-
Fototrend
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
A tapasztalataim szerint stabilan működik, a büngészés időnként be tud lassulni. Ebben a tekintetben nincs sok különbség Windows és Linux Mint között.

Böngészéshez ma már elég sok RAM kell, ezt még a leggyorsabb Linux disztró sem fogja kiváltani!
Frissítéskezelőt ki is kapcsolhatod az indítópultban, amikor akarod, le lehet futtatni, de terminalban még egyszerűbb a frissítés és még az 1- 5. szintekkel se agyaltat, hogy most bepipáljam, ne pipáljam be a 4- 5. szintet!?
-
Köszi a segítséget! Tavaly már valahogy sikerült megoldanom, de akkor még nagyon kezdő Linuxos voltam és Debianon lévő scriptet használtam Linux Mint alatt mert a Debian nem indult, ntfs is bekavart valahogy, elég izzadós volt, azóta meg már ezerszer változott minden és semmire nem emlékszem. A NAV állandóan visszajelzett Ügyfélkapun, hogy hibás a bevallás! Akkor még megvolt épp a Win7, de a kihívás jobban tetszett.

Most se értek jobban a Linuxhoz, legfeljebb elég hamar felismerem a hibát, megoldást meg könnyű találni.
vagy nem(#2317) Dhampir
Hmm, akkor egyre kevesebb a remény. -
válasz
szacsee
#2303
üzenetére
Jó az megnézni, hogy milyen programok vannak a tárolóban, én is ott kezdtem nézelődni. Azt javaslom, hogy amit ott találsz és telepíteni akarod, azt inkább Synaptic használatával tedd, később úgyis a terminal- t fogod használni!sudo apt-get install radiotray ------például
Ha a Szoftverközpontot használod, azon kívül, hogy lassú, nem mindíg kezeli megfelelően a függőségeket, ami problémákhoz vezethet, extrém esetben kernelpanic is lehet a vége, de egy kezdő nem is kezdő, ha nem ismerkedik meg a kernelpanic- kal személyesen!

(#2305) Dhampir
KDE alatt könnyen, ha a vga- nak nincs külön beállítási lehetősége. -
válasz
szacsee
#2301
üzenetére
A Noob- on van erre egy megoldás, hogy legacy drivert tegyünk fel.
Másik megoldás ebben a linkben
This repository provides AMD Catalyst drivers for legacy graphics Radeon HD 2xxx - 4xxx for Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal.
ezek a terminal parancsok, amiket ki kell adnod
sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install fglrx-legacyrestart your computer.
downgradelve lesz az x-server is, ezután távolítsd el a ppa- t a
sudo ppa-purge ppa:makson96/fglrx
paranccsal
A 3D gyorsítás ettől a legacy drivertől működhet, hogy milyen lesz, az kiderül.

Azt a szoftverkezelőt remélem csak nézelődésre használod és nem onnan telepítesz csomagokat!

-
Egy éves felhasználói tapasztalattal már nem vagyok abszolút kezdő, de minél több hsz- t olvasok tőletek, annál inkább kezdőnek érzem magam.
alias képzett nokedli 
(#2296) szacsee Poker kliens, no ezt tényleg meg kell nézned, régen csak wines kliensek voltak, háha azóta fejlődtek. Csak kuszaszem rá ne jöjjön!

Virtualban viszont biztosan megoldható. Nálam mindenképpen svédül akar kommunikálni az oldaluk.
-
válasz
szacsee
#2292
üzenetére
Alakul ez lassan, ha az apró, de igen fontos részletek a helyükre kerülnek ntfs helyett ext4. FF- ben alap a szinkron, de ha Chrome tetszik.
Ha nem akarsz sokat vacakolni a TRIM- mel, akkor fstab- ban beállítod ezeket az opciókat és rendben lesz:/ ext4 discard,noatime,errors=remount-ro 0 1
fstab szerkesztése: ALT F2, beírod a gksu gedit /etc/fstab parancsot és szerkeszted, majd elmented, újraindítás után lép érvénybe a változtatás
Sok gond szerintem öcséd gépével se lesz, de ezt a Betclick- es kérdést nem értem, miért ne működne Linuxon ha fut rajta böngésző? YT, hálózati adattár se okozhat gondot, előbbi esetleg öreg gép esetén.
Nyomtatás megosztáshoz nem sokat értek, de egy próbát megér, hogy onnan is kizárd a Win- t.(#2293) KAMI911
Nézegettem, igazából kezdőként csak alapdolgokban tudnék ötleteket adni.
-
válasz
KAMI911
#2282
üzenetére
Rápillantunk, regeltem is köszi, hogy szólsz! Az előzőt eléggé hanyagoltam, ami azért lehet, mert én mióta a Mint-et használom, minden működik rendesen, mindent meg tudok oldani rajta a disztró saját lehetőségein belül. Ez egy olyan disztró, amihez szinte nem is nagyon kell support!

Igaz, mióta Linuxot használok, gyakorlatilag ez a fő disztróm, a többit csak kipróbálgatom. -
/dev/sda6- on van egy adat nevű partíciód, ami NTFS, de más nem nagyon lehet itt xp.
Ha legközelebb Linuxot telepítesz, érdemesebb ext4 fájlrendszert választani és partícionálásnál pedig a valami más opciót:
Firefoxnál itt próbáld állítani, ha már települt a nyelvi csomag:
GRUB reinstall rövidebben:
[link] -
Csak az első bootnál volt választó képernyő, abban nem volt win.
Ez akkor van, ha mindössze egy oprendszer van. A kép alapján ez a helyzet igen valószinű! szevasz xp
sudo blkid és a df -Th
terminal parancsok kimenetét még másold be ide a df -h nem jelszavasHa nem vagyok túl tolakodó, milyen leírás alapján csináltad a telepítést?
-
Szia!
Bootnál nincs GRUB kiválasztóképernyő? Ha nem jön be a GRUB bootnál, akkor tartsd nyomva a shift bill-t, amíg nem jön be.
Frissítsd a GRUB- ot sudo update-grub parancs segítségével a terminalból!
MBR törlés akkor okoz gondot, ha letörlöd a Linux partícióját!Firefoxhoz firefox-locale-hu telepítése synaptic- ból vagy a sudo apt-get install firefox-locale-hu parancs terminalból.
(#2203) fradi81 Nem elég ilyenkor a grub-update?
-
válasz
Fecogame
#2183
üzenetére
Nincs kizárva, hogy a felhő szolgáltatások nem működnek megfelelően a perzisztens telepítésnél.
Ennek több oka is lehet, laikusként azt mondanám, hogy penre nem fér rá a drop mappája, amit synchez használna! Ez csak egy tipp volt.
Úgy emlékszem, ugyanakkora hely kellett neki a meghajtón, mikor használtam, mint amekkora a felhőben volt. -
-
válasz
Ezekiel Ston
#2079
üzenetére
Ha működik, akkor mi lenne még jó pluszban? Ha a nyíltat használod, sok dolgod nincs vele, ha meg az fglrx- et, akkor fel lehet rakni hozzá a catalyst control centert, amiben állítgathasz.

-
6,587796>] EXT4-fs (sda1): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: (null)
13 s a bootidő
Nekem is elidőzik ezzel a filesystem ellenőrzéssel, ahogy nézem, erről lehet itt szó. Ezt lehetne talán gyorsítani, kérdés, hogy érdemes- e!?Nézd meg a top 10- et ezzel a paranccsal:
dmesg -d | cut -d "<" -f 2 | sort -nr | headsda5- ről bootol a Linux?
-
válasz
fradi81
#1989
üzenetére
Persze, hogy jó a KDE, bár én azt Chakrán szeretem, Linux Minten meg a Cinnamont, ha már saját DE. Gép és felhasználófüggő a dolog, legjobb javaslat, hogy érdemes mindet kipróbálni, aztán egyik majd marad.

(#1991) joecontra
Mert whbear ft apukája az erőseb, bibiiiii! ahogyan azt az oviban megszokhattuk!
-
válasz
fradi81
#1982
üzenetére
Nem értem, miért sértődsz meg, mivel egy tárgyilagos összehasonlítás volna a célunk!
Mi a gond azzal, hogy beraktam ide a Cinnamon hasonló beállítási opcióját? 
A fórumtárs kérdése az volt, ki melyiket ajánlaná! Én nem azt mondtam, hogy a Cinnamon jobb, csak azt, hogy bőven elég beállítási opció van a Cinnamonban is egy átlagfelhasználónak. Annál bőven több beállítási lehetőség van, mint amit azok gondolnak, akik nem annyira ismerik!

Ettől még a KDE jóval részletesebb beállítási lehetőségekkel bír, ez nyílvánvaló, de mint írod, ez az esetek nagy részében feleslegesnek bizonyul:
"De alap használat esetén ezek elő sem jönnek így nem is hiányoznak."Fenti mondatod alapján akár Cinnamont is rakhat fel egy kezdő, bőven elég lesz neki, arról nem is beszélve, hogy jóval egyszerűbb beállítgatni, mint a KDE- t!
Arról most nem is ejtünk szót, hogy mennyi erőforrást használ egyik és a másik! Akár erre is ki lehetne térni, mert ez is egyértelműen a Cinnamon mellett szól!

-
válasz
hódmaci
#1978
üzenetére
Kapsz elég példát, ahogy nézem, én fél napig próbálgattam a KDE változatot, nem találtam többnek a Cinnamonnál, már amire sükségem volt, ahhoz képest.
(#1980) fradi81 Ez a médiakezelés Cinnamonban/Nemoban is megoldható:
Igaz, arról nem esett szó, hogy Cinnamonban van normális fájlkezelő is, a Nemo!

Az ablak szinét is tudom változtatni.
Bár azt a KDE- ben külön jobban meg lehet oldani sok minden mással egyetemben, ezt nem is vitatjuk! Szóval, Cinnamon bőven elég, KDE kicsit sok! -
válasz
hódmaci
#1974
üzenetére
Cinnamon!

Nekem abszolút elegendő annyi beállítási lehetőség, ami van benne, igaz, hogy mindíg a gnome tweak is kell hozzá, hogy sötét témákat teljeskörűen tudjak használni. Szerintem a KDE beállításai már kissé túlzóan részletekbe menőek, a Cinnamonnal sokkal egyszerűbben tudom hozni a nekem szükséges tökéletes asztali környezetet.
Olyan érzés néha, hogy a KDE már szinte önmagáért van, a Cinnamon pedig a felhasználóért.Különben mi az, amit nem lehet beállítani Cinnamonon?

-
válasz
toth_janika
#1970
üzenetére
Egyébként a logikád alapján a Firefox ikonja mellett Böngésző feliratnak kéne lennie!
Az van?
Deluge ikonja mellett Torrentező felirat van?
(#1967) lolka1980 Remélem azért az megvan, hogy nem a megnevezésen volt a hangsúly, hanem azon, hogy konkrétan melyik fájlkezelőt használja fórumtársunk! Nem lehetetlen úgy sem segíteni, ha nem mondjuk el a problémát csak úgy általánosságban.

-
válasz
toth_janika
#1970
üzenetére
Nem akartalak megbántani, de ha már a (#1958)- ban így nyíltan megkérdeztem:
akkor logikus lett volna, hogy minimum utánanézel, hogy mér' írta ez a marha azt, hogy Nemo- t használsz- é!? Azt sem tudom elképzelni, hogy ne olvastad volna a MINT dokumentációját!
Különben valószinű, hogy úgy születtem, ahogy mondod, a bibi ott volt, hogy akkoriban még szinte csak a KFKI meg hasonló helyeken volt számítógép, PC meg sehol!

Ha nem sikerült megoldani, azt sajnálom, de azért próbálgasd még a pipákat, hátha.
Az effekteket is kapcsold ki, az is bekavarhat, mint említettem. -
válasz
toth_janika
#1963
üzenetére
Kezdőbbek kedvéért lehet, hogy azt írja ki a Menüben, de az attól még Nemo, de megnézheted a sugóban nyugodtan! most tényleg leírsz ilyen marhaságot, hogy az a neve hogy "Fájlok"

Ugyanez a Mate változatnál Caja lenne, sok disztrónak van saját fájlkezelője. Márpedig, ha nem írod, hogy melyik fájlkezelőt használod, akkor azt nem tudjuk, mert nem evidens, hogy adott disztróban az alap fájlkezelőt használja éppen valaki!

-
válasz
toth_janika
#1955
üzenetére
Sokat segítene, ha a fájlkezelőt megneveznéd, mert van ahol Fájlkezelőnek hívják.

Ha Nemo- t használsz, akkor próbálgasd a beállítások / viselkedés / médiakezelés opciókat változtani, hátha be tudod állítani.Lehet, hogy ki kéne próbaképpen lőnöd az effektusokat is, azok okozhatják, hogy nem jön fel az ablak, csak Nemoval direktben indítva.
-
Persze, hogy nem baj, csak érdemes megemlíteni, hogy van ilyen saját opció is a MINT- ben, ami egyszerű, de igen hasznos. Ha már olyan rendszert tesz fel valaki, ami full out of box és nem netinstallos módszert alkalmaz.

Nálad bármi okozhatja a gubancokat, lehet, hogy a tiszta telepítést érdemes kipróbálni ez esetben.
(#1949) Lathronos
kocsmai stílus?
Legközelebb azért említsd meg, hogy RC kiadást próbáltál ki!
(#1950) Tinúviel javaslata hasznos lehet a jövőre nézve.

A kiadásra jelölt (angolul: release candidate, rövidítve: RC) kifejezés olyan verzióra utal, aminek nagy esélye van arra, hogy az a végleges termék legyen, amelyik kiadásra kész, hacsak nem jelentkeznek súlyos hibák. Ebben a szakaszban a termék valamennyi megtervezett szolgáltatást tartalmazza, és nincsenek benne különösebb hibák. A termék ebben a fázisban általában kódkész.
Egy kiadást akkor neveznek kódkésznek, amikor a fejlesztőcsapat tagjai egyetértenek abban, hogy teljesen új forráskódot már nem tesznek ebbe a kiadásba. Történhetnek még változtatások a kódban, a hibák kijavítására. Változhat a dokumentáció is, és az adatfájlok is. Új kód már csak a következő kiadásba kerülhet. forrás
-
válasz
Lathronos
#1944
üzenetére
Most már kezdek kíváncsi lenni, hogy ezt mire alapozod:
Amíg nem lesz stabil a 17.1

Mondogatjátok páran, de egy qrva konkrétum nélkül!
- Nálad mi okozta az instabilitást?
- Meddig használtad, hogy ezt meg tudtad állapítani?Dobd már be ezeket a köztudatunkba légy szives, mert, ha valóban van ilyesmi, azt illő lenne a többi MINT- es tudomására hozni!

Másik meglátásom az, hogy ha már backupot ajánlasz MINT- esként, akkor a MINT saját Mentéskezelő- jét is érdemes lenne megemlíteni!
Teszek be egy képet, hátha nem ismerted: -
Meggyőztetek! Ha valaki Conkyra akar keresni, biztosan nem egy 20000 hsz- el rendelkező topicban teszi majd, ha már Linuxot használ.

Kár volt beleszólnom, sorry!
-
válasz
Lathronos
#1915
üzenetére
Nagyszerű ez a Conky, de inkább valamelyik Linuxos topicba javallanám a Conkys topic helyett, mert azokat legalább látogatjuk is sokan, nem halott 4 év alatt 70 hsz- al!
Nekem MINT- esként persze itt is tökéletes, olvassanak többen MINT- es topicot!
Legfeljebb Bohus ft kedvéért oda is rakd be a hivatkozást!
-
válasz
spammer
#1904
üzenetére
Értem én, általában ilyenek ezek, de annyira sűrűn nem használom, hogy ott legyen egy plusz meghajtó! Néha még a tényleges meghajtókat is sokallom.

(#1905) Cyrin Sejthető volt, hogy valami netkapcs probléma lesz. Régebbi MINT- eknél nekem is skippelni kellett bootoláskor, bár akkor még nem kézzel adtam meg az fstab paramétereket. Mostanában nincs sok gond velük.
cat /etc/fstab
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=77c25784-65fa-4a22-b7c5-eac5445027b3 / ext4 discard,noatime,errors=remount-ro 0 1
# swap was on /dev/sdb7 during installation
UUID=38cf0dbc-75c2-4024-a577-fb25dd83078e none swap sw 0 0
UUID=2fa88d20-a201-40d2-a081-be1a74000197 /media/TORRENTEK ext4 nosuid,nodev,nofail 0 0
UUID=107ca107-b9b5-4af8-ad53-6c714391b3ca /media/Data auto nosuid,nodev,nofail 0 0
UUID=151bee65-8b20-4308-929a-f1a5bfe564b9 /media/EzAz ext4 nosuid,nodev,nofail 0 0
#tmpfs to .cache
tmpfs /home/ubyegon/.cache tmpfs noatime,nodev,nosuid,size=400M 0 0
# Modification for SSD
tmpfs /var/log tmpfs defaults,noatime 0 0
tmpfs /tmp tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0 -
Ezt a grive nevűt még nem használtam, erről lenne szó? Gdrive- ot amúgy is FF- ból használok, ha kell, nem jó az, ha mindíg szinkronizálgat.

Qbitel sem tapasztaltam semmi lassulást böngészővel.
Valmi netes gubancokat tudok elképzelni inkább.A meghajtó csatolással sem sok gond van, bár nem is ilyen bonyolultan írom az fstabba, mint Bohus ft. Ntfs partíciókat csatolnál egyébként? Igaz nálam SSD miatt másabb az fstab, de még úgy is egyszerűnek tűnik.
Csak kíváncsiságképpen, de megnézhetnénk az fstab- ban hogyan van a csatolás megoldva!? -
válasz
toth_janika
#1860
üzenetére
Szia!
tracker-miner
tracker-miner-fsEzekre pillants rá, nem futnak- e, mert okozhatnak ilyen 100%- os prociterhelést, bár régebben ez főleg az egyik Debianra volt jellemző! Simán ki lehet ezeket szedni a disztróból, mert semmi hasznuk nincs.
Másik 5let, hogy tedd fel a Firefox ESR változatot innen. Nekem is gondjaim voltak a legfrissebb Firefox használatával és az ESR- t használom azóta!
-
válasz
joecontra
#1847
üzenetére
Most ugordtam egyet!
lent többet is 
[link] Itt próbáltam tárgyilagos lenni abban, hogy ez nem MINT 17.1 hiba. Amúgy most már tényleg kezdek kíváncsi lenni valami konkrétumra is, mert mér' ne lehetne bug ebben is. Azt viszont, hogy aszongyuk, hogy kiszámíthatatlan! Ez mi már!? Eleve a 17.1- re frissítési lehetőség előtt raktam fel a Rebecca sources- t, így jóval több bugnak kéne előjönni, mint a rendes frissítés során, de még így beforrasztva sem érzem instabilnak. Más kérdés, hogy nekem a sima 17 jobban bejött, a 17.1- ben található újítások nem annyira érdekelnek.
Meglátjuk, csak jön egy konkrét bug valahonnan.

-
válasz
Fire/SOUL/CD
#1844
üzenetére
17.1 meg kiszámíthatatlan

Sorry, de valami konkrétabb leírásra gondoltam bug-ügyileg!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
válasz
Fire/SOUL/CD
#1844
üzenetére
"A 17 használata során ugyanezen problémák fenállnának nála."
Hol írta ezt? (lehet, csak én nézek a fogammal)Úgy néz ki, tényleg csak te nézel a fogaddal!

problémák fenállnának nála
-ez felénk feltételes mód, amire simán múlt időt feltételezve kérdeztél rá!
Lehet, hogy te csak bugos 17.1- el találkoztál eddig, viszont amiket írtál, az nem volt túl szakértős, mert a fő tároló leterheltségére utaltál, ami minden MINT változatot érint, valamint böngészők és addonjaik hibáit említed, amik hez szintén nincs abszolút semmi köze a 17.1- nek!
Jó pár területen elismerem szakértelmedet
, természetesen hamar MINT szakértő is lettél! 
Én még igazából hozzáértő sem vagyok, de az általad felhozott vélt hibákon kicsinyt mosolyognom kell. Másrészt rajtad kívül még senkitől nem hallottam, hogy bugos lenne a 17.1.Egyébként meg legyen higgadalom végre, nehogy már ilyenen vitázzunk, mindenki azt használ, amit akar! Mi csak elmondjuk a véleményünket, te SSD szakértőként, én meg MINT használóként.


-
válasz
Fire/SOUL/CD
#1841
üzenetére

Hódmaci problémája nem tűnik disztrófüggőnek, bár pontos hibaleírás nincs.

Böngésző hibáknak nincs köze a 17.1- hez, a FF frissítés után több disztrón is ugyanolyan hibákat produkál, 31.3 ESR- t kell felrakni megoldásként.
A frissítési problémának meg főleg nincs köze a 17.1- hez. Annyi talán, hogy egyszerre az összes kiadás frissítése zajlik, így a 17.1- é is!
High traffic on the package repositoriesA 17 használata során ugyanezen problémák fenállnának nála.
Ha tudsz egyetlen bugot, ami valóban a 17.1 bugja, már állok is vissza a 17- re!

-
válasz
hódmaci
#1834
üzenetére
Szia! Ha még mindíg ez a géped, akkor nincs ellenszer Cinnamon igen sok neki!
Mi a hibaüzenet egyébként
, mert így kitalálni roppant nehéz, hogy csak te láttad egyedül!Tudhatod, hogy a jajnemmegyagépemmilehetabaja tipusú kérdésekkel nem megyünk sokra!

-
válasz
lolka1980
#1790
üzenetére
Ez a felsorolás nem fontossági sorrend, ha jobban megnézed:

Synapticban is ott pihennek az előző verzió háttérképei, ezek túl sok gondot nem okoznak:
Egyébként, ha terminalból frissítesz, akkor nincs ilyen aggasztónak tűnő lista, frissíti még az 5- öst is.

(#1792) F34R MINT- nél még valóban 17/17.1 az első upgrade képes változat, ezelőtt csak trükközve lehetett frissíteni.

(#1794) Varga Ferenc
Varga Ferenc zseni.
-
-
válasz
derivalt
#1742
üzenetére
"Régóta tudom hogy zseni vagyok egy mondatból egy szóból ki tudom emelni a lényeget "
Ne, ennek örülök, mert akkor csak kiszűröd az utóbbi hozzászólásainkból, hogy jelenleg nem kérünk a hathatós segítségedből! Jó,hogy röviden bemutattad képességeidet, így, ha valaki nem elégszik meg a MINT normál beállításaival, bizonyára kizárólag hozzád fog fordulni segítségért!

Azt javallom, hogy ha ekkora őstudással rendelkezel, vesd magad bele kicsit az LFS vagy a Gentoo rejtelmeibe, az inkább kihívás egy ilyen zseninek, a MINT- et jelenleg nagyanyám is könnyűszerrel kutyulássza, akár a rántást a pörgölt alatt.
Talán még az Archos srácokra is ráférne a segítség, sokan biztos eldobják az agyukat, ha megjelensz nekik!

(#1740) exchanger
Gabika néne tényleg igen okos asszonyka, nekem nagy kedvencem! Hogy mér'?
Cak!
-
válasz
derivalt
#1737
üzenetére
Ubuntut nem használok, az eredeti nickemet meg nem tudtam reaktíválni, mert új jelszó kérés nem működött inaktív előfizetői email cím miatt!

Nem bántottál meg, én se akarnálak, de ez a nick analizálás egyáltalán nem tartozik a topic témakörébe!Egyébként szerinted sok összetűzés miatt tényleg ugyanazon névvel + a 2 jelennék meg újra rejtőzésképpen?
Te valóban zseni vagy. 
-
-
válasz
fredooo
#1722
üzenetére
egy zseni módjára
Te lennél ez a zseni?
Rendben, viszont aki ezt így megcsinálja az nem zseni, hanem marha. Szerintem eltévedtél. 
Miért lenne az a cél, hogy olyan legyen, mint senki másnak? Én nem mutogatni akarom, hanem, hogy egy nagyon jó kis stabil rendszerem legyen, ami jók is néz ki! Ezeknek a PPA- knak nagy része felesleges vagy értelmetlen MINT- en, a daily- k meg még a stabilitást is kiütik! Mi a fenéért kéne például MINT- nek a stabil VLC helyett daily PPA- ból állandóan frissített verzió?
Kis idő elteltével egy kezdő is olyanra formálja a MINT- et, amilyenre akarja és képes megtalálni a szükséges PPA- kat is. Csak a jóisten tudja, honnan szöktél ezzel az eszement írással, amit itt kéretlenül idehánytál nekünk.
Hogy úgy nézzen ki mint a legendás 10.04-es ubuntu ?
Aki MINT- et használ, az miért akarna legendás Ubuntu kinézetet szerinted? -
válasz
exchanger
#1693
üzenetére
Ez a hivatalos oldaluk szerintem: http://linuxmint.com/ amit linkeltél az egy tükör szerver, ahol a MINT is fenn van, de van még pár más disztró, majd pislantsd meg.
http://ftp.heanet.ie/pub/
-
válasz
exchanger
#1684
üzenetére
Hivatalos oldalon még nincs most sem. A kettéváló frissítési lehetőség mondjuk jobban érdekel, főleg, hogy miként oldják meg. Eddig a MINT- nél nem nagyon működött a disztrófrissítés, legalábbis könnyű megoldása nem volt.
Telda
Device driver manager
(L:http://www.noobslab.com/2014/01/linux-mint-driver-manager-and-device.html)ddm(/L) -
válasz
SATtila144
#1682
üzenetére
No, ez jó hír, hogy a hamarosan kijövő 17.1 már működni fog, ha már a 17.1 RC változat is jó!

Az az oldal alap kezdőknek disztró választáshoz. Érdekes szempont alapján választottál, mert a kinézet az, ami nem sokat számít, inkább egy stabilabb, ismertebb disztrót választanék.
A KDE, de más kezelőfelület kinézetét is olyanná szabod, amilyenné szeretnéd.

Cinnamon példa, az induló kinézet, amit ismersz [link]
Ez meg amilyenre csináltam utána anno
-
válasz
SATtila144
#1679
üzenetére
Mi történik, ha a leállítást terminálból a sudo shutdown -h paranccsal indítod?
-
válasz
SATtila144
#1665
üzenetére
Mit nem tudsz kikapcsolni a 17- en?
-
-
-
Szia! MINT- et használok főleg, de nem volt még több felhasználóm, így nem ismerem a megoldást ( Manjaro alatt kipróbálni se tudom most ), de a kezdő Linuxos topicban nagyobb pörgés van, ez meg nem MINT specifikus dolog amúgy sem. Tedd be oda a kérdésed! Hamarabb kapsz választ.

-
válasz
Debilon
#1525
üzenetére
Akkor már érted, miért használnak MINT- et a nyugalom kedvelői!
Aki izgalomra vágyik, az Buguntut telepít. 
A 4-5. kategória csak a frissítéskezelőben létezik, később majd kipróbálod a Synaptic- ot és a terminalt is, ha ezekből frissítesz, már nincs ez a túlzott óvatosság!
Próbaképpen írd be terminal- ba a sudo apt-get upgrade parancsot (nincs végrehajtás, csak az igen választás esetén) és látod, hogy ott minden frissítés egy csomagban van. Ezt csak amiatt mondom, hogy megnyugtasson a dolog, nem okoz problémát egyik frissítési osztály sem!

-
válasz
Falcon C.
#1506
üzenetére
Megy ez! Az nem baj, hogy bogarászgatsz, kísérletezgetsz, mert így ismered ki a rendszer működését. Néha belefutsz valamibe, akár kernel pánik is lehet, de valamit valamiért, én is jártam már így!(#1505) joecontra
Tudom, hogy a MATE miatt írtad, említetted is, hogy nem vagy biztos benne.
Nem is kötöttem bele, ha megfigyelted! -
-
Cinnamon alá biztosan nincs, mert például a CinnArch vagy Fedora alatt nem valószinű, hogy működne.
Ha MINT Cinnamont, kérdezel, akkor van gnome tweak és ubuntu tweak is synapticban.
Azért a legelső sor a legérdekesebb%

Gnome tweak- et használom MINT Cinnamon alatt, igaz Finomhangoló eszköz-nek hívja magát.
-
Van egy lefoglalatlan helyem a merevlemezen, abból akartam a Mint Debiannak partíciót csinálni
válasz:
Indítod az LMDE- t pendrive- ról és kézi telepítés során megcsinálod a partícionálást a meglévő üres helyre a szokásos módon.A szövegkörnyezetből nem érdemes kiragadni ugyanazokat a szóösszetételeket, mert akkor az ember olyan következtetésre jut, mint amilyenre Te most.

Ne a mekiben egyél most (I)sültkrumplit(/I), menjünk haza, a mami vacsorára (I)sültkrumplit(/I) csinál!
Ugyanarról a sültkrumpliról van szó most a fenti példában szerinted?Elnézést kérek, ha félreérthetően fogalmaztam!

(#1426) bob.zxr
Azért a két életképet tudnád vizionálni, ha nagyon akarnád!
(remélem mzx ezeket olvasva látja, hogy nem is én vagyok az igazi kekeckedő)
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Fallout 4 Pip-Boy Edition eladó
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Bioshock 2 Special Edition
- Lenovo T480S i5 8350U, 16GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- Apple iPhone 12 Mini 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dobozos ÚJ Lenovo Legion 5 16 2.5K OLED Ultra 7 255HX 32gb ddr5 1 TB RTX 5070
- CSX 2x2GB (4GB) DDR2 800 MHz kit
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


vagy nem


alias képzett nokedli 


Nézel annyit?

lent többet is
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Most esett le, hogy usb- s külső eszközökre másolásról van szó!





Kapitány nyaral, ha még nem tudná valaki. Nagymama a 3 pitbulával azért még otthon tartózkodik!
Rowon