Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kidus

    őstag

    válasz #16729600 #18435 üzenetére

    Te kutya-gazda viszonyrol beszelsz harapasnal. Gazdat sosem, kizart hogy elofordulhasson.
    De ha teged tamadnak, hidd el a beagle is ugyanugy meg tud vedeni, mint akarmelyik masik.
    Egyenloseg szep elmelet, de abszolut mukodeskeptelen szerintem, foleg ha belegondolsz, hogy kutyak kozt is hierarchia van, pontosan megvan mindenkinek a helye, es van csicska, meg fonok.
    Egyenloseg koztetek soha az eletben nem lesz, vagy o a fonok, vagy te. Ettol meg o nem szolga, viszont te mondod meg, mikor mentek hova, mikor ehet, hol a helye. Ha o mondja meg, akkor nagy baj van, mert nem tudod kontrolalni, es igy lesz sok problemas, ugatos, harapos, labilis kutya ( mint pl itt jo usaban ), ahol a legtobb kutya barmit megtehet, azt csinal amit akar, es ettol felfordul mindenki elete es veszelyes lesz az allat masokra nezve.
    A ketto ott talalkozik, hogy altalaban a harapos agressziv kutya pont attol az, hogy nem a gazdaja a fonok, hanem o es ugy erzi, hogy az o dolga vedeni mindenkit es mindent.
    Egy kiegyensulyozott falkaban ( csaladban ) ez alapallapotban ugy tortenik, ahogy a te idealod szerint is, az allat tudja, hogy majd te megveded ot, igy nem erzi szukseget az erositesnek.
    Teljesen mashogy vannak ok kodolva, mint mi, ehhez is kell beallitottsag, hogy az o szemukkel tudd latni a vilagot, bevallom bar probalkozom, nekem is sokszor nehez megerteni, mit miert csinal, legtobbszor nem helyes a parhuzam, amit az ember huz emberi kapcsolatok es kutyavilag kozt.
    A rahangolodas osztonos szinten van mar, minden kutya rad hangolodik, felveszi a ritmust, ha akarod, ha nem. Haziasitas, ezer eve egyutt eles, stb eredmenye, ezert olyan sikeresek.
    Erdekes pelda, de az enyem peldaul kifigyelte, hogy vigyorgok ra mikor udvozlom, es par honapja elkezdett o is vigyorogni. Hat kertem en ezt tole? : ))

    Linkedre nem figyeltem fel, de tedd be nyugodtan ujra.

  • Bjørgersson

    félisten

    válasz #16729600 #18435 üzenetére

    Kellő tartási és társas körülmények biztosítása esetén a kutya nem fog rombolni.Nem hiszem,hogy genetikailag a "dolgoztatás" ( cseléd és csicskaszerep ) kódolva lenne a kutyákban,mint törzsfejlődési ág.

    Direkt ferdítesz? Vagy csak nehezedre esik az értelmezés?

Új hozzászólás Aktív témák