-
Fototrend
Pár mondatban a Lenovo ThinkPad sorozatú laptopjainak a jótállásáról:
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Wolfskin
#80798
üzenetére
A nők totál sügérek ehhez, tisztelet a kivételnek.
Nálam rendszeres az (nem csak nőknél, random ismerősök, munkatársak esetében is), hogy megkérdezik, milyen laptopot vegyenek, én kifaggatom őket a vassal szemben támasztott igényeikről, ajánlok egy megfelelő (általában használt business) modellt a célra, nem sokkal ezután mégis megveszik valami multinál azt, ami épp legszebben csillogott, mert "csak jobb az új".
Nagyon hosszas magyarázás, levezetés után sem értik meg sokan, hogy nem jobb.. ez egy szuperül felépített fogyasztói agymosott társadalom, ez van.
Nem is nagyon szoktam már válaszolni ezekre a kérdésekre... vegyék csak a sok szart, csak aztán ne hozzám hozzák, ha valami baja van.
Belassulást változatos dolgok tudnak okozni.
Leggyakrabban az, hogy a fenti embertípus nem képes civilizált rendszerhasználatra sem, összehányja az operációs rendszerét mindenféle bizonytalan forrásból letöltött programmal, mindenrerákattintós internetezést folytat, stb.
SSD mellett is meg lehet úgy akasztani egy rendszert, hogy lassabbnak érződjön idővel a sok automatikusan induló hülyeség miatt.
Hardveres oka is lehet, pl a CPU throttling túlmelegedés miatt.. consumereknél ez rendszeres a sokszor csupán jelzésértékű hűtés miatt, de ha elég porral tömíted a bordát, és paplanra pakolva terheled, szerintem bármelyik Thinkpad is tudja.
Akkor ezek mellé még oda lehet tenni, hogy egyre számításigényesebbek a weboldalak is, egyre több memóriát zabálnak, a Youtube is, Vimeo is korszerű hardvert kér a FullHD-hoz, attól feljebb főleg.
Sajnos nem áll már a régi szabály, hogy "csak netre" a gyenge proci és kevés RAM is jó.Azt tudom javasolni, hogy tégy ajánlatot. Ha nem azt veszi, amit te mondasz, te nem fogsz foglalkozni vele, ha nyűgje lesz. Ellenben, ha hallgat a jó szóra, alkalomadtán segítesz a géppel.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Csak így lehet bánni velük sajna.
Új hozzászólás Aktív témák
- Diablo IV
- iPhone topik
- Linux haladóknak
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- BestBuy ruhás topik
- Bestbuy játékok
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- Dell Inspiron 3511 /i7-1165G7/MX350/16GB/512GB M.2/WIN11/Újszerű akku/Játékra is!
- Lenovo Thinkpad E14 G4 I5-1235u/16 GB/256 NVMe /14" FULL HD gyári garanciás magyar laptop eladó
- Dell Latitude 3410 /I5-10310u/8GB/256GB SSD/14" FHD garanciás laptop eladó
- ASUS ROG Strix Scar 16 (2024) 16" 240Hz MiniLED, i9-14900HX, RTX 4090 16GB 175W, 32GB 5600Mhz, 1TB
- HP EliteBook 640 G10 - 14" FullHD IPS - i5-1335U - 8GB - 512GB - Win11 - 1 év garancia - MAGYAR
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- BESZÁMÍTÁS! MSI Katana15 HX B14WEK notebook - i7 14650HX 16GB DDR5 1TB SSD nVidia RTX 5050 8GB WIN11
- Bomba ár! HP ProBook 440 G8 - i5-11GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Gar
- 157 - Lenovo LOQ (15ARP9) - AMD Ryzen 7 7435HS, RTX 4060 (ELKELT)
- Apple iPhone XR 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

