Új hozzászólás Aktív témák
-
DaneeL
csendes tag
Sziasztok!
Sikerult hozzajutnom meg egy N36L Microserverhez es szeretnek BIOSt cserelni rajta, hogy teljes erteku SATA legyen az ODD port is.
Mivel az elso peldanyon mar jo par eve megtortent ez a muvelet erdeklodnek, hogy jelenleg melyik BIOSt erdemes feltenni erre a celra?Valoszinuleg ezen is Ubuntu server fog futni - esetleg OMV - de semmikepp sem Windows.
Elore is koszonom a valaszokat!
-
DaneeL
csendes tag
Sziasztok!
Ugy alakult, hogy az asztali gepmben ventit kell cserelnem es gondoltam ha mar nekiallok a microserveren is elvegeznek hasonlo mutatvanyt.
Irtatok, hogy a tapventit SHARKOON Lownoise 4cm-re csereltetek.
Az elozo NAS-mban egy NOISEBLOCKER BlackSilentFan XM1 teszi a dolgat neman mar tobb eve, es gondoltam ilyenre cserelnem le a tapventit (anno meg kettot vettem belole a biztonsag kedveeert
).
Az egyetlen bibi az lehet, hogy ennek bar a hangja kisebb a legszalitasa is fele akkora.
Van esetleg barkinek infoja, hogy mi minimum/ajanlott CFM a tapventi eseten?
Esetleg tapasztalat barmelyik ventivel?Ha jol remlik a 12cm ventinek van egy minimum RPM ami alatt leall a gep. Meg tudnatok mondani ez mennyi? (Tudom, hogy volt rola szo de nem talaltam meg sajnos...)
Illetve lehet tudni, hogy a gyari 12cm venti milyen CFM ertekekkel bir?Jelenleg 2x2T van a gepezetben, illetve egy noti vinyo a rendszernek.
Elore is koszi!
-
DaneeL
csendes tag
Sziasztok!
ESXi-vel van valakinek tapasztala microserveren?
Felismeri rendesen a hardwaret? -
DaneeL
csendes tag
Ahogy irtak mar elottem a sorba rendezes tenyleg nincs teljesen megoldva benne, viszont linux ala nem igazan talaltam jobbat. Deluge volt meg amivel probalkoztam az elozo NAS-on de nagyon ette a gepet. Van meg rtorrent amit sokan dicsernek.
Transmission nekem azert valt be mert jol automatizalhato. Nekem jelenleg a rendszer a trakt.tv-n bejelolt sorozatokat es filmeket automatikusan tolti es konyvtarakba rendezi.
100 torrentet meg nem futtattam vele ugyan, de erre lehet a webes felulet mar keves. Transmission remote GUI-t tudom meg javasolni, gyors es jol kezelheto.
-
DaneeL
csendes tag
válasz
radi8tor
#508
üzenetére
Jogos, viszont nalam van benne egy 2Tbs Samsung, meg egy 80Gs Toshiba latop hdd ami a rendszer. Ezek melle szerintem boven befer, meg akkor is ha bovitek meg egy HDDvel.
Idle modben ahogy olvastam 10W-t eszik a kartya, max. terhelesnel 29-et - ez utobbi nem valoszinu mivel csak xbmc-t fogok rajta hasznalni.
-
DaneeL
csendes tag
válasz
nagyonnagy
#395
üzenetére
Nekem Samsung HD204UI van benne. Arban nem sokkal a WD felett volt, de 3 ev garit adtak ra. Ahogy nezem WD20EARX-be 2x anny cache van, ha esetleg ez szamit Neked...
-
DaneeL
csendes tag
Sziasztok!
Probalt mar esetleg valaki Ubuntu servert telepiteni usbrol? A 12.04 beta1-et probalom feltolni, de elakad rogton a telepites eljen azzal, hogy nem talalja a CDt.
-
DaneeL
csendes tag
válasz
teleguru
#295
üzenetére
Hi,
En is hasonlot tervezek, de meg csak elmeletben allt ossze a dolog.
Neztem a vidkarit amit linkeltel es az lenne a kerdesem, hogy befert-e rendesen a microserverbe? Kepen olyan nagynak tunik rajta a borda.NTFSel nincs tapasztalatom linux alatt.
XBMC telepitesrol itt van par jo leiras: [link] -
DaneeL
csendes tag
A regi cikk google cache-bol megmentett valtozatat feltettem ide:
[link] -
DaneeL
csendes tag
-
DaneeL
csendes tag
Sziasztok!
En is elkezem lassan epitgetni a microserverem.
Terveim szerint ZFS uzemel majd rajta.
Ha jol emlekszem meg az elozo topicba emlitettek, hogy oda nem art a 8G ECC.
A kerdesem az lenne, hogy milyen tipusu ECCs ramot tudtok ajanlani?Elore is koszi!
Új hozzászólás Aktív témák
- Teszt Mire jó egy HP N40L microserver?
- Tudástár HP MS N40L: kiszolgáló otthonra
- Dell Optiplex 3050 SFF,i3-6100,8GB DDR4,256GB SSD, WIN11
- HP ProLiant DL360e G8 8xSFF 1U 2xE5-2450L (16 mag/32 szál), 144GB DDR3, iLO4, B120i, P410 1GB BBU
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone R7 5700X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP EliteDesk 800 G3 (USDT), i5-6500T, 8GB DDR4,128GB SSD,WIN11
- LENOVO TABLET 10 (N4100),10.1",WUXGA, 2-IN-1 TABLET,Ceruza,LTE kártya,8GB DDR4,128GB SSD,WIN11
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- iPhone 12 Pro Max 256GB Mobiltelefon
- Dell Optiplex 3050 SFF,i3-6100,8GB DDR4,256GB SSD, WIN11
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 64GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3565
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
).


