Új hozzászólás Aktív témák
-
emiki6
veterán
Annyi, hogy itt nem végtelen artifact farming van 5 szintű rng-vel, hanem legyártod a geart azt kb kész is vagy. Bár van valami artifact jellegű cucc, de az nem is számít sokat.
Ne siess, élvezd ki, nem hajt a tatár. Mondjuk itt is a masodik régió kínai, mint szinte mindenhol, oda még éppen nem jutottam el, de ott lehet majd a legjobb geart gyártani. Meg ugye ott vannak a mat-ok, amik a lvl 60+ -t feloldják.
Ma tudtam meg, hogy azért van ez, mert a kínaiaknál a 2 szerencseszám, ezért szokott kinai lenni a masodik "világ".Farmolni amúgy nem kell sokat, csak character és skill level up mat-ot. Drága felhúzni 90-re egy karaktert, de ráérünk. Csak annyira kell erős legyen a csapat, hogy a sztori boss-okat legyőzze az ember.
168 local speciality-t mondjuk nem kell összeszedni.
-
emiki6
veterán
Wayne megidézett, szóval: igen, én most azt tolom.
Arknights Endfield benyomasok összefoglalasa:
Azt hittem open world fatigue-em van, de kiderült, hogy az csak genshin fatigue, ami valahogy nem akar múlni, hiába tettem félre.
Az enfieldet játszva olyan érzésem volt, mint mikor elkezdtem a genshint (2022 nyarán). Talán akkor élveztem játékot ennyire utoljára.
Nincs mászás, így nem annyira open world, cserébe nagyobb kihívás helyekre bejutni és struktúráltabb a map. Az exploration-t itt nagyon élvezem.
Ami még hozzá tesz, szintén újfajta kihívás, hogy az exploration része az infrastruktúra kiépítés is: villanyoszlopok az áramnak, zipline ("libegő") közlekedésre és bányászgépek, amik a nyersanyagot szolgáltatják.A gyárépítés rész egy rendkívül hülye ötletnek tűnt számomra egy ARPG gacha-ban, ezért is nem igazán érdekelt a játék, mikor először hallottam róla (csak végül kipróbáltam mermérne), aztán pont az lett az, amit legjobban élvezek... Gyártósorokat magamtól összerakni és optimalizálni...

Annyi játékmechanikával van tele a játék és számomra mind érdekes, hogy egyik játékelemet sem érződik túlhasználtnak.
Genshinben is, zzz-ben is az volt a bajom, hogy kevés bennük az alapvető játékmechanikák száma és sokfélesége. Az hogy ugyanaz a gameplay ennyiszer van ismételgetve (repetitív) egy idő után élvezhetetlenné teszi azt, ami eleinte jó mókának tűnt.A játékmenet változatossága és felépítése pedig olyan, hogy 80-90%-ban lényegtelen, hogy milyen karaktereket húzol ki (mindenki egyforma gyorsan fut, nincs exploration ability, a közlekedést a zipline-ok kiépítésével lehet gyorsítani, nem uj karakterekkel). A gacha-t itt abszolút nem érzem alapvetőnek, inkább csak még egy mechanika a sok mellé.
A harc kicsit más, mint a többi gachánál, itt nem kell váltogatni a karaktereket, mindenki egyszerre jelen van. Az irányított karakter irányítva pedig a másodlagos karakterek skilljeit is lehet aktiválni.
Nem annyira látványos szerintem, de tök más mint a többi, ami egyelőre érdekessé, élvezetessé teszi számomra.
De itt sem meghatározó a combat endgame, így emiatt sem fontos új karaktereket szerezni, kevesebb a fomo.A gacha rendszere elég sajátos. Gyakorlatilag az a lényeg, hogy csak akkor szabad rámenni egy karakterre, ha van kéznél 120 pull, mert a pity azthiszem nem megy át, cserébe vannak más előnyök.
-
Bennem olyan érzést kelt, mint egy teljes árú AAA játék: kb annyi minőségi content van benne, nagyon jól is néz ki és olyan optimalizált, ami a mai világban elég ritka. Mindezt ingyen ugye.
Nyilván nem mindenkinek való, de érdemes kipróbálni. Én azt hittem nekem nem való, aztán most az új kedvenc játékom. ¯\_(ツ)_/¯
Úgy mentem bele, hogy nem fogok a gacha-ra koncentrálni, inkább megpróbálom a játékot élvezni és csak olyat csinálni benne, ami kedvemre esik. Másnak is ezt ajánlom.

Illetve úgy vagyok vele, hogyha nem fogom erőltetni a napi, heti játékot, ha már nem esik jól. Sem itt, sem más live service játékban. Ha elfogy a kontent az úgy tekintem majd, mintha végigjátszottam volna és ha jön új patch azt DLC-nek fogom tekinteni.Számomra az endfield a gacha játékok evolúciójának legújabb következő szintje.
Szerk: ja igen, rendkívül addiktív és felborítja az ember időérzékelését. Nem egyszer lett hajnali 3-4, úgy hogy egy "fél órával" ezelőtt meg csak éjfél volt.
-
emiki6
veterán
Én megcsinálom majd az archon questet, azt szeretem. Most a nyári questtel haladgatok, hogy a napi commissiókat kiváltsam vele, hogy összeszedjem a wish-t neferre, aki majd kiszedek, de aztán valszeg megint abbahagyom.

Felfedezést max annyit csinálok, hogy a napi kvóta meglegyen. Resint én már nem nagyon akarok költeni ebben a játékban.Az eddig belengetett karakterek közül senki más nem érdekel különösebben. Lauma jó lett volna, de buktam a 5050-t és early-ben sem esett ki. ¯\_(ツ)_/¯
-
emiki6
veterán
válasz
emiki6
#21247
üzenetére
Genshin free pulls / patch:

5.x alatt 80 pull / patch-re jön ki az átlag, ami kb 2 patchenként egy garantált, 1 év alatt majdnem 680 pull, ami kb 7 karakter egy év alatt, de csak ~4,3, igazából ~5,3 garantált karakter.
HSR-ben 105, Wuwa-ban 111, zzz-ben 126 pull jár patchenként átlagosan, az 1.0-okat nem beleszámítva.
-
emiki6
veterán
válasz
xeon forever
#21250
üzenetére
Úgy-úgy!
-
emiki6
veterán
válasz
Sordoran
#21240
üzenetére
Én talán inkább a lauma hyperbloom felé mennék el, amire szintén lehet raident is használni, ha az a cél. Bár a survivability-t nem tudom ki biztosítaná abban az esetben.
Ineffa kinézetre kifejezetten szimpatikus, hozza a noelle vibe-ot (nem azért mert maid, más tekintetben), de a kit meg a moveset abszolút érdektelen számomra.
Nagyon drágák lette a genshin karakterek. 2-3 patchet végiggrindolni egy karakterért... 4x meggondolja az ember tényleg kell e egy karakter.Flins elvileg clorinde-varesa jelleg. Azon kívül, hogy cool, annyira nem érdekes szerintem.
Aztán a nod krai karaktereknél bejött, hogy a kit bizonyos része ahhoz van kötve, hogy van e a csapatban 2-3 karakter onnan, ami megint kicsit nyűg és scummy.
-
emiki6
veterán
Igen, azért költöztek át szingapúrba, hogy emiatt ne kelljen aggódni többé. Mostmár nem is aggódnak.

Sordoran: A helyzet az, hogy a fizetni hajlandó gamerek többsége felnőtt férfi. Van egy olyan érzésem, hogy Lauma sikeres lesz bevétel tekintetében.
Érdekes amúgy, amikor elkezdtem a Genshin-t, akkor csak pislogtam, hogy mennyire kihívóan van felöltöztetve pár karakter, pl Lisa. De raiden is egy hálóköntösben flangál és sorolhatnám még. Aztá, megszoktam, elkezdtem értékelni, mostmár ugye ott a ZZZ is, ami ezt a vonalat kimaxolta a jóízlés keretein belül. Bár azért Eula-t sem kellett félteni.
Annak idején a nier automata-ra is rossz szemmel néztem, ma már értem a zsenialitását, hogy mennyire fontos a játékokba vagy nagyon badass vagy nagyon vonzó (vagy mindkettő) karaktereket tenni. Sokkalta sikeresebb lesz, minthha egy átlagos karaktert kéne bámulnia a játékosnak.
-
-
-
emiki6
veterán
Ezt csak beteszem ide, mert fantasy, hacknslash stb. Nem gacha.
Andrish vágja is mi az eredeti Vindictus, ahogy így visszakerestem. Én sosem hallottam róla. -
emiki6
veterán
válasz
xeon forever
#20559
üzenetére
Hát, akinek nincs elég karaktere.... ¯\_(ツ)_/¯
-
emiki6
veterán
-
emiki6
veterán
válasz
Sordoran
#20548
üzenetére
Tök kényelmes már az fps unlocker,mert van hozzá "launcher", nem kell szerencsétlenkedni vele. Megnyitod, beállitod az új limitet és elindítod vele a gémet.
Wayne odavan érte, én genshinben nem látom sok előnyét (azon túl, hogy többet fogyaszt a gép
) . Zzz-ben lenne jó a fix 170 fps (ott lényegesen részletesebbek az animációk, dinamikusabb az egész), de ahhoz már kevés a 6600xt. Zzz-ben lenne értelme a nagyobb felbontásnak is, mert ott a karakterek részletesebbek, a genshin karaktereken látszik, hogy relatíve low res.xeon: az oké, hogy látszik, ha megnézed, de játék közben egy szint fölött már nem tűnik fel a nagyobb felbontás szerintem.
Filmnézés közben sem tűnik fel, ha 1080p bluray helyett egy 720p ripet nézek, főleg ha jó a film és nem a tűéles látványvilág az alapja. Nolan filmeket persze imax-ben érdemes nézni, nagy vásznon.Azér egy minecraft, fortnite vagy genshin jóval kevesebbet profitál a nagyobb felbontásból, mint egy horizon zero dawn vagy más modern, nem igazán stilizált játék.
-
emiki6
veterán
válasz
xeon forever
#20540
üzenetére
Én 1080p-ben tolom és az agyam végzi a DLSS-t.
Oszt genshint minek 8k-ban játszani? 4k-hoz sem elég részletesek a textúrák, és a látványvilág sem a részletességéről híres. Erőforráspazarlásnak gondolom.
Sordoran: akkor is nő az fps, ha leveszed a valós felbontást és felskálázod, a DLSS (deep learning supersampling) asszem az. Persze attól még, hogy az ai upscale jobban néz ki, mint a sima algoritmikus, még nem nő meg a képi információ mennyisége, csak máshogy néz ki.
A dlss-nnek pont az lenne a haszna, hogy a natívot felskálázod majd leskálázod és így kapsz egy jobb élsimítást, mint a klasdzikus élsimító technológiákkal. A szimpla felskálázás csak kópium.
-
emiki6
veterán
válasz
xeon forever
#20533
üzenetére
Azért kérdeztem, mert én zzz miatt vettem nemrég egy hoyo acc-ot és ott volt az, hogy belépni be tudtam, de jelszó vagy email változtatási kísérletnél bejött a "too many request" error.
Írta az eladó, hogy az a megoldás, hogy használni kell az acc-ot pár napig, hogy a rendszer elismerje, hogy más helyről játszanak már az accon, mint régebben. Pár nap után valóban mindent meg tudtam változtatni.
De ha be sem tudsz lépni, az teljesen más téma, avval nincs tapasztalatom.
-
emiki6
veterán
válasz
xeon forever
#20529
üzenetére
Belépni se tudsz abba?
-
emiki6
veterán
BÚÉK!
311 wish - 2 mav - 1 cit
1 dehya 1 jean.Szinte teljesen le is nulláztam az acc-om, maradt még 10 wish a tankban, örülök, hogy nem kellett grindolni, hogy meglegyen a második mav.
Mostanában még elszuttyogok az új karakterek kiépítésével, a sztori végigjátszásával, aztán visszavonulok és csak ritkán fogok benézni genshinbe, új karaktert már nem nagyon tervezek szerezni (meg ugye nem is lesz miből, ha nem csinálom a dailyk és eventek grind-ját).
Az archon questekre tervezek majd mindig visszatérni.

2022. 06. 02.-án kezdtem (2.7), 841 aktív nap.
-
emiki6
veterán
Kihez nem lesz EN VA 5.3-ban. Nem spoileres szerintem:
-
emiki6
veterán
válasz
CJ4567
#20481
üzenetére
Mav harci animációi nekem sem tetszenek annyira, bár ez nem jelenti azt, hogy nem lesz jó érzés játszani vele (chascával is kellemes meglepetés volt a harc), viszont a közlekedés animáció meg nagyon megtetszett.
Citlali eddig a leghaszontalanabb natlan 5* közlekedés szempontjából. Na meg nála a cukira mentek rá a párnácskákkal, nem a cool-ra, én a cool-t jobban kedvelem.
De a kitje hasznos.Zzz-vel nekem is sok előítéletem volt, de örülök, hogy odakeveredtem, hogy kipróbáljam, sokkal jobb játék, mint a genshin (jstern se véletlen csinál zzz tc-t), noha ebben is a content jó része filler. A genshin nagy előnye, hogy fantasy.
A hsr turn based strategy, ami sosem érdekelt.
-
emiki6
veterán
válasz
Sordoran
#20479
üzenetére
Lali leginkább Arle-nek és Mav-nak lesz jó (melt enabler shielder buffer), de Chasca is nagyon örül, hogy kap egy értelmes pajzsos buffert. És inkább ő archon, mint mav, mert a pajzs duration 20 mp, a cooldown 16.
Mav off field pyroja c0-on ~12 mp, az archonhoz képest elég gyász. C1-en már ~18 mp, szóval rerunkor lehet rámegyek a c1-re, hogy xianglingról még említés szintjén se halljak többet.
(meg a több üzemanyag sose árt)Én kiszedem ezt a kettőt, aztán visszavonulok és csak a sztorit fogom követni. Átmigrálok végleg zzz-re (ott Evelyn fog kijönni: aki látta érti.
). -
emiki6
veterán
válasz
Sordoran
#20475
üzenetére
Én még arle release előtt csináltam egy nagytakarítást, az sokat dobott az átláthatóságon és rengeteg arti xp szabadult fel vele. 200 alá biztosan levittem az artik számát, de lehet 100-hoz volt közelebb.
Elég sok hulladék volt, de én a legtöbb karaktert elvből sem használom, azokra nem kell meghagyjak kópium artikat. -
emiki6
veterán
Na várjá, hogy gondoltad ennek a lebonyolítását? Hogy történne a jelölés és hogy a szavazás? Pl 1 jelölés 1 szavazás esetén előfordulhat, hogy mindenki mást jelöl és azt szavazza meg és akkor senki sem nyer.

Itt az összes karakter az említett 2 kategóriából:

Poll-t azt hittem doodle-ben lehet csinálni, de az csak időpontokra jó, szóval talán ezzel lehetne a szavazást lefutatni: [link]
-
emiki6
veterán
válasz
xeon forever
#20424
üzenetére
A konstija Panthera Ocelota.
Redditen asztírják: Apparently Ocelotl means “Jaguar” in the Aztec language of Nahuatl. As to why Ocelot is called Ocelot is probably because they look like mini jaguar.Megnéztem a latin nomenklaturát és a Panthera gyakorlatilag azt jelenti, hogy "nagymacska", a panthera nembe tartozik az oroszlán, tigris, leopárd (párduc), jaguár.
Az ocelotoka Lepardus nem-be tartoznak (melynek a leopárdokhoz nincs köze).
A pumák a Puma rendbe tartoznak, az megint más.Közben találtam erről egy reddit posztot, melynek konklúziója, hogy Xil dizjnja a jaguárokat és az ocelotokat is alapul veszi. Mivel panthera, ezért ocelotos jellegű jaguárnak tekinteném.
-
emiki6
veterán
válasz
Sordoran
#20417
üzenetére
Erőssegre mid, de ow-re adja, nem kihívás szerencsére lvl9-en sem.
Domaineknél, world bossoknál azért kijön, hogy kell neki vagy egy pajzs vagy egy healer.
Benettet nem használom dacból, de amúgy nem lenne gond a körön belül maradni, úgyis csak körözök az enemy körül.
Abysst, színházat fear csinálja nekem, ott nemtom mennyire jó használni, nem is érdekel.
Az nagyon jó benne, hogy trivializálja az explorationt, amire már ráuntam és lehet, hogy amúgy nem csináltam volna, így viszont tök kellemes akár csak repkedni a mapon.
A combat része nekem meglepően tetszik és jó, hogy egy személyben dps és jármű, nem is kell átváltani másra. Ororonnal szoktam ugrálni néha, ha függőlegesen kell haladni.
Itt c1 van lyney íjjal. Se a sig, se a c2 nem elég nagy buff, hogy ki akarjam húzni, főleg, hogy xilonenem sincs. Lali és mav jobb dealnek tűnik, mint chascába jobban invesztálni.
Sajnos mav E még nem működik chascával. -
emiki6
veterán
Kiszedtem chasca c1-et, ami exploration-nél +43% hatótáv.
Lehet még trükközni a movement speed buffokkal is (ami tovább növeli a hatótávot). Lyney íja ad 10%-ot, ha mindenki más elem (ez chasca sebzésének is optimális). 10%-ot tud még adni nappal Dehya/GaMing éjszaka meg Rosaria. Ha betesz az ember Chasca mellé mégegy anemo-t, az szintén +10%, de a lyney íj buff úgy már csak 7%.20% movement speed buff-al C1 Chasca hatótávja natlanon kívül: [link]
-
emiki6
veterán
válasz
fpatrik17
#20394
üzenetére
Én emlékszem milyen szar volt a mobilitás eleinte. Nem tette kellemessé a játékélményt, hogy egy csomó sziklát kellett véges stamina-val megmászni. Ahhoz képest egy kazuha E-nek úgy örültünk, mint majom a farkának, de nem azért mert az annyira jó volt, hanem mert előtte annyira szar volt a mobilitás. Sumeru volt az első nem szar terület a leaf sigil-ek miatt.
Minél jobb a mobilitás, annál gördülékenyebb és kellemes a felfedezés, én abszolút adom, hogy ilyen mobilisek az új karakterek, ez már egy új era, a játék átalakult, fejlődik, 4.8 után egyre nagyobb tempóval jöttek a QoL frissítések, sokkal jobb lett a gém, mint egy éve volt.
Nézd meg amúgy, mindenki merrefele konvergált? Yelan, wanderer, xianyun stbstb, legtöbbünk ezeket a karikat használta legtöbbet, mert ezekkel lehet haladni. Most kivételesen nem félévente jön egy mobilis karakter, hanem patch-enként. Ha mobilis karit akarsz, akkor sokkal több közül tudod kiválasztani a neked szimpatikusabbat, szerintem ez tök jó. Sőt, nem is kell egyiket se kihúzd, mert tele van a a map sárkányokkal, akik tudják mindazt amit ezek a karakterek.
-
Amúgy ha nem élvezed, akkor tedd félre, jót tud tenni pár hét, pár hónap kihagyás, semmiről nem maradsz le, ha az új karakterek nem tetszenek, a content megvár.
-
emiki6
veterán
válasz
Fernet
#20381
üzenetére
Én 2-3 hónapot kihagytam, átmentem zzz-re, most újult erővel tértem vissza.
Az volt a terv, hogy Chascát a kezdeti érdeklődésem ellenére mégis skippelem, de beléptem a hétvégén, hogy haladjak a sztorival. Megnéztem a chasca trial-t és bejött a kitje, kihúztam és ez vissza is húzott a genshinbe.
Zzz úgyis kezdett kifulladni,most az átkerül takarékra.Mavuikát is és citlalit is tervezem kiszedni.
Nekem a motor dizájnja nagyon adja, szívesen közlekednék vele teyvat-ben. Eleve van egy tron-es formája, de burst alatt a glow-val biztos vagyok, hogy a tront vették alapul.
A béta jelenlegi állása szerint mavuika kb a legerősebb dps lesz, ha van mellette egy xilonen, citlalival pedig egy nagyon szinergikus melt párost alkotnak. Mav skillje egy 12-16 mp-es off field pyro app, ami xiangling-ot úgyahogy van leváltja (végre valahára!).Citlali, noha dizájra nem kedvenc, ám zhongli-ra végre lesz alternatíva: gyengébb shield, potens buff (a scroll set miatt, de pyro és hydro kariknak mégtöbb) és ha jól ki van építve, akkor jól is sebez (melt esetén)!
-
-
emiki6
veterán
válasz
kill_switch
#20366
üzenetére
Igen, az a harc nagyon silly. Itt van hangeffekttekkel is: [link]
Egyet is értek meg nem is. Van már egy csomó kari konvencionálisabb dizájnnal. Én nagy hack n slash fan vagyok és abban arle a top. Mav lesz a harmadik 5* pyro claymore...
-
Ja, amúgy citlali meg a harmadik cryo shielder lesz.

-
emiki6
veterán
válasz
fpatrik17
#20342
üzenetére
Én is genshin optimizer discord-ról szedtem a multi-opt targeteket. Márhogyha kellettek. Sok karaktert elég egy statra vagy skillre kihegyezni úgy, hogy pár másik statnak megad alsó limitet az ember.
Legtöbb esetben volt elképzelésem, hogy mit akarok az adott karaktertől és annak megfelelően optimalizáltam. Pl arle bár sok vape dmg-t tud, de én inkább pyro dmg-re optimalizáltam, hogy normál környezetben, ow-n (amikor nincs hydro app) nagyobbat üssön.
Naviánál fontos volt, hogy a CR minél nagyobb legyen a konzisztencia miatt.
Multi-optot leginkább alhinál használtam, mert nála a NA-ok vegyülnek a skill spread-elkkel, azt nem nagyon lehet átlátni multi-opt target nélkül.Akasha helyezés meg nem minden, ha az akasha cél nincs összhangban azzal, hogy neked mi volt a célod.
A casual optimalizálást szerintem megnehezítette, hogy már nem karakterekre épül a folyamat, hanem csapatokra. Több idő csak egy általános eredményt megkapni.
-
emiki6
veterán
Én is figyelek ám, de csak ha van szinkron. Mondjuk összefoglalót írni...
Tudod, ez olyan, mint az utazás és a végcél. Nem a cél a lényeg, hanem az út és te pont az utat skippeled.
Ha elenszenvvel állsz hozzá, akkor persze hogy nyűg és szenvedés végigrágni magad a sztorin, space-t spamelve. Hidd el, ha érdeklődéssel állsz hozzá, akkor sokkal élvezetesebb.
Ha pedig nem tudsz érdeklődéssel hozzáállni, akkor pedig szerintem el kell engedni. Ha a játék, ami szórakoztató, kikapcsoló, érdekes kéne legyen önsanyargatássá válik, akkor érdemes átértékelni a dolgokat.Én most átmentem zzz-re. Ott is végighallgatom a párbeszédeket. A nem dubolt sidequesteket néha végigolvasom, de általában nem.
Genshinben elengedtem a napi grindot. Néha megcsinálom az eventeket, amúgy csak az Archon quest miatt megyek be. -
emiki6
veterán
Arlecchino, kiejtve árlekíno a harlekin olaszul. A harlekin eredetileg valami olasz, színházi bohócféleség (fekete-fehér pöttyös). Wikin utána kell olvasni.
Arle ugyebár a The Knave, ami a francia kartyában a jumbó/bubi.
Az alíz csodaországbanban vagy egy mondóka:
The Queen of Hearts, she made some tarts,
All on a summer day:
The Knave of Hearts, he stole those tarts,
And took them quite away!
Mondjuk furinától nem vette el a tortát.
A "house of the hearth" is formailag (heart-hearth) szerintem a francia kártyára utal, noha a hearth (mint kiderült) a kandallót jelenti.
Messzire vezetnek a vonatkozások a genshintől.
-
emiki6
veterán
Mav-ot 5.3-ra ígérik a leakerek. Az uccsó natlan terület meg simán jöhet akár 5.6-ban is, a korábbi verziók bővítéseit elnézve.
Iansan, az egyik hős pedig ha jól tudom electro 4*.
Az is hozzátartozik, hogy a 6-odik törzs pyro-anemo kombó és chasca nem abból a törzsből való, noha azon törzs saurianjai nevelték. Ha jól emlékszem.
-
emiki6
veterán
válasz
Sordoran
#20170
üzenetére
Számukra nem ez a problémás, hanem a moddolás. De az, hogy ToS-be ütközik valami még nem jelenti, hogy be is tartatják. Szerintem pont leszarják, hogy te csinálsz e egy macro-s arti scant vagy kinyitod az fps lockot, a ToS szerintem azért tiltja, mert jogilag magától értetődő, hogy bele kell írni a tiltást a ToS-be.
Urzu asszem skineket is cserélt, az azért "súlysabb" vétség, de kutyát nem érdekel hoyo-nál, annyira "niche" moddolás ez, hogy nem éri meg foglalkozniuk ilyenekkel.
Persze mindenki azt csinál, amit akar. 165-ös monitoron 60-as lockkal játszani elég szar lehet.
Zzz-ben legalább nincs lock, mondjuk csak 75-ös a monitorom, így nem tudom annyira kihasználni.
-
emiki6
veterán
válasz
xeon forever
#20156
üzenetére

-
emiki6
veterán
Xil-nek a def csak a healhez kell. Minél nagyobb a def, annál több a heal, persze a healing bonus circlet jobb etekintetben, mint a def circlet. Szóval buildre def/def/hb talán a legkézenfekvőbb. Substatnak is def és ER hasznos csak igazából.
Kardnak kiváló opció a fav. A saját és a csapat ER igényét is csökkenti. Egyéb esetben igen, a kraftolható def sword elég jó. R1 elég abból amúgy.
-
emiki6
veterán
válasz
kill_switch
#20124
üzenetére
A genshinnél is rég indokolatlan a farm, pár hete -hónapja már fel akartam adni. Most jön pár hónap zzz farmolás, aztán ha odajutok, hogy minden jó már, akkor ott is abbahagyom a farmot.

sordoran: Jane is olyan mint yae. Sokan rajonganak érte, de engem full hidegen hagy.
Ez igaz az elkövetkező 3 S karakterre, szóval tlegalább 3 banner erejéig csak gyűjtögetni fogok. Megy a várakozás zhuyuan rerunra. Meg esetleg qingyire, mint kb bis supportjára. -
emiki6
veterán
válasz
kill_switch
#20118
üzenetére
Genshinben én ha egyszer cleareltem egy map részt, akkor utána vissza se megyek oda, szóval az open world-del ott se megyek sokra. Az exploration is csak egy content, ami ha kész van, akkor kész van, nincs tovább.
A ZZZ grindja is barátibb, kell inni egy kávét, kaparni egy sorsjegyet és 5p kaszabolás. Persze mostmár a genshiné is baráti, mióta van az a rendszer, hogy 120 resin elköltésével kiválthatóak a commission-ök.
ZZZ-re én se tervezek költeni. A legtöbb event karakter nem tetszik, szóval van idő spórolni.Shiro: Mi wayne-nek g2g-ről topupoltunk UID-re az utóbbi időben. Úgy talán 4 dollár egy welkin és igazából bármelyik UID-re lehet venni vele.
-
emiki6
veterán
válasz
Sordoran
#20115
üzenetére
Nálam a HSR szóba sem jöhet, TBS abszolút nem érdekel, akcióban én csak a hack n slash vonalat komálom.
Igen, genshinnél az van, hogy vannak már jó csapataim, karaktereim, a kombat annyira sosem érdekelt.
Genshinben a harcnak számomra semmi értelme, így energiát fektetni bele sincs. A sztori maradt meg az, hogy open world. A sztorit követni fogom, de az másfél havonta pár óra. Az exploration addig jó amíg nincs mást csinálni és elbóklászik az ember (most van mi mást csinálni).
Story questeket arle után nem volt már kedvem elkezdeni se. World questek se érdekelnek már.
Szóval marad a sztori.A genshin napi grindot már pár hete, hónapja terveztem abbahagyni, ez most jött el. Welkinre azért még be fogok logolni, amíg van (még arlénél vettem 180 napra valót...).
Igen, clorinde abszolút rosszkor jött, addigra minden hype lecsengett a font karikkal, cserébe furina előtt meg volt 2 patch, ahol nem jött számomra senki érdekes, ott jobb heje lett volna.
Most xilonen érdekelt, de csak mert navia upgrade, viszont mióta elkezdtem a zzz-t, már nem érdekel. Chasca sem. Arle c6 se kell. Ezek mind erőforráspazarlásnak tűnnek már. Arle c2 kell azért. Mavuika még nem tudom. Pityvel együtt van 310 wish legalább.
Rohadt jók amúgy a genshin karakterdizájnok, de a zzz-ben meg van pl egy zhu yuan, aki mindent visz.
-
emiki6
veterán
Én most migráltam ZZZ-re. Genshinben a combat nekem mindig is nyűg volt, a zzz viszont nagyon betalált.
Eléggé előítéletes voltam azt mégis bejött, nem is tudom miért is töltöttem le végül. Valamit olvastam, hogy valaki párhuzamot vont a zzz és a natlan stílus között (ez volt az inception). Aztán mikor böngésztem jello videóit, akkor megnéztem a genshines "összehasonlítást". Onnan már a lejtő vezetett a karakter trailerek megnézéséhez, az ost meghallgatásához és realizáltam, hogy az OST meglepően adja és a combat is szimpatikus, mert komálom az olyan harcot, ahol egy jól időzített dodge vagy parry szorgalmazva van, csak rá kellene nézni erre.Szóval ja, zene és combat 👌, a sztori se rossz. A grafikai stílus pedig meglepően jól működik, hiába tér el a genshin-hsr látványtól (a karakterdizájnban meg sok új lehetőséget ad ez a grafika). A combat animációk is
. Resin, leveling, gacha része mind nagyon hasonló a genshinhez amúgy, de a dailyk nagyon lazák és itt nincs fps lock. 
Azért a szettingje a genshinnek szerintem jobb, mert komálom a fantasy-t, ebből fakadóan a geshin sztorit is érdekesebbnek tartom. Követni is fogom, ahogy jönnek majd ki az új AQ-k genshinben, de a grind áttevődött a zzz-re. -
emiki6
veterán
Egy kis navia "TC" (+Sara). Én buildem, shardshot max stack.
123k - simán, ha van két PECH tag
153k - +geo resonance
168k - zl gr
192k - sara gr
210k - zl sara gr
182k - xil
210k - Xil gr
228k - xil sara
262k - xil sara gr
295k - xilR1 sara gr
299k - xilC2 sara gr
332k - xilC2R1 sara gr
308k - xil sara furi grDMG buff egyéni tényezőkre bontva:
+10% zl
+15-20% furi
+25% Geo resonance
+25% sara (C5)
+35-40% xil (c0)
> +12,5% Xil R1
> +14% Xil C2- A geo resonance fontos buff
- Zl csak +10%, de garantálja a gr-t, amivel kvázi +35%.
- Xil-lel lehet a gr nem garantált, de még így is jobb, mint zhong gr-rel (ráver 10%-ot).
- Sara meglepően jó buffot ad, tegnap néztem utána.
- Xil R1 alig upgrade, igaz ez a C2-re is. A kettő együtt már számottevő!
- Furina buffja sem nagy eresztés itt, meglepően nem, úgy tűnik Xil buffja leértékeli valamelyest.Sara-ról azt kell tudni, hogy a C6 csak electro buff, az általános buff már C0-on jár, a C2 lehetővé teszi, hogy elég legyen csak E-t nyomni, ne kelljen CA utána. A C5 +3 skill talent level, azaz több buff.
BiS buff fegyó a skyward harp, második legjobb a Sac bow (magas base atk kell).
A buffot az E adja, elég az levelelni, nem kell koronázni. Lvl 90 se kell. Burst is tudja triggerelni az E buffot.
A buff időtartam 6mp és 10mp-enként újra castolható. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogyha 6mp alatt meghal az enemy, akkor kiváló buff. Naviához és Arle-hoz jól illik OW-n, bár Arlenak ott van kazuha, naviának nincs, nála hasznosabb. -
emiki6
veterán
válasz
xeon forever
#20072
üzenetére
*3000.
Valaki írt 3600-at és nem számoltam utána. 3k def elég a sig kimaxolásához.
-
emiki6
veterán
Xil változások:
C2-n már buffol geot egész csapatra "mono" geo csapatban is, de a heal továbbra sem működik, ha nincs elég "PECH" elem. Szóval megnyit mono geo noelle csapatokat és navia plunge-ot. (Ilyen csapatokban furina nem lesz buffolva általa, csak a support szet által). A geonak járó c2 buff már nem 30% CR, hane 40% geo dmg.
Shironak üzenem, hogy Ningguang továbbra sem tűnik kedvezményezettnek.
Ezen kívül csak apróbb változtatások voltak. Kiszedték a movement speed bonust a P1-ből és a sig passzívon hangoltak (már 3600 def kell max buffhoz és nagyobb a buff így, ami már saját magára is érvényes).
-
emiki6
veterán
Ne is mondd baszki. Értelmezni ezeket a kiteket egy külön tudomány, legalább fél órát rá kell szánni. Aztán valamit félreértesz és észre sem veszed, csak utólag.
Itt pl az E skill leírása hivatkozott az egyik passzívra, azért nem vettem észre, hogy "mono geo" jellegű csapatok buffolását nem engedi...
Jól érted, igen.
Nálam ha lesz xil, akkor navia furi yelan v arle zhong yelan csapatot kap.
-
emiki6
veterán
Navia Furi Xy Zhong

Navia Xil Furi Yelan

Bennettelen csapatopcióknál azért upgrade xil, yelan is lényegesen tol a sebzésen a plunge-hoz képest. Csak a plunge team meg fun, szóval örültem volna, ha az kap egy buffot.
-
emiki6
veterán
Navia - Xilonen - Xianyun - Furina. Navia shardshot max stack. Geo resonance. Furina stack 200 (300-on kb +8% dmg minden). Csak xy c1, mindenki más c0.
Navia 70k-s plungokat tud így és 200k-s agyonlövést, Xil meg 46k-s plungeokat.


Xilonen C2 mindenre kb +25% dmg. Xil c2r1 naviának +40%.
-
emiki6
veterán
válasz
vakablak93
#20057
üzenetére
Kacsinát megkapod ingyé is, ha haladsz az Archon questtel.
-
emiki6
veterán
válasz
xeon forever
#20050
üzenetére
Ja, így értem!
-
emiki6
veterán
válasz
xeon forever
#20047
üzenetére
Def bonus?
-
emiki6
veterán
Jelenlegi állás szerint navia - furina - xy csapatban, navia shardshot fullstack az én buildemmel:
zhongli - 180k - 100%
kachina - 188k - 104.4%
c0r0 xil - 220k - 122% - 100%
c0r1 xil - 238k - 132% - 108%
c2r0 xil - 258k - 143% - 117%
c2r1 xil - 275k - 152% - 125%navia ben xl
zhong 227k - 100%
kachina 264k - 116%
c0r0 xil 310k - 136%
c2r1 xil 360k - 159%Már c0 xil is lényeges upgrade zhong-hoz képest, kachina igazából annyira nem jó, ha van zhong, bár használható.
-
emiki6
veterán
válasz
CJ4567
#20024
üzenetére
Hát nem nagyon, de sokakra oké.
High base atk és ER substat, tehát annak jó, aki atk scaler dmg dealer és van számottevő ER igénye. Általában akire ez igaz, az annyira nem kifejezetten jó karakter, de működőképes.
Beidou pl olyan aki szereti azt atk-ot és kel neki sok ER.
-
emiki6
veterán
válasz
xeon forever
#20020
üzenetére
5.3-ban jön.
-
emiki6
veterán
válasz
fpatrik17
#20001
üzenetére
Ilyen kérdésekben én azt szoktam, hogy megnézem a zajef videót róla: [link]
Egyik se kell, de leginkább Dehya felé hajlok, szóval ő-t választottam most épp. C2 lett, ami már egy jó con.
Annyit érdemes tudni, hogyha már meglévő 5*-t választasz, akkor jár 10 starglitter, ami 2 wish, az szerintem legtöbb esetben többet ér, minthogy meglegyen mégegy kari, aki nem kell.
-
emiki6
veterán
válasz
fpatrik17
#20005
üzenetére
Wayne az aki hyperinvesztált akasha-ba és a luckja is megvolt jó artikhoz, az ő buildjei példásak. Nálam kb reálisan elérhető, magas szintű buildek láthatóak, sokkal kevesebb persze.

wayne-nel szoktunk optimalizálni, kicsit az optimizer kezelőfelülete meg lett kutyulva pár hónapja, de ha megnézed a tutorialokat és kitartó vagy, akkor ráfogsz jönni hogy működik. Tech supportot discordon tudok nyújtani

-
emiki6
veterán
válasz
Sordoran
#19999
üzenetére
Jaja, én is erre gondoltam. A következtetésed hibátlan.
4.1-ben jön xil, aki jelenleg elérhető törzsből való, miközben új terület nem jön és úgy lesz mind a 3 törzsből 1 5*.
4.2-re várható chasca, aki , vele együtt gondolom jön egyanemo törzs és terület.anemo A maradék 2 törzs
egyike pyro, a másik nem biztos, valszeg electro. Ennyi még szerintem nem spoiler, ennél jobban már én sem nézek utána.
#20000
-
emiki6
veterán
válasz
Sordoran
#19997
üzenetére
Chasca ugye anemo és aszongyák fog tudni repülni, meg dps. Natlanon belül valszeg lealázza wanderert.
Én hátrébb akarok lépni a genshintől, főleg napi cuccok szintjén, amitől le fog csökkeni a primó bevétel, így emiatt leszek takarékosabb. Illetve arle c6 azért cél továbbra is, amellett a szimpatikus új karakterek eltörpülnek kicsit.
-
emiki6
veterán
válasz
Sordoran
#19995
üzenetére
Nekem az első AQ van kész, rendben volt, viszonylag érdekes volt, voltak érdektelenebb részek, ahol nem vártam meg míg végigmondják, csak elolvastam, de összességében kellemes élmény, nálam mindig az AQ-k lesznek a genshin csúcspontjai.
Az aq trial alapján mualani gameplay-e kifejezetten fun: dinamikus és fluid mind a harc, mind a közlekedés, leginkább, ha van elég flogiszton.
Ami a közlekedést illeti, elég sok az állat, akikbe brle lehet bújni.
A SÁRkány (shiro
) földi és fali közlekedésre jó. A vízkány szárazföldön lassú, vízben gyors, a légkány meg gyors, ha megy a grapling hook, amúgy szárazföldön lassú.
Jól sejtettem, hogy a natlan karakterek közel sem lesznek "kötelezőek" a kényelmes közlekedéshez, csak adnak egy kis pluszt, ami natlan után (flogiszton hiányában) valószínüleg előnyét veszti.Noha az avant-garde -ot ("kortárs művészetet") nem komálom, de amit a genshinben annak hívnak, azt abszolút. Az animációs feka pókember látványvilágát és stílusát is nagyon élveztem, ez itt is megvan. A hip-hop mondjuk mindig közel állt hozzám.

Natlan eddig kellemes meglepetés, nagyon jól kitalálták, jó ez a törzsi felosztás és hogy minden törzs saját stílust, városkát stb kapott, sokszínű lesz ez a régió, fontaine pl nem volt túl változatos.
-
Amúgy a flogiszton irl lore-ja jópofa, érdemes utánaolvasni.
-
emiki6
veterán
TLDR OF 5.0 QOL CHANGES @Genshin Impact
FREE STANDARD 5 STAR every anniversary from now on
Weapon banner fate has decreased from 2 to 1 (at most 160 pulls to guarantee a weapon now instead of 240)
New device that allows u to obtain an artifact with a main stat and 2 substats of YOUR OWN CHOICE
For 50/50s there’s now an INCREASED chance of winning (exact numbers will be specified in a future hoyo post)
Around 1600 more primos from 100% exploration in natlan than FontaineKódok:
https://genshin.hoyoverse.com/m/en/gift?code=2SMTYV59TLFD
https://genshin.hoyoverse.com/m/en/gift?code=7SMTGV59BLXH
https://genshin.hoyoverse.com/m/en/gift?code=8T4TGDLRA5E5 -
emiki6
veterán
Persze, nem kell ezt túlbonyolítani, ez csak szemantika.
Gyakorlatilag lényegében annyit kell tudni, hogy egy yelan v xy burst kihasználásához normal attackolni kell vagy hogy nahidát nem teszünk mono cryo vagy mono anemo csapatba. Vagy hogy Raiden a burstje ideje alatt nem tudja beidou burstjét "driveolni". De ez igazából a karakterek képességeinek ismerete.
Hogy ki a driver, ki a nem az már kevesbé lényeges.
xeon: raidennél annyit mondhatsz, hogy saját skilljének drivere. Saját magának nem igazán lehet drivere. Autót lehet vezetni, de a futót nem szokták saját maga sofőrjének hívni.
Van persze egy meditáció, a "mech pilot" meditáció, ahol a testedre nem úgy tekintesz, mint magadra, hanem mint egy mech-re, amiben valahol ott vagy és irányítod.
Ez ugye meg tudja változtatni a testhez való hozzáállást, érdekesebbé tudja tenni a mozgást, érzékelést. Ad egyfajta felelősségtudatot, hogy a te felelősséged karbantartani, a működését optimalizálni, az érzékelését tisztán tartani (ezek ugye az egészség metaforái), stb. -
emiki6
veterán
Nem, szimplán csak annyi, hogy a támadásaival procolja az offielderek skilljeit.
Raiden pl nem tud beidou drivere lenni. Legjobb driverek a sima normal attackerek, mert a legtöbb offield skill, amit drive-olni kell az NA animációhoz vagy hithez van kötve.
Off field skillek, amik eszembe jutnak és amiket drive-olni kell: raiden e, beidou q, xq q, yelan q.
De fischl A4 proc-hoz meg kell valaki aki electro-t sebez, nahida trikarma proc-hoz is kell valaki aki dendro reakciót vált ki.
Ezek mind valamilyen drivert igényelnek.
-
Xeon Kinek melyik a kedvenc DRIVER karaktere?
Én leginkább úgy értelmeztem, hogy ki a kedvenc hypercarry, azaz on-field dmg dealer (DPS karakternek is szokták hívni).
-
emiki6
veterán
Alapvetően mások skilljét, burstjét drive-olja. Pl yelan v xq burstjét egy NA attacker tudja drive-olni. A driver nem is feltétlen kell sokat sebezzen, ha a drive-olt skillek sokat sebeznek helyette: Zhongli pl volt amikor egy nem rossz NA driver volt a sok NA hit proc miatt.
-
emiki6
veterán
válasz
xeon forever
#19895
üzenetére
Kedvenc driver? Természetesen arle.

whimsyre az arle zhong yelan raiden teamet szoktam vinni, raiden csak e bot ott.
OW-re valszeg arle yelan xy triót vinnlm, negyediknek talán zhonglit, hogy arle ne égjen agyon a fűtől, amúgy inkább naviát, nagy kedvenc, lélekemelő a jelenléte, jól esett, hogy központi része volt az eventnek.

-
emiki6
veterán
A v asszem a virtualt jelenti. Olyan streamer, aki nem a saját arcát, facecam-et használva streamel, hanem van egy anime stílusú avatarja. Kamera figyeli a streamer mozgását, arckifejezését, gesztusait és ahhoz igazítja az avatart.
Én eleve az egész streaming műfajt nem értem, hogy miért akar bárki streamereket nézni, na a vtuber jelenség mégnagyobb rejtély számomra. Persze ettől még ahogy a streaming, úgy a vtuber cucc is népszerű, keleten talán jobban, ott megvan ennek az iparága is.
-
emiki6
veterán
válasz
Urzu_7
#19866
üzenetére
Jó, de mik azok a dizájnelemek, amitől egy kari genshin-es lesz és mitől lesz vtuber?
Az amúgy tény, hogy folyamatosan tolják ki a határokat, hogy mi az ami még genshines. Mostmár egy acheron se szúrna szemet.
Skirk az aki talán legkevésbé illik a genshinbe, de ugye nem is overworldi. Mavuika talán a legfurább az újak közül, azért egy virgin killer, cipzáras bőr kezeslábas még egy hsr-ben is meglepő lenne.
Új hozzászólás Aktív témák
- Házimozi belépő szinten
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- BMW topik
- Micro Four Thirds
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- bambano: Bambanő háza tája
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- MWC 2026: Hálózattechnológiai mélyvíz Bóday Tamással. Mint rendesen.
- További aktív témák...
- HONOR Magic8 Lite 5G 512GB + CHOICE Cubuds - Gyári Bontatlan, 2028-ig garanciális
- HONOR Magic8 Pro 5G 12/512GB (Black) - Új, Kártyafüggetlen, 2029-ig garanciális
- HP ProBook 6560b, 15,6" HD+, i5-2520M CPU, 8GB DDR3, 500GB HDD, W10, Számla, garancia ( olvasd végi
- Lenovo Thinkpad L450, 14" HD, i3-5005U CPU, 8GB DDR3, 128GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia ( olvas
- HP ProBook 650 G2 15,6" FHD, i5-6200 CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia ( olvasd
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



), pár év alatt fel tud gyűlni. Szerintem annyi elég.
Lauma, nameg Flins lesznek a következők asszem.

(meg a több üzemanyag sose árt)

. Resin, leveling, gacha része mind nagyon hasonló a genshinhez amúgy, de a dailyk nagyon lazák és itt nincs fps lock. 





