-
Fototrend
Pár mondatban a Lenovo ThinkPad sorozatú laptopjainak a jótállásáról:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tikakukac
titán
válasz
Frawly
#96017
üzenetére
Minden pár gennel ezelőtti üzleti körül legenda van, attól függ éppen melyik fórumban vagy vagy melyik topikban esetleg melyik cégnél

Mindnek van baja és mindnek van erős része. Ahhoz képest mennyit sírtam a palmrestek miatt, most inkább cserélném, mint ezt a qrva sok alaplapot.
-
Tim82
félisten
válasz
Frawly
#96017
üzenetére
nem rosszabb gép, mint a konkurencia azonos kategóriájú termékei, de én azt veszem észre, hogy a ThinkPad körül egyfajta kultusz, vallás alakult ki, és hajlamosak ezért túldicsérni.
Ez még a régvolt IBM-es időkből maradt legenda. Holott az IBM-es időkbeli vagy még gyakran "IBM-es tervezésűnek" tartott "legendás" modelleknek sem volt kevés szériahibájuk (csak példákat írok, a felsorolás nem törekszik a teljeskörűségre!):
- T20/T21/T22 - "blink of death" (asszem, X20/X21/X22/X23 esetében is igaz, ugyanazt a chipset-et, ugyanazokat az IC-ket használták, mint a T szériánál)
- T30 - az egyik RAM foglalat szeret elhullani
- T40/T41/T42 és R szériás testvérmodelljeik - függően attól, hogy melyik GPU-val szerelték, szeret elhullani a GPU (leginkább a Radeon 7500, legkevésbé a Radeon 9600 - mondjuk ez azt hiszem, javítható és leginkább az ólommentes forrasztás bevezetésének köszönhető); ezen felül az alaplap hajlamos volt mikrorepedésekre, ha "Thinkpad-módra" hősködtek a géppel, hogy mennyi mindent bír (értsd: egy marokkal, kijelzőnél fogva lóbálták, úgy cipelték rendszeresen stb.), ennek köszönhetően általában elhullott az USB 2.0 vezérlő, ami nem volt javítható... Ezek mondjuk a korszak más gyártóktól származó notijainál is előjöttek (Dell Latitude D600-nál pl. stb.)
- T60/T61/T500 és R szériás testvérmodelljeik: zsanérlötyögés;
- T61/R61: Nvidia GPU elhullik, a reball/csere sem tartós megoldás (megint: ez más gyártók G84-alapú Nvidia GPU-s notijait ugyanúgy érintette, pl. Dell Latitude D630, 2007-es MacBook Pro-k)Ezen felül volt nem is kevés modell, ami eleve necces volt: pl. az IBM bérterveztetett és -gyártatott az Acer-rel egyes szériákat (korai R széria, i széria), amik természetesen nem is értek fel a "legendás" modellekig, vagy voltak itt is furcsa mellényúlások, mint pl. a G4* széria, ahol desktop Pentium 4 CPU-k (!) köré terveztek és gyártottak notikat...
Szóval van itt némi mítosz, ami érzelmi tölteten és nem feltétlenül racionális érveken, tényeken és statisztikákon alapul - de alapvetően a "legendának" van elég jó objektív alapja is, csak sokkal árnyaltabb annál a kép, mint a "Thinkpad a király, a többi meg csak rosszabb lehet".
Én 2007-ben, 11 éve vettem meg az első Thinkpad-emet, azóta olyan 20-25 modell 40 körüli darabszámú példánya ment át a kezemen, ami hobbistának nem rossz, szervizesnek vagy boltosnak viszont kevésszámú statisztika. (Lehet, hogy alulbecsülöm a számot, most lusta vagyok pontos számvetést készíteni.)
Ami miatt én a Thinkpad-eknél ragadtam, hogy - az általánosan elfogadható megbízhatósági szintjük mellett (ezt mondjuk az X20-X220 és közöttük lévő kb. tízegynéhány év Thinkpad-termése alapján írom, újabb Thinkpad nem járt a kezemben a *30-as szériánál, legfeljebb boltban tapogattam meg) - a viszonylagosan jó alkatrészkompatibilitás a generációk között (általában egy-egy töltő-, dokkoló-, Ultrabay stb. 2-3 generációig biztosan kompatibilis volt régebben), valamint a hozzáférhető és példás szervizdokumentáció. Régen még a drivereket és hozzáférhetőségüket is említettem volna, ezt részben maga a Lenovo, illetve az MS tönkrevágta. (Nem véletlenül nincsen már jelenleg Windows-zal telepített Thinkpad-em.) Meg az X220-ig még elérhető "hagyományos", nem szigetes billentyűzet számomra ad olyan komfortérzetet, amire igazi alternatívát notebook-téren nem igazán találok. (Régen a G4-es PowerBook-ok billentyűzete volt az, ami nekem megközelítette, de nem érte el.)
Új hozzászólás Aktív témák
- LED világítás a lakásban
- BestBuy topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Direct One (műholdas és online TV)
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Lexus, Toyota topik
- Lassú lett a Windowsod? Ezeket kapcsold ki elsőnek!
- Óvodások homokozója
- További aktív témák...
- Lenovo T14 Gen2 (i7-1165G7, 24GB DDR4, 512GB SSD, Iris Xe)
- Precision 5560 27% 15.6" 4K+ IPS érintő i7-11850H T1200 32GB 1TB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Katana GF66 11UE 15.6" FHD IPS i5-11400H RTX 3060 16GB 1TB NVMe magyar vbill gar
- ZBook Fury 17 G7 17.3" 4K IPS i7-10850H RTX 3000 32GB 512GB NVMe IR kam gar
- Hp 650 G5 i5-8265 15,6" FHD 1 év garancia, Magyar, számlával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- 187 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5070
- Xiaomi Redmi 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Akko 3098 /DE/PBT/RGB/Wireless/Hot swap/Yellow/Crystal switch
- LG 27GS95QE - 27" OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1000 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


