Új hozzászólás Aktív témák
-
Speederer
senior tag
Sziasztok,
Jelenleg van egy S905-ös boxom (Coreelec-el) és egy Amiko, ezek vannak befogva a műholdas csatornák nézésére. De mivel eléggé más a 2 eszköz, ezért gondoltam célszerű lenni ugyanarra a platformra hozni őket. Az S905-ön már egész jól be van lőve a tvheadend, ami tetszik is, ezért jó lenne egy dedikált tvhaedend szerver, ami kiszolgálná mindkét stb-t, mehetne közben a felvétel is és még PC-ről/telefonról is lehetne ezen keresztül tévét nézni.
Ahogy nézegettem a lehetőségeket, belefutottam a Sat>IP tuner-ekbe, amik nagyon ígéretesnek tűnnek. Csak nem értem, hogy ezek miért ilyen nehezen beszerezhetőek nálunk (és ráadásul nem is adják őket túl jó áron). Nem mondom, hogy lehetetlen lenne, de nem túl nagy a választék és sok helyen azt írják, hogy már nem elérhető a termék. Külföldi fórum ajánlások alapján az Inverto IDL-400s és a Telestar Digibit R1 került a fókuszba (lényegében ugyanaz a hardver van mindkettőben), viszont ezeket nálunk egyláltalán nem lehet beszerezni.
Szóval a kérdésem az az, hogy ezekről a sat>ip cuccokról mit tudtok? Miért nincsenek vajon elterjedve? Esetleg az áruk miatt? Mit ajánlanátok egy olyan rendszer kiépítéséhez, amivel ki lehet használni a quad LNB-t, esetleg ötvözni a DVB-T-vel? Mindehhez szoftveres oldalról a tvheadend-et érzem a legjobbnak, de más véleményt is meghallgatok.
(Felvétel a NAS-ra menni, tehát ha nem muszáj, akkor nem akarok egy PC-t beüzemelni erre, már csak a fogyasztása miatt sem.)
Új hozzászólás Aktív témák
- Megújult a PROHARDVER!
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- ASUS routerek
- Milyen videókártyát?
- Hobby rádiós topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kompakt vízhűtés
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Feketehalálra váltja a kékhalált a Microsoft
- Mobil flották
- További aktív témák...
- Dell Latitude 5450 Intel Core Ultra 5 135U 4nm 32GB DDR5 érintőképernyős laptop Dell gari 2027.09.hó
- PlayStation 4/5 kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- PlayStation 5/4 kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- XBOX ONE/Series kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- XBOX Series S 512GB, 6 hó garanciával Bp-i üzletből eladó!
- IKEA Format lámpák eladóak (Egyben kedvezménnyel vihető!)
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 8700K 6 mag 12 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Series X
- 136 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- OnePlus 13 - Black Eclipse - Használt, karcmentes
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest