-
Fototrend

Új hozzászólás Aktív témák
-
schray
tag
válasz
takacsbotond
#21322
üzenetére
Az nem radiátorra való? Meg mennyire csendesek...
Az oké, hogy rosszabbak az aerocoolnál, de ha nem maradnak el nagyon és nem hangosak, valamelyik beleférnek. Valahol ellentmondásosnak érezném, hogy olyan design-elemnek szánt ventit tegyek a gépbe, ami nem tetszik...

-
schray
tag
Valakinek van tapasztalata a következők valamelyikével? Minden infónak örülnék

- Enermax Cluster /+advanced 14cm
- Phanteks PH-F140SP/MP LED 14cm
- Bitfenix Spectre PWM Black LED - 14cm
- Bitfenix Spectre PRO LED - 14cm
- NZXT FZ-140 LED 14cm
- egyéb 14cm-es házhűtésre alkalmas fehér led-es venti?(akármennyire látom, hogy a kategóriában az Aerocool DS a legjobb, még mindig nagyon nem tetszik kinézetre, ezért latolgatom az alternatívákat)
-
schray
tag
Letettem a vízhűtésről egyelőre és inkább a ház hűtését fogom fejleszteni, három kérdés ötlött fel bennem:
Kérdés #1:
Olyan hűtőt keresek, ami:
- 14cm-es (furathelyei is)
- PWM
- halk
- lehet ledes, de nem feltétel
- Fekete-keret, fehér lapátokkal, vagy más, elegáns csak fekete/fehér színekkel operáló venti, ami azért izgalmasabb, mint a fekete alapon fekete, de pl az Aerocool DS-nél azért visszafogottabb
-Olcsóbb mint a Noiseblocker, bármily jó és szép is az.
Légszállítás szempontjából annyira nem lényeges, mivel ezek felül lesznek, kiszellőztetni a meleget és úgy állítanám be, hogy csak akkor induljanak el, ha a többi venti már nem bír a helyzettel (#pozitívnyomás #elnök
)Kérdés #2:
Processzorhűtőn (zalman cnps10x) jelenleg egy bol.quiet van egyik oldalán. Lenne értelme push/pull-ban a másik oldalra egy bol.quiet tri-speed-et rakni? Olcsóbb és úgy sincs szükségem ott LED-re mert nem látszik, csak a keret, viszont így legalább párban lesznek. Nagyon fontos amúgy, hogy push-pullnál egy fordulatszámon legyenek a ventik? A tri-speed nem pwm ugye.Kérdés #3:
Illetve még azt kérdezném, hogy az elől lévő, alsó ventihelyre mit lenne érdemes rakni? A winchesterketrec kb lefog minden levegőt, jelenleg egy be quiet PW2 van, de kb semmit se ér, ezért elrakom onnan a ház aljába. Gondolkodok rajta, hogy teljesen üresen hagyom azt a helyet, de ha van esetleg valami venti, ami legyőzi az előtte lévő akadályt, akkor nyitott vagyok egy próbára. -
schray
tag
válasz
GoTReX
#21203
üzenetére
Milyen alaplapod van?
Az alaplapon vannak csatlakozók általában, 3-4pin, HA azokra kötöd a ventiket, akkor ér valamit a BIOS beállítás, de sokkal jobb, ha felrakod az alaplap szoftverét és abból állítod be.A magasság meg a házad specifikációjánál meg van adva. Konkrétan a zalman r1-nél max 160mm-es hűtőt rakhatsz bele. http://www.zalman.com/eng/product/Product_Read.php?Idx=925
A zalman cnps10x optima pl 154mm magas és 9e Ft körül van. a CM hasonló.A VGA magától állítja, de ha fenn van hozzá a segédprogram, valószínűleg átkonfigurálhatod saját ízlésedre (nagyon nem szükséges, ha nem zavar a zaj, picit emelheted a fordulatszámát alacsonyabb hőfokon, de nem érdemes feleslegesen járatni a ventiket, mert idővel zajossá válhatnak)
-
schray
tag
válasz
ZrogNV
#21188
üzenetére
Házhűtésnek úgy használnám fel, hogy vezérelt alaplapi portra kötve és meleg levegőt kiszívó oldalon, DE úgy beállítva, hogy ne menjenek, csak ha nagyon magas hőfokokat érnek el a dolgok odabenn. Szóval mondjuk 60-70fok felett bekapcsolnak, akkor sem egetrengetően magas fordulatszámokon. Ha van melléjük valami folyamatosan működő venti (több: jobb) ami frisslevegőt tölt a házba, akkor lesz egy jó pozitív nyomású hűtésed, ami "vészhelyzetben" vált csak át extra kiszellőztetésre

-
schray
tag
válasz
GoTReX
#21189
üzenetére
Szerintem ezek kifejezetten jó értékek gyári cpu hűtővel abban a házban, ennyi ventivel. Nálam fdr4/i7-4771/gtx970 csinál 75fokot is terhelés alatt, és anélkül is ritkán esik 40 alá... (persze minden a maximális zajmentesség jegyében van beállítva és lekapcsolnak a ventik, ha nincs terhelés)
-
schray
tag
válasz
GoTReX
#21184
üzenetére
Egyáltalán nem sok. Majd 80 körül kezdj el aggódni.
Átalakítás: kezdd a gyári hűtő kicserélését, kb bármire. A CM Hyper212őt szokták mondani, a Zalman CNPS10X is remek, csak ellenőrizd, hogy beférjen a házba.
A ventik hol vannak és mivel vezérled őket? Gyári ventik? Hány szabad hely van még?
Célszerű az összes olyan helyre ventit rakni befúvóként, ahol van porszűrő és 1, max 2 ventit, amik kifele szívják a levegőt - ezeket vezérelve, alacsonyabb hőfokon kikapcsolva -
schray
tag
Félreértettél, azt hiszem: a terv az, hogy három bol.quiet lesz, kettő a radiátoron, egy "kipufogó", és három PWww2, mindhárom friss levegő,kettő a ház elejében, egy alul a táp mellett. PW2-őt nem szántam radiátorra.
Gyári: akkor mindenképp cserével számolok, a gyári ventiket meg majd elsózom, vagy elrakom tartaléknak

Köszi a hasznos tippeket!

-
schray
tag
Szuper, köszönöm a tanácsot!
Van pár alaplapi vezérlő amúgy, ami kezei a PWM-et is, meg egy vacak, de működő 5,25ös ebayes vezérlő 3pines/molex ventikhez
Szerintem akkor maradok a Bol.Quiet-eknél, hátulra is meg a hűtőre is, hátul lekorlátozva, alulra meg valószínűleg még egy BQ... Ha valami bevált, nem szívesen kísérletezek, ha nem feltétlenül szükséges.A LEPA Aquachanger gyári ventijei amúgy mennyire hangosak? Mindenképp érdemes cserélni, vagy azért el lehet vele létezni? Akkor hogy viseli magát, ha kvázi passzív módban használnám, csak a pumpát járatva?
-
schray
tag
Grózi javaslatára itt folytatom a vízhűtéses topicban elindított témát:
Adott a következő:
Fractal R4 ház
i7-4771
Gigabyte 970 XTREME2x be quiet pure 14cm dolgozik a gépház elejében és egy Lepa Bol.Quiet PWM a procihűtőn, de a hűtőt fogom cserélni egy 240es AIO-ra, vszeg Lepa Aquachanger lesz.
A kérdéseim tehát:
Milyen ventit rakjak a gépház aljába? (táp mellett, porszűrős, 12/14)
Milyen ventit rakjak hátulra (és milyen irányban érdemes ha fent radiátor van? (12/14)
Milyen ventit rakjak a radiátorra, HA amivel adják, azt túl hangosnak találnám?
(+ a Lepa Bol.Quiet alkalmas radiátort hűteni?)Ami fontos: legyen csendes és nézzen ki igényesebben ha látható helyre kerül (ez kb csak azt jelenti, hogy ne legyen hasmenés-alvadtvér színű, vagy gagyi akril, túl csicsás, stb). LED-es is jöhet talán
-
schray
tag
Ez az, hogy egyvonalba esnek. A venti alsó fele alá nyomja, a felső része fölé, középen viszont összetalálkozik azzal, amit a kártya kilök. Viszont ha megfordítom őket, akkor meg a másik venti fog a procival szembe dolgozni. Lerajzoltam, így talán egyszerűbb - ez a gép belseje akar lenni perspektivikusan az elejéből nézve, remélem érthető

-
schray
tag
Kérdés: A ház oldalára szerelt ventiknél mi a jobb megoldás? Friss levegőt szívjanak be, vagy a benti meleget nyomják ki?
Most úgy néz ki a ház, hogy az elejében van egy szívó, az oldalán meg kettő, szintén szívnak. A felső nem sokkal a processzor felett van, szépen ráküldi a frisslevegőt a procira, meg a memóriákra. Az alsó középpontja épp egyvonalban van a videókártyával, ami egy GTX650, nem hátul löki ki a meleget, hanem oldalt - ez esetben épp az alsó ház-ventivel részben szembe dolgozik. Azért részben, mert azért valamennyi frisslevegőt benyom a kártya alá, amit az be tud szívni. A kérdés az, hogy jobb lenne-e fordítva a két oldalventi? Megfordítva a felső a processzor ellenében dolgozna és félek, hogy nem kapna annyi frisslevegőt, viszont a videókártyánál meg nem dolgozna ellentétes irányba a kivezetéssel. Nemsokára lesz még egy venti a ház hátuljában, de ezzel elfogytak a további helyek sajnos.
-
schray
tag
...sorry, már nem tudok szerkeszteni és időközben láttam ezt: COOLINK SWiF2 120P
Ehhez adnak Y kábelt... az jobb megoldás lenne akkor, ha egy ilyen Coolink ventit vennék és az Y kábellel összekötném a két JetFlo-t?
(egymás mellett lennének, az egyik a proci, a másik a vkártya felett valahol a ház oldalán, a Coolink meg menne hátra) -
schray
tag
Újabb kérdésem van: az alaplapomon (Asus H87PRO) három 4tűs PWM csatlakozó van, ebből egyet már lefoglal a házba épített venti és nemsokára felrakok két CM JetFlo-t a ház oldalára. A hátuljára keresek még valamit, aminél már nem fontos led, viszont nincs több csatlakozó az alaplapon. Biztos visszatérő kérdés, de én sajnos még kezdő vagyok építés terén: mire tudom rákötni a harmadik ventit?
AC F12TC-t néztem ki, mert annak van saját hőszabályzója, de azt írják 3 tűs csatija van. Azt közvetlenül a tápra rá tudom kötni (CM Elite 500W) vagy szükségem lesz valami adapterre? -
schray
tag
válasz
jookomak
#13252
üzenetére
Egyetértek, de sajnos egyelőre most ez marad, céges konfig, nem én válogattam össze és ez is előrelépés az elite241hez képest, amibe eredetileg akarták rakni. Ráadásul a gar miatt nem adhatom el a komponenseket. Ha videókártya cserére kerül majd a sor, akkor már a táphoz is nyúlni kell, akkor érdemes lesz egy komolyabb ház, cpuhűtés stb is... Viszont az egy nagyobb projekt, ahhoz még gyűjtögetnem kell Addig maradnak a ventik, 6-8e Ft-ból már szerintem kijön három korrekt, amivel kompenzálhatom kicsit a házat ideiglenesen. Csak van százféle, melyik márkákat és típusokat érdemes megnézni? Azelőtt notebookom volt, szóval nem ismerem ezeket annyira...
-
schray
tag
Sziasztok!
Egy CM Force 251 házba szeretnék három 12 centis ventit rakni. Kettő az oldallapra megy, egy hátulra. Arra gondoltam, hogy az oldallapon lévők lehetnének LED-esek, a hátsó meg valami erősebb teljesítményű.
A házban egy i7-4771 van egyelőre gyári hűtéssel, meg egy gtx650, utóbbi egy éven belül nagyobbra lesz cserélve (760Ti vagy 770 talán) Az irány, hogy 2-4e Ft /db. Mit javasoltok?
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Crimson Desert
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Óra topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- PlayStation 5
- Nagy aksival és erős hardverrel megjött Magyarországra a Poco X8 Pro és Pro Max
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



)
