- Fórumok
- Digitális fényképezés
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- (kiemelt téma)
-
66860 - 66801
66860 - 66801 66800 - 66701 66700 - 66601 66600 - 66501 66500 - 66401 66400 - 66301 66300 - 66201 66200 - 66101 66100 - 66001 66000 - 65901 65900 - 65801 65800 - 65701 65700 - 65601 65600 - 65501 65500 - 65401 65400 - 65301 65300 - 65201 65200 - 65101 65100 - 65001 65000 - 64901 64900 - 64801 64800 - 64701 64700 - 64601 64600 - 64501 64500 - 64401 64400 - 64301 64300 - 64201 64200 - 64101 64100 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2018-10-27 22:49 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Grillo
őstag
-
KillHates
félisten
Es mi a helyzet a mandalorian-szeru hatter kivetitessel. Lehetseges ott felallitani egy ilyen szettet? Olyan hatteret csinalnal, amilyet akarnal.
A masik, hogy a kepeid patika elesseguek. Szinte hiba nincs bennuk. A tanaromtol ezt en is megkaptam, hogy legyen benne hiba, vagy legalabb grain, mert kevesbe hiheto.
De ettol fuggetlenul nem kerdes, hogy remek fotos vagy.Eszünkbe jutott már nekünk is a fotós barátommal akivel ez a "csapásirány" a közös hobbink.
A vetítés fényereje kevés, ha használunk vakut is. Azokon a fotókon a háttér nagyon fakó lesz, elveszik a plasztikussága, látszik, hogy nagyon mű.
Egyszer megfűztük a Samsung Magyarországot, hogy az egyik rendezvényre adjanak kölcsön (egy hétvége) egy 3x3 méteres videófalat ami miniLED-es és brutál a fényereje; tök jó fejek voltak egy-egy Samsungos zászló és Samsung-os vízjelezésért cserébe odaadják a több tízmiliós cuccukat. Ez előtt már lehetett volna fotózni rendesen. Erre a rendezvény szervezősége vérszemet kapott mikor megtudta mit kóstál egy iylen cucc és mi meg csakúg megkaptukl egy hétvégére és kitalálta, hogy a két napra kér 180 ezer Forint elektromos hozzájárulást a helypénzen (75 ezer) felül. Mondta erre a Samsung.hu, hogy ennek így már "nincsen megtérülő marketing értéke" magyarán paszszolták az egészet. :'(Tudom, meg borzasztóan túlszaturáltak is.
Most tartok valami stílus-útkeresésnél de eléggé megkötik az igények a kezem; ezeknek a portréknak igazából az a lényegük, hogy megmutassák a modellek sminkjét, ruháját, meg a prop-okat (azokat a bigyókat amiket fognak vagy rájuk van aggatva) Amit tudok "művészkedni" az a beállítás, a pózoltatás és a fények, meg a színes fények. Sajnos filterezni nem nagyon tudok (eszméletlenül béna vagyok benne, mindig mellényúlok) az élességnek meg kell lennie, mert a modellek nyomják a pixelpeeping-et, meg sokszor vágnak is a képekből
Így marad számomra a lelketlen "iparosmunka"; fotózom amennyire tudom élesen, fényesen, kontrasztosan és így kapják meg a modellek. Aztán van aki rommá filterezi, sokan porcelánarcot csinálnak maguknak mert azt szeretik, meg pengeéles arcélet
A túltolt retustól mindig a Spongyabob egyik része jut eszembe:
Köszönöm szépen az elismerést, igyekszem amennyire tudok, de amikor elnézem az itteni képeket, mindig érzem, hogy még rettentő sokat kell tanulnom
-
kerobi
senior tag
Es mi a helyzet a mandalorian-szeru hatter kivetitessel. Lehetseges ott felallitani egy ilyen szettet? Olyan hatteret csinalnal, amilyet akarnal.
A masik, hogy a kepeid patika elesseguek. Szinte hiba nincs bennuk. A tanaromtol ezt en is megkaptam, hogy legyen benne hiba, vagy legalabb grain, mert kevesbe hiheto.
De ettol fuggetlenul nem kerdes, hogy remek fotos vagy. -
KillHates
félisten
-
kerobi
senior tag
Teljesen jól látod; igazából egy ilyen rendezvényen nem tudunk "művészi értéket" teremteni, mert elég kötött a környezet a háttér szempontjából (valami expo terület, vagy rendezvényépület) ami pluszt lehet hozzáadni a telefonokkal készült képekhez képest; az extra világítás; élfények, hajfények, a modell beállítása, keresni valami vállalható félreeső helyet ahol nincsen ezer "túrista" a háttérben, mert egyébként ilyen képek készülnek:

az ilyen helyett:
Igen, mindkettő kint készült a rendezvényen...
Remek kepek, igazan szep munka!
-
KillHates
félisten
Teljesen jól látod; igazából egy ilyen rendezvényen nem tudunk "művészi értéket" teremteni, mert elég kötött a környezet a háttér szempontjából (valami expo terület, vagy rendezvényépület) ami pluszt lehet hozzáadni a telefonokkal készült képekhez képest; az extra világítás; élfények, hajfények, a modell beállítása, keresni valami vállalható félreeső helyet ahol nincsen ezer "túrista" a háttérben, mert egyébként ilyen képek készülnek:

az ilyen helyett:
Igen, mindkettő kint készült a rendezvényen...
-
kk831228
addikt
-
KillHates
félisten
A gyönyörű tájfotók és a megnyugtató szimmetriát sugárzó képek után következzen pár csiricsáré portréfotóm az elmúlt rendezvényekről:











-
norbert1998
nagyúr
-
kerobi
senior tag
-
Bobrooney
senior tag
-
kk831228
addikt
-
Fandango
veterán
-
kk831228
addikt
-
Fandango
veterán
Minimál jegyében egy kis szimmetria és vonalak.
Ennyire futja mostanában
-
KillHates
félisten
Ezek felismeréséhez szívesen vennék valami oktatóanyagot - már ha tud ilyen létezni.
OCD‐nek hívják 😅
-
kovsol
titán
Érdemes amúgy neked tetsző képeket is nézegetni, kicsit elemezgetni, hogy miért működik.
-
Bobrooney
senior tag
Ezek felismeréséhez szívesen vennék valami oktatóanyagot - már ha tud ilyen létezni.
Menj ki a városba, vagy akár a faluba és keresd azokat amiket amúgy nem nagyon veszel észre. Tehát azzal a célzattal mész ki, hogy megtalálj ilyeneket, vagy akár, a mai túrán piros dolgokat fotózok, vagy kéket, vagy kerek formát, bármi ilyesmi.
-
Wa2x_
veterán
Ezek felismeréséhez szívesen vennék valami oktatóanyagot - már ha tud ilyen létezni.
Szerintem az ember minél többet fotóz, annál jobban rááll a szeme a "fotózásra", ezekre a részletekre, kompozíciókra. Ezt tanulni nem lehet ilyen szinten szerintem.
-
norbert1998
nagyúr
-
kerobi
senior tag
Hogy Neked konzisztensen milyen jo szemed van meglatni a mintazatokat ott, ami mellett szinte mindenki mas elhalad
.Szerintem is jok. Ilyenekbol siman lehet kiallitast csinalni. Sajnos en nem veszem eszre ezeket.
-
INTELligent
senior tag
-
kovsol
titán
Panoráma az Erzsébet híd közepéről
-
kovsol
titán
-
kovsol
titán
-
norbert1998
nagyúr
-
vond
MODERÁTOR
Előadás felvételre várva, mobillal szórakozva az üres MMIK-ban, Szombathelyen.
-
vond
MODERÁTOR
-
kovsol
titán
Közeledik a strandszezon



-
turbulencia8
addikt
Everglades, február
Szuper képek!
-
Kristof93
senior tag
Everglades, február
Egyszer ide is el kell mennem. Mondjuk előbb a bayou mert Louisianat lassan elmossa a tenger.
-
actsy__farang
csendes tag
Everglades, február
-
Kristof93
senior tag
Egy pár kép a csatorna partjáról. Önmgagában egyik sem a kedvencem, de a sorozat remélem átadja a hangulatot.
-
norbert1998
nagyúr
kar ezt gyurogatni. nyilvan lehet javitani rajta. de ki kell szallni az autobol es megloni szukebben.
#66819 alul feleslegesen sok, jobb is lenne nem kozeprol fotozva. masodik felejtos.
#66813 semmilyen, raadasul dol az epulet, perspektiva korrekcio kellene neki. de ugy is tucat.bringa elmegy, bar sztem jobb lenne felul szukebben, hosszabb gyutavon fotozva. jobban fokuszban lennenek a sinek, vezetne a szemet.
macska kompok felejtosek, szuk nekem. meg unalmas.
#66799 ezek jok.
cosplay kepeken modellekre tobb feny kellene.
kovsol kepei kozott vannak egeszen fincsik
Ezért amatőr fotósok topikja, hogy az ilyenek, mint én, tanulhassanak a tippjeitekből -
Grillo
őstag
kar ezt gyurogatni. nyilvan lehet javitani rajta. de ki kell szallni az autobol es megloni szukebben.
#66819 alul feleslegesen sok, jobb is lenne nem kozeprol fotozva. masodik felejtos.
#66813 semmilyen, raadasul dol az epulet, perspektiva korrekcio kellene neki. de ugy is tucat.bringa elmegy, bar sztem jobb lenne felul szukebben, hosszabb gyutavon fotozva. jobban fokuszban lennenek a sinek, vezetne a szemet.
macska kompok felejtosek, szuk nekem. meg unalmas.
#66799 ezek jok.
cosplay kepeken modellekre tobb feny kellene.
kovsol kepei kozott vannak egeszen fincsik
Egyértelmű, de ha már felrakta norbert1998, akkor legyen mire alapozni legközelebb (már nem rám, hanem az észrevételekre).
-
m3ss
veterán
kar ezt gyurogatni. nyilvan lehet javitani rajta. de ki kell szallni az autobol es megloni szukebben.
#66819 alul feleslegesen sok, jobb is lenne nem kozeprol fotozva. masodik felejtos.
#66813 semmilyen, raadasul dol az epulet, perspektiva korrekcio kellene neki. de ugy is tucat.bringa elmegy, bar sztem jobb lenne felul szukebben, hosszabb gyutavon fotozva. jobban fokuszban lennenek a sinek, vezetne a szemet.
macska kompok felejtosek, szuk nekem. meg unalmas.
#66799 ezek jok.
cosplay kepeken modellekre tobb feny kellene.
kovsol kepei kozott vannak egeszen fincsik
-
Grillo
őstag
Ha "panorámásabbra" veszed, azzal nem fogy a megapixel. A kerék meg egyebek kiszedését meg AI toollal gondoltam PS vagy Lightroom alól.
Kb:
-
norbert1998
nagyúr
Nem mertem már jobban croppolni, mert csak 12 MP kép, eléggé belenagyítva már így is.
Amúgy igazad van, köszönöm a tippeket
-
Grillo
őstag
Ez egy eleg low effort kép lett, konkrétan vezetés közben feloldottam a telefont és lő. Ennek ellenére tetszik.A hangulata szerintem is jó, de kicsit megdolgoznám. Jobbról a kereket kiszedném, meg a tükröződést is megpróbálnám, valamint kivágásilag én csökkentenék a magasságon.
Esetleg megpróbálnám még a középső karó és a bal oldali útszél jelzést is eltűntetni, úgy milyen. -
norbert1998
nagyúr
Ez egy eleg low effort kép lett, konkrétan vezetés közben feloldottam a telefont és lő. Ennek ellenére tetszik. -
norbert1998
nagyúr
Ezek is és az előző is Xiaomi 12-vel készültek.
-
deny330
senior tag
Köszi szépen az észrevételeket, legközelebb figyelek!

-
Kristof93
senior tag
@deny330: szerintem is jobb lenne alacsonyabb szögből. Így egy kicsit olyan, hogy nem döntötted el a bicikli, vagy a háttér a téma, főleg hogy elég sötét is a bicikli. A kormány, az első felfüggesztés és a sínek mind egybe olvadnak, ezt jobb elkerülni.
-
deny330
senior tag
A fával rengeteget tököltem így is, hogy pont a sínekről se guruljon le, de valóban szebb lenne úgy. Volt alulról lőve fotó, de úgy éreztem túl sokat takar a bringa a háttérből.
Köszi az észrevételeket!
-
Wa2x_
veterán
-
kk831228
addikt
Hétvégén tekertem egyet Vinye irányába Zirc felől, illetve próbáltam értelmezhető képeket lőni telefonnal, de hát ezt a kettőt leszámítva a többit kukáztam inkább. Egész értelmesen szerkeszthető ez az apple raw, ha tudja az ember a korlátait, de azért még mindig fura, hogy nem dedikált kamera van az ember kezében.


Ui: a bringás képet most nézem, hogy elb@szarintottam. Nem igazán lett jó a kompozíció / vágás, jobb oldalon sok helyet hagytam bal oldalhoz képest.
Bringásnàl nem a vàgás a baj , hanem sokkal lentebbi szögből kellett volna , szerintem.🙃 Meg ha másik oldaról tàmasztod neg a fával , nem annyira feltűnő.
-
deny330
senior tag
Hétvégén tekertem egyet Vinye irányába Zirc felől, illetve próbáltam értelmezhető képeket lőni telefonnal, de hát ezt a kettőt leszámítva a többit kukáztam inkább. Egész értelmesen szerkeszthető ez az apple raw, ha tudja az ember a korlátait, de azért még mindig fura, hogy nem dedikált kamera van az ember kezében.


Ui: a bringás képet most nézem, hogy elb@szarintottam. Nem igazán lett jó a kompozíció / vágás, jobb oldalon sok helyet hagytam bal oldalhoz képest.
-
Lac-coo
addikt
-
j.bravo
addikt
Random árnyék/csendélet/akármi, öreg mobillal
(meglőttem FF filmre is, kíváncsi leszek jobban kiadja-e, vagy rosszabbul. Még a tekercs fele hátravan.)
-
Vikthor
nagyúr
-
Lac-coo
addikt
Gombóc macskám .....
-
j.bravo
addikt
-
kk831228
addikt
-
j.bravo
addikt
Köszi , èpp felesègem keresztlànyàt kiràndultattuk, ès a Mol Campus-tól mèg a kopaszira átsètàltunk befejezèskèpp. Elèg sűrűn jöttek a gèpek, és pont arra repültek , kb a harmadik meg is lett, ami a hold előtt repült el. Ha Pest felè jàrsz , talàn mèg ki lehet fogni kopasziról, dèlutân .

Mekkora gyutávval lőtted és ahhoz képest mennyire rengeteg a crop?
(ekvivalens 300mm áll rendelkezésre, ezzel vélhetően az esélyek mérsékeltek, de ha nem teljesen sansztalan, unokaöcsémet rá lehetne lelkesíteni) -
kk831228
addikt
Köszi , èpp felesègem keresztlànyàt kiràndultattuk, ès a Mol Campus-tól mèg a kopaszira átsètàltunk befejezèskèpp. Elèg sűrűn jöttek a gèpek, és pont arra repültek , kb a harmadik meg is lett, ami a hold előtt repült el. Ha Pest felè jàrsz , talàn mèg ki lehet fogni kopasziról, dèlutân .

-
j.bravo
addikt
Mindemellett szerintem tök jó és
irigykedemrespect. Oké, a crop látszik rajta, de kihoztad a helyzetből amit lehetett. -
kk831228
addikt
Elcsépelt "tömegtermék", halálra croppolva.
De tetszett hogy véletlenül , jókor, jó helyen voltam . Vennem kell egy 7rV -öt , ha màr obira nincs péz...😅
Új hozzászólás Aktív témák
-
66860 - 66801
66860 - 66801 66800 - 66701 66700 - 66601 66600 - 66501 66500 - 66401 66400 - 66301 66300 - 66201 66200 - 66101 66100 - 66001 66000 - 65901 65900 - 65801 65800 - 65701 65700 - 65601 65600 - 65501 65500 - 65401 65400 - 65301 65300 - 65201 65200 - 65101 65100 - 65001 65000 - 64901 64900 - 64801 64800 - 64701 64700 - 64601 64600 - 64501 64500 - 64401 64400 - 64301 64300 - 64201 64200 - 64101 64100 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Digitális fényképezés
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- (kiemelt téma)
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Hosszabb bemutatót kapott az új Fable
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Mini-ITX
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- LEGO klub
- További aktív témák...
- Philips HD2581 kenyérpirító
- Apple iPhone 14 / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 87%
- NVME, M2 NGFF, 2,5" SATA SSD-k vegyes OEM márkák és prémium típusok, sok újszerű. 128GB-512GB
- Új! Magyar karakteres iPad Magic Keyboard Folio Fehér - 1 év garancia
- LG UltraWide 34WQ75X-B IPS Monitor! sRGB 99% / 3440x1440 / 5ms / 60Hz / DAS
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Most tartok valami stílus-útkeresésnél de eléggé megkötik az igények a kezem; ezeknek a portréknak igazából az a lényegük, hogy megmutassák a modellek sminkjét, ruháját, meg a prop-okat (azokat a bigyókat amiket fognak vagy rájuk van aggatva) Amit tudok "művészkedni" az a beállítás, a pózoltatás és a fények, meg a színes fények. Sajnos filterezni nem nagyon tudok (eszméletlenül béna vagyok benne, mindig mellényúlok) az élességnek meg kell lennie, mert a modellek nyomják a pixelpeeping-et, meg sokszor vágnak is a képekből
Így marad számomra a lelketlen "iparosmunka"; fotózom amennyire tudom élesen, fényesen, kontrasztosan és így kapják meg a modellek. Aztán van aki rommá filterezi, sokan porcelánarcot csinálnak maguknak mert azt szeretik, meg pengeéles arcélet
A túltolt retustól mindig a Spongyabob egyik része jut eszembe:














