-
Fototrend
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
cousin333
addikt
Ilyenre gondolsz? (nagyítható)
Ezt úgy tudod megoldani, ha a 70-es szám 2x szerepel a listádban (egymás után), egyszer 0, egyszer pedig 1 értékkel. Ábrázold X,Y függvényként, adatpontok nélkül, egyenes összekötő vonalakkal. A lényeg, hogy a kész grafikonon ki kell jelölnöd a második 70-hez tartozó értéket, de csak azt (tehát nem az egész görbét)! És itt megmondod neki, hogy neked nem kell vonal, ellenben jelölő igen. Aztán kijelölöd a 0 értékű 70-est, és szintén jelölőt raksz oda, fehér középpel.
Amúgy ha csak simán egy matematikai tartományt akarsz ábrázolni, tehát nem fontos, hogy mondjuk mi van a 32-es értéknél (illetve ott mindig 0 van), akkor felesleges ez az 1-től 100-ig történet. Egyszerűen hozz létre egy üres X,Y grafikont és adj hozzá 2 görbét. Az egyiknél az X értéke legyen {1;70}, az Y meg {0;0}. A másiknál az X legyen {70;100} az Y meg {1;1} (a kapcsos záójel mindkét esetben fontos!). Egyenes vonalú összekötéseket használj, jelölők nélkül, majd egyenként jelöld ki a két végpontot a 70-es értéknél, és adj hozzá jelölőt is.
-
Excelbarat
tag
Hi
ahol azt akarod hogy szakadás legyen a grafikonba oda az értékhez beírod ezt:
=HIÁNYZIK()
Így azon a ponton a függvényérték nem 0 lesz hanem hiányzik (ha zavar a szöveg akkor fehérre színezed), minden más esetben összeköti. (persze az is megoldás amit előttem ajánlottak hogy az első szakasz az 1 fv a 2. szakasz a 2. fv)
üdv
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i3 12100F 16GB DDR4 512GB SSD RX 7600 8GB Zalman T4Plus CoolerMaster 650W
- Dell Latitude 7490 14" FHD IPS, i5 - i7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Alienware 17r4 olvass
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RX 7700 XT 12GB Lian Li Lancool 217 fehér CM 700W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 7600 8GB ZALMAN i3 NEO be quiet! 700W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Fferi50
