-
Fototrend
JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
martonx
#4391
üzenetére
Pedig annyiból nem mondott hülyeséget, hogy valóban megakadályozhatja egy form elküldését, ha mondjuk a submit buttonre (buttonökre) van kötve az event handler, és hív egy event.preventDefault()-ot; ugyanígy a linkre is igaz. Mondjuk annyiból nem volt pontos a meghatározása, hogy a metódushívás inkább az eventet érvényteleníti/törli, DE az esemény további felszivárgását nem akadályozza meg. Szóval tulajdonképpen az alapértelmezett viselkedést lehet vele módosítani, úgyhogy nagyon nem lőtt mellé. Vagy csak most hirtelen nekem nem ugrik be, mire gondoltál.

(#4372) Zedz :
Szívesen ránéztem volna, de törölted a kódodat pastebinről, úgy meg nehéz.
(#4381) PumpkinSeed :
"Azért lokálisan tesztelek webszerver nélkül, mert órai feladatra készül és ott nem szabad olyan kódot alkotni ami webszerver nélkül nem működik"
Jézusom, milyen degenerált módszer. Ahelyett, hogy ahhoz szoktatnának, amit az ember élesben és a gyakorlatban használ... Azért ha webfejlesztésről van szó, talán nem a lokális, webszerver nélküli tesztelést kellene erőltetni. Kíváncsi lennék, mégis mi az oka, hogy így találták ki a házit nektek...
Amúgy tényleg elkeserítő, hogy csomó visszajelzés alapján azt hallani, hogy ezek a tanfolyamok vagy elavultak, vagy valami kicsavart gondolkodás mentén elcseszik az oktatás módját.(#4388) martonx :
"Simán lehet, hogy a szerver oldalon van valami elcseszve (mondjuk a legtriviálisabb dolgokat is sql-ből kérdezgeti le, erre nagyon jó tipikus rossz példa a cms-ek működése), [...]"
Mondjuk a CMS-nél is egy normális fejlesztő JavaScript-fájlokat szerkesztget, nem inline kódokat tol fel az adatbázisba, úgyhogy szerintem ez rossz példa, mert a fejlesztői gányolásokért nem a CMS a hibás.
(Bár való igaz, hogy sokszor lehetőséget is ad rá.)
Félreértés ne essék, tény, hogy a CMS sok mindent tölt be adatbázisból, ahogy ezt sok topicban átrágtuk, de a CMS-eknél van JS-fájlok betöltéséért felelős metódus, vagy épp a modul valamely fájljában is lehet deklarálni, hogy mely JS-fájlokra lesz valószínűleg szükség.
Új hozzászólás Aktív témák
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Új Xeonokkal szorongatná meg az Intel az AMD-t
- Elemlámpa, zseblámpa
- Apple asztali gépek
- Mesterséges intelligencia topik
- Milyen monitort vegyek?
- BGA-zók, ReWork-ösök szakmai topic-ja
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- OLED monitor topic
- TCL LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- Új állapotban! Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 i5-1245/16gb ram/256 ssd FHD+ garancia
- !AKCIÓ! GAMER PC Intel Core i9-10900X/ASUS ROG Strix X299-E Gaming/NVIDIA GeForce RTX 3080/32 GB RAM
- Hankook Winter I cept evo téli 205/55 R16 91 H TL / Gyári acélfelni gumival 16x6,5 Salgótarjánban
- Dobozos ÚJ! Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH8 INTEL I7-13620H, 16GB RAM, 1TB SSD, garancia 2028.06
- BESZÁMÍTÁS! Palint Gaming Pro RTX 3070 Ti 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



