-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
zLegolas
őstag
Nem'tom, nem próbáltam 64-est. Mindenesetre szerintem semmi gáz, a kérdés csak az, hogy az adott programot optimalizálták-é úgy, hogy kihasználja a 64-es proci plussz képességeit.
Ha a progi nem ilyen, akkor valszeg akármivel fordítod, nem lesz sokkal jobb/gyorsabb, mint ha nem 64-esen futtatnád.
Egyébként olyan nem nagyon van, hogy linux-driver, a hardvertámogatás a kernel dolga, azaz vagy megy alapból, vagy nem. Ha nem, akkor vannak mindenféle kernel-patch-ek, ilyesmik. Mondjuk ez azért kissé leegyszerűsített magyarázat, de kábé igaz.
Ezért is szokott gáz lenni a nagyonvadiúj cuccokkal - még nem támogatja a kernel. A gyártó ad mellé valamit, amivel az XP kis szerencsével megeszi, és slussz. -
dr_strange
senior tag
Mielőtt nekiesnél a Gentoonak, _erősen_ javaslom a website és a Handbook áttanulmányozását, mert könnyen frusztrációk áldozata lehetsz; ez nem egy next-next-ok típusú, nem-kell-parancssorozni disztribúció.
Viszont java fejlesztőként gondolom azért van némi közöd a számítógépekhez, úgyhogy természetesen nem lehetetlen a dolog, csak nem fele meg azoknak a feltételeknek, amiket felsoroltál. -
dr_strange
senior tag
Mivel a hardvertámogatás kernelszinten megy, az nem annyira disztribúció inkább hardver/vendorfüggő szerintem. Valószínúleg a ''nagy'' bináris disztribek mindegyike megfelel a céljaidnak: Fedora, Ubuntu, Novell/SuSE, de akár a ''kisebbek'' közül is; SimplyMepis, PCLinuxOS.
.NET tudtommal Mono néven van Linux alá.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Kerékpárosok, bringások ide!
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Ha a koreaiakon múlik, még évekig ingünk-gatyánk rámehet a memóriákra
- OLED TV topic
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Pánik a memóriapiacon
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- További aktív témák...
- Antivírus szoftverek, VPN
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- ::::: HATALMAS LEÁRAZÁSOK! I JOGTISZTA MICROSOFT TERMÉKEK I 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I 10 ÉV GARANCIA ::::
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i3 12100F 16GB DDR4 512GB SSD RX 5600XT 6GB Zalman S2 Corsair 650W
- Samsung Galaxy S23+ / 8/512GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Gyári Gari 2026.02.21.
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M R7 5700X 32GB DDR4 1TB SSD RTX 4070 12GB ZALMAN M4 A-Data 750W
- HIBÁTLAN iPhone 14 256GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3534
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
CPT.Pirk
