Aktív témák
-
I_Am
veterán
válasz
Alvin_ti4200
#310
üzenetére
Doom III. vs Ati drivers
Olvasgatva a totyikot felfigyeltem mennyire ajánlgatják egyesek a 4.8-as Catalyst-et arra hivatkozva, hogy mekkora fps növekedést hoz az adott játék alatt a többi driverhez képest. Na erre felbuzdulva Én is úgy döntöttem kipróbálom, ám mielőtt a cseréhez folyamodtam volna eszembe jutott, hogy megosztom veltek a tapasztalataim ezzel kapcsolatban. Azt mondtam magamban akkor bench-eljünk, szaladgáljunk a pályán fps számlálót figyelve, nézegetve a falakat (Rodeon pixel teszt:D)...stb.:)
Két drivert hasonlítottam össze melyek között azt hiszem nem egy fejlesztési lépcső van és gondoltam meghozzák a kívánt látványos eredményt. Az első amely az op-rendszeremen volt a 4.4-es Catalyst melyet a 4.8-assal vetettem össze. Az összehasonlításhoz a timedemo-t használtam melyet minden beállítás mellett 10-szer futtattam és a kapott eredményt átlagoltam.
A tesztkonfig a következő: Abit IC7 Max3, Intel NW 3.2@3.6, 2x256 Geil memo@450 (2.5-3-3-6), Sapphire Radeon 9800 Pro/128MB.
Minden teszt 1024x768-as felbontásban szűrők nélkül futott, driverben minden max-on, v-sync be és kikapcsolt állapotban.
Akkor jöjjön a táblázat:
A táblázatból egy dolog látszik, hogy nem látszik semmi.:D Azaz az én gépemen egyáltalán nem hozott fps növekedést sem a timedemo alatt sem a játékban szaladgálva és fps számlálót figyelve. Viszont egy dologra figyelmes lettem, amit lehet mások nem vettek észre és ezért születhetett azon téves következtetés miszerint a 4.8-as gyorsabb. Ultra high beállításról mikor visszaállítottam High beállításra az első körben nem vettem észre, hogy 800x600-ra is átáll ám a kis szemét.:D Lefutott a teszt és nem hittem a szememnek, mondom megtáltosodott a kártyám vagy mi.:D Aztán szomorúan láttam, hogy nem 1024-ben futott a teszt és folytattam tovább a bench-elést.
Ha kicsit hosszúra sikeredett volna a hozzászólás azért most mindenkitől elnézést kérek, de sokakkal ellentétben azt hiszem én bitonyítékot is hoztam arra, hogy nem éri meg drivert cserélgetni, mert lehet, hogy egy X800-as kártyával és a 4.8-as driverrel tényleg lehet teljesítmény növekedést elérni az adott játék alatt, de a 9800-as sorozattal nem.
Aktív témák
- Gumi és felni topik
- Call of Duty: Black Ops 7
- Milyen autót vegyek?
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Autós topik
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- OpenMediaVault
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Linux felhasználók OFF topikja
- További aktív témák...
- Asus XG-C100F SFP+ NIC és 3m SF 10G SFP+ DAC kábel - garanciális
- Gamer PC eladó Ryzen 7 5700X + RTX 5070 Prémium AORUS build,megkímélt, erős és esztétikus
- Acer Nitro 5 RTX 4060 Gaming notebook keveset használt szép állapotú
- HP Prodesk 600 G4 USDT I5 8GB ram 512GB SSD
- FULL CTO MACBOOK PRO 16" - APPLE M1 MAX - 64 GB RAM - 1 TB SSD - 120 nap GARANCIA
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3971, 94% Akkumulátor
- AZONNAL KÉSZLETRŐL! AMD Ryzen 7 9800X3D 64GB 6000MHz RAM 2TB Gen4 SSD RTX 5090 32GB GDDR7 1200W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Törött, Hibás iPhone felvásárlás!!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Midnight-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4483, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

