-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
CWM romokban van olyan opció, hogy Zram vagy mi tömöríti a ram tartalmát, persze a cpu kihasználtság valamekkora növelésével.
teleahocipöm: *buntu vonal helyett próbálj meg egy Debiant. Kicsit többet kell kézzel beállítani, de a végeredmény egész más lesz. Itt tudod letölteni az Lxde-s live telepítőt: [link]
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Nestor16 #28777 üzenetére
Egyszer kipróbálnám a "noatime" opciót hozzáadni az érintett partíciókhoz az fstabban, amikről dolgoznak ezek a progik, úgy egy picit gyorsabb lesz az elérése a fájloknak, meg mindennek. Szerintem ilyen bajod van, hogy túl sok cucchoz akarnak hozzáférni egyszerre, a vinyó meg nem bírja szusszal. Milyen gépről meg vinyóról van szó?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nem, az nem erre való és lassú is lenne. Ezek a lehetőségeid:
-felraksz egy másik romot, amiben kevesebb a háttérben futó szemét, pl. Cyanogenmod cuccok.
-kézzel (root kell hozzá) kigyomlálod a felesleges dolgokat, pl facebook meg egyéb gyári vackok
-veszel másik telefontHogy mik futnak, azt látod pl. az ES task managerrel. Ha rootolt a telefonod, akkor le is tudod vele tiltani a neked nem kellő automatikusan induló progikat.
Ez viszont innentől androidos téma.
Nestor16: vinyód rendben van? Nálam Debianon és Chakrán nem akadnak be.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #28699 üzenetére
Ami biztosan megy Linux alatt, az az adb shell. Amit azon keresztül csinálnak, az megoldható. Most hogy pl. adott telefon bootloaderének nyitásához, vagy a kernel cseréjéhez mi kell, az kérdés. Az a jó ha a telefonra fel van tolva a cwm, és onnan kb. mindent abból lehet csinálni.
Keeperv85: Lehet csak túl képzettek vagyunk az XDA szintjéhez.
Legjobb az volt mikor kernelt kellett cserélnem, a tisztelt alkotó meg átirányított egy oldalra, ahol legalább 68 különböző verzió volt kint, semmi információval arról, hogy az adott telefon széria 6 tagjából egyáltalán melyikre készült.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #28689 üzenetére
Live CD alól 2 perc alatt újra tudod rakni a grubot Windows telepítés után, csak kövesd a lépéseket, amiket a gyakori linuxos kérdések c. cikkbe írattam bele.
Amúgy az XDA-s leírásokkal a tököm tele van. Nem egy telefont csináltam már meg, kerneleket cserélgetek stb., de olyan rossz, igénytelen leírásokat csak ott tudnak összehozni...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #28685 üzenetére
XDA-n keress megoldást rá, ma már viszonylag gyakori, hogy a rom cseréhez v. kernel feloldáshoz kellő progit Linux alá is megcsinálják, pl. valamilyen java-s program keretében. De persze még sok van, ami .BAT fájl formájában létezik, szal lehet kell egy wines kolléga. Valszeg az sem jó erre, ha átadod az USB-s eszközt egy Virtualbox alatt futó Windowsnak.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Fritz Teufel #28512 üzenetére
Kezdj el MineCraftozni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Fritz Teufel #28493 üzenetére
Xrandr-nek van grafikus frontendje, nem is egy elvileg. Azt hiszem Arandr a neve.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Pszihonaranc #28483 üzenetére
A pendrive alapja egy flash memóriachip, aminek csakúgy mint az SSD-ben lévőknek fix az írási olvasási száma, ezektől a műveletektől fáradnak a cellák. Ha nincs hagyományos vinyó a gépben, akkor jobb és gyorsabb megoldás szerintem VirtualBox alatt futtatni egy disztrót, mint penről.
A KDE meg egy komplett asztali környezet (minden grafikus elemével együtt), egy csomó beépített programmal. Kinézetre hasonló a felépítése a Win7-ig megszokott asztahoz, de nagyfokú átalakításra is lehetőséget ad, ami Windows téren sosem volt meg. Ha megnézed a Chakrás blogomat, az ott látott környezet KDE. A másik meg pl. ilyen: [link]
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Pszihonaranc #28481 üzenetére
Állandó használatra nem javasolnám, mert a pendrive írási és olvasási képessége véges, szal ha szeretnél Linuxozni, akkor tedd fel a gépre. Persze lehet használni penről is egy jó darabig.
Nyilván fontos a sebesség, de egy normális USB2-es penről is tök hamar bebootol bármelyik disztró. Nyilván USB3-as pen jobb erre a célra, még akkor is ha csak USB2 foglalat van a gépen, ott is érezhetően gyorsabb.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Pszihonaranc #28479 üzenetére
Akkor szerintem mindenképpen egy KDE-s disztró javasolt, ilyenre példa a blogomban a Chakra. Vagy még pl. a Cinnamon felületű disztrók, pl. a Cinnamon felületű Mint.
Ha ezt a kettőt megpróbálod Virtualboxban, akkor a Mint legyen az első. (ennek csak egy particionálási oka van, de az csak a Virtualboxot érinti) -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Pszihonaranc #28477 üzenetére
Amit leírtál, az szubjektív. Nem tudhatom számodra mi az intuitív.
Találkoztam már tetszetős felületű (openbox) disztróval is, ami még fasza effekteket is tolt, miközben megállt ~50-60MB ram használatnál kompletten. A magam részéről én KDE-s dolgokat szeretem, ilyesmit szívesen ajánlok.
Milyen erős gépre menne?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Pszihonaranc #28474 üzenetére
Töltsd le az oracle virtualboxot, hozz létre egy Linuxos virtuális gépet és próbálj ki párat a distrowatch.com első 20 találatából, ízlés szerint.
Ha megtetszik valamelyik, akkor később mehet a rendes telepítés is. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
andronymus #28423 üzenetére
Azt nem ismerem.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
andronymus #28421 üzenetére
Mikor elkészül egy Debian főverzió, akkor már el van döntve, hogy milyen főbb csomag verziókat használnak benne és maradnak is annál. Pl. kernelből a 3.2-es van rajta, időnként jön rá ugyan update, de a főverzió marad 3.2, majd a következő Debian főverzió kap újabb kernelt. Hasonló megoldás van a xorg, a driverek meg a DE-k terén is.
Ez a hozzáállás többnyire segíti a stabilitást (beton stabilitást), de ugyanakkor régi csomagverziókat is eredményez. Ezek egy részén lehet segíteni pl. a debian backportsból történő telepítéssel, de az nem kernel és driver frissítésre van.
Ha valami funkció nem érhető el az adott driver verzióban, akkor másik disztrót érdemes használni, a Debian testin / unstable ágának használatát nem javaslom. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
andronymus #28419 üzenetére
Hehe. De ha friss Catalyst verzió kell, arra nem a Debian a megfelelő disztró. Most is kb. 1 éves verzió van benne.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
andronymus #28412 üzenetére
A Debian wikiben levo lepesek vegrehajtasa.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
guftabi96 #28277 üzenetére
Nem ismerem pontosan a mostani Mintek igényeit, de csináld azt amit a kimondhatatlan nevű (ubyegon2) kolléga írt, hogy a Mate verziót tedd fel. Ha esetleg az is sok lenne, akkor még ott vannak az LXDE-s disztrók. No meg persze még az LXDE szint alá is le lehet menni erőforrás igények terén, de az már a mit használjak a P3-on 128MB ram mellett kategória.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #28272 üzenetére
Nem, mivel a Synaptic nem pacman frontend. Ahogy az Octopi sem apt-os.
Ellenben a kolléga kérdése inkább arra vonatkozott, hogy futhat-e. Nos igen, arch vonalon kb. mindegyik DE-n fut az Octopi, max leszed pár qt libet.guftabi96: meg lehet próbálni. Ha lassúnak éreznéd, akkor vannak kisebb igényű disztrók is.
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
andronymus #28262 üzenetére
Megvolt a telepítés minden lépése, beleértve az aticonfig --initial parancs kiadását is?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
andronymus #28249 üzenetére
Azt a letöltött cuccot ne használd. Az inkább a fejlesztőknek van, amiből disztró specifikus dolgok készülnek.
Neked azt kell megtenned, amit a linkelt oldalon a "AMD Catalyst 12.6" sor alatt írnak 4 pontban, első a sources.list fájl szerkesztése. Ezzel megkapod a Wheezy kerneljéhez és xorg verziójához passzoló régebbi Catalyst csomagot.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
andronymus #28246 üzenetére
Videokártya típus, Debian verzió kellene...
Meg milyen drivert akartál felrakni? Ha weboldalról szedted le akkor az nem jó, ott van fglrx néven a csomagkezelőben, de előtte olvasd el a kapcsolódó Debian wiki oldalt, hogyan kell váltani a driverek között.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
olivera88 #28238 üzenetére
Május óta sok idő telte el. Nem tudom mi nem sikerült a live disztró alól (hibaüzenet nem volt?), de ha helyesen adtad ki a parancsokat, akkor valami nagyobb gebasz van a telepített lmde-vel. Vagy próbáld meg újrarakni, vagy ha rám hallgatsz inkább nézz egy másik disztrót, ami jobban megfelel kezdőnek.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
olivera88 #28233 üzenetére
Mi is az alap szitu? Ezt a boot képes disztród alatt adtad ki? Az lmde meg a másik vinyóra került és ha azt a vinyót választod ki, akkor nem bootol?
Mindkét vinyó bent lesz a gépben? Ha igen, akkor a működő disztró alatt add ki a sudo update-grub parancsot, az fel fogja deríteni azt lmde-t is, ha csak nincs ott valami nagy gebasz.Ha nem lesz bent a régi vinyó, akkor meg egy live rendszer alól kellene a grubot telepíteni, ahogy mondtam tegnap.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #28120 üzenetére
A rekonq egy totál QT-s, webkit alapú böngésző. Minden esetre szerintem elég pocsék, szeret összeomlani ugyanazoknál az oldalaknál ahol a rókának semmi baja. Rakd fel az extrából a rókát, csak be kell pipálni a szoftverkezelőben az extra repót.
A kwallettnek meg ha nem adsz meg semmit alapból csak nyomod a tovább-ot, akkor többet nem zaklat.
bob.zxr: hehe kemény. Akkor mire hozzánk is elér, addigra már stabil is lesz.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #28111 üzenetére
A 4.14 bétáját most adták ki a kde.org-on, de hogy a kde5 éppen hol tart, azt nem tudom. Ez a része a dolognak kicsit nehezen átlátható szerintem.
Amúgy lehalt a linuxtracker.org, azért nem megy a torrent.
Az a DE meg nagyon hard.
kispx: van Gstreamer 1.2.3, meg egy csomó Gstreamer 0.1-es csomag. Mindegyik fel van rakva.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #28105 üzenetére
A helyzet az, hogy májusban tényleg váltottak html5-re, de a jelenlegi FF verzióban még nem aktív ez:
Ez utóbbi egyébként hamarosan változni fog, a Mozilla néhány napja jelentette be, hogy a licencköteles H.264-et és a hozzá kapcsolódó másolásvédelmi technológiát kényszerűségből implementálni fogja a Firefoxban, miután a webes videós formátumok csatájában a szabad alternatívák elbukni látszanak, a webes szolgáltatások pedig gyakorlatilag egyhangúlag adoptálták a H.264-et.
Gondolom emiatt van az, hogy most pl. csak 360p-ben vitte a html5-re kapcsolt videókat, flash alatt meg van minden felbontás. Nem sikerült információt találnom róla, hogy mi a helyzet a támogatás implementálásával, melyik verzióval lesz meg.
KDE 4.13.2, de a korábbiakkal sem volt gond.
A letöltéssel meg nem tudom mi a gond, mind az SF-es, mind a torrentes ott van.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #28102 üzenetére
Semmi gond vele. Sőt, mióta átálltak html5-re, azóta win alatt szopok hogy vagy el sem indul a videó, vagy betölt 14 másodpercet és semmi többet, csak újratöltés után játssza le az egészet. Itt meg semmi gond, minden videót rendesen betölt és játszik.
_Dumber_: már alapértelmezett a html5 egy ideje, szóval nincs már flash ott.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
N0zer0 #28088 üzenetére
A GPT-re gondolsz szerintem.
Amíg nem akarsz egyben látni 2 v. 3TB-nál nagyobb partíciókat, addig egy átlagos felhasználó szempontjából gyakorlatilag semmilyen előnye nincs neki a régebbi rendszerhez képest. Ennek ellenére 2-300GB-s vinyót is gyakran már a boltban GPT-vel csinálják meg aztán ha nem veszed észre, kellemetlen meglepetésben lehet részed.Az uefi meg nem rossz dolog, fasza hogy már képes egy alaplap frissíteni az uefi-t (aka bioszát) oprendszer nélkül, az internetről olyan egyszerűen, hogy bárki meg tudja csinálni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Apollyon #28079 üzenetére
Intelnél csak a nyílt driver létezik, ahogy a kolléga is írta.
GMA950-es Intel vga-s laptopon járt nálam Mint is, meg még vagy 4-5 disztró, egyiknél sem volt ilyen gond. Most GMA4500MHD van a mostaniban, ezen már csak Chakra járt, de ez is faszán működik, semmi lag.
wopi esetleg megpróbálhat kézzel forgatni friss mesa drivert, mert szerintem nem nagyon lehet azzal kezdeni valamit, ha mikrolagol.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
hódmaci #28051 üzenetére
És nem adott vissza semmi hiba üzit?
UEFI-ben (biosban) a secure boot opció legyen kikapcsolva. Win8-on belül meg a fast boot legyen kikapcsolva. Ezek kellenek ahhoz, hogy win8 mellett bármi mást lehessen indítani.
Ezek kikapcsolása után valszeg a grub újrarakást is meg kell ismételni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A KDE partíciószerkesztője a kparted mindennel rendelkezik ehhez. Azzal tudsz partíciót fájlba menteni, majd visszaállítani máshová, a cél partíció lehet nagyobb, az nem gond. A mentés és visszaállítás után meg a grub-ot kell csak feltelepítened az új vinyóra, ahogy ma korábban linkeltem.
Nyilván egy KDE-s live disztró alól kell ezeket csinálni, célszerű egy pendrivera kitenni és onnan dolgozni a live disztróval, gondolom a Kubuntu is tud ilyet, ha nem, akkor Chakra.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #27890 üzenetére
Azért, mert a dsl kapcsolat is vezetékes. http://docs.lds.net.ua/img/debian_kde4.png
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #27876 üzenetére
KDE-s disztrót használok, így nagyjából csak egy dologra nyitok terminált, mikor kiadom a frissítés parancsot. Ezt se lenne muszáj ott csinálnom, csak megszoktam korábban mert pár hónapig nem volt grafikus frontend a csomagkezelőhöz mikor a régivel gondjuk volt és az új még nem készült el. - mindamellett gyorsabb terminálban kiadni azt az egy parancsot, mint gui-n végigklikkezni.
Ezek után még esetleg ha meg akarom nézni miért nem ment az adott játék wine-vel, akkor azt terminálból indítom el.
Vagy még akkor van pl. alt+f2, mikor valamiért ritkán rootként kellene a fájlkezelő.
"Egyszerű felhasználóról beszélek, nem programozóról. Nem is nagyon emlékszem használtam-e parancsokat az XP-ben"
Az XP egy eléggé "manuális" oprendszer volt, ott elég sok cuccot kellett machinálni hozzá hogy jó legyen. Kezdhetném sorolni, mihez kell XP-n paranccsor, vagy az "alt + f2" jellegű parancs:
IP cím megújítás / lekérdezés, hozzáférés a useraccounts2 beállításokhoz (ezt nem is lehet a gui-ról hack nélkül), kivenni porgramot autorunból az msconfigban, stb.
Nem is beszélve arról az irgalmatlan sok regedit hackre, amivel normális rendszert lehetett csinálni az alap totál buta XP-ből.
Persze az R=1 felhasználó ezekkel nem találkozik, de jellemzően valaki beállítja neki.Továbbra sem látom, hogy miért vagy rákényszerítve a terminál használatára egy normális disztrón.
tvamos: valószínűleg nem csatoltad fel az fstabon keresztül, így mikor hozzá akarsz férni, akkor kéri a jelszót. Be kell tenned egy sort a /etc/fstab fájlba.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #27863 üzenetére
De ez jelenleg is így van.
Mindazonáltal van amit gyorsabb billentyűzeten csinálni, mint pl. Windows alatt az Ip cím lekérdezést.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Klaus Duran #27817 üzenetére
Igen elég, fel fog települni a grub is amiből mindkét rendszert tudod majd indítani.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
andronymus #27759 üzenetére
Itt a PH-n pl. van. De a két Linuxos topicban is sok ember van, aki ért a Debianhoz, meg ennek unstabil dolgaiból készül az Ubuntu, Mint, stb. szóval nem is esik messze a népszerűség fájától.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
andronymus #27757 üzenetére
Nem vagyok Pesti.
Szerver célra is szeretik a Debiant, én mindenképpen javaslom neked.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
andronymus #27755 üzenetére
Hehehe, ezt én szoktam mondogatni, hogy a Linux Windowsa. De már volt aki kijavított, hogy a Linux OSX-e.
Az Ubuntus fórummal az a baj, hogyha rákeresel valamire a neten, akkor éves lebontásban jönnek találatok az Ubuntu mindenféle fő vagy alverziójára, ami már totál nem aktuális. Rendes wikijük meg nincs, ahol aktualizált infó lenne.
A webfejlesztés viszont ezzel nem különösebben függ össze, azt úgy is egy IDE-ben fogod csinálni gondolom. Arról a részről még az oprendszer milyensége se számít túl sokat.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
andronymus #27753 üzenetére
Ubuntut biztos nem. Debian szoktak fejlesztésre használni (eleve egy nagy rakás nem x86 architektúrára is elérhető), bár nem írtad milyen fejlesztésre. Viszonylag jó Wikije is van.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #27540 üzenetére
Bios / uefi frissítés volt már?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
_Dumber_ #27473 üzenetére
Nem is lenne mire frissíteni, tudomásom szerint emailt meg adatokat ugyan tudnak küldeni a nasa-n keresztül, de internet elérés nincs.
Nyilván felrakták a Squeeze utolsó stabil állapotát, aztán az van a gépeken. Ha valami adódik, azt meg felviszik lemezen vagy adat csomagként felküldik és onnan felmegy, de gondolom ez kimerülhet egy-két új programban, mert pl. internet meg pendriveok nélkül a biztonsági frissítésekre sincs különösebb szükség.Egyébként hasonló szisztéma alapján a Google is Debian 6 és 7 alapra cserélte a felhőjének oprendszerét, kb. ugyanakkor mikor a NASA is váltott, csak a Googlenél alapból is Linux futott.
"Egyébként linux alaptézise: Működik? akkor ne piszkáld..." - persze, ezt a mottót mindenre rá szokták húzni, de inkább csak a lustaság szebb megfogalmazása.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #27470 üzenetére
LTS Mintnél milyen dolgok frissülnek? Milyen gyakran van pl. kernel és driver meg program frissítés?
Half rollingnál kb. havonta van teljes disztrót érintő upgrade csomag, néha több is. Eddig kb. két évet lazán túléltek a telepítéseim, szal ezt meg tudják oldani jól. - persze csak ha az ember követi alkalomadtán az utasításokat és nem a --force kapcsolóval erőszakolja meg a pacmant, mint az egyik barátom mikor lusta olvasni.
Debianból meg a 7 a stabil. Ennek fejlesztés alatt álló instabil dolgaira épülnek a kedvenceitek.
Debian6-ot a NASA-nál használnak pl. az ISS fedélzetén, mert hogy annak már minden tulajdonságát ismerik.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #27465 üzenetére
Nem azt mondtam hogy nem lehet, hanem hogy hivatalosan nem ajánlott. Azért az elég cinkes.
Amúgy meg half rolling, nem rolling.
Penty: ha azt nézzük hogy a disztró fejlesztői is angolul kommunikálnak, akkor érthető. Persze nagyobb disztróknak vannak helyi lokalizált weboldalai is, de a kisebbeknél ez a munka inkább a közösségre hárul, ha már elég nagy hozzá.
Én pl. le szoktam fordítani a devek utasításait, mikor valamit kell csinálni a csomagkezelőben. Meg vannak páran akik magyarítást csinálják a Chakrához. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #27455 üzenetére
Igen persze.
Lehet lemaradtam valamiről, de talán most már javasolt a frissítés a kiadások között, vagy még mindig az újratelepítést javasolják?
A Windowsban egyébként nem minden rossz. Erre egy példa a felhasználói felület a Windows7-ben. Igaz hogy az aeroval se tud semmi látványos effektet, meg nem is igen lehet konfigurálni, de maga a koncepció és a tálca kialakítása jó.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Egy mai gépen azok a régi rendszerek, már amelyik még elindulna, az is HW problémába ütközne, mert se driver, se kernel támogatás, valszeg már csomagokat sem lehet letölteni stb... No meg nincs "A" grafikus felület, így megint érdekes kérdés, hogy mit néznél meg.
ubyegon2:
Azt nem tudom lejött-e az írásból, de a kapudan csak egy gyűjtő program, minden kapudanos beállítás elérhető a rendszerbeállításokban a többi között.
Az első kép nem bonyolult, mert ha kiválasztod a másikat, akkor ott a képen megmutatja mi ez. Mivel live disztró, így látta a user a felületet, meg fogja érteni mi az a launcher.
A második kép oké, elfelejtették lefordítani. Aki tud egy kicsit angolul, az megérti hogy a "windows" billentyű konfigjáról van szó, aki nem, az meg nem nyúl hozzá és akkor nem történik semmi.
Az utolsó oldal meg olyan, hogy ott is le vannak írva a dolgok. Nyilván én sem tudom mi az a tomoyo tools vagy a tiger, szóval fölöslegesen nem basztatom, nyomok egy nextet.
Egyébként ezeken végigszaladva minden fontosat beállítottál. Megmondom én mit csinálok ezen kívül még:
kíhúzok pár plazma widgetet a tálcára, meg a naprendszeres widgetet az asztalra. Továbbá bekapcsolok pár effektet. Ennyi. Nem tudom ezeken kívül mi kell még neked, nekem tökéletesen megfelel így. Kezdőnek meg pláne.A ramos idézetet meg persze én írtam, de ott nem 64bit only rendszerről volt szó. Nehogy már egy 64 bites proci mellé ne legyen több ram a gépben, mint 1GB...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Annak semmi értelme nem lenne. Mintha a Win98 alatt akarnád megérteni a Win8 csempéinek a lényegét.
Felhasználói szintre bármelyik népszerű disztró megteszi, de ha egy kicsit többet szeretnél tudni, akkor olyan disztrót keress, aminek jó wikije van. Az említett Arch wiki nagyon jó ezen a téren, meg pl. a Debiannak is van használható wikije.
Az olyan megoldás ahol fórumokban kell böngészni, az nem jó. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Olvasd el a cikkemből ezt a két rövid bejegyzést "Mi szerint készül?" "Mit vár el tőlünk a disztribúció?" itt: [link]
Ezek alapján el tudod dönteni, hogy mire van szükséged, tetszik-e neked az a hozzáállás, vagy mást szeretnél.ubyegon2: az a beállítási idő közel 3 perc, és akkor már az effekteket is bekapcsoltam meg sok eye candyt.
Ugye kapudan lefut a telepítés végén, gyak minden fontosat bekonfigolsz rajta keresztül, hozzáértés igénye nélkül.
Továbbá az a hihetetlen magas erőforrás igény is megáll ~500MB ram fogyasztás mellett üresjáratban. Egy 64 bites számítógépnél 2014-ben már csak nem nevezhető soknak
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Autós topik
- OLED, Mini-LED, IPS, VA, TN - melyik panelt válaszd 2025-ben?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- 3D nyomtatás
- Milyen videókártyát?
- IGP nélküli processzorokkal készül az Intel és az AMD
- Csíkszélességben verné az Exynos 2600 a Snapdragon 8 Elite 2-t
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- E-roller topik
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i7 12700K 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700 XT 12GB Rampage SHIVA Enermax 750W
- Honor Magic7 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Logitech G923 kormány + Driving Force Shifter garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series S 512GB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest