-
Fototrend
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
cigam
titán
Csatlakozóról jut eszembe: Hol lehet kapni szerelhető USB-A és USB-B dugót?
Furán hangzik, de nem találok olyan "printer kábelt", amit nem valami félvezetőből készítettek. 5V és ~400mA hatására 1V esik rajta, és 4V-al már nem röffen be a ketyere. Lehet rosszul kerestem rá de nem találtam olyan szerelhető csatlakózót, amiből tápkábelt tudok faragni. -
cigam
titán
válasz
ViZion #22186 üzenetére
Mondjuk egy mezei tápcsatlakozó? A kialakítástól függően hátlapi vagy alaplapi.
-
cigam
titán
válasz
Wolfram #21884 üzenetére
Tanulni, kitanulmányozni hogyan is működnek. Pl. amíg a mini a "szerver", addig az uno a kliens. Plusz módosítani is szeretném a kódot
- hogy egyetlen eszköz kiszolgáljon 4-5 kamerát. Nekem elég a "piros lámpa" vezérlés, így a zöld és a kék lábak is felaszabadulnak.
- Átalakítani úgy, hogy kábelen keresztül kapja a hálózatot.Utóbbival lehet, hogy nyitot kapukat döngetek, mert a kódban rengeteg opció van ESP32 procira, és a keverőpultal kapcsolatot tartó könyvtár (ATEMbase.cpp)-ben van ez a kódrészlet:
#if defined ESP8266 || defined ESP32
WiFiUDP Udp;
#else
EthernetUDP Udp;
#endifLehet egy WT32-ETH01-vel kellett volna kezdenem?
-
cigam
titán
Belefutottam egy fura problémába:
esptool.py v3.0
Serial port /dev/cu.usbserial-FTB6SPL3
Connecting........_____....._____....._____....._____....._____....._____....._____
A fatal esptool.py error occurred: Failed to connect to ESP8266: Invalid head of packet (0x00)
Pedig csak annyi a difi a WEMOS-D1-MINIhez képest, hogy a WEMOS-D1-R2-WIFI-UNO-n nem CH340 van, hanem FT232.Próbáltam feltenni a gyári FT232 drivert, csak lett egy új com port amihez nem fér hozzá az Arduino.
Van ötlet merre keressem a hibát? -
cigam
titán
válasz
its_grandpa #21878 üzenetére
Nagyon köszönöm az iránymutatást, és elnézést, hogy nem linkeltem a github linket!
-
cigam
titán
Egy kis szemléletkiigazításra lenne szükségem.
Két külön könyvtárban van egy "ATEM_tally_light.ino" és egy másikban "ATEM_tally_test_server.ino"Ez utóbbi arra való, hogy egy keverőt emulál amihez kapcsolódhatnak a kliensek. Vagyis egy remek otthoni teszt környezetet lehet vele létrehozni. A kódja sem bonyolult:
#define TALLY_TEST_SERVER
#include "ATEM_tally_light.hpp"Vagyis csak létrehoz egy TALLY_TEST_SERVER konstanst, és betölti a kliens kódját. A kliensben szépen le van kezelve, hogy ha létezik, akkor bizonyos dolgok másképpen működnek, vagyis szerver lesz ugyanabból a kódból. És itt jön a gondom is, mert nem. Csak akkor lesz belőle szerver, ha magában az Atem_tally_light.cpp eléjére szúrom be, hogy
#define TALLY_TEST_SERVER
Na de miért nem működik a konstans átadása? Miért kell nekem, kézzel beírni a kódba? Hogyan működhetne ez jól?
-
cigam
titán
válasz
its_grandpa #21870 üzenetére
Az arduino verziószáma azonos. Nem tudom a fordítót hol tudnám megnézni, de mint kiderült, sokadik alkalommal is user error volt.
Nem a librariesbe másoltam a projekthez csatolt libraries könyvtárt, hanem az .ino könyvtárba másoltam egyenként azokat a fájlokat amit a fordító hiányolt, és kimaradt pár fájl.
De ebből is tanultam. Köszi a segítséget! -
cigam
titán
Miért ne működne? Mitől függ a működése? Azt láttam, hogy hogy van egy csomó feltételes definíció ESP32 vs ESP8266, de azon kívűl mi kell még hogy UNO-n is fusson?
Vagy fordítsuk meg. Létezik olyan ESP32(ESP8266) aminek ethernet portja is van?Gergosz2
Köszi! Ha 341kB a program mérete, miért szükséges a 4MB-os verzió az ESP8266-ból? -
cigam
titán
Hat az Arduino Uno az adatlapján ennyi flasht ír.
Merthogy látszólag működik a rajta futó program (csak a jövőhéten tudom kipróbálni, hogy tényleg csatlakozik-e a keverőhöz, és azt teszi amit ígér), és ezt akarom átalakítani úgy, hogy ethernet kapcsolaton keresztül működjön. Eddig csak az Uno-hoz találtam ethernet shield-et, ezért keresek nagy flash-es Uno-t.
-
cigam
titán
Mindjárt belefutottam egy problémába: Ha ennek a prorogramnak minimum 4MB-os flash kell, azt hogyan tolom bele 256kB-ba?
Melyiket tölti fel? Csak a miheztartás végett.
Van valahol egy kereső, ami mutatja a flash méretét, és hogy melyik shieldekkel kompatiblis?Wolfram
Igen, főleg ha kiteszem a szélére, de kellene 4 LED, hogy lássam a 4 kimenet, amik később ha sikerül átalakítanom, a relé elektronikát vezérelni (4 kamera tally vezérlésére van szükség) -
cigam
titán
Ma megjött az ESP8266, de egy számmal nagyobb breadboard kellett volna
-
cigam
titán
Köszi a tippeket infókat!
Mikro USB van rajt.
A kábel amit használok nem csak tölti, de látja is a telefon tartalmát, szóval valószínűleg van benne adatkábel, és a PC USB pontja sincs hazavágva. Persze ettől még a Pro mikro portja lehet, hogy kakukk.Nem tudom hogy eredetileg jók voltak-e, mert sokkévvel ezelőtt a fiókban vannak. Anno egy C64SD kártya olvasót próbáltam készíteni. Valószínűleg az image írásakor hibáztam nagyot, és a bootloadert is felülírtam, meg még kitudja mit lehet elrontani.
Köszi a linkeket is, de az inf fájlokat nem eszi meg a W11, nincs digitálisan aláírva, és mint írtam, nem is jelenik meg az eszközkezelőben, mint ismeretlen eszköz.
-
cigam
titán
válasz
its_grandpa #21818 üzenetére
Köszi, de nem ez a baj. A gép sehogy nem látja(se a Mac, sem a PC), szóval semmi kommunikáció nincs köztük. Nem hogy COM Port, de semmilyen ismeretlen eszköz sem jelenik meg, ha bedugom. Talán egy programozóval életre lehetne kelteni, de se programozóm nincs, se ötletem, hogy mit kéne rátölteni.
-
cigam
titán
válasz
its_grandpa #21813 üzenetére
Igen, láttam, hogy van USB nélküli verzió is, és nem vagy egyedül. Van 2db ProMicro-m ami csak dísznek jó, minden LED világít rajt, a gép nem lát belőle semmit, pedig USB is van rajt
-
cigam
titán
Valamit rosszul csinálok? Letöltöttem az egész GitHub projektet, megnyitottam az IDE-vel, és mindjárt a 23. sornál elvérzik:
error: ImprovWiFiLibrary.h: No such file or directory
23 | #include "ImprovWiFiLibrary.h"
| ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
compilation terminated.
exit status 1
Compilation error: #include expects "FILENAME" or <FILENAME>
Maga a fájl megvan, csak egy alkönyvtárban (Improv_wifi). Hogyan kell megadni hogy melyik mappában keresse?Vagy ezt nem is az Arduino IDE-ben kellene lefordítani?
-
cigam
titán
válasz
its_grandpa #21807 üzenetére
Az USB portot nem tudom közvetlenül a Mac-be dugni egy mezei kábellel?
Végül ezt rendeltem meg gyakorolni, kitanulni, hogyan is működik a gyakorlatban. Azt írják, hogy Arduino IDE kompatibilis, és valóban találtam egy Lolin(wemos) D1 R2 & mini sort a "Board" menüpontban (az esp8266 telepítése után).
Ezen felül még telepíteni kell a ch340 driverét is, hogy szót értsenek? -
cigam
titán
~5-6 méter, és elég lenne csak a piros. Azért akarom átalakítani, mert az utasító tud lámpavezérlést is (tally), így csak a keverő és az utasító közti elektronikát kellene lecserélni.
Plusz a kábelles kapcsolat esetén nem kell azzal játszani, hogy kapcsolódik, eldobja, vagy egyáltalán nem is kapcsolódik valamiért.
Az eredeti githubos megoldásnál csak az egyik eszköz kapcsolódik a keverőpultra, és mint egy mester, vezérli a többi egységet. (A keverő kiviteltől függően korlátozott számú kapcsolatot tud kezelni. pl. egy 4 kamerás rendszer nem foglal le 4 kapcsolatot, csak 1-et. Így biztosan marad szabad kapcsolat a többi eszköznek.) -
cigam
titán
Köszi+ Minden plusz infó jól jön.
Első körben az eredeti WiFi-s projektet készíteném el. (Kiderülne, hogy valóban működik-e (stabilan, hosszútávon), no meg, hogy úrrá leszek-e az esetleges problémákon. Plusz kitanulmányozni a működését, hogy át tudom-e alakítani kábeles kapcsolatra. -
cigam
titán
válasz
Janos250 #21790 üzenetére
Köszi a gyors választ, és a kódot!
Összesen 4-5 lámpa lenne, de ezek pici "jelző"lámpák a kamerákon, hogy lehessen látni melyik kamera van adásban: [link]
Nem WEBlapról, hanem egy videókeverőpult vezérelné őket a helyi hálózaton keresztül. Tippem szerint a keverőpult a hálózaton keresztül kiküldi az állapotváltozásait (éppen melyik gombot nyomták meg), és ez a kis kütyü pedig figyeli, hogy a Cam1, Cam2, Cam3,... gomb van-e lenyomva, és ennek megfelelően kapcsolja be/ki a lámpát. A relé azért kell, mert így földfüggetlen ki/be kapcsolást tudok kialakítani. Nem alakulnak ki véletlenül sem kóboráramok.A kérdés még mindég hogy melyiket, mert pl. itt n+1 féle kialakítású (tudású?) kapható. A GitHub-os leírásban csak annyit írnak, hogy a 4M flash-es verziót kell választani. Ezek szerint nem csak a fizikai kialakításuk eltérő... Ez pl. szimpatikus, de nem tudom van-e benne annyi flash amennyire szükség van, és hogy simán rádugható egy relés shield. (na nem mintha pár vezeték beforrasztása gondot okozna, de a szemem már nem a régi, ezek a kis smd biszbaszokat már nem látom jól, de nagyítóval egy forfül talán még megy)
A programozással amatőr szinten foglalkozom. Még ZX81-en kezdtem, de mostanában csak Batch scripteket, és C# programokat faragok a magam szórakoztatására, és hogy megkönnyítsem a mindennapi munkámat. Szóval kb. ismerősek az alap dolgok, de C++-al még nem kötöttünk barátságot.
Itt igazából, nem a lámpák ki/be kapcsolása a nagy trükk, hanem hogy a keverőpulthoz kapcsolódjon, és annak adatait értelmezze.
A leírás azért lenne jó, mert tisztázna pár olyan alap kérdést, hogy Pl. a betáp mehet az USB proton, vagy az csak programozásra való, és külön (3.3V-os?)tápot kell neki adni, stb...
-
cigam
titán
Nincs sok tapasztalatom az Arduino-val kapcsolatban, ezért kérnék némi iránymutatást. Ezt a "kamera piros lámpa kapcsoló" projektet szeretném megépíteni, kis módosítással. Mégpedig úgy, hogy egyetlen Arduino eszköz csatlakozna a helyi hálózatra, és az i/o portjain keresztül vezérelne a lámpákat kapcsoló relémodult.
- A fenti "kész" projektből induljak ki, vagy az általa is használt eredeti Library-ból "nulláról" kezdjem felépíteni(megérteni) a működését?
- Melyik Arduino modell lenne erre a célra a legmegfelelőbb? Hol érdemes megvenni? Kezdetnek elég az alaplap, a tápegység, és a hozzávaló program?
Létezik magyar nyelvű gyorstalpaló az Arduinó fejlesztőkörnyezet használatáról, ill. magáról az Arduinó programozásáról?
-
cigam
titán
Adott egy ilyen vezérlő, amit később egy Arduino fog leváltani. Ennek az adatkimenetét szeretném szétosztan 10 LED-sornak.
3 LEDsort még látszólag probléma nélkül vezérelt, de gondolom a kemenete nem terhelhető a végtelenségig. Erre keresek egy megfelelő IC-t ami a bemenetére érkező adatot megismétli a kimenetein. -
cigam
titán
Adott 1 kimenet ami vezérli a LED-sort. De n+1 LEDsort kellene egyszerre vezérelni, vagyis ezt az egy kiementet kellene szétosztani 3-4 felé. Hogyan, milyen néven keressem az ilyen digitális szétosztó "erősítőt"?
---
Kínából tegnap jött meg a LEDsor, amit Budapesti cégtől reneltem hozzá Arduino (ugyanakkor mint a LEDsort), az meg még sehol... -
cigam
titán
Nem egy szűz panel, gondoltam rátöltöm a LED villogtatót(blink), hogy kipróbáljam van-e kapcsolat, működik-e.
Ma futottam egy kört W10 alatt, de nem ismerte fel. Pedig az itt leírtakat követtem, töltöttem le.Táp is elegendő kéne legyen, mert próbáltam USB-HUB-on és közvetlenül is.
-
cigam
titán
Hát nem gondoltam volna hogy ilyen hamar, de már a kezdeteknél elakadtam.
Addig jutottam, hogy sikerült az Arduino-t feltenni, de nem tudok továbblépni. Hiába dugom az USB protra, nem jelenik meg a /dev/ttyACM0 eszköz. A kernel naplóban ennyi jelenik meg ha rádugom:
[ 273.054644] usb 5-1: New USB device found, idVendor=2341, idProduct=0037, bcdDevice= 0.01
[ 273.054649] usb 5-1: New USB device strings: Mfr=2, Product=1, SerialNumber=0
[ 273.054652] usb 5-1: Product: Arduino Micro
[ 273.054654] usb 5-1: Manufacturer: Arduino LLC
[ 273.109278] cdc_acm 5-1:1.0: ttyACM0: USB ACM device
[ 273.110929] usbcore: registered new interface driver cdc_acm
[ 273.110931] cdc_acm: USB Abstract Control Model driver for USB modems and ISDN adapters
[ 279.052709] usb 5-1: USB disconnect, device number 2
Ja, és az összes ledd világít rajta. -
cigam
titán
Köszi a válaszokat, ha elakadok, még jelentkezem.
-
cigam
titán
Üdv!
Van egy ilyen RGB LED sorom, de kő buta a vezérlője, még egy sima sárgát sem tudok kihozni belőle.
Működhet az a megoldás, hogy pl. veszek egy ilyen vezérlőt, és CI kimenetet lógva hagyom?
Esetleg van valakinek kulcsrakész megoldása a vezérlésére?
Csak annyit kell tudnia, hogy pár fokozatban állítani lehessen a fényerőn, és valóban bármilyen színt ki tudjak keverni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Újszerű Lenovo Thinkpad L14 G5 (Gen5) AMD Ryzen 5 7535U 16GB RAM 512GB SSD Win11Pro Gari: 25.09
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B660M i7 13700 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Thermaltake Core X5 GB 850W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB SilentiumPC Signum SG1V TT 500W
- BESZÁMÍTÁS! Asus B550M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Commander G41 700W
- LENOVO ThinkSystem NVIDIA Quadro RTX 6000 24GB PCIe Passive GPU
- Csere-Beszámítás! Custom vizes számítógép játékra! I7 12700KF / RTX 3090 / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- Konzol felvásárlás!! Playstation 5, Playstation 5 Pro
- 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 9980HK 64GB DDR4 1TB SSD Radeon Pro 5500M garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest