Új hozzászólás Aktív témák
-
Cickánykoma
tag
Üdv!
Tegnap teljes gépes sarok szétszerelés volt új íróasztal beépítése miatt.
Bekapcsolva a N40L-emet hatalmas pukkanás hallatszott és levágta az áramot a lakásban.
A tápja szünetmentesre volt kötve. A tápot felnyitva nem látok semmilyen égésnyomot, de rátéve a serverre, csak sárgán világít a bekapcs gomb, azt megnyomva nem történik semmi.
Volt itthon egy miniITX konfighoz használt hasonló Delta táp. Azt rákötve szépen elindul, rákötött SSD-ről a Windows is bejön, tehát az alaplap megúszta.
Ez a táp lehet jó lenne helyettesnek viszont annyi a problémám vele, hogy összesen két molex ága van, míg az eredetin van 2+2+1. Nálam mindegyik csatlakozóra volt kötve HDD ezért jó lenne ha több lenne.
A fentebb javasolt FSP tápon is csak 2 molex van ahogy néztem.
Kérdés, hogy a molex elosztók mennyire biztonságosak, ha a 2 gyári csatlakozóból csinálni szeretnék többet?
-
Cickánykoma
tag
válasz
mixycsabi
#5777
üzenetére
" de végül ezen leírás alapján rendeltem bele egy Sunon HA40201V4-0000-999 ventit és tökéletesen működik."
Tegyük fel, hogy bevállalom a kókányolást a vezetékekkel, de ellenőrizve a korábbi posztokat, kiderült közben, hogy a javasolt venti már nem kapható a Conradnál. Más alternatíva van? (szeretném használni a Microservert újra, amint lehet, de a tápventi zaja mellett nem lehet meglenni sokáig)
-
Cickánykoma
tag
Sziasztok!
Ma szétbontottam a teljes elektronikai kócerájomat, mert új szünetmentes miatt újrarendeztem a kábelezést.
Emiatt le kellett kapcsolni a N40L-es Microserveremet is. Kapott egy alaposabb portalanítást is. Viszont amikor visszadugtam áramra és bekapcsoltam, a táp ventije elkezdett éktelenül kerepelni, mintha hozzáérne a lapát a rácshoz. Nem ér azonban hozzá.Most jött volna elő rajta egy újraindítás után a csapágyasság? (most hónapokig ment leállítás nélkül, kb. 5 éves a cucc). Szétszedtem a tápot, megigazgattam a ventit (ezt többször is egymás után), mindig ugyanaz a hangos zaj.Mivel a zaj elviselhetetlen, így nem tudom 24/7-ben járatni, ezzel funkcióját veszti, amire lassan 5 éve használom.
Visszaolvastam a topikban, ahol venticsere kapcsán írtak mások. Láttam ajánlásokat mire érdemes cserélni.
Egyetlen nagy technikai jellegű kérdésem lenne a tapasztaltabbakhoz (vagy akik cseréltek tápban ventit): hogyan sikerült kivitelezni? Szétszedve a tápot, nálam a venti két kábele bele van eleve a tápba forrasztva, szóval a lehúzom a pinről és kész megoldás nem működőképes. Forrasztani nem akarok mivel nem értek hozzá és nem is szeretnék kockáztatni. Ha nem muszáj ezért új tápot (Delta 200W van benne) nem szeretnék venni. Köszönöm előre is a segítséget és az ötleteket!
-
Cickánykoma
tag
Sziasztok! A mostani állandóan használt HP Proliant 40L Microserveremben van egy HD5450 kártya, ezen vágok hobbiból és a munkámhoz szükséges videókat. Jelenleg Sony Vegas 11-et használok, ami az infók szerint 57xx kártyáktól támogatja a GPU-s rendert.
A mostani kártyám sajnos ebből kiesik. Mivel találtam nagyon jó árban 6450-est a neten és elvileg ezt már támogatja a Vegas is (érdekes, hogy a Brazos alapú netbookom HD6250-esét is támogatja) megéri-e szerintetek a váltás?Nyers erőben, illetve GPU-renderben (Vegast használók, megerősítést, infót kérnék!) mennyivel jobb egy 5450-nél?
Mennyit gyorsítana a Vegason egy ilyen kártyára való váltás?A válaszokat előre is köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
- Teszt Mire jó egy HP N40L microserver?
- Tudástár HP MS N40L: kiszolgáló otthonra
- Melyik tápegységet vegyem?
- 3D nyomtatás
- Yettel topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- CPU léghűtés kibeszélő
- Milyen autót vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Stabilan induló BIOS-t kaptak a nem induló Socket AM5-ös ASRock alaplapok
- További aktív témák...
- Dell Optiplex 3050 SFF,i3-6100,8GB DDR4,256GB SSD, WIN11
- HP ProLiant DL360e G8 8xSFF 1U 2xE5-2450L (16 mag/32 szál), 144GB DDR3, iLO4, B120i, P410 1GB BBU
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone R7 5700X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP EliteDesk 800 G3 (USDT), i5-6500T, 8GB DDR4,128GB SSD,WIN11
- Eladó Samsung Galaxy A16 5G 4/128GB fehér / 12 hó jótállás
- iPhone SE 2020 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4594
- Telenor 5G Indoor WiFi Router (FA7550) + töltő (ELKELTek)
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 3600X / GTX 1080Ti 11GB / 16GB DDR4 / 512 Nvme SSD
- HP 430 G5 Intel CEL 3865U laptop (kijelző hibás)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Így megy ez a rendszer nálam lassan másfél éve.