-
Fototrend
JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Jim-Y
veterán
Hát, egy nagyobb nem koca projekten, szinte minden esetben előjönnek olyan repetitív folyamatok, amit a programozóknak időről időre meg kell tenniük.
Egy projekt életciklusát alapul véve:* dependenciák letöltése, architektúrába integrálása stb..
* az elkészült modul lintelése, hibák felderítése
* tesztek futtatása
* modulok összecsomagolása (bundling)
* transpiling, például a következő nem stabil javascript verzióban megírt modulok stabil javascriptre buildelése
* különböző transpile to js modulok js-re buildelése
* az elkészült js csomag minifikálása
* az elkészült html fájlok minifikálása
* az elkészült css fájlok minifikálása
* a css preprocesszorokban megírt stílusfájlok css-re konvertálása
* fájlok másolása egyik helyről egy másik helyre, például production build másolása X helyre
* satöbbi satöbbi satöbbiA lényeg, hogy ami repetitív könnyen automatizálható folyamat, azt nem kell kézzel megcsinálni hanem a build toolok megteszik helyettünk.
Miért jó? Például nem mindegy, hogy a mobilról netezőknek mekkora méretű forrásfájl-t, forrásfájlokat kell letölteniük, mivel rendszerint a mobilról netezők mobilnettel rendelkeznek, ott meg nagyon nem mindegy, hogy 1mb az oldalad, vagy 100kb. -hasraütöttem-. Ezért célszerű minifikálni az elkészül applikációt amivel a méretet lehet csökkenteni. Ezt rendszerint nem egyszer fogod megcsinálni, hanem több ször, lehet, hogy sokszor.
1. első esetben kézzel csinálod mindig, nem nehéz a parancs, kb vmi ilyen "uglify /lib/**/*.js" vagy "uglify build/bundle.js -o build/bundle.min.js" Nem nehéz ugye? De mi van ha már nem csak ezt szeretnéd csinálni, hanem még 5-6 hasonló parancsot futtatni. Olyankor ez már teher.
2. második esetben használsz valamilyen build toolt, ahol taskokat definiálsz, és az előzőleg 5-6 különböző buildelési lépést egy paranccsal tudod kiadni, például "grunt dist"
Új hozzászólás Aktív témák
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Spórolós topik
- Bittorrent topik
- Poco F7 – bajnokesélyes
- OnePlus 15 - van plusz energia
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Parfüm topik
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 7800X3D 32GB DDR5 2TB SSD RTX 5070Ti 16GB Asus ROG Strix Helios GX601 750W
- Lenovo Thinkpad T14 Gen 3, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 15 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell Latitude 7390 13,3" FHD IPS, i5-i7, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 256GB Purple -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3932
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

