-
Fototrend
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
I'am Dony
#186065
üzenetére
"nálad is mindegy, hogy hol van a reflex port"
OK, elfogadom, de sebaj, nekem pszichésen sokkal megnyugtatóbb, hogy előre néz.
"Sokkal nagyobb baj és több gondot okoz a nyitott oldalon keletkező beszakadás, ami mérve jól látszana."
Ez egész biztosan így van, és már jó ideje tervezve van Tamoo-val a mérés. Előbb-utóbb összejön.
De csak a kíváncsiság hajt, megoldani nem tudom az optimális, nem felemás dobozelhelyezést. -
"ahol közel van a fal, az ne legyen hátsó reflexes"
Sokszor olvastam már ennek a cáfolatát, mint ahogy most is. De szerintem nem mindegy, hogy mennyire van közel az a fal. Ha valamilyen oknál fogva teljesen falra kell tolni, vagy csak minimális hely marad, akkor ebben az állításban lehet igazság. Más kérdés, hogy természetesen nagyon nem ideális teljesen falra tolni még zárt dobozokat sem, de el tudok képzelni ilyen helyzetet. És mondok egy másikat: Én is első reflexes hangdobozt kerestem, mert nálam asszimetrikus az elhelyezés. Értve ez alatt, hogy a jobb oldalon nincs mögötte fal, tehát nyitott hátrafelé. (Ott étkező van.) A bal oldalon fal van mögötte, tehát zárt hátrafelé. Voltak hátsó reflexes dobozaim, de a legutóbbi első-hátsó reflexnyílású volt (MA GS60), a mostani pedig szándékoltan első reflexes. Tudjuk, hogy a mély hang terjedése és érzékelése kevésbé irányfüggő, de kizártnak tartom, hogy például ilyen körülmények között ne számítana, hogy előre, vagy hátra nyomja a hangot a nyílás. Szerintetek ebben az asszimetrikus helyzetben is megállja a helyét, hogy tök mindegy, hol van a reflexnyílás?
-
válasz
python1
#178010
üzenetére
"Sikerült találnom 12"-os "mester" hangszórót a centerembe, így teljesen megegyező lesz az LCR"
Ugyan már........ ne gondold, hogy végeztél. Eltérő időben, és nem biztos, hogy ugyanazon a gyártósoron készült, így biztosan nem lesz megegyező. Az a minumum, hogy keresel 3 db egymást követő szériaszámú hangszórót.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

-
válasz
python1
#177852
üzenetére
Gratulálok hozzá!
Engedj meg egy butuska kérdést. Biztos volt már téma, de én lemaradtam róla. Ha ez LCR, akkor hogyhogy más a center mélyhangszórója? Nem tök egyformának kellene lenniük, hiszen L=C=R? 
Szerk: Vagy optikai-csalódok? Ugyanolyan, csak kisebbnek látszik?
-
válasz
alphamooncam
#177367
üzenetére
"nem lehet lezárni azzal, hogy mindenki rosszul érzékel mindent, minden önbecsapás."
Nyilvánvaló, de hogy mennyire önbecsapás, és mennyire rosszul érzékelünk, azt viszont vizsgálni kell(ene). Erre megvannak a módszerek. Csak alkalmazni kellene. Ritkán történik meg.
"pont azok a mérnökök hitetik el magukkal akik hogy Övék a mindenható tudás, aztán amikor jön az új tudás megvonják a vállukat"
Miféle új "tudás"? Amiről beszélünk, az maximum szubjektív érzékelés. Tudássá, tehát ténnyé akkor válik, ha az bebizonyosodott. Olyankor már a "mérnökök" nem vonják meg a vállukat. De amíg ennyiből áll a tudomány mai állásával ellentétes "tudás", hogy "ez tény, mert így hallom", addig a mérnökök kételkedése teljesen indokolt. A bizonyításra megvannak a módszerek. Csak alkalmazni kellene. Ritkán történik meg.
-
válasz
alphamooncam
#177329
üzenetére
"Mosógép alá való gumiőrlemény.....---> Totális döglött hang"
Azt viszont nem írod a posztban, hogy miután kivettetted alóla, akkor változott-e pozitív irányba a hang. Szóval honnan lehet tudni, hogy a gumiőrlemény miatt volt döglött a hang? -
válasz
mandju
#177228
üzenetére
Szia!
Elismerésem!
Egy dolog szúrja a szemem profi házimozizás esetén:
"a madvr méretezi is a képet, hogyha 2.39:1 vagy 2.4:1 a tartalom, akkor belezoomol, hogy állandó képmagasság legyen és a képi tartalom minden esetben tökéletesen illeszkedjen a vászonra"
Én a magam részéről el nem tudnám képzelni úgy a mozizást még a kis 65"-os plazmámon sem, hogy csonkolt tartalmat nézzek. Mit nyersz azzal, hogy az egész vásznon van képanyag, viszont a film szélei meg egyáltalán nincsenek ott? (Sajnos a belenagyítás tévékben is divat, sokszor a régi 4:3-as filmeket is kinagyítják. A frászt kapom tőle. A minőség szarabb, a képtartalom pedig hiányos lesz.) Ezt nem csak tőled kérdezem, van másoknak is ilyen heppje, és sosem értettem.
-
válasz
alphamooncam
#177112
üzenetére
"EQ-zás .... hány alkalommal sikerült maradéktalanul megoldani az akusztikai hiányosságokat"
Miért kellene az eq-nak maradéktalanul megoldania az akusztikai hiányosságokat?
Pont elég, hogy segítséget nyújt. Bár az eq sok problémát megoldhat, ennek ellenére senkitől nem olvastam olyat, hogy a szoba kezelése felesleges lenne. -
Hát igen, kérdés, milyen hangfalgyártók kerültek bele a merítésbe, ami alapján azt írta a cikk szerzője, hogy "a legtöbb hangfalgyártó" alkalmazza. Nem tudom, de a komolyabbak valószínűleg áldoznak arra, hogy a fejlesztések és tesztek egy adott szakasza során kiküszöböljék a pszichés faktort.

-

"Voecks és Tool úttörőként szerepeltek számos kutatási metódusban, melyeket ma a legtöbb hangfalgyártó alkalmaz. A két tervezőt főleg a dupla vaktesztek foglalkoztatták, a hangfalak szórástartományán belül és kívülről is vizsgálva. Egy interjúja során Kevin Voecks elmagyarázta a különleges vakteszt folyamatát. A Sean Olive által fejlesztett eljárás során az összehasonlított hangsugárzókat mindig ugyanabba a pozícióba mozgatja egy számítógép által vezérelt futószalag. A hangfalakat elrejti a szem elől egy akusztikailag áttetsző takaró. A tesztet hét különlegesen képzett hallgató végezte, egy csillapított akusztikájú helyiségben."
De szerintem ezek a hivatásos hangtesztelők ott a Revel-nél valójában félsüket dilettánsok, azért használnak vaktesztet. Az igazi magabiztos profik a fórumokon lelhetők fel leginkább. Nekik nem kell vakteszt, ők bármiről megállapítják anélkül is, hogy van-e valós hatása vagy nincs.

-
válasz
mettek
#177076
üzenetére
"hallottál is javulást csak mára pont Void mosta ki itt az emberek agyát és már magad sem tudod hogy igaz volt e"
Ez tényszerűen nem igaz, Void még sehol sem volt, amikor Tamoo már rég kételkedett (nagyon helyesen) abban amit "hallani" vélt.
És kereste az okokat, ami nyilvánvalóan bonyolult ok-okozat, és nem az egybites "hallani vélem, akkor az ÚGY VAN!"-hozzáállás szintje. -
válasz
MasterMark
#175058
üzenetére
-
"Nincs ilyen, hogy hangzás szimmetria. Amikor vízszintesen két hangforrás ugyanazt a hanghullámot sugározza, kioltások fognak jelentkezni közüttük."
Nekem a "szokásos" szimmetrikus felépítésű centerem van, ilyen: [kép] Akkor ezeknél a két középsugárzó nem ugyanazt a hangot küldi ki? -
válasz
Lacielvtárs
#171351
üzenetére
Az egy csaló, kamu webáruház, mindenhonnan a netről összeollóznak fotókat az adott tárgykörben. Véletlenül a tiéd is bekerült.

-
válasz
Ragadozó
#171210
üzenetére
Ha te töröltél, és nem moderátorok, akkor remélem, hogy ez az eset neked is tanulsággal szolgál. Pláne annak fényében, hogy a felesleges törlések nélkül már rég túl lenne a topik ezen az egészen. És felhívnám a figyelmét a feljelentőnek és a törlőnek is, hogy a törlések kontraproduktívak voltak, pont ellentétes hatást váltottak ki, mint a cél volt.
Peace. -
válasz
I'am Dony
#171205
üzenetére
Ahogyan írod, az akár már személyeskedés is lehetett volna, de szerencsére nem így íródott le.
Ezért is érthetetlen, ami történt.
Szerintem ami személyeskedés, és törlésre okot adó mondat volt, az annyi, hogy valaki leírta (nem emlékszem, ki volt), hogy meg kellene tanulnia a szakmája alapjait, vagy valami ilyesmi. Ez a személyének szólt, ami valóban kerülendő. A többi kizárólag az AV-Online nevű internetes portál kritizálása volt, ami maximálisan tolerálható egy fórumon, pláne, mivel évek óta problémás és vitatott hifi-házimozi körökben a portál színvonala és hitelessége. -
-
válasz
gab1ka
#171146
üzenetére
"úgy is törölve lesz megint minden ami kényes/kínos és/vagy kritikus a tudjuk melyik oldallal szemben"
Aha, most már értem, miért írtad ezt. Tegnap még nem egészen értettem, ma már igen, hiszen itt a friss példa. Ez régen, amikor még gyakrabban jártam ebbe a topikba, nem volt divat. Sajnálom, hogy ilyen idők jöttek, hogy egy házimozi topikban nem lehet kritikát megfogalmazni egy hifi-házimozi termékajánló oldallal kapcsolatban, félrevezető módon "teszteknek" hívja a marketing-célú írásait. Olvastam tegnap a törölt posztokat, az online újságról szólt, semmi személyeskedés nem volt benne. Ami tény, az tény.
-
"Akkor nézz fekete fehér képet 4:3-as képaránnyal."
Így van, azt nézek, ha a film olyan. És nem zavar, lelki béke van, nem puffogok miatta.

"Én inkább maradnék a színeknél és a 16:9 vagy 21:9-es aránynál."
Maradj. Zummolj. A Schindler listája elé meg tegyél színes üveglapot, mint eleink. Senki nem tiltja meg, ennek ellenére a filmkészítők igenis kapják meg a szabadságot ebben is, ne az befolyásolja őket, hogy a házimozisokat idegesítik a fekete csíkok, mert kifizették a vászon két szélét is.

Most sem értem, mi a bánatért kellene 1-2 képarányhoz görcsösen ragaszkodni. A filmek 99%-a úgyis a trendi képarányokban készül, miért idegesít egyeseket az a pár, ami nem? -
válasz
denesdr
#170010
üzenetére
"tartalomban kellene inkáb kitűnni, nem ilyen képaránytologatós fas.ággal ingerelni a népet"
Amikor nincs érzelmileg, tartalmilag, esztétikailag stb. megindokolható miért, csak polgárpukkasztó formabontás a cél, az más kategória. Engem mondjuk ekkor sem zavar. Nem a képarány és a fekete csíkok megléte/nem léte befolyásolja az élményemet.

Fotóban is annyiféle képarány létezik, soha a büdös életben nem jutott eszembe, hogy de hülye ez a fotós, hogy 1:1-ben teszi közzé a képeit, pedig a monitorom 16:9-es. Miért kellene filmben, görcsösen egyféle mérethez ragaszkodni?
Így is túl sok a klisé, egyre több van.Egyébként hozzáteszem, szerintem a "népet" egyáltalán nem ingerli a képaránytologatás, ez egy szűk kisebbségnek okoz "gondot". A nép többsége simán kitorzítja 16:9-re.

-
válasz
ctrlaltdel13
#170008
üzenetére
"Az hogy van miértje már többször leírtad, de hogy mi, azt még nem."
Én nem egy konkrét filmről beszélek, hanem általában.
Filmje, témája, a cselekmény kora, a rendező és az operatőr esztétikai és kompozíciós elképzelése stb. stb. válogatja, hogy mi a miértje.#170007Dorian
"a hülye Picasso meg Dali is mèrt nem festett inkább fotorealisztikus tájkèpeket..."
-
válasz
python1
#170003
üzenetére
"lassan visszamegyünk a fekete fehér némafilmekhez, agyfasz már ez"
Ha annak miértje van (és általában van, hiszen ok nélkül nem nagyon térnek el a trenditől a rendezők, hiszen nézőket veszthetnek vele) akkor viccesen hangzik, de a fekete-fehér is egy kis színt hoz az unalmas és egykaptafa filmözönben.
-
Szerintem pedig tök jó a 4:3. (Annak idején a plazma miatt puffogtunk miatta, hogy a fekete oldalcsíkok nem "öregednek" és idővel inhomogenitás léphet fel, de mióta kiderült, hogy az oled is ugyanezt produkálja, helyreállt a plazmás lelkibéke.
)
Más a hangulata a 4:3-nak, és nem ok nélküli a használata. Egész biztos, hogy egy normális rendező nem véletlenül választja ezt a képformátumot, annak miértje van. És ezt technikával le kell követnünk. Ne a csík tolja a repülőt, ne a mi technikai igényünk befolyásolja a rendezői, "művészi" koncepciót. A filmekért van ez az egész házimozi hobbi, nem pedig fordítva.
-
válasz
ada19
#169184
üzenetére
Semmi egyedi nincs benne, csak én emiatt nem fogok hátranyúlkálni a szub billenőkapcsolójához, de időzítős, programozható dugaljat sem tudok használni, mivel teljesen random szoktunk filmezni, nem csak állandó pl. esti órákban. Az erősítőmen lévő 230V out is csak 100W elvileg. Marad a billenőkapcsolós hosszabbító, de itt jön be leginkább az aggályom, a folyamatos áramtalanítás, ki/be kapcsolás áramtüskéinek esetleges negatív hatásai..... Nem tudom, nem vagyok műszaki szakember, de elég sok kütyünél a standby állapot az alapértelmezett, valószínűleg nem ok nélkül....
-
válasz
ada19
#169164
üzenetére
Értem, köszi. Tehát eszerint a topik szerint elvileg teljesen áramtalanítani kellene........ Most belegondoltam, milyen megoldásokkal lehetne nálam áramtalanítani a szubot. Egyik sem életképes, de nem is ez a gond. Nem vagyok benne biztos, hogy a folyamatos ki/be kapcsolás, kismillió áramtalanítás nem okoz több gondot, mint a folyamatos áram alatti használat.

-
válasz
ada19
#169160
üzenetére
"az R-115SW-nek pedig az erősítő gondok, amiken egy klipsch.com-os topik szerint jelentősen javít, csak akkor kapcsolod be ha használod vagy okosdugaljal vezérled hogy éjszaka ne menjen"
Ezt kifejtenéd bővebben? Miről van szó? Nekem 112SW van, jelenleg azt használom, de semmi ilyen probléma soha fel sem merült. Automatán bekapcsol, automatán kikapcsol. Okosdugaljal vezérelni???
Vagy a 112-ben más rendszerű erősítő van, mint a 115-ben? -
válasz
BBéci
#157579
üzenetére
"Tipikus Klipsch hangzás: loudnesses, a középtartomány háttérbe szorul"
Érdekes, pont ellentétes a tapasztalatom, legalábbis azon a két klipsch hangdobozon, amiket volt lehetőségem megismerni. R-28F és RF-52. Ezeken jelentős (az RF-52-n talán túlságosan is jelentős) közepet, határozott, de nem túl cizellált magasat, az RF52 egyes mély-frekvenciáin kissé forszírozott, R28F-en kiegyenlítettebb mélyeket hallottam. Nekem pont a középtartomány egyértelműen nagyobb aránya volt a legfeltűnőbb, legalábbis a GS60-hoz képest.
-
válasz
Mosqu!to
#150415
üzenetére
"És ugyanez elmondható a rendszeresen fórumozókról is."
Telitalálat!

[link]
A túlzott mértékű játékkal, és a túlzott mértékű fórumozással is elfed az ember bizonyos személyiség-zavarokat, problémákat.......... Persze ebből elindulhat a vita, hogy mi számít "túlzott"-nak.
-
"tegnap azon gondolkodtam, hogy válhat-e egy hobbi szenvedélybetegséggé"
Egyértelműen igen a válasz. (Mint ahogy a fórumozás is válhat azzá. Ez bizony függéssé tud válni a javából, én csak tudom. Ezen érdemes lenne néhány embernek elgondolkoznia. Én már lejöttem a szerről, nem volt könnyű, de nagyon megérte.)
"ha igen, akkor hol a kettő között a határ?"
Én ezt magamnak úgy fogalmaztam meg, hogy addig egészséges ez a hobbi, amíg a vélt vagy valós hangminőség-javítás hajszolása nem homályosítja el hifi esetén a ZENE, házimozi esetén a FILM valódi értékeinek élvezetét.
-
válasz
Lacielvtárs
#150278
üzenetére
Ez mi?
-
válasz
Lacielvtárs
#150239
üzenetére
"jah hogy lemaradtam a lényegről"
Nem maradtál le, nem volt semmi törlés, régi esetekről poénkodtam.

-
válasz
kezo0
#150246
üzenetére
Rengetegszer felmerült már ez a kérdés, és sohasem érkezett rá értelmes, releváns válasz, mert valójában senki nem tudta. A "hívők" szerint azért nem, mert az erősítőgyártók az userre bízzák, milyen tápkábelt használ majd, és ők így csökkentenek költséget. Ez részben logikusnak hangzik, de valójában nem az. A "hitetlenek" szerint meg azért nem csomagolnak jobb kábelt, mert nem javít annyit, mint amennyibe kerül. Tégy igazságot.

-
válasz
Mizurichi
#150243
üzenetére
Viszont a te tudásod a high endhez az már bizonyított? Mivel? A kérdéseiddel? Vicc. Vagy abból, hogy haverok élményeit anekdotázod? Még nagyobb vicc. Az eddigi ténykedésed arra utal, hogy max pénzed van, de sem tudásod, sem normális kommunikációd nincs.
Én soha nem tetszelegtem a tanácsadó szerepében, most is max irányt mutattam neked (és továbbra is tartom) amit meg sem értettél.
Üdv! -
válasz
Lacielvtárs
#150239
üzenetére
Nem attól vakteszt a vakteszt, hogy be van kötve a szemed. Jézusom........

(#150240) ctrlaltdel13 "Ne mááár, ne tartsd magadba."
Nyugi, nem fogja. Privátban már rég megbeszélték, hogy legyen....

-
válasz
Mizurichi
#150235
üzenetére
De, a vita amiatt alakult ki, hogy nem olvasol, vagy nem érted, amit olvasol.
És NEM volt mellébeszélés, az általad írt dolgokra volt reagálás.
Sértés sem volt, ha így érzed, fordulj a moderátorokhoz. Sokkal nagyobb sértéseket engedtél te meg magadnak, mint ami veled szemben leíródott, de megbocsátunk, hiszen nem tudod mit cselekszel.
Arra a kérdésre, amire te választ kaptál, lehetett is választ kapni, ahogy írtam is. Az előzőre lehetetlen volt, ezt sokáig képtelen voltál felfogni, mindeközben összekevertél másokkal, nem általam írt hozzászólásokat tulajdonítottál nekem, nem is olvastál el hozzászólásokat, de azért ment az okádás. És még te tanácsolsz nekem bármit is? Ejnye-ejnye, ez nem szép.

"Ha tenyleg nem hallottal semmi kulonbseget akkor irigyelni valo vagy."
És ismét egy bizonyíték arra, hogy az értő olvasás nem az erősséged. (Ha ez számodra sértés volt, akkor nosza, moderátor.
)
Üdv! -
válasz
Mizurichi
#150225
üzenetére
"Uhh itt bocsánatot kell valóban kérnem, mert ez a hozzá szólásod kimaradt nekem."
Semmi gond, éreztem, hogy kimaradt neked, írtam is, csak kötötted az ebet a karóhoz.

"probáltál már meghallgatni olyan rendszert ahol cserélik a tápot??"
Úgy látszik, nem csak az a hozzászólásom maradt ki, hanem más is. Olvass vissza kérlek, csak a mai napot. Igen, hallgattam már olyan rendszert.

(Rohadtul nehéz olyanokkal kommunikálni, akik nem olvasnak, csak írnak. Körülbelül ennyiről szólt az egész előbbi "vita".)
-
válasz
Mizurichi
#150222
üzenetére
"használ e itt valaki falikonzolt, megkérdezhetem??"
Ez már egy olyan kérdés, amire lehet konstruktívan válaszolni: Igen!
(Nem én, mert nekem falra van erősítve a dipolom, de sokan használnak konzolt.)(#150227) ELACielvtárs "itt meg elszabadul a pokol"
Miféle pokol? Ez csak lányneveldei feleselés. A hajdani "poklok" törölve lettek.

-
válasz
Mizurichi
#150217
üzenetére
"látod még a haladó topikban sem tudják rá a választ bármennyire ellenzed hogy nem ide való"
Pont azért nem tudják rá a választ, mert haladó topik. Mindent csak a kezdők tudnak, aki eljutott egy szintre, az már nem ad ilyesfajta "tanácsokat". (És nem azokról beszélek akik ide írnak, hanem azokról, akik tényleg értenek hozzá. A két halmaz nem ugyanaz.)

"ezért mertem megkérdezni, na bumm"
Persze, semmi baj, megkérdezted, jött rá válasz, hogy nem lehet látatlanba megmondani. Ennyi a történet.

Üdv! -
válasz
xtremetuning
#150215
üzenetére

Én másfél évente egyszer teszem.....

-
válasz
Mizurichi
#150212
üzenetére
Megismétlem, utoljára. NEM ostobáztalak le, a kérdésedet ostobáztam le, és az az is. Legalábbis itt a haladó topikban.
Ha ostobaságot írtam, nyugodtan szembesíts vele, én nem fogom úgy venni, hogy ostobának neveztél. Max nem értek majd veled egyet.
"De igazad van sokkal előbbre fogok tartani ha kipróbálom"
Na vééégreee.....

"Pedig lehetett volna rögtön azokkal a kérdésekkel kezdeni amit utoljára feltettél, és nem itt tartanánk."
Segítséééééég!!!!!!!! Hát nem azzal kezdtem?
:
írtam rögtön: "Nem sokat, de annyit tudok, hogy szerintem erre a kérdésre a hely és a körülmények ismerete nélkül lehetetlen relevánsan válaszolni. Ismerni kell hozzá az ülőmagasságot, a háttérsugárzók fülhöz való távolságát, a hangdobozokat stb. Valószínűleg végül a próba dönti el, hogy elég az 1 méteres állvány, vagy magasabban, konzolra kell tenni." -
válasz
Mizurichi
#150210
üzenetére
Igen, ezek mind meghatározzák a háttérsugárzók optimális magasságát. Mert ez mind befolyásolja az akusztikát, a hozzád eljutó hangok milyenségét. (Sokkal inkább befolyásolják, mint a kábelek.
) Van ajánlás, ezt te is tudod, de ettől el lehet térni a körülmények függvényében.Nekem az eddigi válaszaim is "emberiek" voltak, kár hogy nem olvastad, vagy nem értetted őket.

-
válasz
Mizurichi
#150199
üzenetére
"az miben határozza meg azt, hogy jó egy 1méteres állvány vagy inkább egy falikonzol, ha 1.65 méterre vagy 2 méterre ülök a hangfaltól"
Nem csak az határozza meg, hanem az is. Plusz a dobozok milyensége, a belmagasság, az ülőmagasság, a bútorok, stb. Bármennyire kardoskodsz és vagdalkozol, NEM lehet értelmesen válaszolni a kérdésedre, hogy neked, azon a helyszínen, azzal a hangdobozzal, abban a környezetben és akusztikában mi fog tetszeni.

Szerk. : Ja, fórumos alapvetés, hogy különbséget tudj tenni aközött, hogy téged, vagy pedig a kérdésedet "ostobázzák" le. Én nem rád, hanem a kérdésedre írtam, hogy ostobaság, amivel semmi baj nincs a fórum-etikett, és más etikett szerint sem.

-
-
válasz
Mizurichi
#150196
üzenetére
Olvass vissza. Nem én írtam azokat a hozzászólásokat, aminek okán te most rám okádtál. Megválaszolhatatlan kérdések feltevése és haverok élményeinek megosztása helyett tanulj meg értően olvasni, és értelmezni.
Ezek az én hozzászólásaim. Látsz itt olyat, amit te most írtál? Össze-vissza keversz mindenkit mindenkivel.
Sem akusztikáról sem pedig akusztikai szakemberről nem beszéltem."Ennél egyszerübb kérdést fel sem lehet tenni"
Látod, ez is elárulja, valójában mennyit tudsz a témáról.
-
válasz
Mizurichi
#150164
üzenetére
"Bocsánat, azt gondolom minden körülményt leírtam."
Hol? Nem találom. Azt írtad : "a háttér hangfalakat érdemes 1 méteres állványra tenni vagy magasabbra, falikonzolram ami el bír 20 kilót?"
Erre írtam rögtön: "Nem sokat, de annyit tudok, hogy szerintem erre a kérdésre a hely és a körülmények ismerete nélkül lehetetlen relevánsan válaszolni. Ismerni kell hozzá az ülőmagasságot, a háttérsugárzók fülhöz való távolságát, a hangdobozokat stb. Valószínűleg végül a próba dönti el, hogy elég az 1 méteres állvány, vagy magasabban, konzolra kell tenni."
Milyen választ hiányolsz? Szerinted az általad leírt paraméterekből milyen értelmes tanácsot lehet adni? (Persze mindig akadnak olyanok, akik a megválaszolhatatlan kérdésekre is tudni vélik a választ.) Nem lennék meglepve, ha valaki leírná : millás kábel van, minimális tudás nincs? A minimális tudást arra értem, hogy ezen a szinten (de szerintem lejjebb is) alapvetés, hogy a dilemmád tárgyát képező kérdésben a kipróbálás a megoldás.

-
válasz
Nemir Ombe
#150188
üzenetére
"valahol nem is értem miért "vakteszteli" egy cég a saját termékeit!?"
Ezt most komolyan kérdezed???

Szerk.: Ja, most olvastam tovább a hozzászólásokat, tehát poénnak szántad. Nem különösebben jó poén (írtál már te ettől jobbakat is), de szódával, és sok sok pálinkával elmegy.

"a legtöbb nagy gyártó már a tervezés elején teljesen tisztában van a végleges hanggal"
Hűha, ez az állítás azért gigantikus mértékben eltér attól a szemlélettől, amit itt képviselnek többen, és ki szokta verni a biztosítékot. (A hang összetevőinek misztifikálására gondolok.)

-
válasz
Nemir Ombe
#150183
üzenetére
Érdekes, az ettől sokkal egyértelműbb marketing-szövegeket, ál-cikkeket, tesztnek álcázott termékajánlókat meg lazán linkelik itt sorban.
És be is nyalják őket sokan."hidd el, hogy általában nem ez a fejlesztések fő csapásírány "
Hogy elhiszem-e vagy nem, irreleváns, de nem ez az egyetlen cég, aki így IS tesztel.
-
válasz
Nemir Ombe
#150171
üzenetére
"A Revel számára kialakított, megközelítőleg félmillió dollárból felépített akusztikai kutatólabor magába foglal egy speciális helyiséget is, melyben a cég szakavatott munkatársai különleges, ún. kettős vakteszteket szoktak végezni. Ebben az akusztikailag csillapított kamrában fekete hangáteresztő réteg takar egy elektronikusan mozgatott panelsort. Utóbbin számos gyártó hangsugárzóját szokták elhelyezni. A panelek elektronikusan cserélődnek, ugyanabba a pozícióba mindig más hangfal típus kerül. A sötét szövet másik oldalán ülőknek értékelnie kell a hallottak alapján, anélkül hogy tudnák, milyen gyártótól és milyen értékrendű hangsugárzó szól éppen."
-
válasz
Lacielvtárs
#150168
üzenetére
"No, ma csinálok egy vaktesztet az itthoni tapkabelekkel. Jön sógor, és kiprobaljuk. Kérdés, bármi is lesz az eredmény, el fogod hinni?"
Tényleg nem érted, nem értitek? Nem nekem kell elhinni, NEM NEKEM csinálod a tesztet, hanem magadnak! Neked kell megismerni azokat a tényezőket, amikről eddig nem is tudtál. Pontosabban hallottál róla, de soha nem tapasztaltad meg, mi az a placebo. Engem nem kell meggyőzni, én csináltam már eleget ahhoz, hogy ne higgyek el mindent azonnal a fülemnek, szememnek. Mindenkinek saját érdeke, hogy ne fórumtapasztalatok, marketing meg placebo alapján vásároljon. Senki ne higgyen senkinek, se nekem, se neked, se netes teszteknek, hanem tapasztalja meg maga, de mindenképpen úgy teszteljen, hogy zárja ki a lehető legjobban a saját pszichéje befolyásolását, és szimplán az eszközről tudja leírni a fórumokba a véleményét.

Egyébként visszakérdezek. Ha megcsináljátok a vaktesztet, és netán nem ismered fel, hogy mikor melyik van benn, be fogod-e vallani itt nekünk?
Nem vagyok benne biztos....... ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
válasz
Nemir Ombe
#150163
üzenetére
Hogy hol járt az ismerősöd, nem tudhatjuk. Viszont a Revelt azért írtam konkrétan, mert megjelent egy cikk a gyárról, és külön fejezet volt szentelve a vaktesztnek. És nem is az egyetlen cég, akikről ezt olvastam. Ha lesz időm, megkeresem a cikket.

-
válasz
Lacielvtárs
#150152
üzenetére
"Ha jó a füled, akkor nem kell tesztelgetni, azonnal hallható a különbség..."
Ez mekkora bullshit...... Még a jobb hangdoboz-gyártók is vaktesztelnek, külön metódust is kidolgoznak rá. De hát hol vannak az ottani hangmérnökök, szakértők, mérnökök a mi hifistáinkhoz, önjelölt házimozi szakértőinkhez, akiknek nem kell vakteszt ahhoz, hogy kétséget kizáróan megállapítsák azokat az "egyértelmű" különbségeket, amikről lelkesen beszámolnak. A tesztelés csak azoknak a süket amatőröknek kell, akik pl. a Revel hivatásos hangtesztelőiként rendszeresen vaktesztelnek, hogy kizárjanak minden pszichés tényezőt.

-
"ezt nem tudom A/B-vel valtogatni mint a speakereket...meghallgatok 1 szamot vagy egy jelenetet egy filmbol aztan a masikkal is? nyilvan ugy hogy en ne tudjam melyik kabel van epp bent.."
Igen, muszáj vaktesztet csinálni, anélkül soha nem fogod megtudni, hogy érdemes-e költened. Ne hagyd magad rábeszélni az egyszerűbb "tesztelésre" (pontosabban nem tesztelésre), mert a placebo-nak óriási hatása lehet. A vakteszt ezt kizárja. Kérj meg egy barátot, hogy random cserélgesse a kábeleket, de az sem baj, ha úgy csinál, mintha cserélne, de közben nem cserél. A lényeg, hogy semmiképp se tudd, hogy melyik kábel van bent. 7-8 csere már elég. Ha felismered, mikor melyik van bent (és javít is), érdemes megvenni és költeni rá. Ha nem, nem. Hidd el, megéri a rászánt időt és energiát.
Egyesek azt hiszik, amit hallani vélnek, az a "jó fülük" eredménye. Pedig az marha könnyen becsapható.
Pityu :"ha vkinek attól "szól jól" a cucc, mert millás tápkábele van, akkor neked nem mindegy, h mitől élvezi?"
Nagy tévedésben vagy, ha azt gondolod, hogy engem az árak, és a millák érdekelnek. Akkor is irritáló a hülyeség, a butaság és a megalapozatlan érték-ítélet, amikor pár forintról van szó. A személyes kedvencem "hifi-tapasztalás" témakörében - a zeneszoba bútorainak egyik lába alá tett névjegy hangképjavító hatása - egy fillérbe nem kerül, mégis bátran állíthatom, hogy (Darvas ide-vagy oda), baromság. Pedig ezt is "tapasztalták" egyesek. Ráadásul, nehogy azt a szokásos szólamot vesse valaki a szememre, hogy "ki se próbáltad", még ki is próbáltam. Azóta is szégyenlem, hogy rászántam az időt.
Nem az a lényeg, hogy millás, vagy 10k-s a tápkábel (vagy bármi) hanem hogy annak a hatását milyen módszerrel állapítják meg. A placebo 10k-s és millás kábel esetén is működhet, de még két különböző színű, de azonos beltartalmú PC-s kábel között is. 
Nekem is volt 60k-s, 100k-s, (nekem drágának számító) tápkábelem, de azon kívül, hogy élmény volt ránézni, és a minőséginek gondolt tárgyak birtoklásának konzumidióta eufóriáját okozta, valós hangi hatása nem volt. Persze itt szokott az következni, hogy biztos süket vagy, meg nem olyan a rendszered, meg nem hagytad bejáratódni..... De valójában az a helyzet, hogy én is "hallottam" ám olyasmi javulásokat, amiket a fórumokba belelelkendeznek, csakhogy én jó párszor rászántam az időt és energiát arra, hogy kiderítsem a kiegészítő tárgyak VALÓS hatását. És a vakteszteken kiderül, mi a valódi hatás. Ezért félnek annyira a vaktesztektől a marketingesek, meg az önigazolók is.

-
válasz
bajnokpityu
#150132
üzenetére
Hehe, ez jó, hittérítő. Pont az ellenkezője, de nem lényeges.

Hűha, most jól beszóltál a rendszeremnek, mindjárt a lelkemre is veszem, csak még elmegyek kicsit dolgozni.

-
válasz
Dorian
#150129
üzenetére
Hogyhogy nem borral példálózol? Általában azzal szoktak.

Magam is írtam már nem egyszer, hogy nem kell ezt az egészet ennyire komolyan venni, ez egy hobbi, szórakozás. De sokaknak ez vallás, másoknak megélhetés. Hatalmas pénz és gyakran átveréses üzlet. Sokkal fontosabb az érvek-ellenérvek "harca", mint sörivás esetén. Szerintem ezt te is érzed.
Ráadásul a kocsmában is vérre mennének, ha valaki azt állítaná ok nélkül, hogy a Borsodinak jobb a hangja, mint a Heinekennek.

-
válasz
Mizurichi
#150121
üzenetére

Gyakori történet, sokszor olvasunk ilyesmit. Igaz, szinte soha nem történik értelmes tesztelés, általában a haver vagy a feleség-barátnő reagálása a "bizonyíték". Önigazoláshoz remek, de érvnek meglehetősen vékonykák ezek a történetek.A kérdésedre : Nem sokat, de annyit tudok, hogy szerintem erre a kérdésre a hely és a körülmények ismerete nélkül lehetetlen relevánsan válaszolni. Ismerni kell hozzá az ülőmagasságot, a háttérsugárzók fülhöz való távolságát, a hangdobozokat stb. Valószínűleg végül a próba dönti el, hogy elég az 1 méteres állvány, vagy magasabban, konzolra kell tenni.
-
Az a tapasztalatom, hogy az eleinte "hatalmas különbséget" produkáló kiegészítők (például az épp szóban forgó tápkábelek) nagy százaléka a használtpiacon végzi. És sokszor nem továbblépés az ok. Előbb-utóbb sokaknál bekövetkezik a hangi kiábrándulás, és győz a racionális ár-érték arány igénye. "Korábban jobbnak hallottam-láttam..... most már nincs, vagy csak minimális a különbség.... vakteszten simán elbuknám...... " stb. Nem egy esetben hallottam-olvastam ilyesmit. Eleinte telekürtöli a fórumokat a "tapasztalatával" a 130%-ossá vált rendszerről, a "brutális", de a legvisszafogottabb tálalás esetén is "egyértelműen hallható-látható" különbségekről. (Ezt nem neked címzem migabi, ez általános, tipikus.) Aztán persze idővel tisztul a kép, jön a kijózanodás, a korábbi "tapasztalat" kiüresedik, pontosabban, helyére kerülnek a dolgok. És jön a használtpiac, viszont erről már ritkán írnak a nyilvános fórumokban, hiszen nagyon kellemetlen bevallani, hogy korábban megcsaltak az érzékeink, és/vagy hagytuk magunk befolyásolni üres fórum-tapasztalatok vagy marketing által.

-
válasz
bajnokpityu
#150065
üzenetére
"Amiket irtál, az alapján megkérdőjelezem, hogy átmennél egy 320kbit flac abx en."
Pedig de, VoidXs az egyik, akinek sikerült, és nem is csak egyszer véletlenül. (Láttam.) Neki bizonyítottan jó füle van. Még neked, és AMDFan-nak sikerült ilyet összehoznia, akikről tudok.
Ráadásul azok alapján gondolod, hogy nem menne át, amit írt?
Mi köze van annak, amit írunk, ahhoz, hogyan hallunk? Aki az itt szokásos, gigantikus túlzásokkal tarkított, dölyfös kiválasztottságérzéssel átitatott stílusban leírja a hallási-vallási "tapasztalatait" (amiről sohasem tudhatjuk, mennyi belőle a pszichoakusztika és/vagy placebo, hiszen nem normális teszt eredménye), az biztosan jól hall? 
-
válasz
robi-k
#137411
üzenetére
"10bit és hdr....4.4.4. 12 bitet tud"
OK, de akkor tisztázzuk, a különbség alapvetően nem a felbontás növelése, az UHD miatt van, az ilyen jellegű változásokat nem tud okozni. Még mielőtt valaki félreérti.
(És még mindig nem zárnám ki az új kiadás kedvéért történt képjavítás lehetőségét sem, mint ahogy filmhang, zene esetén is szoktak újramasterelni, és ott sem a nagyobb bitráta határozza meg a különbséget, hanem sokkal inkább az új keverés.
) -
válasz
robi-k
#137407
üzenetére
motoroskanál :
Akár a kódolás is, de én még arra is gondoltam, hogy az UHD BD kiadásához csinálhattak valami képmódosítást is, lehet, hogy kicsit "felturbózták" a képet. A film 2013-as, a 4k verzió 2016-os. Az új kiadás kedvéért esetleg történhetett a felbontás növelésén túl más "képjavító" módosítás is.
Én nagyon hasznos, valós előnyöket hozni tudó fejlesztésnek tartom a 4k-t, ezt már sokszor leírtam, de hogy például színeket teltebbé tenne önmagában a felbontás növelése, az nemigen fér a fejembe..... -
válasz
robi-k
#137329
üzenetére
"Nnna, elkészült(?) az első feltört UHD BD lemez."
Hoppá. Lassan egy okkal kevesebb lesz a 4k-t szarozni.

Egyúttal kezdődhet a szokásos "Ki mennyire fikázza a 4k-t azok közül, akiknek még nincs hozzá rendszere?" című szappanopera következő része.
Ragadozó : Kár, pedig tényleg vicceseket írtak a srácok, végre volt egy kis vígjáték is a topikban, nem csak tragikomédia.

-
válasz
VoidXs
#137341
üzenetére
Ha valószínűtlen, de lehetséges, akkor továbbra is az a gondom ezzel, hogy egy plusz eszköz kerül a rendszerbe, és nem lehet biztosra mondani, hogy maga az UTP kábel szedett-e fel valamit, vagy a plusz eszköz okozza. De OK, köszi!
hétalvó : Abból indultam ki, hogy a blogodban ez szerepel és ez is szerepelt : [.......vga még úton addig ez egy gtx960]
"azért egy videókártyán különbséget tenni 2 kimenet között vagy akár av procin elég erős"
Kevésbé erős, mint két 1 méteres, hibátlanul működő, jó minőségű HDMI kábel képminősége között különbséget tenni.
Próbálok valami műszaki magyarázatot is találni az észleléseitekre, hogy ne mindig csak a placebót emlegessem. 
"tegnap megdőlt a húzgálós teszted nálam is"
Megdőlt? Nem dőlt meg, csak nem azt igazolta, amit szerettél volna. Lehet, hogy pont így jött ki az igazság, erre nem gondoltál?

-
válasz
MasterMark
#137337
üzenetére
"Szoftveres beállítás lehet más, de azért egy tesztnél csak összeállítod már azokat egyre."
Tudja fene, ráadásul ez nem csak az user beállításain és akaratán múlhat. Túl sok az áttétel és a hibalehetőség. Nem biztos, hogy azt az eszközt teszteled így, ami a cél. Olyan is volt már, hogy két médialejátszó "tesztelésénél", a tévé két bemenete két teljesen más képmóddal ment. Volt is ám nagy különbség!

-
válasz
hétalvó
#137330
üzenetére
"Petiékkel rendesen le tudtuk tesztelni mindent, a válasz ott megtalálható."
Arra a "tesztre" gondolsz, ami egy olyan kártyát felhasználva történt, amire azt írtad később, alkalmatlan tesztelésre?
Arra a "tesztre" gondolsz, ahol két különböző kimeneten és két különböző bemeneten kötötted be a két kábelt?
Ha tényleg láttak valami valós különbséget, az szerintem sokkal inkább a htpc két kimenetén, a beállításon, a szoftveren, a processzor két bemenetén múlt vagy múlhat, nem a kábelen."egyébként milyen zavart tenne bele a hdmi kábelekbe ?
ott csak bitek mennek át."Öööööööö.......Mit szedsz szövegértés ellen?
Hogy jön az előbbi posztjaimban feszegetett kérdésbe a hdmi? Az utp-ről, és a dedikált hálókártya által bevitt esetleges zavarról volt szó, de te összevissza keversz mindent, mindennel. -
válasz
hétalvó
#137321
üzenetére
"különbség van ez a lényeg"
De nem érted?. Hogyha egy másik elem is a rendszerbe kerül az egyik összetevő tesztelésénél, akkor hogy tudod eldönteni, hogy a kábel, vagy a másik összetevő, jelen esetben a dedikált hálókártya okozza a különbséget??? A kérdésem továbbra is él VoidXs felé.
(#137323) hm15 "Most lassanként ott tartunk, ahova a többség már évekkel ezelőtt eljutott."

-
válasz
VoidXs
#137310
üzenetére
"Mint utólag megtudtam, a drága kábel még dedikált hálókártyát is kapott, de még így is az hozta be a zavart a rendszerbe."
Lehet, hogy rosszul értem, de ez a mondatod számomra azt jelenti, hogy nem csak az utp kábel volt a különbség a két utp kábel tesztelésénél. Nem lehetséges, hogy a "dedikált hálókártya" hozta be a zavart a rendszerbe, nem pedig a kábel?
-
válasz
Nemir Ombe
#137302
üzenetére
"sem most, sem eddig nem a kábelek közötti különbség volt a "teszt célja" (vagy alanya)"
Mily meglepő ez számomra.......
-
válasz
bajnokpityu
#137256
üzenetére
"Nah, 2 hónapja nem jártam itt, erre beleolvasok a haladóba"
Más okból, de hasonló cipőben járunk.... Én majdnem 2 hete nem jártam itt, erre beleolvasok a haladóba.........
Semmi nem változik. Mindig megbánom, amikor olvasom, pláne, ha reagálok. 
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3883, 100% Akkumulátor
- Foligain Minoxidil 2 db flakon (2 havi adag)
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Ryzen 7 3700X / RTX 2070 Super / 32GB DDR4
- Corsair MM350 pro XL egérpad, új
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3286, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi

Nekem megvan a smirglis agymenés!
De csak a kíváncsiság hajt, megoldani nem tudom az optimális, nem felemás dobozelhelyezést.
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

Pont elég, hogy segítséget nyújt. Bár az eq sok problémát megoldhat, ennek ellenére senkitől nem olvastam olyat, hogy a szoba kezelése felesleges lenne.

