Új hozzászólás Aktív témák
-
Lortech
addikt
válasz
<Lacy85>
#9813
üzenetére
Java EE-ben JSF van, használható, de nincs benne túl sok perspektíva szerintem. Ahogy úgy általában a Java alapú frontend fejlesztésben.
Elhangzott már a GWT és Vaadin, előbbi alacsonyabb szintű, jól kiforrott megoldás, utóbbival gyorsan lehet használható frontendet készíteni.
Van még sok egyéb, pl. a Play fw, vagy az Apache webes frameworkök mint Struts/2, Wicket, Tapestry, Stripes.
Ott van a Spring (web) MVC pl. thymeleaffel.
Én már nem tervezek/fejlesztek új projekten java alapokon frontendet, a legtöbb esetben java az API-kat szolgáltatja, valamint a middleware-t, backendet, a frontend pedig böngészőben fut valamelyik javascript alapú frameworkön/libraryben megvalósítva, pl. React, Vue.js vagy Angular valamelyikében. -
Lortech
addikt
válasz
<Lacy85>
#9811
üzenetére
Új frontend fejlesztésre JSP-t nem javaslom, egyáltalán nem. Függetlenül az Oracle és Java EE viszonyától, mert ez itt irreleváns. JSP már nem fog fejlődni érdemben, ha Oracle diktál Java EE fronton, ha nem.
Érdemes lehet max pár órát rászánni, megnézni, hogy ilyen is volt, hozzátartozik az evolúcióhoz címszóval, kipróbálod, megérted, pipa, next. Servlet speccel azért érdemes lehet tisztában lenni.A "dobja az Oracle" lehet pozitív vagy negatív is, én inkább pozitívumként élem meg, hogy hátralép egyet és átengedi a communitynek az irányítást, a tényleges következményeket utólag lehet majd értékelni. A jelenlegi állapotában a Java EE egy használható platform. Amire nincs jelenleg Java EE spec, és reális igény, azt belegózhatod majd külső libraryként a stackbe, mint ahogy teheted most is. Én akkor se aggódnék néhány éves távlatban, ha nem volna egyáltalán Java EE fejlesztés. De erről nincs szó.
Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Fujifilm X
- GoodSpeed: Munkaügyi helyzet Hajdú-Biharban: észak és dél
- Borderlands 4
- Na, milyen hardver kerül a fa alá?
- iPhone topik
- Diablo IV
- DUNE médialejátszók topicja
- Egész pofás lett a Lian Li új mikrotornya, és az ára sem vészes
- További aktív témák...
- Apple iPhone 14 Pro 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Gombászkönyvek egyben
- Honeywell DC311E elemes kapucsengő BONTATLAN
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 9 5900X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi

