Új hozzászólás Aktív témák
-
thomgrande
tag
válasz föccer #14559 üzenetére
Kissé sok ismeretlenes ez az egyenlet. Mit, mivel, mekkora felületen, használati, dísztárgy, mekkora erők hatnak a ragasztásra, erőkarral erőkar nélkül?
"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"
-
Márton111
aktív tag
válasz föccer #14559 üzenetére
A csapolást azért találták ki, hogy megnövelljék a ragasztandó felületet.Ha kicsi a felület ahol a két fád találkozik ,.és nagy erő hat rá, akkor nem nélkülözheted.
Ha préselés nélkül akarsz ragasztani akkor egy igen erős ragasztófajta a kétkomponensű műgyanták (családja).(Én ezek közül az uverapidot szoktam venni.)Drágább ugyan a faragasztóknál,(kb x10) ,de olcsóbb , és kevésbé rideg (tehát jobb) a (cianoarilát) pillanatragasztóknál,és sokmindent meg tud ragasztani
Ennél jóval gyengébb, de nagy felületen jó kötőerőt ad, (az ecetsavas) sziloplaszt tömítő-ragasztó típusa,(térhálósodó szilikongumi) [link]ami szintén nem igényel préselést.[ Szerkesztve ]
-
Soká
senior tag
válasz föccer #14559 üzenetére
Nem jól hangzik, ha a bütü felől, simán (azaz tompán) ragasztani szeretnél) Persze minden attól függ, hogy mit is szeretnél ragasztani pontosan? Mert ha mondjuk a fafágó levágott neked egy 70 centis átmérűjű fatörzsből két "karikát" és azokat akarod összeragasztani, akkor OK, működik a bütü felőli ragasztás. De ha két pálcát akarsz így összeragasztani, akkor azt inkább felejtsd el. Ha viszont lapja felől akarsz összeragasztani valamit, akkor csak arra kell vigyázni, hogy elegendően nagy felületet lapolj át. És akkor bármelyik faipari ragasztó megfelelhet.
Szóval, minden attól függ...
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest