-
Fototrend
Témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
D013
aktív tag
Sziasztok, megérkeztem vagy 4 és fél évvel azután hogy utoljára toltam, látom a "végjátékra" értem ide az Odessey-el. Azaz értem volna ide, ha be tudnék lépni a játékba. Amint a start-ra megyek kiírja hogy Connection error, Orange Sidewinder. Próbáltam ezt azt pl Revalidáltam a fájlokat, próbáltam patchet keresni, semmi. Minden más játék megy, sőt még a Horizon is, ott visszarobbantottam magam a Bubble-ba, hátha úgy működni fog de semmi. Volt másnak ilyen az utóbbi időben?
-
D013
aktív tag
[link] ez volt màr?
-
D013
aktív tag
Igen, tipikusan az a játékos vagyok aki nem akarja elérni a legjobbat ami amúgy a legtöbb játékos álma, hanem alternatív megoldásokat keresek ettől "unique"-abb számomra a játékmenet. Lásd: Keelback.
megnéztem és ezt a hajót birtokolja a legkevesebb játékos (most nem találom a táblázatot basszus - remélem nem csak álmodtam). A Clipper se közönség kedvenc, multi-role-nak inkább Phyton-t veszik a legtöbben, mert bár drágább, de nincs rank előfeltétel. Combat shipnek meg a hardpointok rossz helyeken vannak, és a gimballed ugye sok embernek nem fekszik, illetve a shield nem túl erős, még a 7-es rekeszben sem, mondjuk én bi-weave-t használok. De basszus, milyen rohadt szép már. Lőttem vagy egy tucat képet már Soloban Alt+f10-el, azok közül váltogatom a háttérképeimet. 
-
D013
aktív tag
mindenkinek köszönöm a válaszokat! Ez tényleg gyors volt!
Úgy gondolom hogy a chief-et mindenképp megveszem, utána pedig meglátom hogy melyiket veszem a szörnyek közül. Nem gondoltam volna de megfelelni az engineereknek egész élvezetes questline szerűség, legalábbis sokkal változatosabb, "mint 4 rendszert végigugrani, majd vissza ugrani a kiinduló állomásra és felvenni a pénzt" * 40. 
-
D013
aktív tag
Már várom szeretettel. Van némi pénz összefarmolva, pár engineer unlockolva, és összekuporgatva jó sok nyersanyag. Csak még azt kellene eldöntenem hogy Chieftain, szigorúan harcra, fixed fegyverekkel, vagy tartsak ki az Anacondáig. Az utóbbi ellen szól az érthetetlen ellenszenvem a "big 3" iránt, főleg a konda iránt, ami minden kezdő játékos no. 1 célja, mivel nem kell rankot grindolni. Jelenleg van egy leszerelt Viper Mk.4 a graázsban, egy Type-6 amivel elég sok passanger mission volt lebonyolítva, egy Keelback - ez pure fun az AX-es Taipannal a fedélzeten, ezt csak azért tartom hogy megnézzem mit tud kiengizve, semmi komoly. A jelenleg használt két fő hajóm egy DBX, 45 Ly-es 3-as engizett FSD-vel (a további fejlesztésekkel megvárom a patch-et), ezzel csak sightseeing küldiket nyomok, ezek a fő pénzforrásaim. Utoljára hagytam szemem fényét a Clippert, ezzel szedem a materialokat, Res-ekben szkennelem a datát, imádom, csak azok a gimballed fegyverek...bajban vagyok ha az ellennek van chaff-ja. Apropó, chaff ellen lehet valamit tenni?
-
D013
aktív tag
válasz
Mister_X
#35373
üzenetére
Pontosan ott tartok, Viper MK4 után Keelback - meg a kettő között grindelni a Type-6. Nekem eddig eléggé bejött. A Keelbacken tényleg hülye ötlet a fixed, ha én vezetem, ha a Competent pilótám, akkor már más a leányzó fekvése. Jelenleg két small railgun van rajta meg 2 gimballed fragment, ha közel érnének hozzá, ezeket fogom cserélni két közepes railgunra, és még nem döntöttem el a két kicsit. Szépen eltalálja egyébként a hajókat miközben én cirkálok a Taipannal. + öröm hogy az 516 os boostal és jó forduláékonysággal könnyebben körbe tudom járkálni a területet és tudom leszkennelni a hajókat. Ha meg találok egy Wanted-et csak hívom azt a lomha szörnyet, had lövöldözzön, addig én meg kilönöm mint a 2000 lövedéket multi cannonokból.

-
D013
aktív tag
Sziasztok, megint eltelt pár tucat ingame mióta utoljára írtam. Lett egy Keelback-em, erősen bounty hunting-ra építve, hangárral. Rájöttem hogy jobb ha én ülök a vadászba (AX-es Taipan) és a crew vezeti a nagy hajót, úgyis jobban céloz a fixed fegyverekkel mint én. Ezzel a taktikával el lehet lenni.
Más, úgy döntöttem csinálok egy engineering-hez gyűjtő hajót a korábban megvett Type-6-omból. Tettem rá mindent ami kellhet, de mivel még egyik engineert sem látogattam meg nem nagyon tudom ez hogy működik. Gondolom odamegyek és leadom neki a cuccokat? Vagy abban a hajóban kell ülni amit fejleszteni akarok? Mert arra gondoltam hogy ezzel odamennék, odahordanék mindent ami kell (közben pár economy passanger mission csak hogy legyen egy kis lé is a dologban) aztán ship transferrel odavitetném a Keelback-et. Ez megoldható?
https://eddp.co/u/DAoWc521
leszedtem róla a discovery scannert, mert kellett a hely másnak. Nyugodtan szóljatok ha ez az egész egy hülye ötlet. Előre is köszi! -
D013
aktív tag
kb 83 óránál tartok a Steam szerint és kb amikor eldöntöttem hogy nekiállok grindolni egy T-6al passanger missionöket, akkor döbbentem rá hogy mennyivel izgalmasabb volt a Viper MK4-el a fejvadászat, hogy kb harmad annyit keresek vele? Tény. A passangerezéssel itt alapszinten is 1,2-2,5M egy sightseeing 22-25 utas szállításával a szomszéd rendszerbe 450-800k-kat szakítok, pillanatok alatt lett 4,5M creditből 13M. De milyen áron? Amikor másból sem áll a játék mint ugrálni rendszerek között, egy kis fuel scoop, és a legfélelmetesebb hogy nehogy lemeszeljenek az illegal passanger miatt. Nem untam rá a játékra ez alatt a pár óra alatt, de alaposan elgondolkodtam a közeljövőbeni célokon. Nem vagyok az a tipus aki a sidewinder-t kondára cseréli X óra grindelés után és utána kezdődhet a játék. Inkább kiélvezem a közepes/kis hajókat, és szépen lassan gyarapítom a rankokat, és a pénzemet.
-
D013
aktív tag
köszi szépen, ránézek csak előbb szedek egy kis pénzt más forrásból, mert most nem esne jól kifizetni egy elvesztett hajót...
Hogy én is hozzáadjak valamit a topokhoz, és gondolom mindenki tudja alapból, de hátha van más kezdő is: Ha kilövik a thruster-t és megbénulsz a mélyűrben, és valami csoda fojtán nem öl meg az ellenséges NPC (velem ez történt, 6% hull-om maradt) akkor a Functions-ban az önmegsemmisítés előtt mindenképp próbáld meg az újraindítást, a menüben egyel felette van azt hiszem. Nekem így sikerült elvonszolnom magam egy javításra alkalmas stationig. -
D013
aktív tag
Steam sales-el én is csatlakoztam, csak kb 1 hete vagyok a játékban, kb 50 órával. Igyekszem utána olvasni a dolgoknak, de sok mindent szeretek magamnak kitapasztalni (több-kevesebb sikerrel), volt pár "basszus" pillanatom amikor rájöttem valamire, amit másképp kellett volna csinálnom úgy 30 órával korábban.
Maga a játék kb 15 perc alatt szippantott be és ahogy más fórumokon olvastam, kezdődött a kezdeti káprázat hogy itt minden végtelen és mehetek amerre akarok, de szerencsére azt is tudom hogy mit várhatok tőle. Magamnak kell rájönni hogy épp mihez van kedvem ingame és milyen hosszútávú célokat akarok elérni. Aki szereti a világűr mérhetetlen méreteit, illetve a távolságokat benne,, az szerintem nem tud unatkozni. (persze meglátjuk hogy 50-100 óra múlva mit fogok gondolni). Most ott tartok hogy egy Cobra MK3-at cseréltem le egy Viper MK4-re, szerelgetem a modulokat és Nav Beacon-oknál, ill. Resource site-okon szkennelgetek vérdíjas hajókat és próbálom okosan megválasztani hogy milyen csatákba érdemes belemenni. Nem ez a legjobb pénzszerzési lehetőség, szóval előbb utóbb én is benevezek legalább egy Type-6 Transporterre és nyomom az utas szállítást. De nem sietek semmivel, egyenlőre nagyon tudom élvezni ahogy letapogatok egy Anacondát, Master, Wanted, megvárom míg elkezdik lőni a secus hajók, és ha látom hogy már biztonságos én is nekiállok hamvasztani, 249k bounty, kézcsók. 
Azért van kérdésem is, bár utána néztem de még mindig nem tiszta: a skimmer-es küldik, elmondom a tapasztalataimat: 1.) leszálltam a bázis mellé, megpróbáltam SRV-vel kiszedni őket, piilanatok alatt leszedtek + lőttem a bázis tornyai is. 2.) megpróbáltam még a Cobrával leszedni őket, de nem találtam el egyet sem. 3.) Elő sem jöttek és random lőttem párat "hátha" majd végül megtámadtak a közelben lévő hajók. Jelenleg a Viper-en nincs SRV-m, meg lehet oldani ezeket hajóból? Esetleg dumbfire rakétákkal? Előre is köszi a válaszokat!
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban tilos az üzleti célú hirdetés!
RÉSZLETES, FOLYAMATOSAN
FRISSÜLŐ FAQ
AZ ÚJ JÁTÉKOSOKNAK
Ha szeretnél felkerülni a PH játékoslistára, küldj egy privát üzenetet duvinak, az alábbi formában:
PH név – játékbeli név - platform
- Bemutató Elite Dangerous: Beyond – Chapter 1
- Bemutató Elite Dangerous: Horizons bemutató (Xbox One)
- Teszt Elite: Dangerous teszt (Xbox One)
- Hír Jövő év elején jön az Elite: Dangerous - Odyssey
- Hír Megjelenési dátumot kapott az Elite: Dangerous 2.4 The Return
- Hír Megjelenési dátumot kapott az Elite: Dangerous PS4-es kiadása
- Hír PlayStation 4-re is megjelenik az Elite: Dangerous
- Hír GC 2016 - Komoly bővítést kap az Elite Dangerous (PC, XO)
- Hír Elite: Dangerous - Steamre költözhet az, aki a fejlesztőktől vette meg a játékot
- SAMSUNG 2TB 990 PRO M.2 NVME PCI-E 4.0 - Új, 1 év garancia - 7450-6900 MBs - Eladó!
- LG Gram 16 i7-1165G7 / 16GB RAM / 512GB SSD / 2.5K kijelző
- 5G! Lenovo ThinkPad P14s Gen 4 Intel Core i7-1370P RTX A500 32GB 1000GB 1 év teljeskörű garancia
- AI Workstation RTX 3090 24GB / 32-128GB RAM / I5 13400F / 1000W
- Latitude 9430 27% 14" FHD+ IPS i5-1245U 32GB 512GB magyar vbill IR kam gar
- iPhone gyári/emelt kapacitású akkumulátor csere 6 HÓNAP GARANCIÁVAL
- Használt Apple A1243 EMC2171 német kiosztású vezetékes billentyűzet / 12 hónap jótállás
- Samsung Galaxy S25 Ultra - Titanium Gray - 12/512GB - Újszerű állapot! 2028.11-ig Samsung Jótállás
- MacBook Pro 16" M1 Max 64GB / 2TB / 27%-os ÁFÁS
- LG 65QNED86A / MiniLED / 65" - 164 cm / 4K UHD / 144Hz / HDR Dolby Vision / FreeSync Premium / VRR
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
megnéztem és ezt a hajót birtokolja a legkevesebb játékos (most nem találom a táblázatot basszus - remélem nem csak álmodtam). A Clipper se közönség kedvenc, multi-role-nak inkább Phyton-t veszik a legtöbben, mert bár drágább, de nincs rank előfeltétel. Combat shipnek meg a hardpointok rossz helyeken vannak, és a gimballed ugye sok embernek nem fekszik, illetve a shield nem túl erős, még a 7-es rekeszben sem, mondjuk én bi-weave-t használok. De basszus, milyen rohadt szép már. Lőttem vagy egy tucat képet már Soloban Alt+f10-el, azok közül váltogatom a háttérképeimet.
Úgy gondolom hogy a chief-et mindenképp megveszem, utána pedig meglátom hogy melyiket veszem a szörnyek közül. Nem gondoltam volna de megfelelni az engineereknek egész élvezetes questline szerűség, legalábbis sokkal változatosabb, "mint 4 rendszert végigugrani, majd vissza ugrani a kiinduló állomásra és felvenni a pénzt" * 40.

