-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
amstro555
#57080
üzenetére
Egyrészt a sorrend már korábban sem volt jó, mert dual-boot megoldásnál először célszerű a Windowst telepíteni, majd utána a Linuxot. De akár a fordított eset is megoldható, aminél utána értelemszerűen újra kell telepíteni a GRUB-ot és akkor jó esetben mindkét rendszer indítható lesz azzal.
Aztán ugyanarra a lemezre mindkettőt célszerű nyilván azonos boot mód szerint telepíteni és nem megkavarni a dolgokat. Az, hogy a Windows most mért nem hajlandó települni a kijelölt partícióra, annak oka megint nem derült ki. Az üres partícióról sincsenek infók, de nyilván nem szükséges előre particionálni és formázni, lehet unallocated is és majd a Windows telepítője megoldja a formázását. A partíció pedig elsődleges legyen, illetve nyilván az is fontos, hogy a telepítési módhoz igazodjon a lemez MBR / GPT vonatkozásában is!
-
Rimuru
veterán
válasz
amstro555
#57080
üzenetére
Ne keverd a modokat, a legtisztabb szerintem az lenne ha mindent elorol kezdenel, fix beallitasokkal.
Elsonek rakd fel a win(eke)t, ugy hogy hagysz szabad ures helyet a linux(ok)nak.(#57081) tordaitibi: kikapcsolasnal megjelenik egy szamlalo es uzenet hogy mi tartja vissza.
(#57078) nahaggyámár: pl portage, apk
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- HIBÁTLAN iPhone 16 Pro Max 256GB White Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 92% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3846
- LG 32GS95UX - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Apple iPhone 13 ProMax 256GB Kártyafüggetlen 1év Garanciával
- Gyári garanciával Digitalizáló tábla XP-PEN Artist Pro 24
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
CPT.Pirk
