-
Fototrend
Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Monyos
aktív tag
Én a szombati kárbejelentésről kedden kaptam visszajelzést a Budapesti Közúttól, hogy átadták a kárfelvételt egy külsős kárrendezési cégnek. Őket felhívtam, hogy kicsit gyorsítsak a dolgon és azt mondták hogy meg kell várnom amíg kijönnek a kárszemlére és körbefényképezik az autót és a sérült alkatrészeket.
A felni a belső oldalán sérült és a mobilgumis a hátsó tengelyre rakta fel inkább, hogy hazafelé ne a kormányt rázza. Így kérdeztem, hogy a kárszakértő esetleg leveszi itt a helyszínen, hogy megvizsgálja és dokumentálja, de azt a választ kaptam, hogy szerelést nem áll módukban végezni, így csak a látható elemeket dokumentálják.
Úgyhogy várom a kárszakértő hívását, hogy mikor érkezik és addig áll az autó...
A sérült gumit érdemes megtartani, mert azt is vizsgálni fogják, hiába a saját fotó. -
Monyos
aktív tag
Sziasztok!
Második szezonját futó, hibátlan állapotú Dunlop Winter Sport 5 (225/45 R17) gumimat alufelnivel együtt tönkrevágta egy BP-i kátyú. [kép] [kép]
Mobilgumis szerint a felni még javítható lesz.
Budapest Közútnál beadtam kárigényt, kárszakértő jövő héten várható a szemlére... Bár nem tudom mit fog kívülről látni, az autón van a felni egy használt cseregumival amit kaptam.
Gondoltam amíg áll az autó berendelem a csere gumit, hogy már nálam legyen és mindent (felni javítás, gumicsere, futómű-állítás?) egyszerre meg tudjanak oldani, amint látta a kárszakértő.
Ami felmerült kérdésként, hogy mennyire jelenthet gondot, ha nem párban cserélem a gumit, hanem csak egyet rendelek a sérült helyett? 2024 novemberében került fel mind a 4 újonnan 2424 DOT számmal. -
Monyos
aktív tag
sziasztok!
Hátsókerekes E90 325i-re keresek téli gumit 225/45 R17 méretben. Elsősorban itthon, autópályán van használva az autó.
Tesztek és korábbi ajánlások alapján erre a 3 gumira szűkítettem a listát:
Dunlop Winter Sport 5 - Árban (~45k) a legjobb és tesztek alapján is jónak tűnik
Bridgestone Blizzak LM005 - Ahogy láttam ez itt is nagyon sokat ajánlott gumi
Bridgestone Blizzak 6 Enliten XL - Az LM005 új kiadása
Ha az árat nézem akkor egyértelmű a Dunlop előnye, valóban jobb annyival a Bridgestone hogy érdemes feljebb menni árban?
Blizzak 6 előnyét a friss kiadásban látom, annál még nem kellene aggódni a gyártási év miatt. -
Monyos
aktív tag
válasz
focvis
#52073
üzenetére
Végül tőlük rendeltem meg az S1 Evo3-at, akciós is, másnapra itt volt DOT 1321
Holnap kerülnek fel, az előző nyári már olyan volt mint Aladin szőnyege, nagyobb fékezésnél kenődő érzete volt az autónak, illetve nagyobb sebességnél már kapaszkodni kellett a kormányba. (Ezekkel jött az autó, szerencsére jött a tél és a téli papucsok is már zsír újak)
-
Monyos
aktív tag
sziasztok!
Hátsókerekes E90 325i-re keresek nyári gumit 225/40 R18 méretben, ha jól látom 30 ezres kategóriában már van választék.
Van 2db Hankook Ventus S1 Evo2 a garázsban amik korábban az autón voltak, hibátlanok viszont azok mérete 225/45, így inkább visszatérnék a gyári ajánlásra ha már úgyis venni kell. Csak zárójeles kérdés: Mennyire okozna gondot ha hátul maradna 225/45 előre viszont 225/40 kerülne egy szezonra? -
Monyos
aktív tag
sziasztok!
Nemrég lettem a tulaja egy E90 325i-nek. Hátul új gumik vannak, az elsők viszont már nagyon cserére szorulnak.
Jelenleg 225/45 R18-as gumik vannak elöl-hátul, viszont a gyári specifikáció szerint 225/40 kellene rá 18"-as mérethez. A váltóméret [kalkulátor] alapján ez már a nem ajánlott kategóriába esik. Így ha jól értem már nagyobb az eltérés kilóméterórában, fogyasztási adatok mérésében is.
Érdemes lenne kompletten cserélni mind a négyet ebben az esetben és visszatérni a gyári ajánlásra?
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Formula-1
- Android játékok topikja
- Fotók, videók mobillal
- Telekom mobilszolgáltatások
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Keresek egy topikot, de nem találom!
- Melyik tápegységet vegyem?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- LIDL akkumulátor és generátor teszter
- UrbanFlow Inox kihúzható konyhai csaptelep
- Secretlab MAGNUS Pro elektromos asztal - FULL EXTRÁS szett (2 monitor kar, PC tartó, kiegészítők...)
- Robotporszívó - Eufy Robovac L70 Hybrid
- Konferencia kamera + mikrofon egyben - vaddi Conferenceshot AV Camera távirányitóval
- Dell Vostro 3425 6magos Ryzen 5 5625U 8GB RAM 256GB SSD
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4680
- Keresünk iPhone 15/15 Plus/15 Pro/15 Pro Max
- Apple iPhone 12 Mini / 64GB / Kártyafüggetlen / 12HÓ Garancia / Akku: 100%
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

