-
Fototrend
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
zka67
őstag
Srácok, igaza van tvamos-nak, ide soros vonal kell, mégpedig RS485-ös adó-vevőkkel, különben nem fog működni a rendszer. Egy I2C buszt nem lehet elvinni még 2 méterre sem, soros vonalat árnyékolt vezetékkel talán 15m-re alacsony sebességgel. RS485-öt meg csavart érpáron (UTP vezetéken) akár 1200m-re is (nekem egy ipari parkban működik 80 darab kártyaolvasóm ezzel a megoldással).
Továbbá figyelembe kell venni azt is, hogy mit használtok kapcsolónak? Relét? Szerintem marhaság, egyrészt drága, másrészt meg sok a gond vele, néha több kárt csinál mint hasznot. Én MOSFET-et használnék, ha a kapcsolt áramköröknek nem kell összekötve lennie a GND pontjuknak. (Egy relé árából veszek tíz mosfetet).
Én úgy csinálnám meg a rendszert, hogy - ha már ardunionál kötöttetek ki - vennék egy vezérlő adruinot, aminek a soros port kimenetére tennék egy 75176-os IC-t adó üzemmódban, majd UTP-n sorba felfüznék rá annyi aurduinot, amennyi szükséges. Ezeknek a soros port bemenetükre tennék szintén 75176-os IC-ket vevő üzemmódban. Minden egyes vevő arduinonak adnék egy báziscímet és kész is a protokoll.
Ha be akarok kapcsolni egy kimenetet, akkor kiküldöm a kapcsolni kívánt port címét, 0-127 között, valamint a 7-es bitet 1-be kapcsolom, ha ki akarom kapcsolni, akkor pedig a 7-es bitet nullába kapcsolom. Ha a cím az adott arduino tartományába esik, akkor feldolgozza a parancsot, ha nem, akkor figyelmen kívül hagyja.
Ezzel ki lehet védeni azt is, hogy esetleg gyorsan ki-be kapcsolgathassa az adott portot (vannak olyan áramkörök, amik nem igazán szeretik ezt). Pl. ha ki van kapcsolva a port és bekapcsolás parancs jön, akkor bekapcsolja. De pl. ha 5 mp-en belül kikapcsolás parancs jön, akkor azt eltárolja, de nem kapcsolja ki azonnal a portot. Ha közben ismét bekapcsolás parancs jön, akkor marad bekapcsolva a port, különben 5 mp múlva kikapcsolja.
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- PayPal
- One mobilszolgáltatások
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Formula-1
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Interactive Brokers társalgó
- További aktív témák...
- Apple iPhone 12 Mini 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- Bomba Ár! Fujitsu LifeBook S760 - i5-520M I 4GB I 160GB I DVDRW I 13,3" HD I HDMI I W10 I Garancia!
- magyar billentyűzet - 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 - 4 év gar
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Red -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3678, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
ekkold
