Új hozzászólás Aktív témák
-
Sziasztok,
Én most egy Hibrew H14 mellett tettem le a voksomat. Röviden a tapasztalataimról, hátha valakinek segíthet..
EU raktárból akartam rendelni, de mivel a hivatalos oldalukon nincs raktárfigyelő, a rendelés leadása és kifizetése után derült ki, csak Kínából tudják küldeni (mondom deku..jó). Végül sikerült visszakapnom a pénzt némi átfutás után, itt azért jól vizsgáztak. Mire visszakaptam a pénzt, rákerestem és kiderült, az itthoni hivatalos forgalmazónál (hibrew.hu) is van raktáron, némileg drágábban. Megrendeltem és pár nap múlva meg is kaptam.
Kínából azért rendeltem hozzá egy 51mm kiegészítő szettet (bottomless portafilter, disztribútor, tamper, szilikon tartó), az is megjött közben (sajnos + VÁM terheli, amit még be kell fizetnem).
A kinti, Shopify-os kínai csajszi szerint ez a portafilter jó ehhez a géphez is. Sajnos nem nyert, kb. 2mm hézag van (a gyári pontosan illeszkedik természetesen), így alkalmatlan használatra, mindenhol mellette folyik a víz (ehhez ráadásul vettem egy mágneses portafilter magasítót AVX-től). Sajnos a magasítót meg a daráláshoz nem tudom használni, mert nem fér be alá. Tehát ez a bottomless portafilter+mágneses magasító így eladóvá vált (max. megpróbálok velük egyeztetni, hogy valahogy egy másik gyári portafiltert valahogy venni hozzá, ami tuti jó ehhez a H14 géphez).
A gép amúgy nagyon finom kávét készít, jó a crema, viszont a kínai abban sem mondott igazat, hogy a lefőzött kávé adagja egyedileg is állítható: nem, vagy csak 1 csésze vagy csak 2 csésze mennyiség, fixen (nyilván darálási finomságtól függően ez lehet kicsit kevesebb, vagy több). Itt szerencsére a 2 csészés mennyiség az, amit mi amúgy szoktunk inni. Első lattémat is sikerült előállítani, egész jó lett.
Még ismerkedek vele, de a fenti apró problémák ellenére örülök, hogy ezt a kis kompakt gépet vettem, a kapszulás világ után kicsit másabb és komolyabb világ felé indultam el, úgy érzem. Nagyon kezdőként is úgy gondolom, ennél már csak jobb lesz.Bocs, ha kicsit hosszúra nyúlt.
-
válasz
koxminator #10827 üzenetére
Erre esetleg valamit tudnátok mondani? Köszi!
-
Sziasztok!
Jelenleg egy Nespresso Citiz kávégépünk van, gondolkodom egy váltáson. Bizonyos okokból jó lenne megtartani a kapszulás részt, találtam egy ilyen 2az1-ben őrölt+kapszulás kombó gépet, viszont ezt csak Kínából tudnám rendelni, amit nem biztos, hogy bevállalnék. Heti kb. 24 csészéről lenne szó.
Esetleg valaki találkozott már itthon, akár Európában (pl. német Amazon, stb.) ilyen vagy ehhez hasonló géppel, van-e tapasztalat, bármi ötlet, javaslat, van-e egyáltalán értelme? Olyan van Hibrew gépeknél, amelyik többfélét tud, azokat nem erőltetném, mindenképpen jó lenne ilyen félautomata karos kávégép, amelyiknél nem pod, hanem kapszula a másodlagos - ha egyáltalán ezen kívül még létezik ilyen. Ha nagyon mission impossible, akkor mindegy. Előre is köszönöm.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milliókkal olcsóbb a Model Y Standard Magyarországon
- Váratlan kütyü hódít a nők körében
- Battlefield 6
- Milyen NAS-t vegyek?
- Gaming notebook topik
- Építő/felújító topik
- Fujifilm X
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- További aktív témák...
- ÚJ Lenovo ThinkPad T16 Gen 4 - 16" WUXGA - Ultra 7 255U - 32GB - 1TB SSD - Win11 - 3 év garancia
- Garmin USB ANT Stick jeladó eladó
- Designer 4K Monitor - BenQ PD-3200-U
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3662
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest