Új hozzászólás Aktív témák
-
perempe
veterán
hogyan csatlakozhatok ezzel a UPC vezetékmentes hálózatához?
(wifi stick helyett használnám.) -
Angelotti
tag
válasz
bendi007 #130 üzenetére
Egy fimrware frissítést mindenképp próbálj meg, de lehet a wifi része meghalt.
Nekem pont ma f@sta össze magát szerencsétlen. Reggelre úgy villogott mint a karácsonyfa. 6 évet szolgált, és csak most a cserénél derült ki, hogy 50-55 megás netem van valójában.. Nem tudom 100 megabites router létére miért nem tudott megbírkozni lanon ekkora sávszéllel. (ráadásul nálunk szinte soha nem megy egyszerre két eszköz ami neten lóg
-
bendi007
tag
Évek óta használom viszont reggelre megállt a WLAN rész csak villog sárgán ,van 5lete valakinek?
-
Nel
csendes tag
válasz
Claude Leon #127 üzenetére
Rendben köszi,eleget szenvedtem vele én is már!
-
Claude Leon
senior tag
Nekem volt BR-6304WG-m (hardver u.a. csak néhány, fölösleges funkcióval többet tud), de azt ajánlom, inkább cseréld újabbra.
Olyasmiket produkált pl., hogy a DHCP nem osztott címet, a WPA-ba nem tudtam bejelentkezni, ha az UPNP be volt kapcsolva, ismerős konzolja (talán PS akármennyi) nem is látta.
(Én ezt a túl szerény hardverre fogom, de firmware is lehet oka)Esetleg keress rá olyasmire, hogy wive-ng, vagy aprouter, ezek erre való alternatív cuccok, hátha segítenek valamit, de én én nem vacakoltam velük, inkább cseréltem tp-link741-re azzal nem voltak ilyen gondjaim.
Aztán ha nem sikerül a műtét, és téglásítod, az csak felgyorsítja a lecserélési folyamatot.
-
Nel
csendes tag
Valaki magyar használati utasítást adna nekem BR-6204WG routerhez?
Olyan problémám van,hogy a telefonom jelzi,hogy van wifi,de mégis azt írja,ki hogy nincs kapcsolat
a Telefon androidos (sony ericsson xperia ray) -
Dupla08
csendes tag
Sziasztok!nekem van egy Edimax Br 6204 router de ha össze kötöm a modemmel akkor a gépről elmegy a net!!Mi lehet a probléma,ennyire rosz lehet a PR Telecom? Valaki segíthetne,mert fel idegesit és kidobom az ablakon!
-
dav1dkaah
tag
válasz
Claude Leon #123 üzenetére
Ez már megtörtént.
-
dav1dkaah
tag
válasz
Claude Leon #121 üzenetére
Nem PPOE-s. Nincs szükség bejelentkező cuccra. Egy mezei "mikrohullámú" net.
-
dav1dkaah
tag
válasz
Claude Leon #119 üzenetére
Hát én már megpróbáltam mindent. A mostani helyzet úgy néz ki hogy egy gépen van net a tobbin nincs. se wifi se utp kabellal. nem ertem az egeszet.
-
dav1dkaah
tag
Érdekelne, hogy hogyan tudok wifit varázsolni a routerből mert semmi nem csatlakozik rá
-
ryco81
csendes tag
sziasztok tudna nekem valaki segíteni ...ezekben a problémákban???
Adott egy invitel zyxel p-660HN-T3A routeres 15 mb net....és kb 4-5 száz métterre szeretném kiküldeni hogy a nyaralómnál is foghassak jelet.
Ez sikerült is úgy hogy vettem egy MikroTiket és arra tettem egy tp-linket mivel azon van anntenna házilag.Ezekkel nincsen gond 35-39 es jelem van de .(EBBEN KELLENE SEGÍTENI)
Egyszerűen olyan nyomi vok, hogy nem tudom a beállítását megszerkeszteni az edimax6204wg készülékemnek... úgy hogy vegye wifin a jelet és leadja lan kábelon 2 db asztali pc nek.
pedig látom a wifin a befogott tp-linkemet 35-38 jellel,biztos hogy 1ik menüt nem állítottam be jól. ezek a beállításaim ELLENŐRIZZÉTEK LE KÉRLEK TITEKET hogy jók e
__________________________________________
wan:192.168.mikrotik tartománya. és az.ip
255.255.255.0
192.168.mikrotik tartománya. mikrotik dns
___________________________________________
pptp:dinamic re állítva
clone mac leklónolva
___________________________________________
lan: ip beírva 192.168.mikrotik tartománya. és az.ip
255.255.255.0 beírva
start ip
end ip beírva
azután a 802 akármi is az.. kikapcsolva (disabled)
dhcp.. kikapcsolva /de előtte megadom az én adataimat ip dns/és utána (disabled)
____________________________________________
wireles
bekapcsol...
____________________________________________
bassic settings
station infrastructure kiválasztva
2,4 GHZ B+G Kiválasztva
kiválasztva a tp-lik
aztán clone mac
SOS kérlek rengeteget jelentene nekem ha menne... lead egy bizonyos dns-t a mikrotik .
Én természetesen azt adtam meg az edimaxnak hiszen azon kersztül éri el a netet,de az edimaxom mégis az end ip-t írta be dns nek... nem azt amit én konfiguráltam bele. Ami a szörnyű hogy megy így a netem... de tudom ez így meg fog állni nem lessz jó, de ha nem egyezik a mikrotik dns em az edimaxal akkor hogyan mehet a netLégyszike írjátok le nekem menüről menüre ennek az edimaxnak a beálítását úgy.... (U)hogy wifi vétellel oszthassam 2 pc re lan kábelon keresztül
(/U) -
drjuris
csendes tag
Sehol senki???
-
drjuris
csendes tag
Help!
Sziasztok! Edimax BR-6204Wg típusú routert használok, azonban a következő gondom akadt. Kislányomnak vásároltam egy wifi-s telefont, azonban valamiért nagyon nehezen tud feljelentkezni a routeren keresztül az internetre. Több esetben újra kell indítani a routert, hogy felkapcsolódjon a telefon. Egyébként a routerre laptop csatlakozik szintúgy wifin keresztül, illetve a LAN-on egy másik számítógép.
Mit kellene beállítanom ahhoz, hogy a telefon is minden további nélkül csatlakozódjon????!!!!
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv. drjuris -
Thoty
senior tag
Sziasztok!
Egy Edimax BR-6204wg routerrel lenne gondom, úgy tűnik, sikerült elflashelni
Látszólag rendben bootol, de nem oszt dhcp-n címet és nem is tudom elérni sehogy.
Van valakinek ötlete, hogyan tudnám újra felrakni rá legújabb firmware-t?
Google eddig nem nagyon segített -
Tosee
őstag
Hali!
Használati útmutató:
Edimax BR-6204WgRemélem ez alapján menni fog! Ha mégsem akkor írd le, hogy hol akadtál el...
-
piadex2
senior tag
Hello!
Valaki legyen olyan kedves, és mondja meg, hogy hogyan lehet ezt a készüléket konfigurálni, mert nem találom a papírjait. A szerkezetnek elsősorban a wifis oldala érdekel.
Kösz előre is a választ:piadex2
-
Transporter*
csendes tag
van még egy problémám ami nagyon fontos lenne,újra lett rakva az oprendszer és az otthoni routeres hálózatom törlődött,tudtam valahyogy csinálni egyet,deafult a neve asszem ez az alap,de csak úgy tudtam megscinálni hogy jelszó nélküli .
tehát nem biztsonságos vezeték nélküli hálózat abban nem tudna segíteni vkihogy ezt hogyan töröljem és hogyan csináljak egy másik biztonságos routeres hálózatot?
az egyik gép laptop a másik asztali,mindkettő win xp sp 2
a korábbit még az egyik ismerősöm csinálta de ,Őt most nem tudom megkérni megint.ha vki tud segítsen pls
-
Truman
senior tag
válasz
Transporter* #109 üzenetére
A szükséges portokat kinyitottad?
-
Transporter*
csendes tag
hy
ugyanez a routerem van .megszokott szkadni a netem nekem is,két felé van osztva a net
az a problémám hohy amikor Bad company 2-vel akarok játszani mindenhonnnan kidob de csak akkor ha router mögött vagyok
ez miért lehet? -
Dealer
tag
Valaki azért megszakérthetné, én már teljesen tanácstalan vagyok
-
Dealer
tag
Üdv! Nékem is egy hasonló tipusu routerem van csak az BR-6204Wlg
A problémám a következő... diginetet akarok kábelen elosztani 2 gép felé, és hát elég durva a helyzet hogy elméletileg sikerül gyakorlatilag meg nem.
Elméletileg jelzi a hál. és mego. központban a win7 hogy csatlakoztunk a hálózatra és az internetre is. Gyakorlatilag úgy csatlakoztunk hogy a google.hu-t 5 perc után betölti félig.
Ha kihagyom a routert és egyből kötöm a gépre az UTP kábelt hasit a net és gond nélkül csatlakozik.
A vicces az egészben hogy fél évig ezt csinálta, aztán hazakoltoztem kolibol meggondolta magát gond nélkül müködött, majd tegnap megint bemondta az unalmast. Egyszercsak elment a net, aztán modem reset, ujra beállit és már müködés képtelen.
Mindenféle tipp ötlet jol jönne hogy mit állitsak még be vagy mit próbáljak. Köszi! -
bkormanyos
csendes tag
válasz
bkormanyos #104 üzenetére
Megoldódott a probléma.
Nem a router volt a ludas, hanem a kábeltv társaság elosztó/erősítő egységével volt probléma.
Ennek cseréje után zavarmentes volt a csatlakozás. -
bkormanyos
csendes tag
Hali!
A következő problémám akadt:
Edimax Br-6204Wg routerrel használnék T-home kábelnetet, 3 asztali gépről, (2 wifivel edimax wlan kártya és 1 ethernettel realtek chipsetes 10/100-as lan-kártya)
Netezés közben véletlenszerűen megszakad/újraindul a hálózati kapcsolat. Ez a szakadás napjában többször is előfordul, változó hosszúságú, de nincs időponthoz kötve. A szakadás alatt a 3 gép látja egymást, de az internetet nem. A router log-ját böngészve a szakadások táján SIGUSR1 bejegyzéseket látok. Ismerős szomszéd szintén ugyanilyen kábelnetes kapcsolattal csak szóló gépet közvetlen rákötve a kábelmodemre semmilyen problémát nem tapasztal.
Kérdésem, hogy tud-e valaki hasonló esetről, illetve hogy mi lehet a hiba/szakadásmentes működés megoldása?
-
mobbo
senior tag
up
senki?
-
mobbo
senior tag
volt mar rola szo de nem segitett rajtam
QoS-t probaltam beallitani, 3 gep van a routeren, ebbol az egyik torrentezik, max savszelesseget hasznal neha, ilyenkor a tobbi geprol nagyon lassu lesz a net
bekapcsoltam a QoS-t, beallitottam a max savszelessegeket de ettol nem javult semmi
ezert hozzaadtam rules-t, hogy minden lokal ip-n a http download 200kb-ig garantalt
ettol annyi valtozott hogy permanensen 200kb-tal csokkent a torrent letoltesi sebessege, atraktam max-ra, semmi se valtozottcsinalt mar valaki hasonlot? hogy sikerult?
az lenne a lenyeg hogy minden http forgalom priorizalt legyen
-
baracsi
tag
válasz
ubbconfig #100 üzenetére
Annyit még tudsz tenni, hogy a WLAN-nál nem állítasz be titkosítást (WEP, WPA, stb) és MAC cím alapján mondod meg, hogy mely gépek csatlakozhatnak, így más nem tudja használni és nyersz még egy pici plusz sávszélességet, de valóban, ez a router nem igazán bírja a 30/20-as netet.
-
csalari
csendes tag
Sziasztok!
3 db. gépet üzemeltetnék együtt az internetről. Most csak kettő megy egy D-LYNK nevű”csodacuccal”, amit a szolgáltató adott. Ha az egyik gépen filmet nézünk a másik gép nagyon szenved, nagyon lassú. Felhívtam a szolgáltatót (Chello), ahol állították, hogy ez a D-LYNK nem az ő cuccuk (Lehet, hogy a szerelők maszekoltak.) és olyan routert ajánlottak, ami QOS funkciót is tud. Javulni fog ezzel a net-ezés? Milyen drótos routert tudnátok ajánlani és hol vehetem meg? A bekötésnél kell-e hozzá szakértelem? A 3. gép a routerhez 22 m-es kábellel csatlakozik. Kell-e ehhez valami erősítő, vagy ilyen távolságra átmegy a jel és a másik két gép nem szívja le?
-
#33802016
törölt tag
hy Nekem egy
Edimax BR-6204Wg ruterem van és egy (ADSL Modem) D-link (B1 version) DSL-360T
És most váltottam 15 megás nettre, (majd 25-ősset szeretnék, de az egyenlőre műszakilag "nem lehetséges".
A kérdés: a ruter elvileg tudja kezelni még ezt a sávszelet igaz? (le 15mbit fel 0,9mbit )
DE a modemem elvileg már nem (a letöltést elvileg már nem)
DE mondjátok ha nem így van...Milyen modemet érdemes most(most, és a jövőre nézve) venni? és kb mennyibe kerül?
A segítséget előre is köszi
-
greeny7
tag
Sziasztok!
Sajnos eddig nem kaptam választ sehol...
Addot egy asztali pc + T csoport tárcsázós ADSL. gépen tárcsázás, majd tökéletesen működik a net.
Most lett véve egy Edimax router, modem a routerrel WAN-porton összeköt, Lan 2 routerből pc-vel összekötve. 192.168.2.1-en quicksetup beállítva (PPPoE, user/password, stb). A PC kap IP címet a routertől, ha egy másik (pl laptop) eszközzel is csatlakozok a vezeték nélküli hálózathoz, az is megkapja a saját maga IP-jét, amit a router kioszt számára. Viszont internet nincs (több böngészővel is próbálva). Router status menüjében megnéztem, olyan mintha maga a router nem tudná hogy 'tárcsáznia kell', a szolgáltatótól nem kap ip-t. Természetesen a routert kiiktatva, a számítógépről tárcsázva van net. Segítsetek légyszíves, hogy hol és merre keressem a problémát.
Köszönöm! -
mobbo
senior tag
kene nekem egy nagyon eros/erzekeny antenna ehhez a routerhez
van tippetek hol merre milyet? -
medi
csendes tag
Szia!
Lehet ugyan hogy már sikerült megoldanod a problémát, de azért megpróbálok segíteni. Első körben azt kellene megnézned, hogy engedélyezve van e wireless a routeren. Ha nincsen ezt kéne megtenned. A kapcsolatot titkosítsd is, WPA-val mindenképp, a WEP-et elég könnyen fel lehet törni.
Milyen oprendszered van a laptopon ??
Más hálózatokat lát rendesen ?? -
Lyyndaa
csendes tag
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Vettem egy Edimax BR-6204 Wlg routert!A 192.168.2.1 címen mindent beállítottam utána a cd-t is telepítettem!Az a baj hogy a net jó de csak kábelen keresztűl a laptoppal pedig nem látom a routert nem tudom mit csináljak!Kérlek segítsetek!
-
#33802016
törölt tag
válasz
#33802016 #92 üzenetére
Mivel már nem tudom szerkeszteni irok újatt asszem rájöttem müködik...
Szóval ha 2 helyen akarom hogy müködjön akkro mind2 ip cimét meg kell adni hm érdekes xd
Előzőleg azért nem ment mert épp emiatt beálitotam a rutercimét azt kész elintézve (gondoltam midn2 egyszerre
)
-
#33802016
törölt tag
Hali
Az Edimax BR-6204Wg -s ruternél hogyan lehet portot nyitni?
Az egyik gép kábelen a másik wlanon csatlakozik a ruterre...
-
Noszty
csendes tag
Sziasztok!
Én kaptam kölcsönbe egy Edimax br-6204wg wifi routert, bekötöttem egyből tök jól felismerte. Ez kb 4-5 napja volt. Aztán tegnap este kb este8ig neteztem, majd elmentem és mikor haza jöttem hajnal 1kor, nem volt net a laptopon, amit ugyebár a wifivel értem el, azt gondoltam hogy biztos kikapcsolták az ősök a routert, de reggel amikor néztem minden visszajelző led világított a Power zölden a wlan narancssárgán villog 10/100M zölden világít és LNK/ACT is zölden világít, na persze meg a nyagy gép is be van kötve kábellel és az is világít. Azóta wifivel nem érem el a routert, csak kábellel. Sajnos nem tudom a router beállításokat elérni, ugyanis nem az enyém a router csak elhozták kölcsönbe. Esetleg tudna vki vmit segíteni? csatolok egy képet hátha vmiben segít!
várom a válaszokat előre is köszönöm
Noszty -
Dealer
tag
Hali! nekem is ugyanilyen routerem van csak wlg-s. 2 gép csatlakozik rá, az egyik kábellal a a másik pedig egy edimax usb-s adapterrel.
Jelenség: A kábellel rákötött gépen sosem akadozik a net de piszok lassu, az adapteres gépen gyorsan reagál a net, de folyton megszakad.
Mit javasolnátok nekem mit kövessek el? -
danzel
csendes tag
Valaki megkerem szepen segitsen mert nem took mit csinalni!!!!
Csak azt mondja meg valaki hogy hogy kell eljutni a beallitasokig valami program kell hozza vagy valami egyeb???? -
danzel
csendes tag
Sziasztok nekem is van 1 ilyen routerem!!!
Az a problemam vele hogy jelenleg egy asztalli szamitogephez van csatolvba kabellel de vettem egy laptopot es azt mondtak hogy azon is lessz ez a router segitsegevel net!!!
de nincs ez a problema!!
Minden gomb zold egyedul a wlan egoje sarga
Mit lehet tennii???
Ugy hallottam a routernek van 1 oldala amin engedelyezni kell a wlant rajta !!
de nem tudom a cimet a routernek vagy nem is ertem az egeszet valaki nem tudna elmagyarazni hogy kell megoldani??? KOszonom szepen!!!
Megkerem szepen aki ir az irjon a deszabi@hotmail.com cimemre!! koszonom elore is -
mexel
veterán
Senki sem használ ilyen routert már?
-
mexel
veterán
Hali! Van egy BR-6204WG routerem, még a régebbi szürke házas, nem az új fehér. V2.0A a verziószáma, és szeretnék firmet frissíteni, de az Edimax oldalán már csak az új, fehér házas router található. Annak a firmjét nem merem feltenni. Hol lehet a "régi"-hez találni?
-
palerNEW
tag
Hali All
Van egy ilyen routerem, és már 3-4 éve használom. Ám a mai napon valami megzakkant benne
Mikor ma a munkából hazajöttem, azzal fogadott a gyerek hogy csak pár oldal jön be, de az oldalakon belül is ha navigálok már lehet hogy a következő oldal nem jön be. Az MSn és a Skay többnyire felcsatlakozik, de azon kívül még néha a google bejön és ahogy írtam 1-2 oldal.
A gyerek is meg én is újraindítottam, sőt már frimware(1.50 majd 1.61) frissítést is csináltam rajta, de most már szinte semmilyen oldal nem jön be. Se az én gépemen (Lan) sem a gyerekek gépnén (WLan)
De a saját dátum, idő szinkronizálását megcsinálja a neten keresztül. Sőt a Státus Info menüpont alatt azt jelezi hogy csatlakozva van a nethez.
Valakinek valami ötlete volna ezzel kapcsolatban, hogy mi lehet a gond. pont most Húsvét előtt kellett megadnia magát, mikor mindkét gyerek is itthon van.
Én tudok netezni mert nálam van a ADSL modem, így tudok most ide is írnide csak kellene a router.
Szal valaki segítsen....
-
twon
tag
Sziasztok!
Ha az Edimax routeremmel wifin szeretnénk ketten egyszerre csatlakozni akkor megszakítja az előszőr csatlakozott laptopon a kapcsolatot! Hogyan kell beállítani, hogy működjön?
twon
-
Lordus
senior tag
Gyerekek!
Megőrülök!!!
Van 3 db ilyen routerem.
Az első a sajátom, ezzel meg van osztva az internet.
A második a haveromnál van, az tőlem megy át a kábel, és nála SZVICCSKÉNT funkcionál, tökéletesen.Na, itt a 3. router, amit ugyanígy be kellene lőni, hogy SZVICCSként mennyen!
És itt ütöm a fejem a falba!!!
mert NEM MEGY!
Letiltottam itt is a DHCP servert, adtam neki egy 192.168.2.3-as IP címet (ugye a második router kapta a 2-őt, az első az egyet) - és NEM MEGY!!!!!
3 óra szivacs.....
Utána gondoltam, az első routert megcserélem a harmadikkal, így a ahrmadik lesz a router, az első pedig szviccs.
Na, természetesen ez sem hozott megoldást
Ezek után átmentem a haverhoz, leellenőriztem az ő működő beállításait, nyugtáztam, hogy elvileg nem vagyok hülye, mert én is így állítottam be az egyes és a hármas számút is, de ugyanúgy nem megy
AKKOR MOST MIT CSINÁLJAK?????
Az nem lehet, hogy 2 router is szar!!! Illetve nem szar, mert routeként mindkettő tökéletesen müxik...
VALAKI!!! PLS!!!!!
küldjön nekem egy lementett konfigot egy szviccsként működő routerről!!!
köszönöm!
-
szera
csendes tag
Segítség kellene:
Vezeték nélküli hálózatot szeretnék kiépíteni. Minden működik addig míg át nem állítom a routeren ESSID: default - ról másra, rögtön nem tud kapcsolódni. Ki tudna segíteni a kapcsolat titkosításában ill. védelm beállításában más felhasználók ellen.
Nem tudom hol mit állítsak át. utána néztem de ha bármit átállítok nem tudok csatlakozni.
Már egy napja szórakozok vele..... -
#56573440
törölt tag
sziasztok
szintén ez a router, de teljesen KO...
wifit szeretnék belőni, asztali gépen van net, laptop mindenhova stabilan csatlakozott eddig.
beállítottam mindent, semmi titkosítás, laposon tűzfal is kikapcsolva már...
wirelessen wireless modul enable
basicban AP, bandnak próbáltam b+g-t és B-t is
ssid az alap
chanelnek hagytam alap 11-en és most 5ön is
security: minden kikapcsolva,
acces controll: nincs sehol pipa, se mac adress filterdhcp aktív, tartomány 2.100 és 2.200, laposon sincs fix ip... több lapossal is kipróbáltam, semmi nem megy. látja a hálót, maxos a jel, de ennyi. csatlakozna, majd pozitív megerősítés nélkül visszalép és nincs net...
ötletek? már két hete szívok vele
-
Roberto_85
csendes tag
Sziasztok!
edimax br-6204wg routert kaptam egyik ismimtől, hogy konfigoljam be. A lényeg dinamikus ip cím-es lenne, csak egyáltalán nem megy, mac clone meg volt, de még se műxik. a dlink 524i-met könnnyen beálítottam és az normálisan is műxik, de ez...
Kérlek segítsetek!
-
Blackdragonn
csendes tag
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy Edimax vezeték nélküli routerem van és vmiért mindig lefagy a gépem hogyha laptopot kapcsolok vezeték nélküli hálózatra. Ez miért lehet??? Légyszi nagyon fontos már próbáltunk egy csomó mindent és nem tudjuk mi a baja?? vkinek vmi konkrét ötlet??? 1024-kb/s-os netem van! és vmiért mindig befagy! Help! Köszi mindenkinek a segítséget előre is! -
Shad0w
senior tag
Ööö, hogy kell beállítani a Qos-t? Beállítom a nevét, az adatforgalom irányát, nagyságát és, hogy mit kezdjen vele. Aztán megadom a local IP address-t a többit meg üresen hagyom. Elis fogadja, de amikor újraindul akkor kb 10 másodpercig van net utána pedig minden szét fagy, és a routerbe se tudok belépni, csak az újraindítás segít (mármint a router újraindítása). Mit ronthatok el?
-
Pinya007
aktív tag
Ha valakinek a wireless kapcsolódás közben időnként megszakad a kapcsolat, mint azt olvasni lehetett már több hozzászólásban, próbálja ki a következőt:
Router configban Wireless\Basic Settings alatt B+G helyett B-t állítani be, az alapból beállított csatorna helyett pedig valamelyik másikat kiválasztani (1 - 13).
-
Matyi89
csendes tag
van ez a NAT settings, itt lehet elvileg portokat állítgatni, mivel nemértek hozzá, ha disablera teszem akkor mindent megnyit vagy hogy van ez? (sry a sok hülyeségemmel de nemértek ilyesmihez még)
-
Matyi89
csendes tag
Hát eddig olyan volt hogy start / csatlakozás / t-online --> csatlakozás, router óta csatlakozik a router és nekem már nemkell, egyből van net, ilyen fix havidíjas, korlátlan net .( ADSL prémium lenne) itt:
http://www.t-online.hu/adsminisites/ajanlataink/adsl-internet.html
-
Matyi89
csendes tag
jaja akkor sikerül.
ADSL netem van( T-Online 4mb-es), egy Dialcom (fekete) modem, illetve ez az Edimax router, egy haverom ilyen portok beállításáról beszélt, de nekem ez kicsit kínai.
-
Matyi89
csendes tag
Üdv, kiváncsiságból lekötöttem a routert, közvetlenül a modemet kötöttem a géphet, és egyből le is szedte a progit, és települt is, szerintem valami nagyon egyszerű beállítás lehet a gond a routernél, de sajna nem nagyon értek hozzá
vmi 5let? (tűzfal disabled)
-
Matyi89
csendes tag
Sziasztok! vettem egy ilyen routert, megvagyok elégedve vele, de van egy nagy problémám!
nem tudom feltenni a The All Seeing eye-t, mert mikor kiírja hogy Finding Closets server.... megáll, nem lép tovább, de mivel én semmit nemértek (még) a routerekhez, nemtudom mit kéne beállítani rajta, van aki letudná írni szájbarágósan?
plz. illetve az online játékoknál, hogy hogy tudnák csatlakozni.
-
Pinya007
aktív tag
válasz
venember83 #59 üzenetére
Resetelted a készüléken található gombbal, de nem az volt a probléma? Hanem mi volt a probléma és hogy oldottad meg?
Én is reseteltem már routert, igaz nem a nyomógombbal, hanem FW frissítéskor indult magától újra.
-
Bohus
aktív tag
Vettem még egyet egy haversrácnak, két gép fut róla (vezetéken) hibátlanul.
-
venember83
nagyúr
válasz
venember83 #58 üzenetére
Fejlemény. Nagy piros pont a supportnak, bár nem az volt a problem amit mondtak, de már ezt a gyors választ is értékelni kell.
-
Pinya007
aktív tag
válasz
venember83 #56 üzenetére
Hmm, akkor ez valami típushiba lenne?
Garanciális még, egy barátom boltjában vettük, írok neki!
-
venember83
nagyúr
Hehe, nekem nincs is lényegében kapcsolat, csak látják egymást s annyi. Rá tud csatlakozni a routerre a noti, de annyi. Oldalak nem jönnek be, semmi. Ja, a csatornát sem tudom változtatni, mert valamiért nem engedi.
Még próbálkozok kicsit, de ha nem megy, akkor szerintem vissza fogom vinni, csak nem nagyon van mire cserélni, max D-Linkre.
Különben ugyanaz a leosztás, mint nálad, 1 asztali kábeles meg egy wifi noti. Az asztali simán, gond nélkül megy, a másik nem igazán, sőt, sehogy. Mindkettőn XP Pro SP2 leledzik, a routeren pedig a legújabb 1,51es fw van.
-
Attesz
aktív tag
-
Pinya007
aktív tag
Szia!
Ma frissítettem a routeren Firmware-t 1.51-re, ennél újabb a gyártó honlapján nincs, vagy én kerestem rossz helyen?
A készülék alján 3.0B jelzés is látható, amilyenre neked is cserélték. Egy asztali gép van rácsatlakoztatva kábellel és egy noti wifi-vel. Az asztali gépen semmi gond, viszont a notin bizonyos időközönként megszakad a kapcsolat.
Mit próbáljak még meg?
Van ötlete valakinek?
-
Attesz
aktív tag
Sziasztok!
Nekem is ilyen routerrel van gondom!
2 db gépet kéne rákötni vezeték nélkül!
A gond az, hogy ha az 1ik fentvan és a másik csatlakozni szeretne akkor mind a kettőt ledobja!!
Miért??Mit kell beállitani??Attesz
-
Jano_023
őstag
Nos, amit én javasolnék az, hogy válaszd a legegyszerűbb megoldást a WEP-et. Persze erről tudnod kell, hogy aki ért hozzá az elég könnyen fel tudja törni, de ha olyan környéken laksz ahol ez nem fenyeget akkor ez is megtesz. Szóval WEP és 128bites legyen a kód, és javaslom hogy ne HEX hanem ASCII kódolást használ, egy 13 karakteres szót kell kitalálnod kódnak. Amikor meg csatlakozni akarsz hozzá akkor ezt a kódot kell beírnod. Ennyi.
Mi az ami miatt nem sikerült a kapcsolat ? -
Melafoto
senior tag
Meg lehet oldani, hogy ha wifi-n csatlakozok, akkor
csatlakozás előtt kérjen egy jelszót?
Nem szeretném ha a szomszéd is használná -
Embroi
csendes tag
Sziasztok!
Szeretném a segitségeteket kérni, 4 gép van wifin, ha bekapcsolok egy gépet akkor a többinél megszakad a hálózat,ez elég kellemetlen másolás vagy játék közben.
Mi lehet a hiba? Saját Ip kiosztva. -
Claude Leon
senior tag
Öööö, hát igen, marad a WEP, de a MAC szűrésben nem hiszek nagyon, ha valaki a WEP-be bemászik, nehogy ne tudja a címet klónozni...
Próbáltam a zeroval is, neki sem jön össze, épp a napokban láttam frissítést, azt is felraktam (és reménykedtem), úgy sem megy (persze az előzőt nem töltöttem le, úgyhogy vissza sem tudom állítani a korábbi állapotot)
Még arra tippelhetek, hogy az atheros így fér össze az realtekkel.
Csak azt nem értem, hogy hogyan sikerült csatlakozni abban az 1 esetben, és egyébként pedig miért nem. (a csillagok és a hold együttállása?) -
Bohus
aktív tag
válasz
Claude Leon #29 üzenetére
Sokesélyes a dolog. Ha a gyári progival nem megy, próbálkozz a Windows saját wireless zero-jával (or vice versa). Nézz szét, hátha van a wireless csatolódhoz újabb driver. Vagy esetleg magához a routerhez újabb firmware. Ha nagyon nem megy, akkor maradj a WEP-nél, bár ez gyengébb, de pl. MAC szűréssel erősíthetsz a védelmeden.
-
Jano_023
őstag
Sziasztok.
A napokban kötötték be a netet és vettem egy Edimax wifi routert, amivel szeretném a házban szétlőni a netet. A gondom az hogy sehogy nem tudom ugy beállítani a rootert hogy jó legyen. Már maga az üzemmód kiválasztásánál is gondok vannak. Nem tudom leeht én ne értek hozzá.
Kérlek aki tud az mondja el milyen üzemmódot meg mit állítsak be mert nagyon nem megy a dolog. KösziJano
-
Claude Leon
senior tag
Üdv mindenkinek!
Ugyan 1-el nagyobbat vettem (csak flash méret, 6304 az illető, de nekem is korrektül menne, egyedül wifi nyűgöm van, a WPA/PSK.
Nem tudok felcsatlakozni, ha beállítom. Eddig ugyan csak XP-vel próbáltam, a linux még hátra van.
Illetve 1* sikerült (teljes reset, utána állítottam WPA-t, akoor sikerült, de mivel olyan jelszóval próbáltam, amit nem szívesen használnék ilyesmire, megváltoztattam, azóta még egyszer sem sikerült ugyanúgy sem, 0-áról indulva.
Azt érdekesnek találom az egészben, hogy ha WPA-ra állítom, az újraindulás közben a vindóz még WPA-t ír, de ahogy a visszaszámolás 0-ra ér, már nem látja rajta a WPA-t
lehet, hogy másik firmmel akár jó is lehetne? -
Bohus
aktív tag
Egy délutánra áttettem a Zyxel P334WT helyére. Torrenteztem, töltöttem, neteltem, nem volt vele semmi gond. Az újnak már kisebb a tápja, alul a szériaszám alatt van egy V3.0B jelölés, ez gondolom újabb hardware verziót takar. Az lehetett amit már említettem: kifogtam egy selejtest.
Majd elfelejtettem, a régivel kipróbáltam olyant is, hogy más gyártó firmware-ét tettem rá. Ha jól emlékszem a Tonze AW-6200R firmware-t próbáltam, de a Canyon is csinál ugyanezzel a belsővel routert. A frissítés flottul ment, maga a router is, de a szakadás továbbra is fennált. -
Bohus
aktív tag
Nos, ma befáradtam a routerrel a boltba (mostmár meg is nevezem: Lord Dreamland), kulturáltan - mindenféle erélyes fellépés nélkül- elpanaszoltam mi vele a probléma , és szó nélkül kicserélték. Sőt, felajánlották, hogy akár más tipust is választhatok, de én maradtam ugyanennél, mert itt, és más fórumokon is mindenki meg van vele elégedve, és bízom benne, hogy az előző egyszerűen egy hibás példány volt. Holnap tesztelem, remélem nem hagy cserben.
-
Bohus
aktív tag
Unakatesómnak vettem egy ilyen routert, hogy meg tudják osztani a netet. Ami egyből felbosszantott, hogy antenna nem volt hozzá (originak néztem a cuccot, annak ellenére, hogy nem volt fóiás, aztán egy boltos srác később azt mondta, hogy bizony ezek alapból fóliásak: jó lenne ha ebben megerősítene valaki) Mindegy, egyenlőre két gép csatlakozna vezetékkel. Szóval belőttem a rendszert, aztán mikor legközelebb mentem hozzájuk routernek hűlt helye. "Hát öccse, ez nemigen működött, örökké megszakatt a NET"- mondta ő, mire felvilágosítottam, hogy jobb lett volna ha azonnal szól (gari). Ismét beüzemeltem, és valóban, max 20 perc után levág a netről, configot viszont el lehet érni, és egy reset megoldja a dolgot...újabb 20-30 percre. Jo. Hallottam már router-modem, összezördülésekről, gondoltam hazaviszem, nálam más a szolgáltató, nem kábel, hanem ADSL a kapcsolat, majd letisztul a dolog. No, nálam is ugyanazt produkálta a router mint náluk, modem összeférhetetlenség kilőve.
Következő trükköm a firmware frissítés volt, ugye minek szaladjak vissza a boltba, amikor a gyártó is ad ki hibajavítást! No, firmware 1.48 helyett 1.51, netszakadás fennál, de mostmár a soft reset sem segít mindig. Netszakadás után még látni a routert, a system log-ból google segítségével próbáltam kinyomozni mi lehet a gond, de mindennemű próbálkozásom kudarcba fulladt. Kisérletezéseim során egyébként csak www-t használtam (no torrent), és csak egy gép lógott a routeren.
Rohadtul felmegy az agyvizem, ha belegondolok, hogy talán már egy használt routert kaptam, amiről eleve tudták hogy rossz, és még az antennát is elfelejtették visszacsomagolni. A boltot nem nevezném meg, de szombaton viszem vissza hozzájuk a cuccot.
Ami elszomorít, hogy direkt utánajártam, milyen router is vegyek, ami olcsósága ellenére megbízható. Van egy Edimax USB-s WLAN adapterem, szuperül működik, most viszont csalódtam az Edimaxban. -
v3405
csendes tag
válasz
IRON STORM #22 üzenetére
reset? azt hogy kell? :S hátul a kis gomb vagy mire gondolsz?
-
v3405
csendes tag
Hello! Nekem is lenne egy problémám, mégpedig hogy nem tudok belépni az admin felületre (192.168.2.19) mert elfelejtettem a jelszavam! Hogy lehetne megnézni a belépőt és a pass-t? Vagy nem lehet újat kérni csinálni??? :S plsss help
-
ndelectro
csendes tag
Tsa! Szal nekem is hasonlo problemam van mint "titija"nak #15ben, hogy 1 Edimax BR-6204Wg router, Wifi-n csatlakozik a halozatunkra (1 ISPnel melozok..), WAN modban, a v1.5.1es firmwareben mar !!van opcio a client modra!!, PPPoE csatlakozik, jonak tunik, megy is 1smas, de leginkabb csak a google, meg meg 1-2 oldal, aztan semmi.... Reboot, ugyan az.... Csak siman, mint client, WAN nelkul, minden ok, csakhogy 2 gep van, MACet meg csak 1et "klonoz", vagy maszkolja a sajatja moge... sZivAs.... Jaes QoS disabled...
Kiidegelt ez a kutyu..... -
-
titija
csendes tag
Sziasztok
Lécci segitsetek vettem egy ilyen rutert. beállitottam dhcp-vel megy az ip kiosztás, a netre is csatlakozik.
PPPoE-t hazsnál.
Ám mikor netezni szeretnék csak a google meg a gmail jön be meg a http://status.messenger.msn.com/Status.aspx?mkt=hu-hu.
Minden más honlap órákig töltödik és nem megy jön be semmi rajtuk :S nem tudom mi lehet a hiba :S ha van 5letetek segitsetek.
-
mexel
veterán
Az Edimax Br-6204WG router jó lenne adsl (monornet) megosztásához? illetve inkább az érdekelne, hogy mennyire bírja a p2p-t, és mennyire stabil ez a kütyü? Igen olcsón lehet kapni, és félek, hogy az ára tükrözi a minőségét.
-
tzscske
tag
nem teljesen,de nagyjából így működik.
ezzel nem teljesen korlátozod,csak priorizálod.(mondjuk ott a sávszél max megadása,úgyhogy lehet korlátozni is elvileg) Tisztább,ha a portokat belövöd szerinem.(torrent,dc stb ami eszi a sávot rendesen)
Ez csak egy hevenyészett gondolatmenet volt,hogy kb mi micsoda,hátha jön erre egy hozzáértő is aki 100%-ra megmondja a tutit.
Kisérletezgess és rájössz mindenre,legrosszabb esetben is egy router restet,ha nagyon elállítasz valamit -
ent
őstag
-
tzscske
tag
Ebből a képből nem sokmindent látok
Rule name: szabály neve,hogy ha több van tudd melyiket is akarod változtatni,törölni.
Lokal ip address:Helyi ip cím.Ha csak egy gépre akarod akkor az leőbe írod be,ha tartományt akkor az elsőbe a kezdő ip (pl 192.168.1.2) a másodikba a záró ip (pl 192.168.1.200).
Local port range:Gondolom a helyi gépen használt port. (ezt googleval meg tudod keresni,vagy a használandó programból ki tudod lesni)
Remote ip adressávoli ip cím.szerinem ha üresen hagyod akkor nem foglalkozik vele,hanem a belső hálóra kiadott adatok szerint irányítja a dolgokat.
remote port range: elvielg ugyanaz vonatkozik rá mint a távoli ip-re.
Trafic type:Itt ahogyx nézem legördülő listából lehet választani (fogalmam nincs mi lehet,de ha írsz egy listát mit lehet választani akkor biztos rájövök)
Protocol:TCp meg gondolom UDP és booth vagy mi.
A bandwith-et kihagytam mert nem tudom kiolvasni mi van mellette
De ez végzi a tényleges priorizálást.Meg tudod adni,hogy egy program, alkalmazás ténylegesen max vagy min mennyi savszélességet kapjon.
Kb ennyi.Ha valamit nem szakszerűen írtam, vagy tévedtem dolgokban akkor úgyis jön valaki aki kijavít benne -
ent
őstag
Qos funkciót állított már be vki ezen a routeren korlátozás képpen?
Mi mit jelent itt és miket kell beírni, thx előre is: [link] -
cirkus
aktív tag
hy !
Vettem egy EDIMAX BR 6204 WG routert, és mit kell még hozzá vásárolnom, hogy vezeték nélküli hálóban menjen 2 gép ?? -
manrick
tag
Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy sehogy sem bírom beállítani a router konfigban, hogy távolról elérjem a hálózaton levő egyik gépet. Le tudná nekem írni valaki, hogy mit kell tennem lépésről lépésre? A Dyndns-t sikerült beállítanom, az műxik, csak a tűzfalon nem bírom átengedni a távoli asztali kapcsolatot.
Előre is köszi a segítséget.
Manrick -
nif
csendes tag
Hello!
Wireless ISP-m van, az a gondom hogy a router nem igazan akar csatlakozni a szolg. AP-jehez!(PPoE protokoll)
Ha a WAN Type atvaltom wireless isp-re akkor a Wireless beallitasoknal automatikusan visszaal AP uzemmodba pedig kliens modban kellene hogy legyen,legalabbis a WAN Type megjegyzeseben azt irja!
Legujabb firm. van rajat!
Neha gyonyoruen megy aramkimaradas utan meg se kep se hangujra kell ba**ogatni aztan egyszercsak elindul?
Segitseg!
Új hozzászólás Aktív témák
- Kézbe fogható paradoxon lett az iPhone Air
- Nagyon erős ajánlat lett az Apple Watch SE 3
- A magas vérnyomást is felismerheti az Apple Watch Series 11
- BestBuy topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Merész dizájn és új teleobjektív az iPhone 17 Pro mobilokban
- Bluetooth hangszórók
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Gusztusos, 11 literes térfogatú Jonsbo ház jött a kompaktabb vasakat kedvelőknek
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- További aktív témák...
- Hp Prodesk 600 G3/ G5/ G6 SFF/ i5 8-9-10 gen / Elitedesk 800 G4 /Win11- Számla, garancia
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 13 2020 M1 16GB 1TB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- HP 15S FHD LED Matt Ryzen5 5500U 4.0Ghz 8GB RAM 256GB SSD Radeon RX Vega7 Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest