Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raynes

    tag

    válasz greenity #74 üzenetére

    TeX-hez, XeTeX-hez nem kellenek csomagok, és nem is használok. Mindent meg lehet oldani primitívekkel, alap parancsokkal. Mondjuk ettől még letölthetett valamit, arra nem gondoltam, hogy a hálózati forgalmat is nézni kéne. TeXmakert soha nem használtam, és mikor most próbálkoztam, akkor a TeXworksöt sem használtam.

  • Raynes

    tag

    Valami miatt szivat mostanában a XeTeX. Először a MiKTeX-ből a legújabb verzió játszotta azt, hogy nem fordította le a TeX-doksijaimat, valami fontconfigos konfigurációs hibára hivatkozva. Utánanéztem, a fórumokon írták, hogy ez új MiKTeX bug, nem lehet segíteni rajta. Feltettem a TeXlive 2015-öt, és azzal nem is volt baj, egészen a mai napig. Ez meg azt csinálja, hogy elakad xetexben a dokumentumfordítás. Csak az egyik prociszálat tekeri maximumra, de semmit nem csinál, a .log fájlt létrehozza, de üres, lemezművelet nincs. Először azt hittem, hogy a TeXworks kavar be, de ha anélkül indítom el a fordítást, akkor is ez van. Semmi hibaüzenet, de nem fordít semmit a dokumentumon. Próbáltam tesztképpen a xetex -no-pdf kapcslolót, de az sem segít. 32 bites Win7-et használok, és rendszergazdaként futtatom a xetexet.

    Szerk.: fene se érti ezt. 10 percig nem csinált semmit, majd hirtelen mégis lefordította a dokumentumot, és azóta jó. Néhány másodpercen belül most már lefordít mindent. Nem tudom, hogy mi lehetett a baj, vagy hogyan kellett volna debugolni. A fontkezelés sem lehetett baj, mert nem rendszerfontokat használok, hanem meghatározott mappába bekészített külső .otf fájlokat.

Új hozzászólás Aktív témák