Új hozzászólás Aktív témák

  • Exelsior

    őstag

    válasz pourri #19090 üzenetére

    Tudom hogy kit véd nyilván de jól hangzott. Továbbra is mondom várom a kedves webáruházakat akik hibás áron szállította le nekem a termékét. Egyszer sem szóltak. Annyiért veszem meg amennyiért ki van írva.

    "A kereskedelmi gyakorlat megítélése során az olyan fogyasztó magatartását kell alapul venni, aki ésszerűen tájékozottan, az adott helyzetben általában elvárható figyelmességgel és körültekintéssel jár el, figyelembe véve az adott kereskedelmi gyakorlat, illetve áru nyelvi, kulturális és szociális vonatkozásait is. Ha a kereskedelmi gyakorlat a fogyasztók egy meghatározott csoportjára irányul, az adott csoport tagjaira általánosan jellemző magatartást kell figyelembe venni .”

    Összegezve ebben az esetben a vállalkozás vagy teljesíti a szerződést a hibás áron vagy megtámadja azt, figyelemmel a tévedésre illetve arra, hogy neked fel kellett volna ismerned a hibás árfeltüntetést.

Új hozzászólás Aktív témák