-
Fototrend
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
mhmpista
aktív tag
válasz
claire78
#127448
üzenetére
Ha nem Atmosos az erősítő akkor Dolby Pro Logic II ha Atmosos akkor ahogy Ombre is írta Atmos a neve.
(#127446) claire78
Az Atmosnak True-hd a magja, tehát minden atmos hangsáv tartalmaz Truehd magot hogy a régebbi erősítők is letudják játszani, tehát visszafele is kompatibilis legyen. Ez a Truehd mag pedig tartalmaz egy dolbydigital DD magot hogy a mégrégebbi HDMIvel nem rendelkező erősítők is megszólaljanak.
-
arcitec
addikt
válasz
claire78
#127349
üzenetére
Nekem is 5.1.2 van és teljesen megfelel 25 m2 -re. Dolby ajánlás szerint építettem én is, a felépítés, kitalálása, megtervezése, kivitelezése kicsit macerás - munkás volt, ( Magnat IC-62) de azt mondom megérte alaposan körbejárni a dolgot. ( Főleg úgy, hogy ha nem is eszement összeg a hangszóró - Dali-ban is van, de abból egy nem adja ki a jelzett pár árát - az is költség és ha mellé nyulsz kuka kiadás. No meg a plafonon ha már fel van szerelve azért csak nem egyszerű - sőt - tologatni) Az való igaz itt nem túl sok ajánlás volt még annó tavasz elején ez ügyben - kivéve Nemir Ombe - egyébiránt csak a lebeszélés került szóba.Nekem pl az elhelyezési pont sem volt egyértelmű - Nem u.a a 2 vagy a 4 elhelyezése. Elhelyezésre ott a Dolby linkje. Hangszóróra meg nyilván a plafonra nem teszünk dobozt. Nekem a Dalik mellett van fent a Magnat és a célra megfelel, pláne , hogy csak effekt jön ott. Bőven elég a 2 ha valaki esetleg vacillál az erősítőn, mint annó én (9.x vs 7.x ).
Inkább minőségi erősítő 7.x mint esetleg u.a telj/ár. stb 9.x - be. A 4 itt is elhangzott már, elsősorban nagyobb térben(érdemes) tud érvényesülni. Ahogy annó megfogott az 5.1 úgy most az 5.x.2 is, abszolút megérte, nyilván a domináns az a 3.1 akár hogy is van és egy minőségi cucc kiválóan hozza az 5.1 hangzást is és az is elég lehet az 5.x.2 az egy plusz élvezeti teret ad....(Mint "mozog a padláson valami", esik az eső a fejem felett,
elhúz egy helikopter felettem stb .. ) -
Nemir Ombe
addikt
válasz
claire78
#127158
üzenetére
1. A 2db sub nagyobb helyen tud hozni “jól hallható” változást (18-20nm felett kis helyen nem tud annyit,mint a ráforditott + összeg) ilyenkor “egységesebb” “teresebb” lesz a hangzás (persze jó beállítás és jó sub estén) valamint mindegyik sub hangerejéből vissza lehet venni,kevésbé fognak “dolgozni” így pontosabb lesz/lehet a hangjuk. (a 150-esből vagy kategóriájából szerintem felesleges 2db,akkor inkább 1 jobb)
2. ha frontokra rakható atmos hsz-kat veszel,csalódni fogsz (főleg az olcsóbb kategóriában) az atmos hsz-knak a plafonon a helye,minden más elhelyezés csak marketing és pénzkidobás.

xxxxxxxxx:
Ha “zeneibb” avr-t akarsz akkor válassz más gyártót vagy eselteg ha ragaszkodsz a márkához,akkor a “nagy” Onkyo-k közül. Az új 5xx/6xx szolgáltatásokban tud + -t ill. az Audyssey helyett “Pio házasságból kapot” Accu eq van benne,ami ugye egy átdogozott Mcacc. (Minek liszenszeljék ha már van “saját” pár éve) -
antistati
tag
válasz
claire78
#127158
üzenetére
Denonokra már jó ideje fent van az ATMOS software:-)
Amivel te kevered az a DTS:X upgrade, s a Denon-ok esetében a 7200,6200 és 4200-re már meg is jelent illetve már a Marantz 7010-re is.
Kisebb Denonokra nyárra ígérték, míg a Pioneerekre csak Őszre lehet számítani a DTS:X upgradre...
-
BBéci
legenda
válasz
claire78
#127158
üzenetére
Csak szószaporítás lenne, ha bővebben kifejteném. Amikor először szólalt meg a nappalimban két szubláda a korábbi egy helyett, akkorát emelkedett az élményfaktor, hogy leesett az állam, pedig korábban hallottam 4 mélynyomós rendszert is.
Azt nem dönthetem el helyetted, hogy kell Atmos vagy nem kell. Engem hidegen hagy, de ha már, akkor a plafonon elhelyezve egyértelműen jobb teret biztosít. -
arcitec
addikt
válasz
claire78
#127034
üzenetére
Mivel ennyire tanácstalan vagy, én a helyedben még várnék had érjen meg számodra a dolog, nem érdemes elkapkodni, mert akkor aztán tutira nagy esélye a megbánásnak no és a sok pénz eldobásának.
Én meggyőződéssel választatottam úgy min 95% -ra. Tutira nem bántam meg ... Most már 1000%-os számomra a jelenlegi rendszerem. Hallgatózni meg mindenképp tanácsos a döntéshez ,ráadásul még azt is meg kell rágni, nehogy az első is már félrevigyen... -
arcitec
addikt
válasz
claire78
#127028
üzenetére
Na ezt az Atmos kérdést most jól félrekavartad..
Amelyik tudja a DTS:X az tudja a Dolby Atmos is mivel mindig is a Dolby volt elsőre - ebben is - és még csak most jön - jönne- a DTS:X ami u.a mint az Atmos csak a DTSHD hangsávon ha minden igaz, pont ez egy kérdésem feljebb, hogy melyik DTS -be lesz a DTS:X bekódolva, ami u.a mint a Dolby Atmos ( DTS megfelelőben) A médialejátszó specifikációban ha van Dolby TrueHD dekódolás(továbbításra) akkor az már ok, az erősítő fogja kikódolni ( ha tudja ) ... Hangszórónak meg nem kell feltétlen nagy beruházás nekem
pl Magnat IC 62 beépíthető hangfal van és a célra teljesen jó .. A felépítése nagyobb munka volt .. -
dgyuri0123
nagyúr
válasz
claire78
#127016
üzenetére
Nem értem a kérdést...

Ha van DTS hangsáv is, akkor hallgasd azt. Márpedig kellene lennie DTS-nek BD-n.
Konvertálni bármelyik mozigép fogja neked, akár HDMI-n, akár optikán kötöd össze vele a lejátszódat.
És ha már itt tartunk, akkor inkább egy idősebb nagyvas DTS-el, mint egy új "alapgép" HD hanggal.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- CADA, Polymobil, és más építőkockák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- OTP Bank topic
- Feketelista, avagy a rossz boltok topicja
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen TV-t vegyek?
- Apple MacBook
- sziku69: Szólánc.
- Házimozi haladó szinten
- További aktív témák...
- Lenovo LOQ 15IRH8 - 15.6"FHD IPS 144Hz - i5-12450H - 16GB - 512GB - RTX 4050 - Win11 PRO - 1 év gari
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A56 / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 100%
- Telefon Felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


(fagerendás, sötétbarna lazurral)


