
Nem tudom, mi lehet a konkrét megoldás számodra, de íme az én kis problémám, ami hasonló.
Kicseréltem a CPU hűtőn a ventilátort, és azóta indulásnál azt írja ki, hogy ''runnig in safe mode, please check bios''. A szerelés így zajlott: táp lekapcsol, kihúz a falból, vár 5 percet, CPU venti lehúz, újat felrak, dugaszt rádug. Ennyi, utána persze táp vissza, és gép bekapcs. Na, ekkor olyan szirénát kaptam, hogy majd leesett a fejem, ''a CPU venti leállt'' ütemre nyomta a risztót. Kikapcs, visszakapcs, ugyanez. Harmadiknál már nem riasztózott, de azóta a fenti üzenettel indul. Eddig lusta voltam szétszedni, és biost resetelni, de majd összeszedem magam.
Azt reméltem, hogy mondjuk 5 indítás után már rájön, hogy minden rendben (csináltam indítást fail-safe bios módban is, aztán minden egyén beállítást visszatettem, de ugyanúgy maradt). Na, mindegy, majd hétvégén bios reset lesz. -
Szabtom
senior tag
Hehe, jóhogy, nem akartam elkótyavetyélni, elku*vult a hw piac.
Meg rájöttem, hogy game ügyileg a konzolban a jövő, úgyhogy szépen megtartom, ami van a PC-ben, és használom, amíg megy. Az utolsó szikrákat is ki fogom használni a jelenlegi konfigomból, még akár 2-3 évig. 
A felhasználás megváltozott: 50% netezés, 50% retro játék. Ezért az új irányelvek:
1. csendes konfig (a passzív alaplapi hűtésről már nem tudok lemondani, most már alapfeltétel.
)
2. design (most a nappali egyik sarkában van a PC-kuckó, muszáj csinosnak lennie: szép új TFt monitort is vettem, stb)
3. sallangmentes program felhasználás (max néhány progi és 2-3 játék telepítve, plusz tűzfal és antivir /Comodo és Avast/ )
4. ingyenes jogtiszta progik minden célra
Hát, dióhéjban ennyi.
-
Szabtom
senior tag
No, ahogy írtam, bekapcsoltam a Minimal Power scheme-et, és most 1000MHz-en indul a Windows (3200+ Venice, no tuning). A BIOS-ban is 25C-re beállítottam a 8 Voltot, így bekapcsoláskor:
1. Felpörög maxon a CPU venti
2. Egy másodperccel később a BIOS leszabályozza, mert csak 25-28 fokos a proci
3. A Windows visszaveszi az órajelet, amikor betölt, és még egy fokozatot halkul a venti
Így már pöpec.
Szombaton veszek egy 12cm-e Noctua ventit és lecserélem az öreg Coolinket, így már teljes lesz a megoldás. 
-
Szabtom
senior tag
Ha jól tudom, a CnQ visszaveszi az órajelet (max. kb 800MHz-re) és a fogyasztást, ha nincs rá szükség, így csökken a leadott hő, és alacsonyabb fordulatszámon pöröghet a CPU venti. Ha jól okoskodom, akkor ezt még meg kell támogatni azzal, hogy a BIOS-ban engedélyezem a ventillátor szabályozást, és alacsony hőmérséklethez alacsony RPM-et állítok be. Javítsatok ki, ha tévedek! Én is pont ezen az ügyön fáradozom egy friss WinXP install után.
Szerk: én feltettem a CnQ drivert és ma este be fogom kapcsolni a Power schemes -ben a Minimal power managementet, hogy kipróbáljam.
[Szerkesztve] -
Szabtom
senior tag
válasz
#65675776
#454
üzenetére
Nem ez a lényege mindenfajta hűtésnek a gépben, úgy általában? Szerintem ha több hőt vezet el, akkor jobban hűt, nem?
A thermal pad lecserélése pasztára alapvetően csak egy dolgot fog eredményezni: még melegebb lesz a blokk. Ugyanis több hőt tud az így elvezetni a chipről. -
Szabtom
senior tag
válasz
BobChemistry
#295
üzenetére
Simán elfér, nyugi.

-
Szabtom
senior tag
válasz
BobChemistry
#292
üzenetére
AN8-SLI -ben elférnek a gyári hűtőbordák. Ha valami brutális verzióról van szó, akkor nem hinném.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 12 Pro / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 83%
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Beszámítás! Lenovo LOQ 17IRX10 FHD Gamer notebook - i7 13650HX 24GB DDR5 1TB SSD RTX 5050 8GB
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 9600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Másodszor megint, aztán harmadszor már nem és azóta sem. Érdekes. 


