Új hozzászólás Aktív témák
-
Guszti
aktív tag
válasz
ericssonfan2
#763
üzenetére
Nem is szándékoztam beszállni itt az ugyanannyi pénzért ITX-et című buliba

Csak az zavart kicsit, hogy ha már valaki sok időt tölt el egy egész jó logout-os cikk megírásával, és fontos szerepet szán ebben a cikkben a fogyasztásnak, akkor csinálja már egy kicsit precízebben, mert aztán máshol felhasználják az Ő adatait, és ilyen "viták" lesznek belőle. -
Guszti
aktív tag
válasz
ericssonfan2
#758
üzenetére
Akkor mégis félreérthető voltam.
Nem a te méréseddel van bajom, mert elhiszem, hogy egy 2.2W TDP-s procival szerelt gép 3-6W-ot fogyaszt, bár nem írtad, hogy mivel mértél, ami azért fontos lenne, mert ha pl. egy olyan mérővel, ami 2-3kW-ig mér, akkor az csalhat ilyen pici fogyasztásnál.
Nekem a logoutos j1900-as méréssel van bajom, mert azt nagyon soknak tartom, ott valami ismeretlen gondolom nagyon túlméretezett kockatáppal illetve valami gagyi picoPSU-val mértek.
Amit leírtam G3220 fogyasztásra az saját mérés, ezért is írtam pontos konfigot, mert ez előtt ülök.
Itt megtalálható hogy milyen táp kombóval, és milyen fogyasztásmérővel. Illetve a mérési módszert is leírtam. -
Guszti
aktív tag
válasz
ericssonfan2
#749
üzenetére
"Csak pontosítás végett: ez alapján a J1900 átlagos fogyasztása 28.3W. 40 forintos árammal az egy évben 10e forint.
A Pipo dehogy fogyaszt 10W-ot, magam mértem ki: idle 3W, csúcson 6W! Átlagosan egy évben: 1600 Ft."Ugy illene azert szamolni, hogy ha az egyik sajat meres, akkor a masik is legyen az.
Ne legyen felreertes nem vitatom, hogy 1 nagysagrenddel kevesebbet fogyaszt egy ilyen atomos cucc, csak ez az altalad irt atlagos 28.3W elegge tulzas.
Egy MSI Z97I AC lap, egy G3220-as procival 2*8giga rammal 1 SSD-vel, wifi, lan, audio nem tiltva 1 monitor rakotve is 20W körül fogyaszt konnektorbol netezes kozben picopsu-val (tehat nem lekapcsolt monitorral, meg biosban mindent letiltva) tehat idle 15-be boven megall.
Még1* nem vitatom, hogy jóval kevesebbet fogyaszt egy ilyen kis gép, de abban is biztos vagyok, hogy idle 10W-nál nincs több egy J1900-es cucc normális picopsu-val, vagy egy olyan amihez egy sima kockatáp kell.
Új hozzászólás Aktív témák
- Okos Otthon / Smart Home
- Apple MacBook
- AGM G3 Pro - ordít róla, hogy szoftverfejlesztők kellenének
- Proxmox VE
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Gaming notebook topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Túra és kirándulás topic
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- További aktív témák...
- HP EliteDesk 800 G3 TWR PC, i5-6500 CPU, 16 GB DDR4 RAM, Windows 11
- Eladó felújított számítógép
- Eladó Ryzen 5 + RTX 2060 Super - 8 GB RAM - B450m
- Számítógép, Ryzen 5 3600, RX6600 8gb, 32gb ddr4, 512gb ssd, 1tb hdd
- mini pc/ WIN11/ i5 12500T/ 32GB DDR5/ 512GB gen4 SSD/ WiFi6/ 1 év garancia, számla/ ingyen szállítás
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3962, 100% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3050, 100% Akkumulátor
- Apple iPad Pro 4th 12.9 2020 - Wi-Fi - Space Gray - 128GB - Akku: 86% - Megkímélt állapot!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T495 - AMD Ryzen 5 PRO I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- 365 NAPRA RÉSZLETRE BANKMNETES KAMATMENTES , GAMER PC ,LAPTOPOK , GAMER SZÉKEK , GAMER MONITOROK
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest


