Új hozzászólás Aktív témák
-
Matt23
tag
válasz
-=shitty=-
#89
üzenetére
Azt kifelejtetttem az előző hsz-ból hogy nem szoktam összekeverni az érzékelőket, csak akkor teszteltem az új hűtőt így több ponton akartam mérni a hőmérsékletét. Az csak véletlen volt hogy a GPU-é került a borda alá.

Amugy attól függ hogy hova teszed az érzékelőt és annak fejében mondja meg a pw, hogy milyen alacsonyra engedi leszabályozni a cuccot. Vagy épp ezért nem engedi azt szabályozni. Képzelj el pl egy passzív bordát az NB-n. És rákötöd a case szálat. Gondolhatod hogy fog pörögni utána a házhűtő ventid. ÉS persze hogy nem fogja leszabályozni.
A drága aerocoolosok végre kitalálhatnának valami normális panelt, mert azlehet hogy egyre jobban néznek ki, de mindegyiknek van valami baja. (Ugye a coolwatch csipogott néhány embernek.)
Ja apropó csipogás, mindenkinek csippan egy nagyot bekapcsoláskor? -
Matt23
tag
válasz
-=shitty=-
#87
üzenetére
már pedig ez az ábra, ahogy leírtad. Hiába van kivéve az auto, akkor sem engedi egy bizonyos rpm alá csökkenteni a venti sebességét. És persze mindíg a hozzá tartozó hőmérőt nézi mellé.
Ilyet anno a coolwatchom nem csinált. Tök mindegy volt neki hogy mennyi a hőmérséklet annyira állítottam manualon amennyire akartam.
Most megint jól beszívtam vele, mert délután kicsit szerelgettem a gépben és kivettem a GPU hőmérőt és rossz helyre tettem vissza, valahova a chip mellé, és most megint ugy pörög a venti mint állat. De ha a bordára ragasztom a szenzort akkor kapásból lejebb lehet venni a venti sebességét. (Amugy meg felesleges olyan nagy sebességgel mennie a ventinek, főleg ha nem csinálok semmit.) Ugyhogy még az sem mindegy hova teszed a hőmérőt.
Most akkor az én ketyerém a sz@r vagy az összes ilyen??? -
Matt23
tag
válasz
-=shitty=-
#81
üzenetére
Hali,
hááát elég komoly ez a kütyü. Végülis kicserélték a cuccot, bár már komoly kétségeim voltak a felől hogy rossz volt-e. Bár azért még 100 %-ig ezt nem mondanám hogy jó volt. A lényeg, a következő dologra jöttem rá. Hiába van lekapcsolva az auto mód akkor sem engedi a kütyü egy bizonyos fordulatszám alá szabályozni magát. Hihetetlen sz@ar!!!
Erre most jöttem rá tegnap, mert vettem egy új NB-hűtőt és a hőmérsékletetét az NB-nek egész este a VGA érzékelőjével mértem. Tök hangos volt a gép és nem tudtam hogy mitől. Végül rájöttem hogy a VGA ventije, elkezdtem vele játszani, de végig maxon ment. Mert ugye a NB meg fűtött mint állat. Lehúztam és máris elhalkult. (Az az igazság hogy ezt a régi PW-al is eljátszottam és ott mintha ez a trükk nem ment volna
)
A másik bajom hogy ennek az NB-hűtőnek a ventije elvileg 4000 rpm-en pörög de ez a nyavalyás csak 460 pm-et ír ki. Ezt nem tudom mire vélni
-
Matt23
tag
Sokan azt mondják, hogy a gate meg a coolwatch keveréke, de szerintem nem így van. Vagy pedig a házasítást jól el b@szták, ugyanis a gatewachra panaszkodtak hogy nem képes megfelelően szabályozni a venitket. Ugy látszik ezt a rossz tulajdonságot örökölte. Most egész jól meg vagyok a gép hangjával elégedve, bár így sem tudom teljesen összehasonlítani a dolgokat, mert most lényegesen nagyobb teljesítményű procit hajtok a gépben, így valamivel melegebb is, nagyobb fordulaton megy a procihűtő venti és így a gép is hangosabb.
-
Matt23
tag
A türelmetlen mindenedet!

Kicserélték, kivételesen megy rajta minden bár az usb-t nem teszteltem rajta, de felismerte a gép
Ez már szabályozza azt a ventit is ami fennt volt említve, 2000 rpm-ről 1400 rpm-re de még így is rohadt hangos
Szóval nem vagyok tőle elájulva, így a hátsó 12-es venti ment és beköltözött a helyére egy 1000 rpm-es, amit az előző szintén nem szabályozott ez pedig kedvétől függően, akár 600 rpm-es sebességet is be lehet rajta állítani (most próbáltam lejebb vinni és engdte) és most 750 rpm-en pörög tehát egész jó. Ezzel a ventivel az a baj hogy induláskor nem mindíg indul el, ezért lett lecserélve, de most nem csinálta még ezt a hibát
Hát röviden ennyi! Azért a coolwatchal halkabb volt a gépem!

-
Matt23
tag
Na hari, tudom hogy próbálsz segíteni. Nem vagyok a témához sík hülye. Azóta ráaggattam másik 2 ventit is, az egyik 12-es a másik 8-as. Hát azokat sem szabályozta halálra. Pontosabban semennyire. Sajnos eddig nem tudott senki sem segíteni. Szerintem valami nem működik rendesen benne.
Amugy megjegyezném hogy mai dátummal egy teszt olvasható róla a radikalmod.hu-n. -
Matt23
tag
Bocs, nem akarok bunkó lenni, majd igyekszem. A használati útmutatót én is el tudom olvasni egy felsőfokú diplomával a zsebemben tudok annyit angolul.

A másik melléfogásod abban leledzik hogy a sharkoon eagle venti nem proci hűtő hanem egy házhűtő venti. (A procin egy Zalmi csücsül aminek a szabályzásával megint nem vagyok megelégedve, ugyanis a beállított értéktől néha 200-300 fordulattal is elmegy a sebessége.)
Azért volt amivel előrébb jutottam és akkor ezek szerint ez a max 3500 normális, de azt még mindíg nem tudom megérteni hogy a fennt említett ventit 1800-1900 rpm-en tartja állandóan. Bármit állítok be se le se föl.
Nem találkoztál még olyannal hogy egy amugy szabályozható ventit egyáltalán nem szabályzott? Ami nekem a legfurcsább az egészben hogy ugyanakkor a coolwatch-om gond nélkül szabályozta ezeket a ventiket, még a procin is jóval lejebb tudta csavarni. És ugye arról sem szabad elfeledkezni hogy elvileg a powerwatch ennek a továbbfejlesztett változata, nem hiszem hogy túl sokat változtattak volna az elektronikán.
Még egyszer bocs a stílusért, és köszi. Ha eszedbe jut valami akkor szívesen veszem az ötleted! -
Matt23
tag
Hali,
tegnap sikerült vásárolnom egy powerwatchot, viszont szerintem nem működik rendesen. Találkozott már valaki olyannal hogy az egyik csatornán lévő 2000 rpm-es sharkoon eagle ventit 1800-3500 rpm között képes szabályozni. Ez felettébb furcsa nekem. De ami még rátesz egy lapáttal hogy az előző coolwatchom ezt a ventit le tudta szabályozni 800 rpm-re minimum. Hozzá kell tennem hogy a procihűtőm ventijét sem szabályozza rendesen le, így az előző coolwatch után a házam olyan mint egy rakéta felszállás előtt

Ha van valami tapasztalatotok akkor segítsetek! Thx!
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen légkondit a lakásba?
- Path of Exile (ARPG)
- Redmi Note 15 Pro+ - több plusz, mint mínusz
- Arc Raiders
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Apple MacBook
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- További aktív témák...
- Beszámítás! MSI Gaming Cyborg A15 FHD Gamer notebook - R5 240 16GB DDR5 512GB SSD RTX 5050 8GB
- Bomba ár! Dynabook Portege X30-L-K - i7-1260P I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Samsung Galaxy S23 Ultra 8/256GB Cream használt, karcos kijelző 6 hónap garancia
- Akció! Felsőkategóriás Gamer PC! I9 14900K / RTX 5080 16GB / 32GB RAM / 2TB Nvme SSD
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával! Upd. 03.10
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


)

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


